Cestovné kancelárie na Svete-dovoleniek
obľúbené cestovky na jednom mieste
základné informácie o CK
špecializácia na destinácie produkty
výber zájazdov podľa CK
kontaktné údaje na cestovné kancelárie
Turizmus mapa
Cestovné kancelárie - mapa sveta
Rusko cestovné kanceláriefotogaléria Rusko
 
Oficiálny názov: Ruská federácia
Správne členenie: 21 republík
Politický systém:federácia
Hlavné mesto:Moskva
Rozloha v km2:17 075 200
Obyvateľstvo:147 740 000 (hustota 8,5 os. / km2)
Jazyk:ruština
Mena:rubeľ ( 1€ -> cca 40 RUB )
Lokalita:Kajiny sveta - Európa, Azia
Časové pásmo: Z + 2:00h
Susedia:Azerbajdžan, Bielorusko, Čína, Estónsko, Fínsko, Gruzínsko, Japonsko, Kazachstan, Kórejská ľ. republika, Litva, Lotyšsko, Mongolsko, Nórsko, Poľsko, Spojené štáty americké, Ukrajina
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Rusko
 dovolenka Rusko
 • hotely Rusko
 • doprava Rusko
 • letenky Rusko
 cestovné kancelárie Rusko
 lastminute Rusko
 
Najnavštevovanejšie hotely - Top leto:
 
Bratislava, Praha, Budapešť, Rím, Benátky, Split, Viedeň, Košice, Jasná, Varšava, Taliansko, Turecko
 
reklamný priestor

Cestovné kancelárie Rusko

Cestovné kancelárie v Rusku ponúkajú služby miestnym obyvateľom ale aj zahraničným turistom, ktorí pricestovali na dovolenky a poznávanie tejto zaujímavej, bohatej a obrovskej krajiny.

Vláda, ministerstvo cestovného ruchu

V Rusku má cestovný ruch dlhoročnú tradíciu a patrí medzi hlavné zdroje príjmov krajiny asi 1,5-3,5% HDP. Rezort turizmu spravuje Ministerstvo hospodárskeho rozvoja, vláda (www.gov.ru), ministerstvo zahraničných vecí Ruska - Министерство иностранных дел Российской Федерации a Ministerstvo hospodárskeho rozvoja - Министерство экономического развития sídlia v hlavnom meste Moskva. Informácie pre cestovateľov nájdete na oficiálnych stránkach turistického portálu Tourism Portal of Rusia, kde sú uvedené dôležité informácie pre lepšiu orientáciu a plánovanie cesty do krajiny Rusko.

Cestovanie do Ruska

Slovenskí občania, držitelia cestovných pasov, potrebujú na vstup do Ruska vízum. O vízum možno požiadať na veľvyslanectve Ruskej federácie príslušnom podľa štátu pobytu alebo vo vízovom centre Ruskej federácie. Získať ruské vízum na hraničnom priechode nie je možné. Platnosť cestovného pasu občana SR, ktorý cestuje do Ruska, musí byť dlhšia minimálne o 6 mesiacov od ukončenia platnosti víza a obsahovať aspoň dve voľné vízové strany. Viac vízových informácií poskytne MZV SR alebo

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR:
Konzulárne oddelenie,
tel.: +421 2 544 17 929,
E-mail: konzulat@rusemb.sk

Ruské vízové centrum v Bratislave (dočasne uzatvorené),
Konventná 6, Bratislava,
Telefón: +421 2 59 301 080 ,
E-mail: bratislava@interlinkservice.ru

Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie

Viac informácií pre cestovanie do Ruska poskytne MZV RF
Министерство иностранных дел Российской Федерации.

Cestovné kancelárie a agentúry

Na ruskom trhu v roku 2016 podľa Rosstatu pôsobí 12.395 cestovných spoločností, z toho 4.376 spoločností je v jednotnom federálnom registri touroperátorov. Väčšina touroperátorov pôsobí v segmente medzinárodného výjazdového cestovného ruchu. Cestovné kancelárie združujú dve organizácie:

 • Asociácia cestovných kancelárií Ruska (ATOR)
 • Ruská únia cestovného ruchu (PCT)

Viaceré cestovné kancelárie Ruska sa špecializujú na domáci cestovný ruch (incoming), mnohé pôsobia v pozícii touroperátor, však väčšina z nich ponúka celú škálu služieb - domáce aj zahraničné dovolenky. Na pomoc pri výbere cestovnej kancelárie a možnej núdzovej situácii ruských turistov v zahraničí prináša Asociácia združenie cestovných kancelárií v oblasti výjazdového turizmu poistenie - "Turpomošč" s účasťou Centrálnej banky Ruska, Rostourismu, Federálnej leteckej agentúry, Ministerstva zahraničných vecí, Ruského zväzu cestovného ruchu a pridružených cestovných kancelárií (турагентства россии):

 • Academservice Group - je popredná cestovná kancelária príjazdového cestovného ruchu s vlastným rezervačným systémom pre právnické a fyzické osoby, partner športových tímov, hudobných, divadelných skupín, skupín v oblasti dopravných služieb a hotelového ubytovania, organizátor podujatí MICE (kongresy, konferencie, summity).
 • Alean - od roku 1993 posiela spoločnosť turistov do domácich destinácií a SNŠ. Sídlo spoločnosti sa nachádza v Moskve, vlastné prijímacie kancelárie cestovnej kancelárie fungujú v Petrohrade, Soči, Gelendžiku, Anape, Simferopole, Kislovodsku, Rostove na Done, Ťumeni, Minsku, Baku. Spoločnosť spolupracuje s 15.000 cestovnými kanceláriami vo všetkých regiónoch Ruska a krajín SNŠ a ponúka viac ako 2.000 poznávacích a aktívnych zájazdov.
 • Ambotis Holidays - je cestovná kancelária pôsobiaca na ruskom trhu od roku 1996. Firma 20 rokov pracovala len jedným smerom do Grécka. Toľké roky spolupráce s touto krajinou nám umožňuje nepochybovať o jednom zo sloganov spoločnosti: V Grécku môžeme všetko. Pri organizovaní zájazdov zohľadňujú špecialisti Ambotis Holidays absolútne všetky nuansy dovolenky v tejto krajine, ponúkajú len to najlepšie a vylučujú všetko zbytočné.
 • Anex Tour - touroperátor vo svete známy už viac ako dvadsaťpäť rokov. K dnešnému dňu pod touto značkou úspešne pôsobia hostiteľské spoločnosti v letoviskách desiatich krajín, ako aj cestovné kancelárie v Ruskej federácii, Kazašskej republike a Bieloruskej republike. Dynamický vývoj, stabilita a spoľahlivosť sú kľúčové aspekty Anex Tour. Hostiteľské kancelárie pod značkou (DMC) slúžia turistom v letoviskách Andorra, Vietnam, Grécko, Dominikánska republika, Španielsko, Cyprus, Čína, Spojené arabské emiráty, Thajsko a Turecko.
 • Biblio-Globus - dáva milovníkom cestovania možnosť vidieť celý svet, obdivovať jeho krásu, cítiť históriu, tradície, ochutnať pôžitky a špecifiká miestnej kuchyne, umožňuje vám uniknúť každodenným problémom a vzniesť sa nad zhonom počas cestovania okolo sveta. Spoločnosť ponúka zájazdy do rôznych krajín – romantické, krásne, vzdelávacie, vzrušujúce, exotické, rôzne náboženské. Na webovej stránke spoločnosti sa môžete zoznámiť so zaujímavými informáciami o krajinách sveta, ich národných charakteristikách, tradíciách, pamiatkach, kultúre, vybrať si a zarezervovať si obľúbené zájazdy, hotely, letenky kamkoľvek na svete.
 • Breeze Line - má 21 rokov ako prevádzkovateľ výletnej plavby. Šéf spoločnosti má 28-ročné skúsenosti v cestovnom ruchu. Priemerný vek zamestnancov spoločnosti je 29 rokov, priemerná znalosť jazykov okrem ruštiny jeden a pol, priemerná úroveň vzdelania je vyššia. Priemerný pracovný čas vo firme je 10 hodín denne, viac ako tri roky. Počet zamestnancov je asi päťdesiat ľudí. Našimi hlavnými partnermi v oblasti výletných lodí sú popredné svetové výletné spoločnosti. Takí giganti ako Princess Cruises, Cunard Line, Crystal Cruises, Regent Seven Seas a Seabourn Cruise Line nám poskytujú exkluzívne alebo prioritné práva na zastupovanie ich záujmov na ruských a východoeurópskych trhoch.
 • BSi Group - je členom medzinárodnej asociácie leteckých dopravcov (IATA), Asociácie touroperátorov Ruska (ATOR), Ruskej únie cestovného ruchu (PCT), Asociácie touroperátorov v oblasti výjazdového cestovného ruchu Turpomošč, majiteľ mnohých cien, ocenení a čestných diplomov. BSI Group je medzinárodná diverzifikovaná cestovná kancelária, založená v roku 1990, je súčasťou holdingu Bsi Global Group, ktorý má desiatky projektov po celom svete, vrátane dobrovoľníckeho charitatívneho hnutia Dadobro. Centrálna kancelária sa nachádza v Moskve, pobočka v Petrohrade, zastúpenia - v Jekaterinburgu, Rostove na Done, Kazani, Novosibirsku a Londýne.
 • Club Med - (Club Méditerranée) je francúzsky reťazec rezortov, jeden z najväčších touroperátorov v Európe a svetový líder v prémiových all inclusive dovolenkách. Spoločnosť je nesporným lídrom na trhu prémiových cestovných služieb a určuje nové trendy v organizovaní dovoleniek pre rodiny, páry a skupiny priateľov. Club Med pôsobí v 26 krajinách na 4 kontinentoch: spoločnosť má 70 prvotriednych rezortov v najkrajších kútoch planéty.
 • Coral Travel - je na trhu od roku 1995. Dnes má vedúce postavenie v cestovnom ruchu a je postavený ako značka spoľahlivosti a kvality. Vlastné hostiteľské spoločnosti slúžia zákazníkom Coral Travel v Turecku, Egypte, Grécku, Španielsku, Spojených arabských emirátoch, Thajsku, Vietname a Tunisku. Cestovná kancelária Coral Travel ponúka najlepšie strediská a hotely v 40 krajinách vrátane Rakúska, Andorry, Bahrajnu, Bieloruska, Bulharska, Vietnamu, Grécka, Gruzínska, Dominikánskej republiky, Egypta, Izraela, Indie, Indonézie, Jordánska, Španielska, Talianska, Kataru, Keňa, Cyprus, Čína, Kuba, Maurícius, Maledivy, Maroko, Mexiko, Spojené arabské emiráty, Rusko, Seychely, Singapur, Thajsko, Tanzánia, Tunisko, Turecko, Uzbekistan, Chorvátsko, Čierna Hora, Srí Lanka.
 • Delfín - touroperátor Dolphin je špecialistom, vo svojom odbore. Už viac ako 26 rokov pomáha turistom organizovať dovolenky a cesty v Rusku, Abcházsku, Bielorusku, Rumunsku, Turecku a Japonsku. Cestovný ruch je špecializáciou. Tomuto dokonale rozumejú, zájazdy testujú na sebe a veľmi úspešne.
 • Fun & Sun - jedna z popredných cestovných kancelárií v Rusku vrátane siete 700 cestovných kancelárií. Spoločnosť bola založená v roku 2009 na báze ruských touroperátorov ako spoločný podnik medzi ruskou Severgroup a medzinárodným cestovným holdingom TUI Group. Ponúka plážové, poznávacie a lyžiarske dovolenky v masových turistických destináciách vrátane Turecka, Egypta, Spojených arabských emirátov a ďalších krajín.
 • China Travel - je cestovná kancelária založená v roku 2001 a začala svoju činnosť podrobným štúdiom destinácií Čína, Hong Kong, Macao, Taiwan a nezastavila sa vo vzťahu k ázijským krajinám ale stala sa jedným z najskúsenejších operátorov v destinácií China Travel rozširuje svoju geografiu a ponúka širokú škálu programov nielen v Ázii, ale aj v Európe a Rusku. Spoločnosť je členom International Air Association (IATA), členom Hong Kong Business Council (HKTDC), jedným z najstarších členov Rusko-čínskej obchodnej rady, má akreditáciu na konzulátoch ázijských a európskych krajín.
 • ICS Travel Group - je diverzifikovaná cestovná kancelária s dlhou históriou na trhu cestovného ruchu. História úspechu spoločnosti siaha až do roku 1992. ICS Travel Group ponúka tieto druhy rekreácie a turistiky: prázdniny na pláži, exkurzné zájazdy, kombinované programy, individuálne zájazdy, exotické zájazdy, lekárska turistika, obchodná turistika a firemné služby, detský odpočinok, VIP servis, prenájom a predaj nehnuteľností
 • Interconnect Management - je známy na trhu služobných ciest od roku 1992 a v súčasnosti je jedným z lídrov MICE v Rusku. Spoločnosť ponúka svojim klientom celý rad služieb biznis cestovného ruchu vrátane komplexnej organizácie podujatí, hotelových rezervácií a vydávania cestovných dokladov, dopravy a vízových služieb. Interconnect Management Corporation je jedným zo zakladateľov ATOR a je členom viacerých známych ruských a medzinárodných organizácií: IATA (International Air Carriers Association), MMBA (Moscow International Business Association), RBCC (Rusko-britská obchodná komora).
 • Intourist - bola založená v roku 1929 a stala sa prvou medzinárodnou cestovnou kanceláriou poskytujúcou služby na území Sovietskeho zväzu. V súčasnosti je spoločnosť lídrom na trhu aktívneho cestovného ruchu, zaujíma vedúcu pozíciu v domácich ruských destináciách a má vlastné prijímacie oddelenia v kľúčových turistických destináciách. Intourist zaujíma popredné miesto vo vysielaní turistov do Soči, Anapy, Krymu, Petrohradu, Kaliningradu, Murmanska, po trasách miest Zlatého prsteňa, do Karélie, na Kamčatku atď. Na výstupnom trhu je jedným z piatich najväčších tour operátorov.
 • Jelabuga - Štátna rozpočtová kultúrna inštitúcia "Štátne historické, architektonické a umelecké múzeum-rezervácia Jelabuga" bola založená v roku 1989. Celková výmera chránenej oblasti je 491 hektárov, na tomto území sa nachádza 184 objektov kultúrneho dedičstva. Bohatá paleta predmetov historického a kultúrneho dedičstva umožňuje vytvárať rôzne interaktívne prehliadky a exkurzné trasy.
 • KMP skupina - sú zahraničné zájazdy do viac ako 80 krajín sveta, prijímanie zahraničných občanov v Rusku, služobné cesty a organizovanie podujatí. Jedinečná kombinácia zdrojov a aktivít nám dáva možnosť konať čo najefektívnejšie v akomkoľvek smere segmentu cestovania. Zájazdy do zahraničia a Ruska,
 • Masterskaya Travel - (Мастерская путешествий) cestovná kancelária pôsobí na trhu cestovných služieb od roku 1997 ako prevádzkovateľ výletnej turistiky v Rusku. Spoločnosť poskytuje celý cyklus cestovných služieb od vytvorenia turistického produktu až po jeho realizáciu a sprievod turistov na trase. Sortiment spoločnosti zahŕňa veľké množstvo klasických výletných programov, ale hlavnou špecializáciou spoločnosti je vývoj a organizovanie exkluzívnych autobusových a železničných zájazdov v Rusku od Murmanska po Kamčatku.
 • Mosturflot - výletná spoločnosť "Mosturflot" (JSC "Moskva turistická flotila") je súčasťou skupiny spoločností "Moscow River Shipping Company", jedného z najstarších ruských podnikov vodnej dopravy, ktorého história siaha až do roku 1857. Je vlastníkom výletných lodí rôznych tried (Lux, Premium, Comfort+, Vintage a Lowcoster) a významným prevádzkovateľom na trhu riečnych výletných plavieb. Zaoberá sa organizáciou turistickej dopravy na motorových lodiach po vnútrozemských vodných cestách, tvorbou a predajom turistického produktu (plavby). Za dosiahnutý úspech Rosmorrechflot päťkrát (v rokoch 2014, 2016, 2017, 2018, 2019) udelil Mosturflot Cruise Company vlajku „INDUSTRY LEADER“ v nominácii na najlepšiu lodnú spoločnosť!
 • Multitour - spoločnosť úspešne pôsobí na ruskom trhu od roku 1999. Počas tejto doby spoločnosť dosiahla významné úspechy: za posledných niekoľko rokov s istotou zaujíma vedúcu pozíciu medzi spoločnosťami pôsobiacimi v domácom cestovnom ruchu, má povesť spoľahlivého, rýchlo sa rozvíjajúceho touroperátora, je členom ruskej Zväz cestovného ruchu (PCT), Asociácia cestovných kancelárií Ruska (ATOR) a ďalšie združenia. Hlavné destinácie: Rusko, Abcházsko, Bielorusko
 • Nevskie Seazony - začala svoju činnosť v roku 2000 ako malý rodinný podnik s 3 ľuďmi. Rozvíjaním týchto rokov „krok za krokom“ sa stali jedným z popredných touroperátorov v Petrohrade s 34 zamestnancami. Skúsenosti a profesionálny tím nadobudnutý počas tejto doby umožňujú prijímať ruských a zahraničných turistov v Petrohrade a Leningradskej oblasti s najvyššou kvalitou, ako aj organizovať zájazdy po celom severozápade Ruska: do Karélie, Veľkého Novgorodu, Pskova, Kaliningradu, Murmanska.
 • Pac Group - je medzinárodná cestovná kancelária od roku 1990. Po začatí práce v destinácii Taliansko spoločnosť za 30 rokov výrazne rozšírila rozsah svojej činnosti, dnes má Pac Group všetky krajiny sveta, stovky trás, tisíce hotelov. Spoločnosť je akreditovaná na konzulátoch mnohých krajín. V roku 2011 sa Pac Group podľa vydavateľstva Kommersant zaradila do prvej desiatky najväčších touroperátorov v Rusku. Pac Group je tím profesionálov s viac ako 500 zamestnancami.
 • Paks - cestovná kancelárie bola založená v roku 1992 a je jedným z najstarších touroperátorov v Rusku. K dnešnému dňu sa spoločnosť stala jedným z lídrov v ruskom cestovnom ruchu a pravidelne zaujíma najvyššie miesta v rôznych hodnoteniach cestovných kancelárií. Neradi hovoria o svojich oceneniach a diplomoch, hoci sa majú čím chváliť. Paks je členom ATOR a oficiálnym zástupcom Aeroflot-Russian Airlines.
 • Pegas Touristik LLC - je jedným z uznávaných lídrov na ruskom trhu cestovného ruchu, najväčšia cestovná kancelária v destináciách Turecko, Tunisko, Jordánsko, Spojené arabské emiráty, Grécko, Španielsko, Cyprus, Vietnam, Thajsko, India, Indonézia, Dominikánska republika, Jamajka, Kuba a Mexiko. Neustále rastúci počet turistov, ktorí zverili svoju dovolenku spoločnosti, je potvrdením kvality služieb a profesionality zamestnancov spoločnosti.
 • Ruský expres - (Русский Экспресс) cestovná kancelária Russian Express bola založená v roku 1996. Dnes je to veľký holding, jeden z popredných hráčov na ruskom trhu cestovného ruchu. Cestovná kancelária Russian Express ponúka zájazdy do viac ako 90 destinácií a rôzne druhy rekreácie: prázdniny na pláži, exkurzné zájazdy, kombinované programy, individuálne zájazdy, plavby.
 • RŽD Tour - je špecializovaná spoločnosť holdingu v oblasti cestovného ruchu a organizácie turistickej dopravy. Hlavnou úlohou RZD Tour je popularizácia železničnej turistiky a zvýšenie osobnej dopravy prostredníctvom vytvárania ucelených turistických produktov so železničnou zložkou a organizovaním hromadnej dopravy
 • ScanTour-Region - cestovná kancelária ScanTour-Region je na trhu od roku 2010 a od roku 2015 sa špecializuje na zájazdy do Karélie a Leningradskej oblasti. Za 11 rokov práce navštívilo exkurzie a jedinečné zájazdy tejto CK viac ako 500 000 turistov. Poslaním ScanTour-Region je poskytnúť každému skutočné Karelské šťastie, maximum dojmov, pohodlia a vedomostí
 • Space Travel - je spoľahlivým spoločníkom pri cestovaní do najzaujímavejších krajín sveta! História spoločnosti sa začala písať v roku 1991 a dnes sa Space Travel pýši viac ako 30-ročnými skúsenosťami v cestovnom ruchu. Takéto rozsiahle skúsenosti sú symbolom spoľahlivosti a stability, preto spoločnosti dôverujú aj tí najnáročnejší zákazníci.
 • Spectrum Travel - skupina spoločností Spectrum je jednou z najstarších cestovných kancelárií na ruskom trhu cestovného ruchu, ktorá zahŕňa dve spoločnosti Spectrum Travel a Avia Service Group. Spoločnosť je na trhu od roku 1991, hlavné sídlo sa nachádza v srdci hlavného mesta na námestí Puškinskaja. Od samého začiatku vzniku Spoločnosti bola štrukturálna priorita vždy venovaná outboundu sektoru trhu cestovného ruchu. Hlavným cieľom spoločnosti je garantovať zákazníkom vysokú úroveň služieb pre všetky prvky zahrnuté v turistickom produkte, od nástupu do lietadla v ktoromkoľvek z miest Ruskej federácie až po opustenie letiska po návrate.
 • Sunmar - je výhodná dovolenka s optimálnym pomerom ceny a kvality. Sortiment cestovnej kancelárie zahŕňa široký výber hotelov rôznych kategórií. Zájazdy Sunmar je možné zakúpiť po celom Rusku, pretože letový program spoločnosti sa vykonáva z viac ako 30 miest Ruskej federácie. Sunmar je profesionálny tím, ktorému môžete dôverovať. Organizuje zájazdy do Andorry, Bulharska, Vietnamu, Grécka, Gruzínska, Dominikánskej republiky, Izraela, Indie, Indonézie, Jordánska, Španielska, Cypru, Maldív, Maroka, Mexika, Spojených arabských emirátov, Ruska, Thajska, Tuniska, Turecka, Chorvátska, Čiernej Hory a do Srí Lanka.
 • Tari Tour - skupina spoločností Tari Tour pôsobí na trhu cestovného ruchu už viac ako 25 rokov a za tento čas sa stala najväčším prevádzkovateľom domáceho cestovného ruchu. Hlavná špecializácia: recepcia v Moskve a Petrohrade, ako aj zájazdy v Rusku. Vždy má vysokú províziu pre agentov; časovo overené a hosťami milované zájazdy; exkluzívne autorské programy pre dospelých a deti. Aktivity: prijímanie zahraničných turistov v Rusku, kombinované zájazdy do Moskvy a Petrohradu, detská turistika, exkurzie v Rusku
 • Tez Tour - je medzinárodná cestovná kancelária, ktorá organizuje zájazdy pre cestujúcich z Ruska, krajín SNŠ a východnej Európy. Pracuje od roku 1994 a spolupracuje s viac ako 20 medzinárodnými a národnými spoločnosťami, ktoré posielajú a prijímajú turistov, umožňuje touroperátorovi poskytovať kvalitné služby turistom z Ruska, Bulharska, Rumunska, Ukrajiny, Lotyšska, Litvy, Bieloruska, Estónska, Moldavska a Kazachstanu.
 • Vedi Tour - je skupinou dynamicky sa rozvíjajúcich spoločností v Rusku, na Ukrajine a v Českej republike, ktorá sa od roku 2002 úspešne venuje turistickým aktivitám. Na ruskej strane skupina spoločností zahŕňa dvoch touroperátorov pre medzinárodný výjazdový a príjazdový cestovný ruch v Moskve a Jekaterinburgu, ako aj zastúpenia v ďalších mestách: Rostov na Done, Krasnodar, Kazaň, Ufa, Samara, Nižný Novgorod, Perm, Čeľabinsk a Ťumen. Značka je uznávaná v Českej republike. Výletné trasy, kombinované zájazdy, zdravotné a wellness programy, MICE a eventová turistika.
 • Vodochod - je už 17 rokov najväčším prevádzkovateľom riečnych plavieb v Rusku a turistickým operátorom. Vodochod je jedným z lídrov v odvetví výletných lodí v Rusku a svoju úlohu vidí v popularizácii riečnych plavieb ako pohodlnej a modernej formy rekreácie. Flotila spoločnosti zahŕňa 26 plavidiel. Organizuje plavby z Moskvy, Petrohradu, Samary, Nižného Novgorodu a Kazane po hlavných riekach európskej časti Ruska a obľúbených turistických trasách.
 • members.atorus.ru - členovia asociácie turoperátorov ATOR
 • rostourunion.ru - členovia asociácie turoperátorov RST

Národné hodnotenie cestovného ruchu

Rok 2022 sa stal pre krajinu veľmi ťažkým. Začiatkom špeciálnej vojenskej operácie sa začala nová stránka histórie. Zvyčajný život sa v okamihu zmenil. Zmeny sa dotkli aj odvetvia cestovného ruchu. Letiská uzavreli v 11 mestách na juhu Ruska – Belgorod, Brjansk, Voronež, Krasnodar, Kursk, Lipeck, Rostov na Done, Elista, ako aj v letoviskách Anapa, Gelendžik a Simferopol. Množstvo krajín, predovšetkým európskych, uzavrelo nebo pre ruské lietadlá. Rostourism a Rosaviatsia zorganizovali prácu na návrat turistov do ich vlasti. Väčšina Rusov uviazla v Egypte, Thajsku, ale aj na Maldivách, v Bulharsku, Spojených arabských emirátoch a ďalších krajinách. Vývoz organizovaných turistov realizovali touroperátori, u ktorých nakupovali poukážky. Podľa Federálnej agentúry pre cestovný ruch celkovo cestovné kancelárie vrátili domov asi 100 tisíc ľudí. Vláda vyčlenila 6 miliárd rubľov z rezervného fondu na kompenzáciu nákladov cestovných kancelárií na tieto účely. To všetko silne pripomenulo predstaviteľom turistického priemyslu nový príbeh s obmedzeniami pandémie.

Vo všeobecnosti sa rok 2022 stal pre cestovný ruch celkom úspešným - hovoria o tom odborníci aj suché štatistiky. Takmer všetky ukazovatele posudzované v rámci tohto ratingu sú vyššie ako v predchádzajúcom roku. Napríklad počet ruských občanov ubytovaných v hoteloch počas 9 mesiacov roku 2022 je 50,8 milióna ľudí oproti 45,2 milióna za rovnaké obdobie minulého roka. Príjem z prostriedkov umiestňovania za 9 mesiacov roku 2022 dosiahol 512 miliárd rubľov oproti 449 miliardám za 9 mesiacov v roku 2021. Nárast žiadostí vo vyhľadávačoch o informácie o rekreácii v rôznych regiónoch Ruska je tiež viditeľný v niektorých predmetoch - občas. Aj v roku 2022 sa rozrástli domáce sanatóriá: príjmovo aj počtom ubytovaných občanov.

Federálna agentúra pre cestovný ruch - Rostourism

Federálna agentúra pre cestovný ruch - Rostourism - (Федеральное агентство по туризму) je zrušeným federálnym výkonným orgánom, ktorý vykonával funkcie rozvoja a vykonávania štátnej politiky a právnej regulácie v oblasti cestovného ruchu a aktivít cestovného ruchu, koordinoval činnosti na realizáciu prioritných oblastí štátnej regulácie cestovného ruchu, činnosti v Ruskej federácii, poskytovanie verejných služieb, správa štátneho majetku, ako aj funkcie presadzovania práva v oblasti cestovného ruchu a turistických aktivít.

Rostourism bol federálny výkonný orgán, ktorý vykonával federálnu štátnu kontrolu nad činnosťou akreditovaných organizácií, ktoré klasifikujú hotely, klasifikujú lyžiarske svahy, klasifikujú pláže, berúc do úvahy požiadavky postupu pre akreditáciu organizácií, ktoré klasifikujú hotely, klasifikujú lyžiarske svahy, klasifikujú pláže, ako aj štátny dozor nad činnosťou touroperátorov a združení touroperátorov v oblasti výjazdového cestovného ruchu (outgoing).

Po rozpustení ZSSR v apríli 1991 - bol zrušený Štátny výbor pre zahraničný cestovný ruch a bola vy­tvo­re­ná Rada pre zahraničný cestovný ruch pri Kabinete ministrov ZSSR, ktorá existovala do marca 1992. 27. marec 1992 - vytvorenie Ministerstva kultúry a cestovného ruchu Ruskej federácie. Začalo sa formovanie novej štátnej politiky v oblasti cestovného ruchu: zjednotenie domáceho a zahraničného cestovného ruchu, pomoc pri vytváraní siete malých rodinných hotelov ako súčasti infraštruktúry ruského cestovného ruchu. 2013 - založenie Asociácie touroperátorov v oblasti výjazdového cestovného ruchu "Turpomošč" na po­sky­to­va­nie núdzovej pomoci turistom a financovanie nákladov na poskytovanie núdzovej pomoci turistom z rezervného fondu.

Organizácia Rostourism, ktorá pôsobila na webovej adrese: tourism.gov.ru, bola zrušená 20. októbra 2022 dekrétom prezidenta. Jej právomoci prešli na Ministerstvo hospodárskeho rozvoja Ruskej federácie (https://www.economy.gov.ru/).

Turistický sprievodca

Russia.travel - národná turistická kancelária Ruska poskytuje množstvo užitočných informácií o hlavných turistických destináciách o pamiatkach, aktivitách pre voľný čas (poznávanie, turistika, lyžovanie, pobyty pri mori, festivaly a kultúrne podujatia..) a zaujímavých miestach, ktoré turisti nájdu na webovej stránke - russia.ravel. Oficiálny turistický sprievodca Rusko poskytuje na tomto webe množstvo užitočných materiálov, ako popisy - sprievodcovia, galérie foto a video, mapy a podobne. Cestovné kancelárie Ruska sú štrukturované podľa turistických regiónov (туристические районы россии):

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency