Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Alžírsko dovolenkafotogaléria Alžírsko
 
Oficiálny názov: Alžírska demokratická ľudová republika
Správne členenie: 48 provincií
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Alžír
Rozloha v km2:2 381 741
Obyvateľstvo:35 370 000 (hustota 14 os. / km2)
Jazyk:arabčina
Mena:alžírsky dinár ( 1€ -> cca 104 DZD )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z + 1:00h
Susedia:Líbya, Mali, Mauritánia, Maroko, Niger, Tunisko, Západná Sahara
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas platný min. 5 mes., turistická poistka pri vstupe
Pozri tiež: Alžírsko
 dovolenka Alžírsko
 • hotely Alžírsko
 • doprava Alžírsko
 • letenky Alžírsko
 • cestovné kancelárie Alžírsko
 • lastminute Alžírsko
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Alžírsko

Alžírsko je krajina bohatá na kultúrne dedičstvo, ktoré chce vláda chrániť a zachovať budúcim generáciám. Je to dedičstvo výnimočného významu, ktoré sa premieta do tisícročnej histórie, formovanej viacerými civilizáciami, tradíciami a zvykmi. Charakteristickým znakom alžírskej kultúry sú oslavy miestnych zvykov a festivaly, ktoré ukazujú rozmanitosť alžírskeho dedičstva. Alžírsky cestovný ruch má veľký potenciál vďaka stredomorským plážam, fascinujúcemu národnému parku Djurdjura, ľuďom, histórii, kultúrnym tradíciám.

Cestovný ruch

Alžírsko je najväčšou krajinou na africkom kontinente a desiatou najväčšou krajinou sveta. Nachádza sa v severnej Afrike, jednou z hlavných turistických atrakcií je Sahara, najväčšia púšť na svete. Niektoré piesočné duny môžu dosiahnuť výšku 180 metrov. Alžírsko je členom Svetovej organizácie cestovného ruchu od roku 1976. Podľa správy Svetovej organizácie cestovného ruchu uverejnenej v r. 2014 je Alžírsko 4. najväčšou turistickou destináciou v Afrike s 2,7 miliónmi zahraničných turistov. Alžírsko sa umiestnilo na 7. mieste v kategórii najbezpečnejších krajín sveta za rok 2017.

Alžírsko je od svojej nezávislosti v roku 1962 členom Organizácie Spojených národov (OSN), Africkej únie (AÚ) a Ligy arabských štátov. V roku 1969 sa pripojilo k Organizácii krajín vyvážajúcich ropu (OPEC). Vo februári 1989 sa Alžírsko spolu s ostatnými štátmi Magrebu zúčastnilo na vytvorení organizácie Arabskej maghrebskej únie (AMU). Alžírska ústava definuje „islam, arabstvo a ambíciu“ ako „základné zložky“ identity alžírskeho ľudu a krajiny ako „krajiny islamu, neoddeliteľnej súčasti Veľkého Maghrebu, Stredozemia a Afriky“.

Zemepis

Pre cestovateľov je potrebné oboznámiť sa s geografiou krajiny. Reliéf Alžírska pozostáva z troch veľkých skupín: Tell na severe, vysočina a Saharský atlas v centre a Sahara na juhu, ktoré významne ovplyvňujú počasie aj podmienky pre život.

Tell je úzky pobrežný pás dlhý 1200 km a široký 100 až 200 km. Na juhu je ohraničený pohorím, viac či menej rovnobežným s líniou pobrežia a tiahne sa od regiónu Tlemcen na západe až po tuniskú hranicu na východe. Táto oblasť sa skladá z úrodných plání ako je Mitidja južne od Alžíru, kde sa sústreďuje väčšina alžírskeho obyvateľstva. Údolia hôr Atlas Tellian majú vrcholy masívu Djurdjura v zime pokryté snehom.

Vysočina a Saharský atlas oblasť polosuchých plání a vrchov, ktoré prebiehajú šikmo z marockej hranice do severovýchodného Alžírska. Letá sú ťažké a suché a zimy sú veľmi chladné a vlhké. Zem je rozorvaná mnohými depresiami, chottami, ktoré sa po období dažďov premieňajú na soľné jazerá. Vegetácia je dosť chudobná a riedka. Obmedzuje sa na trsy trávy užitočné pre kŕdle oviec, používané na výrobu lán, košov, kobercov atď.

Tieto stepi sú na juhu ohraničené hornatou bariérou Saharský atlas, ktorá je v skutočnosti len rozšírením marockého vysokého atlasu v Alžírsku. Zo západu na východ pokračujú po horách Ksour, Ouled-Naïl, Zibans a Aurès, ktoré dosahujú výšku viac ako 2300 m. Na úpätí týchto hôr je reťazec oáz, ktoré označujú prah Sahary: BiskraBoussaâda Laghouat, alebo Ghardaïa, ďalej na juh, v údolí M'zab.

Sahara pokrýva približne 85% územia Alžírska, 2000 km od východu na západ, 1500 km od severu na juh. Veľký juh Alžírska strieda sopečné krajiny - masív Hoggar a mesačný Tassili N'Ajjer, pláne kameňov Regs a piesočné pláne Ergs, z ktorých sa niekedy objavujú krásne oázy.

Prímorské destinácie

Alžírsko sa rozprestiera na takmer 1200 km pobrežia, prístavy Coves, Anses, Deep Bays, ktoré ponúkajú servis pre jachtárov. Medzi najkrajšie stredomorské lokality patria: Marsat Ben m'hidi, Copacabana z Maghrebu až po hranicu s Marokom, nádherný prístav El-Kala. Na východe krajiny sa často jedná o vysoké a skalnaté pobrežie, so strmými útesmi nádherných prírodných lokalít. K nedotknutej prírode sa pripája výstavba hotelových komplexov dokonale integrovaných do týchto krajiniek v Alžíri, Tipaze, Oran, Annabe.

Jijel sa nachádza na severovýchode krajiny asi 300 km východne od Alžíru, 100 km východne od Bejaia a 135 km severne od mesta Setif. Mesto Jijel je známe svojou vznešenou rímsou. Jijelianske pobrežie tvoria malé zátoky, ostrovčeky, útesy, jaskyne a krásne pláže. More a hory sú tu celkom blízko, Jijel patrí medzi najkrajšie miesta Stredozemného mora.

Alžír nenechajte si ujsť osláviť jedno z najkrajších hlavných miest Stredozemného mora. Alžírske pobrežie je výnimočné nádhernými plážami Ain Taya. Alžír umožňuje navštíviť päťdesiat pláží, kde je možné plávať, relaxovať a užívať si legendárnu pohostinnosť. Dovolenka na tyrkysovom pobreží v Club-des-Pins, ktorý ukrýva medzinárodný hotel.

Bejaia sa nachádza na severovýchode krajiny asi 227 km východne od hlavného mesta Alžíru. Staroveký prístav Féničanov je stredomorské mesto par excellence. Pobrežná zóna je dlhá viac ako 120 km, strieda sa medzi skalnatými zátokami a piesočnatými plážami vhodnými pre turistické využitie.

El Taref sa nachádza na severovýchode Alžírska pri tuniskej hranici. Pláže s tyrkysovými vodami zmiešanými s koralovou červeňou. Nádherné malé rybárske prístavy, ako Tunizia alebo Port aux Charms, vás budú lákať k návšteve tohto regiónu. Milovníci potápania alebo šperkov, môžu obdivovať veľmi vzácne koraly Stredozemného mora.

Mostaganem ako moderná metropola si zachovala svoj starý charakter. Jeho hlavné aktíva sú pohostinnosť a Sidi Lakhdar. Objavte krásne pláže, ktoré sa tiahnu od Macta cez Sablettes, Salamandre k wilaya Chlef. Mnohé pláže sú potešením pre milovníkov pokoja. Nebeské miesta, zátoky a duny umožňujú vychutnať si radosti z plávania a prímorských aktivít.

Chlef s pobrežným pásom, ktorý sa rozprestiera na viac ako 120 km (10% celého alžírskeho pobrežia), je jeho turistické bohatstvo odôvodnené rozmanitým terénom a prítomnosťou lesov, ktoré sa rozprestierajú na tisícoch. hektárov. Pobrežná oblasť zahŕňa lokality Tigheza, Beni Haoua, Teramia, Oued El Malah, ako aj lokality masívu Mainis a Ouarsenis. Okrem nádhernej krajiny, je tu mierna klíma a pokojné pláže. Chlef vyniká v tradičnom remesle, ako je keramika, výšivky, gobelíny, keramika, košíkáreň z ratanu..

Tipas sa nachádza na pobreží 70 km západne od Alžíru, na úpätí hory Chenoua. Tipas má kúzlo, ktoré poskytuje blízkosť hory a mora, mesto obdarené históriou, obsahuje pozostatky z čias Feničanov a Rimanov takej hodnoty, že sa zaradilo na stránky svetového dedičstva Unesco. Jazdecké centrum ponúka dlhú jazdu na nekonečných plážach za vlajkovú loď letného oddychu. Masív hory Chenoua, pešia turistika a objavovanie jaskýň s úchvatným výhľadom na azúrové more.

Boumerdes leží 50 km východne od Alžíru a využíva celú infraštruktúru hlavného mesta (letiská, prístavy atď.). Pekné pláže lemujú moderné široké cesty pozdĺž pobrežia. Casbah Dellys má mnoho hotelov, letovísk, prázdninových táborov, reštaurácií všetkých kategórií ponúkajúce tradičné kulinárske špeciality, najmä čerstvé ryby. Pláže s jemným pieskom a kamienkami, Black Rock Beach, Fig Tree, Cape Djanet, Cape Dellys..

Skikda sa nachádza sa v západnej časti Skica Wilaya, čo je turistický región s piesočnatými plážami. Collo Bay je považovaná za jednu z najkrajších v Alžírsku, kde sa nachádza aj impozantný les, horská turistika, šport, objavovanie, lov. Collo l'Antique Chullu je dnes dôležitým rybárskym prístavom. Nachádza sa 71 km od hlavného mesta Wilaya. Jeho pláže s jemným pieskom: Tamanart, Pláž mladých dievčat, Teleza, Benzouit, ponúkajú relaxáciu a oddych. Neďaleko pobrežia je impozantný maják.

Annaba je 600 km od hlavného mesta Alžír, ďaleko na východe krajiny, pri stredisku El-Tarf. Má jazero, Fezzara, ktorá pokrýva územie o rozlohe 6600 ha. Jeho pobrežie sa tihne v dĺžke 80 km. Rozšírené sú tiež možnosti rybolovu vrátane spracovania a ochrany, akvakultúra, remeslá a námorný cestovný ruch.

Oran (lokálne Wahren) má tiež prezývku "Radiant" el-Bahia, je druhé najväčšie mesto. Je prístavom na pobreží Stredozemného mora, 432 km od hlavného mesta. Na západe mesta dominuje hora Aïdour 429 m n.m. Hlavné mesto západného Alžírska je dôležitým priemyselným centrom krajiny a tiež turistická destinácia par excellence, ktorá má všetky výhody: historické, archeologické a prírodné. Vyhľadávané sú pláže v Ain Turk a komplex Balnearian Andalusian, rovnako ako jeho luxusné hotely.

Sahara

Údolie Mzab

Zdá sa, že krajina údolia Mzab, vytvorená v 10. storočí Ibaditmi okolo svojich piatich opevnených dedín, zostala nedotknutá. Architektúra M'zabu, jednoduchá, funkčná a dokonale prispôsobená prostrediu, bola navrhnutá pre komunitný život pri rešpektovaní rodinných štruktúr. Je to zdroj inšpirácie pre veľkých majstrov, akými sú Ravereau, Pouillon, Boffill a iní urbanisti súčasnosti. Tradičný Pentapolis pozostáva z prvých piatich osád: Al Ataf, Bou Noura, Ghardaia, Melika a Beni Ysguen, ktoré boli postavené medzi 11. a 14. storočím. K pôvodnej zostave pribudli v 17. st. Guerrara a Berriane.

Ghardaia - je najväčším mestom v Pentapolise. Mesto má podobu pyramídy, ktorá sa drží na strmom kopci, na vrchu ktorého stojí centrálna mešita, typický minaret. Sieť úzkych ulíc, kruhových alebo radiálnych, obklopuje domy, postavené proti sebe a po sebe idúce múry, ktoré obklopovali mesto v rôznom čase. V centre, v blízkosti veľkej mešity, je slávna "jaskyňa Daya". Nižšie je možné navštíviť remeselné centrum, rozsiahlu promenádu ​​trhu, jednu z najkrajších na severnej Sahare. Mesto je tiež miestom pre konfrontáciu architektúr, tradičných a koloniálnych či moderných, pošta, radnica, ale najmä hotel Les Rostemides.

Melika - je takmer presná replika impozantného Ghardaia, má zvláštne čaro. Kedysi sväté mesto Melika je v centre M'zab, hrobky svätého Sidi Aïssa a jeho rodiny. Na rozdiel od ostatných ksourov je Melika priľahlá k veľkej mešite v centre obce. Obyvatelia Meliky vyrábajú špeciálnu keramiku, ktorá sa nazýva zelená, a ktorá bola dlhú dobu významnou súčasťou hospodárskej činnosti mesta.

Béni Ysguen - Blahoslavený Ysguen je najautentickejší a najmýtickejší, v očiach ibadhitov. Sväté mesto postavené na kopci, obklopené nádhernou hradbou s monumentálnymi bránami, ktoré boli po dlhom čase opäť za súmraku zatvorené. Palmový háj s výhľadom na mesto pri západe slnka je jednou z najkrajších zážitkov. Terasy sa lesknú okrovou, modrou a bielou. Strážna veža Bordj Cheikh El Hadj je na zozname Unesco. Múzeum tradičného interiéru Mozabitu.

Bou Noura leží iba 4 km od mesta Ghardaïa. Ak bol kutar zničený, Bou Noura zostane na stráži za jej hradbami. Mesto bolo založené v roku 1048, ako malá dedinka, palmový háj vkladá mestu pokojné kúzlo.

Hoggar a Tassili

Hoggar (Tamachek Ahaggar) leží 80 km severne od Tamanrasset. Rozkladá sa na ploche asi 540 000 km2, čo je štvrtina Alžírska. Východne od Tamanrasset stúpa platforma Atakor, ohromujúca krajina, kde lávové polia dosahujú nadmorskú výšku vyše 2000 m a na ktorých rozpadnuté sopky naznačujú pôvodnú výšku 3000 m. Najvyšší vrchol, Mount Tahat leží v centre Atakoru, dosahuje 2.918 metrov a dominuje Alžírsku. Najznámejšia lokalita Hoggaru, ospievaná mnohými básnikmi a romanopiscami, je Assekrem, 80 km od Tamanrasset. Tu si založil letnú pustovňu Charles de Foucauld v roku 1911.

Skutočná púšť kameňov Hoggar sa v podstate skladá zo sopečných hornín, ktoré vytvarovala erózia na úžasnú krajinu. Kvôli miernejšej klíme, ako na zvyšku Sahary, je Hoggar dôležitým útočiskom pre niektoré druhy zvierat a rastlín. Z ekologického hľadiska sa dá odlíšiť od zvyšku Sahary. Hoggarský masív je tiež krajinou Tuaregov zvaných Kel Ahaggar. V blízkosti mesta Tamanrasset, v oáze Abalessa, je možné nájsť hrobku Tina Hinana, predka Matriarcha Tuaregov z Hoggaru. Podľa legendy, Tin Hinan pochádza z Tafilalet, v pohorí Atlas v Maroku. Nesmiernosť územia kameňov, ohromujúca krása tohto sopečného reliéfu čadiča a porfýrov, pozýva na mystickú kontempláciu. Podľa príkladu Charlesa de Foucaulda, vyskúšať pustovnícky život v kamenných chatrčiach Hoggaru.

Tamanrasset - alebo "Tam", ako ho nazývajú muži severu, je nesporným hlavným mestom Hoggaru. Toto relatívne mladé mesto ťaží z relatívne mierneho podnebia v nadmorskej výške takmer 1400 metrov. Červené pôvodné domy, nádherná panoráma sú obzvlášť príjemným zážitkom, ktoré si pamätajú návštevníci nadlho. Múzeum tradičného umenia, bohatého na krásne remeslá: šperky, oblečenie, zbrane..

Národný park Ahaggar - vznikol v roku 1987 a bol vyhlásený za svetové dedičstvo ľudstva. Pokrýva 80% masívu s rozlohou 450 000 km2. Krajina je viac oslňujúca ako iné. V Araku sa do kaňonu dostávajú zdroje pitnej vody, ktoré živia vegetáciu, tá kontrastuje s mesačnou krajinou. V Tadjmount dláždi cestu pre dlhú prehliadku slonov, oviec, psov, hrochov na kalcinovanom skalnatom teréne.

Assekrem - privilegovaná destinácia, veľká klasika esenciálneho Saharského cestovného ruchu, návšteva náhornej plošiny Assekrem je pre vás dôležitá a čaká na vás od úsvitu času. Prehliadka je neporovnateľná. Nad skalnatými vrcholmi, ihlami a ostrými hranami týčiacimi sa do výšky. Táto cesta, ktorá vás zavedie do Hermitage, vyžaduje aspoň dva dni. Dva dni šťastia ísť pozdĺž Ilharen, nechať termálny prameň Tahabort na juhozápade a zastaviť na Gueltas Imlaoulaouene. Chrám vody uprostred mučenej krajiny, tieto kaskády 20 metrov vysoké, panoramatický výhľad je úchvatný. Na severe vrcholí impozantný Tahat. Toto je posledné útočisko otca de Foucaulda. Táto pustovňa bola postavená v roku 1910 má krásnu kaplnku. Duchovno komunikuje silou, mlčanie je prítomnosťou, meditácia a transcendencia sa stávajú podstatou.

Tassili n'Ajjer - východná časť Saharského masívu, Tassili n'Ajjer je pieskovcová plošina s výškou 1500 až 1800 m, naklonená na sever a východ. Rozľahlá brázda 500 až 800 m n.m. oddeľuje Tassili od masívu Ahaggar. Táto dolná časť je doménou ergov, ktorých najdôležitejším je erg Admera. Úzke cestičky, nazývané akba, kde sa môžu pustiť len muži a osli, umožnia prístup na vrchol. Najznámejšie, Tafelalet a Aghoum, vedú k slávnym miestam Tamrit a Sefar, ​​Jabbaren. Severne od Djanetu je pasáž Assakao, menej prudká, dostupná pre ťavy.

Na vrchole je k videniu nádherná krajina z tisícov gigantických stĺpov, tlačiacich sa k sebe, evokujúcich hrady, mestá v troskách, niekedy tvoriace skutočné kamenné lesy. Na základe týchto stĺpcov sa alveoly používali ako prístrešok pre prehistorické populácie a stále sa často používajú. Ich steny sú často pokryté maľbami evokujúcimi civilizácie, stré viac ako 10 000 rokov. Tieto geologické formácie a ich skalné umenie, ich bohatstvo, ich rozmanitosť vyslúžili pre Tassili N'Ajjer zápis do zoznamu pamiatok svetového dedičstva.

Djanet - je oáza plná šarmu, obdarená krásnym palmovým hájom. Djanet je obzvlášť vhodná zastávka pred výstupom na Tassili. Tento nádherný výstup po strmých svahoch (motorizované chodníky končia na úpätí náhornej plošiny) a plný tajomstiev vás očarí. Okruhy sú viacnásobné a umožňujú prejsť plošinu pešo cez náhrdelník skalných staníc Tamrit, In Itinen, Sefar, Tin Tazarift, Jabbaren, In Aouanret. Budete prekvapení tajomstvom, ktoré vychádza z týchto obrazov. Fresky poľovníckych scén z tzv. "Bovidiánskej" éry, konské antilopy v Tamrit, maľovaní bohovia "Round Heads" vedľa slonov, ako ich opísal Lhote in Inininen; "Boh s modlitbami"; lukostrelec a ležiaca žena v Tin Tazarift; tancujúce postavy; veľký marťanský boh v Jabbaren alebo biela dáma In Ouanrhat.. Mnoho svetov ponúka v obrovskom skanzene Tassili.

La Tadrat - v rozprávkovom bludisku oranžovo-žltej duny a skál s jemnými tvarmi vytesanými eróziou a ľahko identifikovateľnými sa táto oblasť rozprestiera južne od Djanetu, pred hranicami s Nigerom. Prehliadka začína prehliadkou Imaharten (skalné rezby), prirodzenou štiepkou v Tassili, pred kamennnou bránou v Djarene, nádhernými oblúkmi Tamezguida, tak často fotografovanými. Potom prichádza labyrint oranžových dún a rozprávkového komína Moul'Aga, potom Tin Merzouga.

Oázy

Niet dve podobné oázy. Nielen scenéria - hory, duny alebo rokliny - je špecifická pre každú lokalitu, ale farba pôdy, architektúra domov, historické spomienky, zavlažovacie procesy, hospodárske návyky, sú faktory, ktoré prispievajú k definovaniu pre každú oázu vlastnú osobitosť.

Bou Saada - keby Sahara vlastnila dvere, najobľúbenejšími bude Bou-Saâda. Mýtické turistické stredisko, najbližšia oáza Alžíru, toto očarujúce mesto, založené v 16 st. svätcami zo Západnej Sahary, je určite iniciačným zastavením pred veľkým šokom púšte. Princ Orientalistov Nasreddin-Etienne Dinet sa tu usídlil, konvertoval k islamu a vybudoval podstatu svojej obrazovej tvorby. Mnoho remeselníkov, striebrotepcov vyrábajúcich "bou-saâdi", slávnu tradičnú dýku, jej hlučný a pestrý týždenný trh, mešity ... a najmä vodu napájajúcu mesto, oázu.

Biskra - mesto sa nachádza na úpätí pohoria Aurès, ktoré uzatvára vychádzku smerom k Veľkému juhu. Namiesto dún a skalnatých oblastí sú tu obrovské zelené rozlohy, ktoré vyčnievajú. Obrí palmový háj, veľké zavlažované oblasti, priehrady. Mesto od svojho založenia v jedenástom storočí bojuje o oplodnenie tohto kusu púšte a nesie nádej na lepší život. Dnes, so svojimi sadmi, 100 000 palmami, ktoré produkujú kráľovnú ďatlí, Deglet Nour, je Biskra prosperujúce mesto, medzi moderným mestom a dochovanou medinou.

Laghouat - je dnes dôležitým moderným mestom. Prvé svedectvá (Ibn Khaldoun) siahajú do 11. storočia, mesto nabralo pozoruhodný vzostup v 16 st., keď sa Si Hadj Aïssa stal panovníkom a chránil obyvateľstvo dedín okolo obstavaného múru. Obdobie ospievané najmä v básňach Ben Keriou, melhoun cantor, prináša veľmi populárnu vidiecku poéziu dneška. Neskôr to bol maliar-spisovateľ Eugène Fromentin, ktorý mu dal prezývku "mesto záhrad". V tomto prostredí v kine pod holým nebom natáčal Lakhdar Hamina časť svojho filmu Chronique des années de Braise, Palme d'or v Cannes v roku 1975.

El Oued - hlavné mesto Souf, je srdcom prekvapivého regiónu, ktorý sa nachádza uprostred Veľkého východného Ergu. Táto depresia medzi Oued Ghir a Tuniskom bola dobytá tvrdohlavosťou obyvateľstva hľadať vodu pod pieskom, niekedy až do hĺbky 20 metrov. Tam muži vytvorili originálnu techniku, ktorá umožňovala pestovať palmy, dokonca aj bez zavlažovania: na dne kráterov kopaných v piesku, ktorých priemer dosahuje niekoľko metrov, vysádzame dátumy stromov, ktoré sú teda kultivovanými koreňmi. El Oued sa tiež nazýva mestom s tisícmi kopúl, ktoré sa trbliecu ešte viac, ak vylezieme na minaret mešity Salem: ako terasy, tradičné domy sú pokryté kopule, ktoré zaručujú určitú sviežosť interiéru.

Saoura

Križovatka civilizácií, rys života v Sahare, stará cesta západného Sudánu hraničí s krásnym regiónom, údolím Wadi Saoura. Tento vádí, jeden z najväčších v krajine, je napájaný vodami Saharského atlasu a marockého Vysokého atlasu. Jeho opis Ibn Khaldoun pochádza zo 14. storočia. Odtiaľ je krajina prekrásna, obrovské žlté duny, až 600 metrov vysoké, sa zdajú byť vlnami vytesanými vetrom a čakajúc na nepravdepodobný oceán.

Bechar - je centrum baníctva, mesto postavené na brehu Jebel Bechar, v nadmorskej výške takmer 800 metrov, leží na križovatke hlavných ciest Sahary medzi mestami Tafilalet, Touat, Gourara, Mali a Mauritániou. Starobylé mesto upúta pozornosť, rovnako ako jeho palmový háj 20 000 stromov, odkiaľ je pohľad na Jebel Béchar nádherným západom slnka. Aïn Sefra je mučené mesto, ktoré trápia ničivé povodne, ale aj piesok, ktorý každý deň prináša silný vietor. Nádherná oáza na úpätí pohoria Ksour a okolie sú radom prekvapení. Od pohyblivej hrobky Eberhardt, na cintoríne Sidi Boudjema, cez skalnaté lokality Jebel po Mahisser a sopečný kráter Ain Ouarka, Ain Sefra je jednou z najkrajších zastávok východnej Sahary.

Veľký západný Erg - skutočné more piesku 80.000 km2, Veľký západný Erg je púšť predstavujúca, nesmiernu a takmer nepochopiteľnú krásu. Ohraničený M'zabom na východe, údolím Saoura na západe, je nepreniknuteľnou bariérou medzi Saharským atlasom a náhornou plošinou Tadmait na juhu. Tento piesok alluvia (neprevážaný vetrom) sa začal hromadiť v kvartéri, aby sa stal dnes obrovskými meniacimi sa dunami.

Taghit - tradičná aglomerácia 6 ksars okolo obrovského palmového hája. Taghit je skutočné hniezdo zelene na okraji erg. Biologický poklad, ale aj architektonické dedičstvo s okrovými domami usadenými v srdci oázy, kde na skalnatom výbežku dominuje ksar postavený na obranu. O okupácii tohto územia svedčí množstvo skalných rytín. Taghit je tiež mesto Maoussem, tento veľký každoročný festival, ktorý oslavuje zber koncom októbra. Párty hudby a farieb, nezabudnuteľné pre šťastných z pasáže.

Timimoun Gourara - Gourara je predovšetkým farba; červená, ale nie len nejaká, púštna červená. To jeho kráľovnej, Timimoun, oáza medzi oázami. Tento osobitný okr svieti vo svetle ako kontrast so zlatým pieskom a modrou oblohou. Timimoun je známy po celej Sahare pre nádheru svojich záhrad a tajomstvo týchto morských mien: Aguelman (jazero), El Mers (prístav), El Mersa (prístav). V dnešnej dobe je v kanáloch stále jedným z najprepracovanejších človekom vytvorených zavlažovacích systémov na svete. Umožňuje zrod svetlých záhrad, viníc, fíg, mandľových stromov ... Skutočný raj, v ktorom žije obyvateľstvo rôznorodého pôvodu - Haratines, Zénètes, Chaâmbas, Chorfas, atď.

El Meniâa - je rozsiahla oáza nachádzajúca sa severovýchodne od Timimoun, prehliadaná starým a slávnym ksarom. El Meniâa bola založená na mieste starobylého Zenit Taourit (9. až 11. storočie). Jeho veľký palmový háj je zavlažovaný artézskymi studňami vykopanými v loži védy Sougueur.

Touat - z juhu Gourary sa otvára Touat, medzi suchou plošinou Tadmaït a rovinou Tidikelt. Mnohoraký zdroj, región na križovatke mnohých komunikačných kanálov na Sahare, najmä na ceste do Mali. Obrovská biela plošina, rozbitá oázami, ktoré majú rovnaký okr ako Timimoun, je v srdci centrálnej Sahary, skutočnej pece počas leta.

Adrar - tu, rovnako ako v Timimoun, sady kvitnú do tej miery, že Adrar sa stal hlavným mestom moderného Alžírska. Hlavné mesto Saharského raja, súčasné mesto, ktoré má svoj každoročný festival v marci. Táto oáza prehliadaná kusarom, bola starobylým duchovným centrom, ktoré vyžarovalo aj mimo regiónu, do Mali. Adrar je tiež poslednou etapou pred slávnym a mýtickým Tanezrouftom, "krajinou smädu", obrovskou plošinou s rozlohou viac ako 800 kilometrov ...

Zázrak foggaras - množstvo vegetácie vo vode nie je v Touat a Gourara dôsledkom výnimočnej klimatickej situácie. Pravdou je suchosť púšte. Život človeka umožnil iba čin človeka. Po dlhú dobu, komunity, pravdepodobne od staroveku, vyvinuli jeden z najpokročilejších a dômyselných systémov zavlažovania a zásobovania vodou, určite jedným z najpozoruhodnejších: slávne "foggaras", podzemné galérie vykopané cez vodonosné útvary, všeobecne piesčité, kde je voda zachytená kapilárnosťou, a ktorá je dodnes obdivom moderných technikov všetkého odvetví. Sklon týchto rúrok je vypočítaný tak, že pri samotnej hre gravitácie voda tečie do miesta jej použitia. Niekedy sa táto podzemná kanalizácia prepadne viac ako desať kilometrov vo vnútri zásobníkov - celkom 4000 kilometrov na Touate. Treba však pripomenúť, že priechod rúrok vo všeobecnosti umožňuje len banalita. V priemere každých desať metrov sa nad hadicou otvára "komín" ventilácie. Záleží len na vás, predstaviť si zvyšok.

Copyright © 2010−2022, Svet-dovoleniek, travel agency