Warning: include(../../a_xml/baner-le.xml): failed to open stream: No such file or directory in /home/ie004100/www_root/renytravelcom/letenky/andorra/index.php on line 21

Warning: include(): Failed opening '../../a_xml/baner-le.xml' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear/') in /home/ie004100/www_root/renytravelcom/letenky/andorra/index.php on line 21
Lacné letenky - lety do celého sveta
prax v predaji leteniek a cestovných služieb
jednoduchá rezervácia letenky online
pomoc a rezervácia v call centre
najvýhodnejšie akciové lety
lietajte po celom svete
02-52637610
Letenky mapa
klikacia mapa sveta - letenky
Andorra letenky
fotogaléria (klik obrázok)
 
Oficiálny názov: Andorrské kniežatstvo
Správne členenie: 7 okrskov
Politický systém:parlamentné kniežatstvo
Hlavné mesto:Andorra la Vella
Rozloha v km2:468
Obyvateľstvo:84 500 (hustota 180 os. / km2)
Jazyk:katalánčina, francúzština, španielčina
Mena:Euro
Lokalita:Kajiny sveta - Európa
Časové pásmo: Z + 0:00h
Susedia:Francúzsko, Španielsko
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, občiansky preukaz
Pozri tiež: Andorra
 dovolenka Andorra
 hotely Andorra
 doprava Andorra
 letenky Andorra
 cestovné kancelárie Andorra
 lastminute Andorra
 
Najnavštevovanejšie hotely - Top leto:
 
Bratislava, Praha, Budapešť, Rím, Benátky, Split, Viedeň, Košice, Jasná, Varšava, Taliansko, Turecko
 
reklamný priestor

Letenky Andorra

Napriek tomu, že Andorra nemá vlastné letisko, najrýchlejšie sa sem dopravíte letecky. Ideálne je zakúpiť letenky do niektorého z blízkych letísk vo Francúzsku či Španielsku, z ktorých je priame autobusové alebo vlakové spojenie do hlavného mesta Andorra La Vella. Heliskiing, vyhliadkové lety helikoptérou ..

Blízke letiská

Priame letecké spojenie do Andorry nie je možné, pretože Andorra nemá vlastné letisko. Napriek tomu sa zo Slovenska do Andorry dostanete najrýchlejšie letecky. Využiť možno letiská v susedných krajinách Španielsku a Francúzsku, z ktorých je zabezpečené autobusové spojenie do Andorra La Vella, cesta trvá od dvoch do štyroch hodín. Najbližšie letiská:

  • Toulouse (Francúzsko), letisko Blagnac - 194 km
  • Barcelona (Španielsko), letisko Le Prat - 207 km
  • Girona (Španielsko), letisko Costa Brava - 199 km
  • Lleida (Španielsko), letisko Alguaire - 161 km
  • La Seu d'Urgell Airport (Španielsko)

Ďalšie blízke letiská bez priameho autobusového či vlakového spojenia:

  • Perpignan (Francúzsko), letisko Rivesaltes - 172 km, vlak do La Tour de Carol a ďalej do L'Hospitalet.
  • Carcassonne (Francúzsko), letisko Carcassonne - 175 km, vzdialené 2 hodiny autom.

Pravidelné letecké linky

Pre slovenských turistov smerujúcich do Andorry sú k dispozícii služby letísk v Bratislave, Viedni a Budapešti. Letisko Schwechat Viedeň ponúka priame linky do Barcelony. Z Barcelony premávajú do Andorra La Vella pravidelné autobusové linky Andbus a Andorra Direct Bus, cena autobusu cca € 35,00 - 40,00.

Letisko M.Rastislava Štefánika Bratislava ponúka spojenie leteckou linkou: Bratislava-Girona. Z letiska premávajú autobusy spoločnosti Novotel, dve linky denne o 10:15 hod. a 20:00 hod. v piatok a nedeľu. Cena autobusu je cca € 35,00. Možnosť prenájmu automobilu na letisku je praktickým riešením pre skupinky alebo rodiny, ktorí uprednostnia slobodu pohybu.

Letisko Budapešť ponúka pravidelnú letecké spojenie do Barcelony. Odtiaľ pokračovanie autobusom (viď vyššie), alebo prenajatým autom.

Aktuálnosť pravidelných liniek je potrebné pred cestou overiť na stránkach príslušných leteckých spoločností.

Letecké spoločnosti, letiská

Aeroport Andorra-La Seu d’Urgell - je v prevádzke hlavne v lete. Horské prostredie, v ktorom sa malé letisko nachádza spôsobuje problémy v zime (sneh, viditeľnosť, vzdušné prúdy ...). Zimná sezóna je pre cestovný ruch tejto malej krajiny veľmi významná, preto sú snahy vytvoriť z letiska Andorra-La Seu d’Urgell celoročné s nepretržitou prevádzkou a primeranou úrovňou služieb. Už samotný názov letiska naznačuje plány budúceho rozvoja pre potreby andorrského turizmu.

Vyhliadkové lety

Z hlavného mesta Andorra la Vella je možné pokračovať do lyžiarskych stredísk La Massana, Soldeu, Arinsal, ktoré majú vlastné heliporty pre priaznivcov heliskiing a vyhliadkové lety. Let helikoptérou pre maximálne 5 cestujúcich trvá asi 30 minút a stojí približne 2000-3000 EUR.

Panoramatické lety sú pre tých, ktorí chcú vychutnať veľkolepý výhľad na Andorru z oblakov, sediac pohodlne vo vrtuľníku. Všetky lyžiarske strediská Andorry ponúkajú lety vrtuľníkov v každom rezorte, odlety môžu byť realizované aj z iných oblastí v Andorre. Lety trvajú 10 minút a ponúkajú nádherné výhľad na krajinu.

Lety helikoptérou, heliskiing

Ak máte radi silné emócie, vyskúšajte Lety helikoptérou vo Vallnord alebo v Grandvalire. Zdvihnite adrenalín a získajte maximum z off-piste ponuky. Tieto aktivity sú určené skúseným lyžiarom s dostatočnými skúsenosťami lyžovania mimo zjazdoviek. Zvyčajne zahŕňa aspoň dva výstupy a zjazdy v oblastiach freeride. Heliskiing pre maximálne 8 lyžiarov, s odborným sprievodcom, ktorý sleduje poveternostné podmienky a dbá na bezpečnosť.

Prenájom automobilov na letisku

Takmer každé medzinárodné letisko v Európe dnes poskytuje prenájom automobilov. Je to veľmi praktická služba. Pre cestovanie do Andorry to platí o to viac, že najbližší prílet je na letiská Toulouse, Barcelona, Girona, Lleida, ktoré sú vzdialené od 150 do 200 km od cieľa vašej cesty. Ostáva teda ešte poriadny kus do miesta dovolenky. Počet autobusových liniek nie je až taký hustý, niekedy je potrebné čakať celé hodiny na letisku. Taxík je zbytočne drahý. Prenájom auta je ideálnym riešením a navyše praktickým. Za pár minút po prílete máte kľúče od auta, zbalíte celú rodinu a vyrážate na cestu. Vybrať si môžete spravidla malé, veľké, úžitkové.. auto.

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency