Warning: include(../../a_xml/baner-lm.xml): failed to open stream: No such file or directory in /home/ie004100/www_root/renytravelcom/lastminute/rusko/index.php on line 21

Warning: include(): Failed opening '../../a_xml/baner-lm.xml' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear/') in /home/ie004100/www_root/renytravelcom/lastminute/rusko/index.php on line 21
Last minute - dovolenka na poslednú chvíľu
vždy aktuálna ponuka "lástminitov"
najžiadanejšie LM destinácie
lastminute neznamená automaticky zľavu
výhodnejšia forma zľavy - firstmoment
sedíte na pobalených kufroch ?
02-52637610
LM na mape
Hotely - mapa sveta
Rusko lastminutefotogaléria Rusko
 
Oficiálny názov: Ruská federácia
Správne členenie: 21 republík
Politický systém:federácia
Hlavné mesto:Moskva
Rozloha v km2:17 075 200
Obyvateľstvo:147 740 000 (hustota 8,5 os. / km2)
Jazyk:ruština
Mena:rubeľ ( 1€ -> cca 40 RUB )
Lokalita:Kajiny sveta - Európa, Azia
Časové pásmo: Z + 2:00h
Susedia:Azerbajdžan, Bielorusko, Čína, Estónsko, Fínsko, Gruzínsko, Japonsko, Kazachstan, Kórejská ľ. republika, Litva, Lotyšsko, Mongolsko, Nórsko, Poľsko, Spojené štáty americké, Ukrajina
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Rusko
 dovolenka Rusko
 • hotely Rusko
 • doprava Rusko
 • letenky Rusko
 cestovné kancelárie Rusko
 lastminute Rusko
 
Najnavštevovanejšie hotely - Top leto:
 
Bratislava, Praha, Budapešť, Rím, Benátky, Split, Viedeň, Košice, Jasná, Varšava, Taliansko, Turecko
 
reklamný priestor

Lastminute Rusko

Obľúbené zájazdy a ubytovanie na poslednú chvíľu v aktuálnom katalógu lastminute Rusko. Všetky noviny v Rusku sú písané azbukou v ruskom jazyku, prinášajú aktuálne udalosti z Ruska i zo sveta.

Najčítanejšie ruské médiá

Rossijskaja Gazeta

Rossijskaja Gazeta - sú ruské noviny v ruštine, oficiálny tlačový orgán vlády Ruskej federácie od 1998- 2023 Federálna štátna rozpočtová inštitúcia Redakčný úrad Rossijskaja Gazeta. Zverejňujú sa aj správy, reportáže a rozhovory štátnikov, komentáre k oficiálnym dokumentom. Čísla novín, ktoré vychádzajú v 43 mestách Ruska, sú doplnené regionálnymi prílohami a tematickými prílohami. Regionálna sieť Rossijskaja Gazeta zahŕňa 31 pobočiek vrátane 15 centrál: Petrohrad, Volgograd, Voronež, Rostov na Done, Krasnodar, Simferopol, Nižný Novgorod, Samara, Kazaň, Ufa, Perm, Jekaterinburg, Novosibirsk, Krasnojarsk, Chabarovsk. Vlastní korešpondenti v zahraničí: Bulharsko, Bosna a Hercegovina, Brazília, Grécko, Taliansko, Irán, Kuba, Francúzsko, Česká republika, Južná Kórea, Japonsko.

Tass

Tass - (Tass.ru Rusko) - je popredná ruská štátna tlačová agentúra s históriou 118 rokov na ruskom mediálnom priestore. TASS je lídrom v citovanosti medzi ruskými tlačovými agentúrami, za uplynulý rok vydala viac ako 2,4 milióna správ na všetkých platformách. Správy zabezpečuje približne 1 800 zamestnancov. Regionálne informačné centrá v Petrohrade, Novosibirsku a Jekaterinburgu, desiatky kancelárií v regiónoch Ruska, ako aj 58 agentúrnych kancelárií v 55 krajinách vám umožňujú rýchlo prijímať a distribuovať objektívne informácie o dianí v Rusku a vo svete. Každý deň TASS zverejňuje približne 3 000 správ a približne 600 - 800 fotografických a video materiálov od vlastných korešpondentov v Rusku a v zahraničí, čím vytvára úplný a objektívny obraz udalostí. Hlavným digitálnym produktom agentúry je webová stránka tass.ru, jedna z najväčších online mediálnych platforiem v Rusku. Jeho ročné publikum presahuje 267 miliónov používateľov.

RIA Novosti

РИА Новости - ruská informačná agentúra Novosti bola ruská štátna spravodajská agentúra pre medzinárodné informácie so sídlom v Moskve. Ruský prezident Vladimír Putin podpísal r 2013 dekrét o zrušení agentúry a rozhlasovej stanice Hlas Ruska a ich zlúčení do novo vzniknutej agentúry Rusko dnes (Rossija segodňa). Roku 2014 Rosskomnadzor registroval RIA Novosti ako tlačovú agentúru a internetové noviny ako súčasť agentúry Rusko dnes. Rusko dnes pôsobí v Rusku pod starým názvom RIA Novosti.

Izvestija

Izvestija - je sovietsky a ruský spoločensko-politický a obchodný denník založený v januári 1917. V súčasnosti vysiela aj rovnomenný televízny kanál Izvestija. Od augusta 1991 ide o nezávislé masmédiá, od roku 1996 noviny vlastnia rôzne veľké ruské obchodné štruktúry. Predmetom novín je spravodajstvo o udalostiach v Rusku a zahraničí, analýzy a komentáre, prehľad obchodných a ekonomických problémov, kultúrne a športové podujatia.

Interfax

Interfax - (Interfax.ru Rusko) - tlačová agentúra, jedna z troch popredných v Rusku a najväčšia informačná skupina v krajinách SNŠ, ktorá združuje viac ako tri desiatky spoločností - sieť národných, regionálnych a priemyselných agentúr. Interfax sa stal jednou z prvých nezávislých tlačových agentúr v ZSSR. Skupina Interfax zamestnáva 1 000 zamestnancov, ktorí vyrábajú 120 informačných produktov v ruštine, angličtine, nemčine, kazaštine a azerbajdžančine. Agentúra publikuje denne viac ako 4 000 správ, majú najväčšiu regionálnu sieť korešpondentov spomedzi ruských agentúr a patria medzi desať najcitovanejších medzinárodných médií a prvé tri najcitovanejšie médiá na sociálnych sieťach v Rusku.

Rosbalt

Rosbalt - informačná agentúra je federálna informačná a analytická agentúra so sídlom v Moskve a Petrohrade, zastúpeniami v ruských mestách a susedných krajinách. Založená v roku 2001, šéfkou je Natalia Cherkesova. Webová stránka Rosbalt www.rosbalt.ru je jedným z najväčších informačných zdrojov v Rusku a jedným z piatich najcitovanejších zdrojov na internete. Návštevnosť zdroja za mesiac je viac ako 8 mil unikátnych návštevníkov, 26 mil prečítaní. Yandex X - 13 600.

Ros Business Consulting

РБК - (Ros Business Consulting) je ruská mediálna skupina so sídlom v Moskve. Bola založená v roku 1993. Spoločnosť vlastní informačnú agentúru RosBusinessConsulting vrátane spravodajského webového portálu, obchodných novín RBC Daily, mesačného obchodného magazínu RBC a RBC TV.

Komsomolskaja pravda

Komsomolskaja pravda - sú ruské noviny. V rokoch 1925 až 1991 išlo o tlačový orgán Ústredného výboru Komsomolu. Noviny boli založené na základe 13. zjazdu Komunistickej strany Ruska (boľševikov) a ich prvý výtlačok vyšiel 1925. Od roku 1990 prestali noviny plniť funkciu tlačového orgánu Komsomolu a stali sa ruským celoštátnym bulvárnym denníkom. Už 21. augusta 1991 noviny vydali celú kroniku prevratu. V súčasnosti je Komsomolskaja pravda vlastnená spoločnosťou Media Partner, ktorá je vo vlastníctve spoločnosti ECN Group vo vedení Grigorij Berjozkin, ktorý má úzke väzby na Gazprom. Najvyšší počet denných výtlačkov mali noviny v roku 1990 a to 22 miliónov, v súčasnosti sa denný náklad pohybuje medzi sedemstotisíc až 3,1 milióna výtlačkov.

Pravda

Pravda - redakcia novín Pravda, Komunistickej strany Ruskej federácie. Ľavicové sovietske a ruské noviny založené vodcom RSDLP V. I. Leninom v roku 1912. Do roku 1991 to bolo hlavné denné tlačové médium KSSZ a najvplyvnejšia publikácia v ZSSR. Po zákaze je CPSU ústredným orgánom Komunistickej strany Ruskej federácie, ktorý vychádza trikrát týždenne.

Vzgljad

VZ - vychádza od mája 2005 a distribuuje sa bezplatne. Od roku 2017 sa publikácia dostala pod kontrolu Expertného inštitútu pre sociálny výskum, spojeného s administratívou prezidenta Ruska pod vedením Antona Vaina. V tom istom čase Alexeja Šaravského, ktorý viedol publikáciu desať rokov, nahradil Konstantin Kondrashin ako šéfredaktor publikácie.

Lenta

Lenta.ru - sú online noviny v ruskom jazyku. So sídlom v Moskve. Vlastníkom je Rambler Media Group. V roku 2013 sa spoločnosti „SUP Media“ a „Rambler-Afisha“ vlastnené Alexandrom Mamutom zlúčili a vytvorili Afisha Rambler SUP, ktorá vlastní Lenta.ru.

Gazeta.Ru

Gazeta.Ru - je ruská spravodajská stránka so sídlom v Moskve. V roku 2012 bolo vlastníctvo Gazeta.Ru prevedené na Alexandra Mamuta. V roku 2020 sa štátny podnik Sberbank stal jediným vlastníkom holdingovej spoločnosti Gazeta.Ru Rambler Media Group.

Nezavisimaja gazeta

Nezavisimaja gazeta - je sovietsky a ruský spoločensko-politický denník. Založená moskovskou mestskou radou v roku 1990 sa stala jedným z prvých nezávislých masmédií v Sovietskom zväze a Rusku, potom bola súčasťou mediálneho holdingu Borisa Berezovského. Majiteľom, generálnym riaditeľom a šéfredaktorom novín je Konstantin Remchukov. Mottom novín je „Bez hnevu a vášne“. Noviny vydávajú desať tematických príloh.

News Front

News Front - je ruská tlačová agentúra. Spoločnosť bola založená v marci 2014 v Bakhchisarai na Kryme. Zakladateľom a šéfredaktorom je Konstantin Knyrik. News Front pokrýva udalosti v Rusku, na Ukrajine, na Balkáne, v Sýrii, Kazachstane, Bielorusku, Moldavsku a ďalších krajinách. Agentúra sa z väčšej časti zaoberá pokrytím geopolitiky. Americké ministerstvo financií nazýva News Front dezinformačnou propagandistickou publikáciou, najmä na podporu vojenských akcií Ruska na Ukrajine. Zakladateľ publikácie Konstantin Knyrik tvrdí, že agentúra vedie informačnú vojnu proti neférovým útokom na Rusko.

The Moscow Times

The Moscow Times - v súčasnosti v Rusku zakázané. Nezávislé online noviny v anglickom a ruskom jazyku. Vychádzajú v Rusku od roku 1992 do roku 2017 a distribuovali sa bezplatne na miestach navštevovaných anglicky hovoriacimi turistami a cudzincami, ako sú hotely, kaviarne, veľvyslanectvá a letecké spoločnosti, a tiež na základe predplatného. službu v ruskom jazyku spustili v roku 2020. V roku 2022 bolo ich sídlo premiestnené do Amsterdamu v Holandsku v reakcii na reštriktívne mediálne zákony prijaté v Rusku po invázii na Ukrajinu . Webová stránka bola neskôr v Rusku zakázaná.

Moskovský komsomolec

Moskovský komsomolec - je denník so sídlom v Moskve s nákladom blížiacim sa miliónu, ktorý pokrýva všeobecné správy. Bol založený v roku 1919 a je známy svojimi aktuálnymi správami o ruskej politike a spoločnosti. Od jesene 1992 vlastní noviny výlučne šéfredaktor Pavel Gusev.

Argumenty a fakty

Argumenty a fakty - sovietsky informačný bulletin a potom sovietske a ruské noviny. Vychádza od roku 1978, od roku 1991 - ako noviny. Najväčšie spoločensko-politické noviny v Rusku; náklad - viac ako 1,5 milióna kópií. Noviny sú jednou z najpopulárnejších ruských publikácií v zahraničí a v roku 1990 sa zapísali do Guinessovej knihy rekordov za najväčší náklad v histórii ľudstva 33.441.100 výtlačkov s čítanosťou vyše 100 miliónov. Víťaz prestížnych mediálnych ocenení.

Prvý ruský cargrad

Tsargrad TV - je ruský televízny kanál, ktorý vlastní Konstantin Malofeev. Bol pomenovaný po Cargrade, staroslovanskom pomenovaní Konštantínopolu. Najal si bývalého producenta Fox News Johna „Jacka“ Hanicka, aby mu pomohol spustiť kanál. Kanál začal vysielať v roku 2015. Prvý ruský konzervatívny informačný a analytický kanál. Kanál úzko spolupracuje s ruskými verejnými, kultúrnymi a náboženskými organizáciami, najmä s Ruskou pravoslávnou cirkvou.

Kaukazský uzol

Kaukazský uzol - je ruské regionálne online médium. Zahŕňa správy o ruskom Severnom Kaukaze vrátane republík Čečensko, Dagestan a Ingušsko, ako aj v krajinách južného Kaukazu - Gruzínsku, Arménsku, Azerbajdžane a v neuznaných republikách Náhorný Karabach a Južné Osetsko.

Internetové portály, vyhľadávače

Yandex.ru

Yandex.ru - internetový vyhľadávač, e-mail, spravodajstvo

Rambler.ru

Rambler.ru - internetový vyhľadávač, spravodajstvo

Mail.ru

Mail.ru - poštová služba

Top lastminute destinácie v Rusku

Minister dopravy informoval prezidenta Ruska o rozvoji domáceho cestovného ruchu v roku 2023

Vzhľadom k mimoriadnemu vývoju v medzinárodných vzťahoch sa koncom januára 2023 Ruský prezident Vladimir Putin stretol s členmi vlády. Hlavnou témou stretnutia bol rozvoj domáceho cestovného ruchu v roku 2023. Správu na túto tému predniesol minister dopravy Vitalij Savelyev.

Šéf rezortu dopravy zdôraznil, že ruský turistický trh sa aktívne rozvíja. Domáce strediská sú medzi ruskými občanmi čoraz žiadanejšie. Podľa zmenených potrieb turistov dopravný komplex preorientuje trasy a nosnosť. Podľa ministra to plne uspokojí dopyt individuálnych cestovateľov a organizovaných skupín. Ruské letecké spoločnosti majú k dispozícii 1164 lietadiel pre cestujúcich, ktoré budú schopné plne uspokojiť dopyt po domácej a medzinárodnej doprave.

Najväčšia turistická osobná doprava v roku 2023 tradične pripadne na 22 miest vrátane Soči, Astrachanu, Vladivostoku, Grozného, ​​Jekaterinburgu, Kazane, Kaliningradu, Petrohradu a mnohých ďalších. Letecké spoločnosti aktívne distribuovali svoju prepravnú kapacitu do turistických destinácií. Z celkových dotácií na tri kľúčové programy 27,2 miliardy rubľov týchto 22 miest predstavuje 16,6 mld. Objem dopravy na 335 leteckých linkách spojených s týmito mestami bude o 10 % vyšší ako rok predtým. Osobná doprava dosiahne 3,3 milióna ľudí.

Top destinácie v Rusku

 • Soči
 • Astrachan
 • Vladivostok
 • Groznyj
 • Jekaterinburg
 • Kazaň
 • Kaliningrad
 • Petrohrad
 • Moskva
 • Čierne more
 • Mineralnye Vody
 • Krym
 • Altaj
 • Zlatý prsteň

Ultra last minute

Vo všeobecnosti v roku 2022 vďaka rekordnému objemu štátnej podpory 174,2 miliardy rubľov. Ruské aerolínie prepravili viac ako 95 miliónov ľudí. V roku 2023 sa plánuje prepraviť viac ako 101 miliónov cestujúcich. Do konca februára letecké spoločnosti dokončia práce na zostavení letového poriadku jar-leto na rok 2023. Pri celkovom zachovaní existujúcej siete liniek sa plánuje zvýšenie počtu letov,“ zdôraznil minister dopravy.

Pokiaľ ide o železnice, Vitaly Savelyev zaznamenal také prioritné turistické destinácie, ako je pobrežie Čierneho mora a Mineralnye Vody. V roku 2023 sa predpokladá, že objem osobnej dopravy v tomto smere nebude nižší ako v roku 2022. Letná turistická sezóna tohto roku ponúkne viac ako 13 miliónov miest. Vytvorila sa tak rezerva, počet miest na predaj je o 29 % vyšší ako predaj leteniek v roku 2022.

Minister sa osobitne venoval komunikácii s Krymom. Z dôvodu dočasného uzavretia letiska Simferopol v letnej turistickej sezóne 2022 bolo železnicou prepravených na Krym 2,2 milióna cestujúcich, čo je o 76 % viac ako v rovnakom období roku 2021. V roku 2023 sa plánuje v tomto smere od mája do septembra zabezpečiť prepravu 3 miliónov cestujúcich, čo je nárast o približne 36 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Dopravca Grand Service Express plánuje dodaním 38 nových vagónov a lízingom viac ako 400 vozňov zvýšiť počet párov vlakov zo 17 na 22. Celkovo plánujú dopravcovia v roku 2023 prilákať ďalšiu flotilu 680 osobných vlakov.

Na stretnutí sa hovorilo aj o multimodálnej doprave. V tomto roku sa plánuje dodatočne sformovať asi 10 multimodálnych trás k 43 dostupným v smeroch najviac priťahujúcich turistické zoskupenia - sú to letoviská Altaj, pobrežie Čierneho mora, Zlatý prsteň a ďalšie smery. Za uplynulý rok sa v priamej zmiešanej doprave na 43 linkách prepravilo viac ako 40 tisíc cestujúcich. Tento rok sa očakáva viac ako 50-tisíc ľudí.

Na multimodálnych trasách si dovolenkári budú môcť zakúpiť „Jednotný lístok“, ktorý im umožní využiť všetky druhy dopravy, ktoré trasa poskytuje na doručenie na miesto odpočinku a v opačnom smere. Multimodálna doprava zvyšuje dostupnosť turistických destinácií pre občanov a priaznivo ovplyvňuje aj rozvoj autobusovej dopravy v regiónoch.

V súvislosti s námornou dopravou sa minister zameral na rekordný dopyt po vysokorýchlostných plavidlách v oblasti Čierneho mora. Prepravu vlani zabezpečovali tri nové ruské vysokorýchlostné plavidlá – dve Komety a jeden katamarán Grifon. V roku 2023 sú moderné veľké terminály v Petrohrade, Soči, Vladivostoku, Petropavlovsku-Kamčatskom pripravené prijať výletné lode,“ povedal Vitalij Savelyev.

V prejave sa zaznamenal dopyt po turistickej doprave na riekach Ruska. V roku 2022 sa vnútrozemskou vodnou dopravou na výletných plavbách prepravilo na turistických trasách viac ako 320 tisíc turistov, čo je do roku 2021 nárast o 35,5 %. Vnútrozemskou vodnou dopravou po organizovaných výletných a peších trasách bolo prepravených asi 1,7 milióna ľudí, čo prevyšuje údaj z roku 2021 o viac ako tretinu. V roku 2023 sa očakáva nárast ukazovateľa na 3 milióny cestujúcich.

Firstminute Rusko

Chcete si zabezpečiť dovolenku v dostatočnom predstihu a pritom získať nejaký bonus navyše? Firstminute alebo "First moment" je forma nákupu dovolenky v značnom predstihu. Za to vám cestovná kancelária poskytne firstminute zľavu, ktorá sa môže pohybovať v rozmedzí 10-20% z ceny dovolenky, niekedy aj viac. Ideálnym obdobím pre nákup dovolenky v akcii "firstminute Rusko" je december-január pre nastávajúcu letnú sezónu a mesiace máj a október pre nastávajúcu zimnú sezónu.

Copyright © 2010−2022, Svet-dovoleniek, travel agency