Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Angolafotogaléria Angola
 
Oficiálny názov: Angolská republika
Správne členenie: 18 provincií
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Luanda
Rozloha v km2:1 246 700
Obyvateľstvo:15 941 000 (hustota 13 os. / km2)
Jazyk:portugalčina
Mena:kwanza ( 1€ -> cca 133 AOA )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z + 1:00h
Susedia:Kongo, Zambia, Namíbia
 
 
Organizov. zájazdy: nie
Vycestovanie: víza, cestovný pas platný 3 mes. po odchode, očkov. proti žltej zimnici
Pozri tiež: Angola
 dovolenka Angola
 • hotely Angola
 • doprava Angola
 • letenky Angola
 • cestovné kancelárie Angola
 • lastminute Angola
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Angola

Jednou z výziev, pred ktorými stojí cestovný ruch Angoly, je propagácia. V tejto africkej krajine je veľa, čo vidieť a objavovať. Sú tu krásne pláže v Luanda a Benguela, dažďové pralesy, prírodné parky a safari, turistické chodníky, kaviarne a nočný život v hlavnom meste Luanda. Niektoré z najväčších investičných príležitostí, ktoré sa v Angole už realizujú, sú hotely, potraviny a doprava. Akonáhle sa zlepší doprava a infraštruktúra, t.j. viac medzinárodných letov a lepšie cesty, môže Angola očakávať zvýšený príliv turistov.

Cestovný ruch, turizmus

Angola mala históriu otroctva a občianskych vojen, ale dnes má krajina všeobecný zmysel pre prestavbu a pokrok. Jediná dlhoročná kolónia Portugalska, unikátna kultúra Angoly, predstavuje zmes portugalských a tradičných afrických prvkov. Počas návštevy Angoly strávte niekoľko dní skúmaním husto obývaného hlavného mesta Luanda a potom preniknite hlbšie, aby ste videli početné pláže, parky a prírodné rezervácie.

Turistický ruch v Angole je založený na prírodnom prostredí krajiny, potenciál majú predovšetkým jeho rieky, vodopády a pobrežie, ktoré sa tiahne na západe krajiny v dĺžke 1650 km Atlantický oceán. Angolský cestovný ruch je relatívne mladý. Veľká časť krajiny bola zničená v postkoloniálnej občianskej vojne, ktorá skončila len nedávno, v roku 2002. Na rozdiel od väčšiny okolitých krajín, ktoré poskytujú turistom z USA, EÚ a.i. víza bez väčších komplikácií, Angola má zložité vízové ​​požiadavky. Požaduje sa oficiálny pozývací list, dokumenty týkajúce sa účelu cesty, kópia cestovného plánu, dôkaz o finančných prostriedkoch atď. Všetky doklady sú zasielané do hlavného mesta Luandy na schválenie. Tento zastaraný postoj k cestovnému ruchu znevýhodňuje samotnú krajinu na trhu medzinárodného cestovného ruchu.

Dovolenkové destinácie v Angole

Národný park Kissama - nachádza sa v severozápadnej Angole. Národný park Kissama bol v roku 2000 miestom masívneho projektu rehabilitácie s názvom Operácia Noemova archa, kedy bolo z Južnej Afriky privezených do parku šestnásť slonov, nasledovali zebry, pštrosy a žirafy. Kým park sa stále zotavuje zo zanedbávania, je dnes už ľahko dostupný a je skvelým miestom na strávenie dňa objavovaním. Ubytovanie a prenocovanie v parku.

Národný park Cameia - sa skladá zo sezónne zaplavených plání, ktoré sú súčasťou povodia rieky Zambezi. Park je ukážkou prírody, ktorá sa nevyskytuje inde v Angole. Dve jazerá, Lago Cameia a Lago Dilolo, najväčšie v Angole, ležia mimo hraníc parku a majú rozsiahle rákosiny a trávnaté bažiny, ktoré sú bohaté na vodné vtáctvo.

Vodopády Calendula - tieto nádherné vodopády sa nazývajú aj vodopády Duque de Braganca a nachádzajú sa v provincii Malanje. Calendula vodopády patria k najvyšším v Afrike a stojí za to urobiť ich veľkolepú fotografiu.

Národný park Cangandala - je najmenším národným parkom v krajine a nachádza sa v provincii Malanje. Rozprestiera sa medzi riekou Cuije a riekou Cuanza. Na okrajoch parku sú mestá Culamagia a Techongolola. Park bol vytvorený v roku 1963, kedy bola Angola ešte portugalskou kolóniou.

Polostrov Mussulo - ak hľadáte dobré miesto na prechádzku pri vode a pozrite sa na rybársku kultúru Angoly, navštívte polostrov Mussulo, kde miestni rybári pracujú každý deň. Nachádza sa len kúsok od Luandy, polostrov ponúka skvelý únik na niekoľko hodín. Odporúčame balenie pikniku, relaxáciu pri vode a popoludňajšie kúpanie.

Národný park Iona - sa nachádza v provincii Namibe, je ďalšou obľúbenou turistickou destináciou. Leží asi 200 km od mesta Moçâmedes na rozlohe 15.000 km2 najväčšej v krajine. Pred angolskou občianskou vojnou bol park Iona "zvieracím rajom" bohatým na veľkú hru života. Nezákonné pytliactvo a zničenie infraštruktúry spôsobili značné škody na živočíchoch parku. Park je známy svojou jedinečnou flórou a skalnými útvarmi.

Santiago Beach - sa nachádza 45 km severne od Luandy. Santiago Beach nesie prezývku „Pláž vrakov“, pretože pochováva masívne staré lode v plytkej vode. Jedným z neslávne známych plavidiel je Karl Marx. Lode poskytujú výnimočnú príležitosť pre fotografov. Môžete si prenajať rybársky prút a ísť na ryby ďalej po pobreží, kde sú pláže príjemné a bez hrdzavých vrakov.

Národný park Mupa - sa nachádza v juhozápadnej provincii Cunene. Vznikol v 1964 za čias portugalskej nadvlády. Park je významný pre svoju očakávanú širokú avifaunu. Mnohí Angolania bývajú v parku, ktorý spolu s kočovnými pastiermi a prieskumom nerastných surovín hrozí zničením vtáctva v parku.

Provincie a ich hlavné mestá

Angola má 18 provincií

Bengo - Caxito
Benguela - Benguela
Bié - Kuito
Cabinda - Cabinda
Kuando-Kubango - Menongue
Kwanza-Norte - N'dalatando
Kwanza-Sul - Sumbe
Cunene - Ondjiva
Huambo - Huambo
Huíla - Lubango
Luanda - Luanda
Lunda-Norte - Dundo
Lunda-Sul - Saurimo
Malanje - Malanje
Moxico - Luen
Namibe - Namibe
Uíge - Uige
Zaire - M'BanzaCongo

Regióny

1. Veľká Luanda - je oblasť hlavného mesta Angoly. Nachádza sa na atlantickom pobreží Angoly. Jeho súčasná renesancia je skutočne inšpiratívnym príbehom úspechu. V nedávnej histórii, ktorá je centrom desaťročí konfliktov, začiatkom 21. storočia došlo k masívnemu rozmachu výstavby v Luande, kde mier a stabilita prilákali množstvo zahraničných spoločností, aby investovali do výstavby v meste. Vláda Angoly, ktorá bohatne na príjmoch z ropy, diamantov a iných prírodných zdrojov, tiež výrazne investuje v Luande a jej okolí, vrátane veľkých výškových budov so sociálnym bývaním, ktoré nahrádzajú slumy a existujúce schátrané domy. Výstavba šesťprúdových diaľnic vedúcich z mesta, rekonštrukcia železničných tratí a veľké nové letisko, ktoré bolo vybudované mimo mesta v roku 2019.

2. Severná Angola - väčšinou hraničí s Demokratickou republikou Kongo s významnými oblasťami dažďových pralesov.

3. Centrálna Angola - Benguela je mesto v západnej Angole, ktoré leží v zátoke s rovnakým názvom a je jedným z najľudnatejších miest Angoly. Benguela patrila kedysi medzi najodpornejšie otrokárske prístavy na zemi, odhaduje sa, že až štyri milióny otrokov boli vyvezené z Angoly alebo zomreli pri nájazdoch, na pochodoch k pobrežiu alebo na mori. Podľa knihy Paula Therouxa (The Last Train to Zona Verde). Benguela, portugalská pevnosť z roku 1587, bola centrom obchodovania s otrokmi. Okrem kostolov S. Felipeho a S. Antónia, nemocnice a pevnosti tu bolo od roku 1911 len niekoľko kamenných domov. Kúsok za Benguelou je Baía Farta, kde sa vyrábala soľ a získavala síra. V blízkosti Baia Farta bola najkrajšia pláž Baia Azul. Mesto v nasledujúcich desaťročiach prosperovalo a rástlo. Benguelská železnica bola postavená na začiatku 20. storočia Portugalskom, aby spojila mesto a Lobito s vnútrozemím, a dosiahla veľký úspech, keď bola napojená na Copperbelt v Katanga, DR Kongo a Zambia. Začiatkom 20. storočia Benguela priťahovala, rozvíjala a udržala si kvalitné podniky a odborníkov do svojej prosperujúcej a rastúcej ekonomiky.

4. Juhozápadná Angola - najsuchšia oblasť krajiny so savanovými rovinami a severným pokračovaním Namíbijskej púšte.

5. Juhovýchodná Angola - Prevažne savanové pláne, ktoré pretína päť veľkých riek.

6. Cabinda - v Atlantickom oceáne s obrovským podielom zásob ropy v krajine a aktívnym secesionistickým hnutím.

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency