Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Egyptfotogaléria Egypt
 
Oficiálny názov: Egyptská arabská republika
Správne členenie: 26 governorátov
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Káhira
Rozloha v km2:1 001 450
Obyvateľstvo:77 505 000 (hustota 75 os. / km2)
Jazyk:arabčina, francúzština, angičtina, berberčina, núbijčina, bedžačtina
Mena:egyptská libra ( 1€ -> cca 8,5 EGP )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z + 2:00h
Susedia:Izrael, Líbya, Sudán
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Egypt
 dovolenka Egypt
 • hotely Egypt
 • doprava Egypt
 • letenky Egypt
 • cestovné kancelárie Egypt
 • lastminute Egypt
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Egypt

Egypt vás zaujme historickými pamiatkami a vzrušujúcou minulosťou, drsnou púšťou ale sviežou deltou mocného Nílu, ako aj prívetivými ľuďmi, ktorí poznajú príbehy, dovolenka Egypt je správna voľba pre milovníkov poznania, prehliadok ruín, putovania púšťou, plavby po Níle aj vyznávačov dokonalých pláží.

Cestovný ruch

Cestovný ruch v Egypte je v porovnaní s ostatnými krajinami na 74. mieste, t.j kdesi v strede tabuľky, ale za posledné dva roky si polepšil si o deväť pozícií. Egypt je stále na ceste k oživeniu turizmu. V r. 2015 tu privítali asi 9 miliónov medzinárodných turistov, čo je vyššie ako pred finančnou krízou, no do výsledkov z roku 2010 stále chýba približne 5 miliónov. Krajina zaviedla lepšie podmienky na obnovenie rastu, hlavnými hnacími silami výkonu pre značku dovolenka Egypt bolo zvýšenie vládnej podpory sektoru turizmu (37.), nárast o 32 miest vrátane pridelenia pôsobivých 6,8 % z celkového rozpočtu do sektora, ako aj do posilnenia kultúrnych zdrojov (22.), nárast o 19 miest na prestavbu obrazu krajiny.

Zároveň sa zvýšila digitálna prítomnosť, čo viedlo k rastu digitálneho dopytu po populárnej kultúre krajiny. Okrem toho je cestovný ruch Egypt naďalej jedným z najväčších na svete cenovo konkurencieschopné dovolenkové destinácie (2.) a zmiernená vízová politika podstatne. Napriek tomu obavy o bezpečnosť a najmä terorizmus, zostávajú najväčšou výzvou (130.) pre egyptský sektor turizmu.

Dovolenkové destinácie v Egypte

Egypt je fascinujúca krajina s bohatou históriou a úžasnou krajinou, je jednou z najzaujímavejších krajín na svete. Vďaka svojej histórii a prírodným krásam je miestom, ktoré má na svojom zozname každý cestovateľ. Pridajte sa k nim a vydajte sa na výlet na celý život. Preskúmajte staroveké ruiny a hrobky, užite si zábavu na najkrajších plážach, zažite kultúru ako nikde inde. To a ešte viac vám poskytnú vyhľadávané dovolenkové destinácie v Egypte, tu sú niektoré z najlepších:

 • Hurghada Toto pobrežné mesto je známe svojimi krásnymi plážami a farebným podmorským svetom. Je ideálnym miestom na šnorchlovanie a potápanie.
 • Sharm El Sheikh Táto oblasť je známa svojimi luxusnými rezortmi a úchvatnými koralovými útesmi. Je to raj pre milovníkov potápania a vodných športov.
 • Marsa Alam Ak hľadáte pokojnejšiu destináciu, Marsa Alam je skvelou voľbou. Má krásne pláže a je obľúbeným miestom pre pozorovanie morských živočíchov, ako sú delfíny a žraloky.
 • Taba je malé mesto na Sinajskom polostrove. Je obklopené horami a ponúka nádherné výhľady na Červené more. Je to ideálne miesto na oddych a relaxáciu.
 • Pyramídy v Gíze Tieto staroveké divy vrátane Veľkej pyramídy Chufu, Khafre a Menkaure, ktoré stráži tajomná Sfinga, sú ikonickými pamiatkami. Ak chcete poraziť davy, zvážte skorší príchod okolo 7:30 a preskúmajte vnútorné tunely a pohrebné komory Chufuovej pyramídy ešte pred príchodom výletných autobusov.
 • Luxor známy Údolím kráľov, chrámom Karnak a pamätným chrámom Hatšepsut, ponúka množstvo historických a archeologických lokalít pozdĺž rieky Níl.
 • Plavba po Níle vám umožní preskúmať staroveké chrámy, hrobky a malebnú krajinu. Je to jedinečný spôsob, ako spoznať históriu a kultúru Egypta.
 • Asuán toto južné mesto je známe svojou vysokou priehradou, nedokončeným obeliskom a krásnym chrámom Philae. Nenechajte si ujsť núbijské dediny a pokojný Elephantine Island.
 • Abu Simbel navštívte kolosálne chrámy Ramsesa II a Nefertari, ktoré boli premiestnené do vyšších miest, aby ste ich zachránili pred záplavami po výstavbe Asuánskej vysokej priehrady.
 • Potápanie v Červenom mori pobrežie Červeného mora ponúka potápačom koralové útesy a podmorské vraky svetovej triedy. Hurghada a Sharm El Sheikh sú obľúbené potápačské destinácie.
 • Preskúmajte historickú Káhiru rušné hlavné mesto, je zmesou kultúrnej, náboženskej a architektonickej histórie. Navštívte Egyptské múzeum, Koptskú Káhiru a pulzujúci bazár Khan El Khalili.
 • Plážový život na južnom Sinaji Marsa Alam, Sharm El Sheikh a ďalšie letoviská pri Červenom mori ponúkajú nedotknuté pláže, krištáľovo čisté vody a vynikajúce možnosti vodných športov.

Egypt je nádhernou krajinou s bohatou históriou a úchvatnými plážami pri Červenom mori. Vyššie sú vybraté iba najobľúbenejšie destinácie v Egypte. Ak plánujete dovolenku v Egypte, určite si vyberte jednu z týchto úžasných destinácií a užite si slnko, more a bohatú kultúru tejto krajiny

Aktivity, čo robiť na dovolenke v Egypte

Plavba po Níle je nezabudnuteľným spôsobom, ako preskúmať egyptské zázraky. Od starovekých chrámov a hrobiek až po ohromujúce prírodné krásy a vzrušujúce dobrodružné aktivity, je dokonalým spôsobom, ako zažiť všetko, čo Egypt ponúka.

Prehliadka pyramíd

Cestujte späť v čase do štýlového starovekého Egypta. Každodenné výlety k pyramídam v Gíze sú najlepším spôsobom, ako sa uistiť, že počas svojho pobytu v Egypte uvidíte tento ikonický div sveta. Prehliadka pyramíd je lákadlom pre všetkých návštevníkov, či už dovolenkujete v Káhire alebo ďalej na Sinaji či v Alexandrii. Ak hľadáte jednodňový výlet alebo špeciálne naplánovanú viacdňovú cestu po Egypte, zaistíme pre vás najväčšiu atrakciu Egypta, ktorou je prehliadka pyramíd.

Plavba po Níle

Vydajte sa na plavbu po najdlhšej rieke na svete. Tou je plavba po Níle a objavte bohatú históriu, kultúru a prírodné krásy Egypta. Od starovekých chrámov a hrobiek až po ohromujúcu krajinu a vzrušujúce dobrodružné aktivity, plavba po Níle má pre každého niečo vzrušujúce. Plavba po Níle je obľúbeným spôsobom objavovania Egypta a má na to dobrý dôvod. Rieka Níl je životodarnou miazgou Egypta po tisíce rokov a na jej brehoch sa nachádzajú mnohé z najznámejších historických pamiatok krajiny. Navštívte chrám Karnak, preskúmajte Údolie kráľov, vydajte sa na let teplovzdušným balónom ponad Luxor, navštívte Chrám Abu Simbel,

Karavána, cestovanie na ťave

-

Potulky po Káhire

Hlavné mesto Káhira je lákadlom pre milovníkov histórie, kultúry a pulzujúceho života veľkomesta s orientálnou atmosférou.
Viac sa dozviete na: Hlavné mesto Káhira.

