Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
dovolenka Slovinskofotogaléria Slovinsko
 
Oficiálny názov: Slovinská republika
Správne členenie: 210 obvodov
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Ľubľana
Rozloha v km2:20 270
Obyvateľstvo:2 054 000 (hustota 101 os. / km2)
Jazyk:slovinčina, srbčina, chorvátčina
Mena:Euro
Lokalita:Kajiny sveta - Európa
Časové pásmo: Z + 1:00h
Susedia:Chorvátsko, Maďarsko, Rakúsko, Taliansko
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas alebo občiansky preukaz
Pozri tiež: Slovinsko
 dovolenka Slovinsko
 • hotely Slovinsko
 • doprava Slovinsko
 • letenky Slovinsko
 • cestovné kancelárie Slovinsko
 • lastminute Slovinsko
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Slovinsko

Svieža zeleň nad tapisériu prírodnej, kultúrnej a kulinárskej rozmanitosti. Svet jedinečných bu­ti­ko­vých zážitkov a výnimočných ľudí harmonizuje kultúrne tradície so súčasným umením, vonkajšie aktivity s vynikajúcu kuchyňu, zdravím a pohodou.

Cestovný ruch

Dovolenka Slovinsko ponúka turistom širokú škálu prírodnej krajiny: alpskú, stredomorskú, panónsku a dinársku, ktoré aj zhruba zodpovedajú tradičným regiónom Slovinska: Kransko, Korutánsko, Štajersko a Pobrežie. Slovinsko má hory, lúky, jazerá, jaskyne a more, čo z neho robí atraktívnu destináciu cestovného ruchu v Európe.

Hlavné mesto Ľubľana má mnoho významných barokových a secesných budov. Julské Alpy s malebným jazerom Bled a údolím Soča, ako aj najvyšší vrch krajiny Triglav, Krasová plošina v slovinskom prímorí sú časté ciele cestovateľov Jaskyňa Postojna a Škocjanské jaskyne sú súčasťou svetového dedičstva, a niekoľko ďalších jaskýň, ako napr. jaskyne Vilenica sú sprístupnené verejnosti.

Pobrežie Jadranského mora ponúka najvýznamnejšiu historickú pamiatku benátske gotické stredomorské mesto Piran. Susedné mesto Portorož je moderným turistickým strediskom, ktoré ponúka zábavu. Bývalé rybárske mestečko Izola sa zmenilo na obľúbenú turistickú destináciu, podobne aj staré stredoveký prístav Koper, sú medzi turistami obľúbené ako slovinské pobrežné mestá.

Dovolenkové destinácie v Slovinsku

Slovinsko je skrytý klenot v strednej Európe a ponúka pestrú škálu krásnych destinácií. Tu sú niektoré z najlepších miest na návštevu:

 • Ľubľanahlavné mesto, známe svojou živou kultúrou, cyklistickými chodníkmi, múzeami a kaviarňami, je pre svoju veľkolepú architektúru nevyhnutná dovolenková destinácia v Slovinsku. Nenechajte si ujsť Ľubľanský hrad a diela architektúry.
 • Jazero Bled ikonické miesto je ideálne pre romantický útek. Obraz kostola na ostrove uprostred jazera je jedným z najznámejších slovinských výhľadov. Užite si prechádzku okolo jazera alebo navštívte hrad Bled.
 • Bohinjské jazero pre tých, ktorí chcú zažiť miestnu kultúru a vychutnať si prírodu, Bohinjské jazero ponúka úžasnú scenériu a outdoorové aktivity.
 • Maribor ako druhé najväčšie mesto je Maribor známy svojím vinárskym priemyslom a historickou architektúrou. Navštívte Starý vinohradnícky dom a vínnu pivnicu Vinag.
 • Koper pobrežné mesto s bohatou históriou, Koper ponúka očarujúce atrakcie ako Titovo námestie a Pretoriánsky palác.
 • Kranjska Gora obľúbená destinácia pre nadšencov zimných športov, je tiež skvelá pre letné túry a horskú cyklistiku.
 • Celje jedno z najstarších slovinských miest Celje sa môže pochváliť veľkým hradom a malebným starým mestom.
 • Goriška Brda známa ako slovinská vinárska krajina, je to miesto, kde môžete ochutnať kvalitné vína a vychutnať si zvlnené kopce.

Tieto destinácie ponúkajú zmes prírodných krás, kultúrnych zážitkov a historických pamiatok, vďaka ktorým je Slovinsko nádhernou krajinou na objavovanie

Aktivity, čo robiť počas dovolenky v Slovinsku

Slovinsko je destinácia vhodná na leto aj zimu. Ani medzi sezónami nieje dôvod vypnúť cestovateľské chúťky, návšteva miest, poznávanie histórie, kultúry a gastronómie sú popri športových a kultúrnych podujatiach stále zaujímavým riešením, ako na pár dní vypadnúť z každodenného stereotypu. V zime je alpská krajina perfektným doplnkom k rakúskym a talianskym pobytom na horách.

Lyžovačky Slovinské lyžiarske strediská: Cerkno, Kanin, Kope, Kranjska Gora, Krvavec, Maribor, Rogla, Vogel navštevuje aj zahraničná klientela. Lyžiari si pochvaľujú výhodné ceny za porovnateľnú kvalitu v susednom Rakúsku a Taliansku.

Pobyty pri mori neveľký kus morského pobrežia Jadranského mora patrí Slovinsku. Tu sa nachádza niekoľko prímorských letovísk, kde trávia letné prázdniny nielen Slovinci, ale aj klientela z ostatných krajín Európy. Podobnosť s atmosférov na talianskej benátskej riviére alebo na chorvátskej Istrii či Kvarnerskej riviéry nie je náhodný. Vyplýva z dlhoročnej spoločnej politiky budovania dovolenkových stredísk podľa prevažne nemeckých požiadaviek, keďže nemecká klientela tu dominuje už desaťročia.

Dovolenka na pláži pri Jadranskom mori

Dovolenka pri slovinskom mori môže byť nádherným zážitkom, pričom si môžete vybrať z niekoľkých očarujúcich pobrežných letovísk. Tu je niekoľko zaujímavých nápadov na dovolenku pri Jadranskom mori v Slovinsku:

 • Piran známy svojou benátskou gotickou architektúrou, je malebné mesto s bohatou históriou. Ponúka čisté pláže a krásne mramorom dláždené námestie Tartinijev Trg.
 • Portorož ak hľadáte piesočné pláže a živú atmosféru, Portorož je tým pravým miestom. Je známe svojou dobrou piesočnatou plážou, nočnými barmi a kasínami, čo z neho robí najrušnejšie letovisko na slovinskom pobreží.
 • Izola Pre záujemcov o vodné športy a kultúrne podujatia sa v Izole počas leta konajú hudobné, gastronomické a športové festivaly. Je tiež známy svojimi dobrými reštauráciami.
 • Koper Toto stredoveké mesto má zmes benátskej gotiky a renesancie a ponúka atrakcie ako Titovo námestie a Pretoriánsky palác.
 • Strunjan Ak dávate prednosť tichšiemu a útulnejšiemu prostrediu, Strunjan môže byť ideálnym miestom. Je menej preplnená a ponúka pokojné útočisko.

Tieto destinácie poskytujú zmes relaxu, kultúrnych zážitkov a historického objavovania. Či už sa chcete opaľovať, užívať si vodné športy alebo sa len tak poprechádzať po historických mestách, slovinské pobrežie má pre každého niečo.

Hlavné mesto Ľubľana

Mesto šité na mieru ľuďom, kozmopolitné na prácu, no zároveň zelené a príjemné na oddych. Mladistvý pulz mu dodáva 50.000 študentov a bohatá ponuka kultúrnych a športových podujatí a množstvo zážitkov sa postarali o to, že v meste sa jednoducho nemôžete nudiť. Preskúmajte lavné mesto Ľubľana z hľadiska:

 • zaujímavý mix rôznych kultúrnych vplyvov
 • na zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva
 • zdobený pečiatkou Plečnikovej architektúry
 • jedna z najhorúcejších európskych kulinárskych destinácií
 • jedna z popredných svetových destinácií udržateľného životného štýlu
 • mesto so zelenou dušou
 • výborná lokalita pre kongresy a konferencie
 • stredobodom nezabudnuteľných podujatí a miest
 • skvelé pre outdoorových nadšencov, ponúka malebné parky, nábrežné promenády a množstvo rekreačných aktivít
 • plná bohatej histórie a architektúry, s očarujúcimi uličkami, nádherným hradom a modernými architektonickými zázrakmi, ktoré čakajú na preskúmanie

Ľubľana leží na polceste medzi Viedňou a Benátkami, na križovatke rôznych kultúr, geografických regiónov a historických udalostí. Je tiež ľahko dostupná, zo všetkých veľkých európskych letísk vzdialená len približne dve hodiny letu.

Pamiatky

Najzaujímavejšie historické, kultúrne a prírodné pamiatky, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva, do ktorého je zapísaných 6 pamiatok. Prvou lokalitou v Slovinsku, ktorá bola pridaná do zoznamu, boli jaskyne Škocjan v roku 1986.

 • Škocjanské jaskyne predstavujú jedny z najvýznamnejších krasových topografických javov, vrátane jedného z najväčších známych podzemných riečnych kaňonov na svete. Nachádza sa v krasovej plošine, ktorá má mimoriadny význam v histórii vied o Zemi.
 • Prehistorické kopové obydlia v okolí Álp Táto nadnárodná lokalita zahŕňa 111 lokalít s pravekými kopovými obydliami, z ktorých dve sú v Slovinsku: kopové obydlia v Ig. Vykopávky v týchto lokalitách poskytli pohľad na život v praveku počas neolitu a doby bronzovej v alpskej Európe. Pamiatky sú zdieľané s Rakúskom, Francúzskom, Nemeckom, Talianskom a Švajčiarskom.
 • Dedičstvo Merkúra, Almadén a Idrija Idrija mala jednu z dvoch najväčších ortuťových baní na svete. Na snímke vchod, do bane Antonijev rov. Miesto je spoločné s banským mestom Almadén v Španielsku.
 • Praveké bukové pralesy Karpát Táto lokalita obsahuje nenarušené príklady lesov mierneho pásma , ktoré demonštrujú proces postglaciálnej expanzie buka európskeho z niekoľkých izolovaných útočištných oblastí v Alpách, Karpatoch, Dinároch, Stredomorí a Pyrenejach.
 • Diela Joža Plečnika v Ľubľane Táto stránka zahŕňa niektoré z najvýznamnejších diel slovinského architekta Joža Plečnika v Ľubľane. Počas medzivojnového obdobia Plečnik pracoval na transformácii Ľubľany z provinčného mesta na hlavné mesto slovinského národa vytvorením série verejných priestorov a verejných inštitúcií a ich integráciou do už existujúcej mestskej štruktúry.
 • Partizánska nemocnica Franja Utajený partizánsky nemocničný komplex, zriadený počas 2. svetovej vojny. Mal kapacitu až 120 pacientov a poskytoval ošetrenie vojakom rôznych národností. Nepriateľské sily ho nikdy neobjavili.

Hotely, ubytovanie

Zaistíme vaše požiadavky v súvislosti s cestovaním a ubytovaním, k dispozícii sú všetky kategórie a druhy ubytovania: apartmány, hotely, vily, ubytovanie na súkromí, kempy. Pre náročným aj ekonomicky zmýšľajúcich turistov.

 • Hotel Sotelia, Olimje - zasadený do prírody s bazénmi a wellnessom, široká ponuka procedúr a masáží, má má recepciu, reštauráciu Basilicum s bufetom, a la carte reštauráciu Gratiola, bar Barago, vínny bar Virstain, obchod, kaderníka, garáž. Konferenčné priestory v hoteli.
 • Hotel Vila Prešeren - nádherná vila z 19. st. v meste Bled ponúka dva butikové apartmány a šesť moderných izieb, ktoré sú vhodné pre tých návštevníkov Bled, ktorí chcú zostať v modernom penzióne priamo v centre mesta, a môžu ich výlet pre podnikanie alebo pre potešenie.
 • Hotel Lucija - sa nachádza pri promenáde v parku, v turistickom kúpeľnom letovisku Portorož, hlavnom prímorskom letovisku Slovinska, schody do mora, móla. Piesočnatá hlavná mestská pláž s pozvoľným vstupom do mora.
 • Chalet Merjasec, Vogel - má priamo v budove alebo v blízkosti recepciu, trezor na recepcii, terasu s výhľadom na hory, reštaurácia, bar, wifi pripojenie na internet (kvalitu signálu negarantujeme), úschovňa lyží, parkovisko v údolí pod chatou.
 • Hotel Habakuk, Maribor - sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí na okraji pohoria Pohorje v okrajovej časti Maribore. Mesto Maribor má kultúrne pamiatky, nákupné centrá, je vzdialené 10 minút autom, verejná doprava 100m od hotela..

Lacné letenky, letiská, letecké spoločnosti

Hľadáte lacné letenky do Slovinska, ktoré letecké spoločnosti zabezpečujú spojenie do/z hlavného mesta Ľubľana?

Letiská v Slovinsku

Letisko Ľubľana Pučnik (LJU) - Medzinárodné letisko Joža Pučnika Ľubľana alebo len Letisko Ľubľana je hlavné slovinské letisko, nachádzajúce sa 19 km severne od Ľubľany. Je domovským letiskom spoločnosti Adria Airways. Letisko má jednu 3.300 m dlhú vzletovú/pristávaciu dráhu a jeden medzinárodný terminál.
Letisko Portorož (POW) - Letisko Portorož je jedno zo slovinských medzinárodných letísk nachádzajúce sa na západe krajiny, päť kilometrov od prístavného mesta Portorož. Letisko vzniklo 27. sept. 1962 a už v januári 1971 sa Portorož rozhodlo z neho urobiť medzinárodné letisko. K medzinárodnej prevádzke bolo letisko otvorené v roku 1981.
Letisko Maribor (MBX) - Letisko Edvarda Rusjana Maribor ( IATA : MBX , ICAO : LJMB ) je druhé najväčšie medzinárodné letisko v Slovinsku a okrem letiska Ľubľana a letiska Cerkljansko je vhodné pre medzinárodnú komerčnú leteckú dopravu.

Letecké spoločnosti

Letecké spoločnosti:

 • Aegean Airlines - je grécky národný letecký dopravca a najväčšia grécka letecká spoločnosť podľa počtu prepravených cestujúcich, obsluhovaných destinácií a veľkosti flotily. Spoločnosť vznikla v roku 1987 pod názvom Aegean Aviation a špecializovala sa iba na súkromné lety. Dnes obsluhuje vyše 180 destinácií v Európe, Ázii, Afrike.
 • Air France - je francúzsky národný letecký dopravca so sídlom v Paríži. Je dcérskou spoločnosťou Air France- KLM Group. Domovským letiskom Air France je Letisko Charlesa de Gaulla v Paríži, odkiaľ je spoločnosťou denne odbavených približne 1 700 letov do 211 destinácií.
 • Air Montenegro - vlajkový prepravca Čiernej Hory, ktorý je označený a pôsobí pod názvom Air Montenegro, nová spoločnosť, ktorú začiatkom roku 2021 otvorila vláda Čiernej Hory. Air Montenegro oficiálne spustila prevádzku v júni 2021 a dnes obsluhuje 20 destinácií v Európe.
 • Air Serbia - je srbská národná letecká spoločnosť. Sídli na medzinárodnom letisku Nikoly Tesly v Belehrade. Vznikla transformáciou pôvodného národného dopravcu Juhoslávie Jat Airways, 1. 8. 2013 sa premenovala na Air Serbia a stala sa členom spoločnosti Etihad a obsluhuje asi 240 leteckých destinácií po celom svete.
 • Lufthansa - je nemecký národný letecký dopravca. Je najväčšou nemeckou leteckou spoločnosťou a jednou z najväčších korporácií v leteckej doprave na svete. Obsluhuje vyše 200 destinácií v Európe, Ázii, Afrike a Amerike.

Lacné letenky

Záujem o lacné letenky (lowcost) stále rastie, viaceré letecké spoločnosti obsluhujúce letiská v Slovinsku ich poskytujú s odstupom času pred termínom odletu ponúkajú rôzne ceny. Platí zásada, čím kratšie pred odletom, tým je cena za letenky vyššia. Ak máte potrebu zakúpiť let v dostatočnom predstihu, je pravdepodobné, že zoženiete lacné letenky, napríklad:

 • Skopje (Macedónsko) od € 30,- / odlet o mesiac
 • Kodaň (Dánsko) od € 42,- / odlet o týždeň
 • Paríž (Francúzsko) od € 50,- / odlet o 10 týždňov

Cestovné kancelárie, turistický sprievodca

Cestovná kancelária, cestovná agentúra, touroperátor, cestovné poistenie. organizované zájazdy do Slovinska a kompletný servis zabezpečí kvalifikovaný turistický sprievodca. V Slovinsku je hlavným orgánom riadiacim aktivity v cestovnom ruchu ministerstvo.

Ministerstvo hospodárstva, cestovného ruchu a športu podporuje ďalšie posilňovanie medzinárodnej konkurencieschopnosti slovinských firiem a slovinského hospodárstva. Prijatím rôznych opatrení zabezpečuje najstabilnejšie, predvídateľné a konkurencieschopné ekonomické prostredie pre rast a rozvoj slovinských firiem na slovinskom a zahraničnom trhu.

Oblasti pôsobenia zahŕňajú rôzne priemyselné odvetvia, internacionalizáciu, podnikanie, cestovný ruch, vnútorný trh, drevo a šport. Orgány ministerstva plnia úlohy v oblasti duševného vlastníctva, inšpekcie trhu, inšpekcie športu a metrológie, výkonné orgány sa podrobnejšie zaoberajú realizáciou opatrení ministerstva a podporou hospodárstva a cestovného ruchu.

Cestovanie, doprava

Železničná, lodná, cestná doprava, diaľničné poplatky, aktuálna dopravná situácia. Ľahký prístup do Slovinska, krajina leží v strednej Európe a hraničí s Talianskom, Rakúskom, Maďarskom a Chorvátskom. Je to len pár hodín jazdy od Benátok alebo Viedne. Slovinsko je ľahko dostupné zo všetkých susedných krajín, pretože má dobré cestné a železničné spojenie s dennými letmi z mnohých európskych miest. Keďže ide o prímorskú krajinu, do Slovinska sa dostanete aj po mori.

Zľavy, last mnute

Sledujte miestne médiá pre výskyt zľavy na zájazdy do Slovinska, zvýhodnené lastminute.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency