Online dovolenky od renomovaných cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy bez navýšenia cien
výhody (zľavy, bonusy, lastminute ...)
bezpečnosť pre Vás - len poistené CK !
Krajiny sveta na mape
klikacia mapa sveta - výber dovolenky

Vianočný darček

Darujte si dovolenku ak chcete rýchly, jednoducho získateľný a hodnotný vianočný darček. Na internete je ponuka stále bohatšia. Internet výrazne mení sociálne zvyklosti vo vyspelých krajinách, tvrdia vedci z viacerých univerzít. Internet prináša jednoduchý nákup tovaru i služueb. Je to pohodlné a šetrí čas, čo je v uponáhľanom svete výrazný argument. Na pár klikov objednáte takmer čokoľvek. Zásielku vám doručia kuriéri, ktorí sú šetrnejší k životnému prostrediu, než keby sme vyrazili všetci vlastnými autami za nákupmi. Mnohí postupne prichádzame aj na to, že predmety, veci, vecičky nás už prestávajú vzrušovať. Sme nimi zavalení. Otravujú nás. Naproti tomu narastá záujem po službách.

Vianočný darček na internete

Nakupovať darčeky na internete môžete v ktorúkoľvek dobu, aj v noci, alebo v nedeľu. Nestojíte v radoch pri pokladniach. Tovar dostanete do 24 hodín, ušetríte čas, náklady na dopravu, vyhnete sa davu. Pri výbere darčeka sa často rozhodujeme predmet alebo služba? Emancipovanejší jedinci sa stále častejšie rozhodujú pre služby. Ľudský vývoj napreduje rýchlejšie. Aj to je zásluha internetu a dostupnosti informácií. Vzdelanejším zákazníkom sa musia obchod aj služby neustále prispôsobovať a inovovať. Populácia má stále vážnejšie potreby. Už nestačí vlastniť auto, dom a kosačku na trávnik. Požadujú sa inteligentné systémy, rýchla a jednoduchá komunikácia, bezchybná logistika, vysoký stupeň zákazníckeho servisu. Vlastníctvo vecí začína byť otravné. Dnešný svet smeruje k lízingom, požičovniam a servisom, ktoré prenajímajú a požičiavajú veci. O to viac rastie dopyt po službách.

vianočný darček

Ľudia zajtrajška majú vážnejšie potreby než ľudia včerajška. Riešia zdravie, pohodu, estetiku, vzdelanie, kultúrnosť. Potrebujú služby. Tie sa dobre uplatňujú na internete. Napríklad taká masáž, alebo wellness pobyt či hocijaká iná rekreácia, kde človek naberie silu a oddýchne si. Načo nám je nový mobil, keď už tri staršie ležia v šuflíku? Každý rok vám ponúkajú nový a ešte novší, krajší a výkonnejší. Jasné, novinka. Každý chce mať ten najmodernejší, ten najtenší, ten najkrajší. Možno onedlho dokážu mobily za nás aj žiť. Ráno sa zobudíme, vypustíme mobil na ulicu. Domov sa vráti až večer, keď všetko vybaví. My budeme zatiaľ hibernovať pred televízorom... Hororová predstava. Snáď aj vás časom tie valiace sa mobily a iné zbytočné veci unavia. Zistíte, že stará Nokia N95 bola aj tak najlepší a najkrajší prístroj čo ste mali. Na jej nástupcov si už ani nedokážete spomenúť.

Aby nás tvorcovia materialistického sveta zaujali a udržali nás v hipnotickom stave nepretržitej potreby nakupovať nové a nové mobily, (mobil je výborný príklad), neustále nás oslovujú s novými funkciami. Je to vzrušujúce mať mobil, ktorý za mňa stiahne rolety v obývačke, keď som na dovolenke. Zamysleli ste sa ale, čo tým získavame? Veď tie strojčeky sa snažia robiť náš svet dokonalý. Ale robia to za nás!!! My sami by sme mali vedieť robiť dokonalosť. Nezabúdajme, čím budú inteligentnejšie naše vecičky, tým budeme my zaostalejší.

Mnohí, ktorí takto uvažujú, už prešli z vecí na služby. Dobrá masáž, kozmetika, ozdravný pobyt v kúpeľoch, kurz jógy či meditácie, koncert. Toto sú skutočné potreby, ktoré človeka pozdvihnú vyššie. Vecičky nás iba otupujú. Môžeme sa rozhodnúť, čím budeme obdarovávať svojich najbližších? Vianoce a s nimi spojený zhon za darčekmi. Doprajme si už dnes nákupy budúcnosti. Vianočný darček z internetu získate bez zhonu, s obrovskou úsporou času. Ušetrený čas využijete na prípravu vianočného pečiva, ozdôb a pohody. Aj ceny sú na internete lepšie. Dovolenkový voucher, poukaz na kurz lyžovania, vstupenka na koncert, výstavu, do galérie, Kniha.

Darujte si dovolenku. Dovolenkový poukaz je asi najlepší vianočný darček. Prečo? Uspokojí každého, malého i veľkého, otca, mamu, deti, manželov, priateľov. Pre každého sa dá vybrať vzrušujúca cesta, pobyt či dobrodružstvo na cestách. Je variabilný cenovo, prispôsobiteľný na mieru každého rozpočtu aj každej cestovateľskej túžbe. Prináša radosť, šťastie, splnenie snov, vracia energiu a nové sily, prispieva zdraviu i kráse. Môže byť originálny, užitočný aj luxusný. Najmä, dokáže zabezpečiť zážitok. Ako teda nakupovať vianočný darček na internete?

Vianočný darček pre otca

Otec býva často taký "domased". Niet divu, je to hlava rodiny, ochránca majetku, preto je najradšej doma a stará sa. O deti, aby sa učili, rástli, správne žili, aby sa im darilo a hospodárstvo, aby prosperovalo. Ako ho ale dostať na dovolenku, aby si oddýchol aj on? Ak sa ho opýtate priamo, odpovie vám tiež priamo. "Mňa ty len nechaj pekne doma. Aj tak nemám plavky a aj kufor je už deravý od molí". Vy namietnete, ža by ste mu kúpili plavky a požičiate mu svoj kufor. Vtedy otec vytiahne ďalšie argumenty: "záhradu treba polievať, a prídu robiť prípojku na ...". Po chvíli prehovárania, zisťujete že to nepôjde. Pokúsite sa spracovať mamu, možno mu ona dokáže prehovoriť do duše. A ona to urobí, lebo mamy, narozdiel od otcov, cestujú veľmi radi. Tie by boli najradšej na cestách stále. Dobrá rada preto znie: ak hľadáte vianočný darček pre otca, obráťte sa na mamu. Ak je otec v zrelom veku a dobrej kondícii, pošlite ho na túru: Svätojakubská púť (cesta do Compostely). Aspoň na niekoľko posledných etáp z tejto úchvatnej cesty. A najlepšie bude vyraziť spolu s ním vo dvojici. Kúpte mu najprv knihu od Paulo Coelho - Pútnik z Compostely. Ak sa mu zapáči, vyrazte!

cesta do Compostely pre otca

Pre otca: Cesta do Compostely - Španielsko + turistická obuv + kompas + kniha / Pútnik z Compostely

Vianočný darček pre mamu

Mame sa kupujú darčeky ľahšie, než otcovi. Mama má radosť zo všetkého, dokáže si užiť každý darček. Jasné, že kvety sú nevyhnutné, ale teraz ide o niečo "ku kvetom". Šperk je výborný sortiment, tam budete žať úspech zaručene. Kozmetika (v krabičke, alebo kozmetickom salóne) je tiež fajn. Pozor na veci do domácnosti, alebo kuchyne. Niektoré mamy môžu mať alergiu voči kávovarným konviciam, teflónovým panviciam, či filtrom na pitnú vodu. Majú radi veci osobné, ale pozor na oblečenie. Žiadne módne prekvapenia. Mamu radšej zoberte do módneho salónu, alebo dobrého značkového butiku, kde to má rada a nechajte ju skúšať, prezerať. Čo sa jej zapáči, nakupujte. S istotou však u mamy uspeje vianočný darček v podobe príspevku na dovolenku. Nešetrite. Darčekový poukaz by mal byť len symbolickou vstupenkou do cestovky. Až si mama vyberie ten pravý pobyt podľa svojich predstáv, doplaťte aj zbytok ceny. Stopercentná úspešnosť. A nevnucujte sa jej za spoločníka na cestu.

Wellness v Aplách pre mamu

Pre mamu: Wellness pobyt v Aplách - Rakúsko + fitness úbor + kozmetický balíček.

Vianočný darček pre brata

Brat je najlepší parťák, pokiaľ ide o darčekovú toleranciu, odpustí vám čokoľvek. Stačí, že naňho nezabudnete. Aj esemeska "všetko najlepšie" je prípustná. Ak chcete darčekom u brata zabodovať, musí zostať prekvapený. Skúste mu kúpiť skialpinistické lyžiarky. Ak lyžuje, bude nadšený. Ak doposiaľ ešte nelyžoval, určite začne. Vylepšením darčeka bude pribalený Voucher na v super skialp lyžovačku v nejakom slávnom lyžiarskom stredisku. Na výber máte Tatry, Kaukaz, Alpy. Aby tam nebol sám, prispejte mu aj na spoločníka, alebo zorganizujte lyažovačku pre celú jeho partiu (spolupracujte pri plánovaní lyžovačky s jeho priateľmi). Moment prekvapenia je dôležitý, ale pri súčinnosti s väčšou skupinou je udržanie prekvapenia niekedy ťažké. Vtedy ostanú prekvapením lyžiarky. Príspevok na lyžovačku napríklad do Chamonix bude iba bonus. Príjemný je vianočný darček, ktorým je samotný vianočný pobyt na horách. Ako ho dostať pod vianočný stromček je trochu záhadou, ale...

lyžovačka Chamonix pre brata

Pre brata: Lyžovačka Chamonix - Francúzsko + skialpinistické lyžiarky

Vianočný darček pre sestru

Keď vyberám na internete vianočný darček pre sestru, mám na mysli vždy jej lásku k Taliansku. Bola tam už mnoho krát, ale stále navštevuje ďalšie miesta Zoznam zaujímavých destinácií v tejto krajine je nekonečný. Povinná zostava sú mestá Benátky, Rím, Miláno. Tie by mal záujemca o Taliansko navštíviť medzi prvými. Hlavné mesto Rím má takú bohatú a dlhú históriu, ako máloktoré iné mesto sveta. Centrom sú Coloseum, Forum Romanum, cirkevný štát Vatikán. Benátky s námestím sv. Marka, kanálmi a gondolami je neopakovateľným mestom na pobreží Jadranského mora. Miláno je metropolou sveta módy a nákupov, okrem toho hlavné mesto Lombardie ponúka aj skvosty histórie, je najnavštevovanejším mestom Talianska. Kto obdivuje krásu krajiny, mal by navštíviť Amalfské pobrežie, mestečko Taormina s pozadím sopky Etna na Sicílii, Ligursku riviéru, biele pláže na Sardínii, ostrov Ischia alebo toskánske vnútrozemie. Milovníci hôr zavítajú do Južného Tirolska do známych Dolomitov. Pre sestru sa hodí ako darček k vianociam niečo s nádychom tajomna, Tajuplná Voltera bude správna voľba. Vecný doplnik k darčeku by mohla byť Twilight saga na DVD, alebo knižná verzia.

Voltera pre sestru

Pre sestru: Poznávanie mesta Voltera - Taliansko + Twilight saga na DVD

Vianočné darčeky pre blízkych a priateľov

Darčeky pre našich priateľov, známych a blízkych nám robia najviac starostí. Výborným darom v tejto kategórii sú matomy. Matom je darček, ktorý ste dostali a nepoužili (lebo vám je na nič). Tak ho posúvate ďalej. Tvárite sa pri tom vesele a šťastne či ste obdarovaný, alebo darujúci. Matomy majú jednu zvláštnosť. Ak sa vrátia k pôvodnému majiteľovi a on si spomenie, nastane trapas. Poznáte to možno aj sami, ak v rodine koluje napr. bomboniera strá ako salonky z vianočného stromčeka, zabalená v jednom obale od jedného oslávenca k ďalšiemu. V počiatkoch budete mať z matomov hrúzu a budú vás možno pohoršovať. Neskôr vám prestanú prekážať a vy pomocou nich pochopíte, aké sú dary a veci zbytočné. Zistenie, že matomy chránia životné prostredie je najvzrušujúcejším vyvrcholením vášho poznania. Ako môže matom chrániť životné prostredie? No predsa tak, že ušetrí množstvo iných zbytočných výrobkov (darčekov), ktoré nahradí jeden kolujúci matom. Najlepšie darčeky pre blízkych a priateľov sú matomy! Ale ak chcete pre priateľa hodnotný darček, zoberte ho aj s celou partiou na víkend do Prahy. Pivo, história, kultúra v známom prostredí za prijateľné ceny a predsa v zahraničí.

Praha pre priateľa

Pre priateľov: Stovežatá Praha - Česká republika + české pivo

Darček k narodeninám

Narodeninový darček je najbežnejší z darčekov, za rok ich kupujeme množstvo. Záleží na počtoch príbuzenstva, priateľov, známych, kolegov v práci, susedov a kamarátov. Narodeninové darčeky môžu byť úplne jednoduché (potrasenie rukou), alebo spoločensky únavné (spoločná alkoholová párty), alebo materialistické zbytočnosti (sklenená guľa s vločkami vo vodnej lázni), materialistické úžitočnosti (fotoaparát), veselé služby pre kolektív (tancujúca striptérka) ale aj vysokohodnotné služby dovolenkový darček, poukaz na kurz lyžovania, vstupenka na koncert, do galérie, dobrá kniha.

Kniha narodeniny

Copyright © 2010−2022, Svet-dovoleniek, travel agency