Dovolenka pri Červenom mori

Pamätajte, že dovolenka v Egypte nie je len o historických pamiatkach, ponúka tiež dobrodružstvo, relax a prírodné krásy. Dovolenka pri Červenom mori v Egypte patrí k najvyhľadávanejším žánrom egyptského turizmu. Záujem o teplé more a piesočnaté pláže je u dovolenkárov z celého sveta.

Pamiatky prírody, kultúry a histórie

Egypt prijal dohovor svetového dedičstva Organizácie spojených národov vo februári 1974, čím sa jeho preslávené historické pamiatky stali spôsobilými na zaradenie do tohto zoznamu. V Egypte bolo doposiaľ zaregistrovaných sedem lokalít svetového dedičstva a ďalších 34 lokalít je na predbežnom zozname, ktorý sa postupne.

 • Memphis a Giza Memphis bol hlavným mestom Starého Egypta, vzniklo okolo roku 3000 p.n.l. Jeho najvýznamnejší chrám bol zasvätený Ptahovi. Pyramídový komplex v Gíze s Veľkou pyramídou v Gíze, jedinou, ktorá prežila zo siedmich divov sveta a Veľkou sfingou.
 • Abu Mena kostol, baptistérium, baziliky, verejné budovy, ulice, kláštory, domy a dielne v tomto ranokresťanskom svätom meste boli postavené nad hrobom mučeníka Menasa z Alexandrie, ktorý zomrel v roku 296 nl.
 • Théby mesto boha Amona, boli hlavným mestom Egypta v období Strednej a Novej ríše. S chrámami a palácmi v Karnaku a Luxore a nekropolami v Údolí kráľov a Údolí kráľovien sú Théby výrazným svedectvom egyptskej civilizácie na jej vrchole.
 • Historická Káhira zastrčené uprostred modernej mestskej oblasti Káhiry leží jedno z najstarších islamských miest na svete so svojimi slávnymi mešitami, medresami, hammammi a fontánami. Bola založená v 10. storočí a stala sa novým centrom islamského sveta a svoj zlatý vek dosiahla v 14. storočí.
 • Núbijské pamiatky od Abu Simbel po Philae. Táto výnimočná archeologická oblasť obsahuje také nádherné pamiatky, ako sú chrámy Ramsesa II v Abu Simbel a svätyňa Isis vo Philae, ktoré boli zachránené pred stúpajúcimi vodami Nílu v rokoch 1960 až 1980.
 • Oblasť Svätej Kataríny pravoslávny kláštor svätej Kataríny stojí na úpätí hory Horeb, kde podľa záznamov Starého zákona dostal Mojžiš dosky zákona. Hora je známa a uctievaná moslimami ako Jebel Musa. Celá oblasť je posvätná pre tri svetové náboženstvá: kresťanstvo, islam a judaizmus.
 • Wadi Al-Hitan (údolie veľrýb) v západnej púšti Egypta, obsahuje neoceniteľné fosílne pozostatky najstaršieho a dnes vyhynutého podradu veľrýb, Archaeoceti. Tieto fosílie predstavujú jeden z hlavných príbehov evolúcie: objavenie sa veľryby ako oceánskeho cicavca z predchádzajúceho života ako suchozemské zviera.

Egyptské múzeum sa nachádza v samom srdci námestia Tahrir v Káhire a je jedinečnou budovou navrhnutou na umiestnenie najstaršej zbierky faraónskeho umenia a pamiatok na svete. Múzeum na ploche 13.600 m2 ponúka vyše 100 výstavných miestností sa považuje za prvé národné múzeum na Blízkom východe.

Hlavné mesto Káhira

Káhira je pulzujúce hlavné mesto s bohatou históriou a nespočetnými atrakciami. Tu je niekoľko miest a zážitkov v Káhire, ktoré musíte počas návštevy vidieť:

 • Pyramídy v Gíze tieto staroveké zázraky netreba predstavovať. Navštívte Veľkú pyramídu Chufu, Khafre a Menkaure, ktorú stráži tajomná Sfinga. Preskúmajte vnútorné tunely a pohrebné komory a zažite nezabudnuteľný zážitok.
 • Múzeum egyptských starožitností domov pre viac ako 120 000 staroegyptských artefaktov vrátane slávnej Tutanchamonovej zbierky so zlatou posmrtnou maskou a sarkofágom. Nenechajte si ujsť kráľovskú múmiu, v ktorej je jedenásť faraónskych hodnostárov.
 • Rieka Níl sa tiahne v dĺžke 4 187 míľ a je najdlhšou riekou na svete. Vydajte sa na plavbu po jeho vodách a zažite rovnakú trasu, akou kedysi cestovali faraóni.
 • Mešita Muhammada Aliho ohromujúca mešita z osmanskej éry, známa tiež ako Alabastrová mešita, ponúka panoramatický výhľad na Káhiru zo svojej polohy na kopci v Citadele.
 • Islamic Cairo putujte úzkymi uličkami islamskej Káhiry, kde nájdete historické mešity, medresy a rušné trhy. Navštívte mešitu sultána Hassana a mešitu Al-Rifa’i.
 • Koptská Káhira preskúmajte starovekú kresťanskú štvrť, kde sa nachádza Visiaci kostol (Koptský ortodoxný kostol svätej Panny Márie) a Koptské múzeum. Nenechajte si ujsť Koptský jaskynný kostol svätého Sergia a Bakcha.
 • Khan Al Khalili Bazaar ponorte sa do pulzujúceho chaosu tohto historického trhu. Nakupujte koreniny, textil, šperky a suveníry pri popíjaní tradičného mätového čaju.
 • Citadela navštívte tento komplex stredovekej pevnosti, ktorého súčasťou je mešita Muhammada Aliho. Užite si panoramatický výhľad na Káhiru a spoznajte jej fascinujúcu históriu.

Nezabudnite sa ponoriť do kultúry Káhiry, vyskúšať miestnu kuchyňu a prijať energiu tohto starobylého mesta

Hotely, ubytovanie

Na výber sú všetky kategórie ubytovania, hotely za dobrú cenu aj luxusné rezorty s kompletným servisom. Stručný vžber niekoľko najlepších hotelov v Egypte, ktoré by ste mohli zvážiť pri svojom pobyte:

 • Jaz Makadi Star & Spa Tento rezort sa nachádza v zálive Makadi a ponúka relaxačnú atmosféru, krásnu pláž a vynikajúce vybavenie. Je to skvelá voľba pre luxusný útek.
 • Turtle’s Inn Nachádza sa v Dahabe, Turtle’s Inn je očarujúci 3-hviezdičkový pobyt. Podľa TripAdvisoru získala hodnotenie 9 z 10 od 279 používateľov. Vychutnajte si uvoľnenú atmosféru a preskúmajte neďaleké miesta na potápanie.
 • Sofitel Legend Old Cataract Hotel, Asuán ak hľadáte historickú eleganciu, tento ikonický hotel s výhľadom na Níl je perfektnou voľbou. Hostila známych hostí ako Agatha Christie a Winston Churchill.
 • Sofitel Winter Palace, Luxor ďalší historický klenot, tento hotel v Luxore vyžaruje šarm starého sveta. Je to ideálna základňa na objavovanie starovekých miest Luxoru a Údolia kráľov.
 • Oberoi Beach Resort Sahl Hasheesh, Hurghada Pre maximálny luxus zvážte toto plážové letovisko. S úžasným výhľadom na Červené more, súkromnými bazénmi a dokonalými službami je to skutočná oáza.

Nezabudnite skontrolovať dostupnosť, prečítať si recenzie a vybrať si ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim preferenciám

Lacné letenky do Egypta, letiská, letecké spoločnosti

-

Cestovanie, doprava

-

Cestovné kancelárie, turistický sprievodca

-

Zľavy, last minute zájazdy

Sledujte miestne médiá pre výskyt zľavy na zájazdy do Egypta, zvýhodnené last minute.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency