Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Antigua a Barbuda dovolenkafotogaléria Antigua a Barbuda
 
Oficiálny názov: Antigua a Barbuda
Správne členenie: 6 okrskov + 2 dependencie
Politický systém:monarchia
Hlavné mesto:Saint John's
Rozloha v km2:442
Obyvateľstvo:67 500 (hustota 152 os. / km2)
Jazyk:angličtina, kreolčina
Mena:východokaribský dolár ( 1€ -> cca 3,8 XCD )
Lokalita:Kajiny sveta - Amerika
Časové pásmo: Z - 4:00h
Susedia:ostrovný štát
 
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, nad 3 mes. pobytu víza
Pozri tiež: Antigua a Barbuda
 dovolenka Antigua a Barbuda
 • hotely Antigua a Barbuda
 • doprava Antigua a Barbuda
 • letenky Antigua a Barbuda
 • cestovné kancelárie Antigua a Barbuda
 • lastminute Antigua a Barbuda
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Antigua a Barbuda

Barbuda sa oddelila od Antigua, keď hladina mora na svete výrazne vzrástla približne pred 10 000 pred nl. Dnes sú časti Barbudy geologicky zaplavené, aby vytvorili zaujímavé lagúny. Tu možno vidieť najväčšiu hniezdnu kolóniu veľkolepého vtáka fregaty vznešenej na svete. Barbuda podporuje obrovskú rozmanitosť prirodzených biotopov, ktoré ešte nie sú rozvinuté. Útes-lemujúci Barbuda môže byť jedným z najlepšie strážených ekologických tajomstiev. Jej drsná scenéria, krásne pláže, lagúny a bohatá príroda môžu byť zdrojom, ktorý je rovnako cenný ako jeho rybolov.

Cestovný ruch, turizmus

Tropické ostrovy Antigua a Barbuda sa nachádzajú v srdci Karibiku asi tisíc kilometrov východne od Jamajky a polovica vzdialenosti od Trinidadu na pobreží Južnej Ameriky. Sú na 17. stupni severnej zemepisnej šírky, približne rovnako ako Kapverdské ostrovy a Bombaj, a 61. stupni západnej zemepisnej dĺžky.

Ostrov Antigua sa narodil z mora činnosťou sopky asi pred 30 miliónmi rokov. Mladý ostrov v geologickom čase. Na severnom boku tejto sopky sa vytvorili útesy, preto je väčšia časť Antigua nízko položená a je zložená z vápencovej skaly.

Najvyšší bod Antigua sa nachádza na juhozápade a je nazývaný Boggy Peak, ale vápencové vrchoviny Barbuda stúpajú len na 125 stôp. Počet obyvateľov 1 300 osôb. Dni a noci sú osviežujúce s príjemným vetrom.

Pamiatky

Jaskyne pobrežie, ktoré sa tiahne pozdĺž morského útesu, je plné histórie. Návštevníci môžu vidieť niekoľko druhov zvierat, ktoré sú pôvodom z Barbudy. Vnútri Indiánskej jaskyne sa nachádzajú Petroglyphove kresby, ktoré zanechali Indiáni Arawak, ktoré možno vidieť v jaskyni.

Cukráreň Betty - jedná sa o miesto pestovania cukru, kde jedna z dvoch veží cukrárne bola kompletne obnovená aj s plachtami. S malým tlmočníckym centrom stojí táto pamiatka za návštevu. Betty bola jednou z najskorších plantáží cukru, pochádza z roku 1651.

Cades Bay - plantáže, antiguanské čierne ananásy si môžete vziať so sebou na konci vašej dovolenky.

Čertov most - Devil's Bridge sa nachádza pri dedine Willikies, ponúka ohromujúci pohľad do prírodného útvaru Antigua. Robustný terén Čertovho mosta je zložený z vápencovej skaly a je výsledkom miliónov rokov starovekej útesovej formácie.

Vtáčia kolónia - Frigate Bird Sanctuary Barbuda je domovom najväčšej vtáčej kolónie Fregaty vznešenej na západnej pologuli. Kolónia sa nachádza v Lagúne Codrington, a je dostupná loďou so sprievodcom.

Martellova veža - Martello Tower sa nachádza na južnom pobreží Barbudy. Bola postavená na začiatku 18. storočia ako obranná základňa Britov.

Múzeum Antiguy a Barbudy - bolo založené v roku 1985 a sídli v bývalej najstaršej budove St. John's Courthouse z roku 1750. Súdny dvor konal na prízemí, na poschodí sa nachádzali miestnosti pre legislatívnu radu a zhromaždenie.

Shirley Heights je obnovená vojenská rozhľadňa. Jej najvyšší bod poskytuje vynikajúci výhľad na na Antiguu. Pohľad je veľkolepý, najmä pri západe slnka, kedy je celý anglický prístav rozžiarený.

Katedrála sv. Jána - dva anglikánske kostoly sv. Jána stoja na mieste dnešnej katedrály.

Nelsonova lodenica - budovy lodenice z osemnásteho a devätnásteho storočia boli kompletne zrekonštruované, ponúkajú moderné vybavenie, ako sú obchody, hotely a marina.

Dovolenkové aktivity

Buggy - po cestách, necestách objavte ostrovy na 4 kolesách.

Turistický klub 5am - vás prevedie ostrovmi ..

Antigua loďou - dobrodružstvo pri poznávaní na lodi, potápanie, šnorchlovanie, podmorský život.

Veslovanie - fantastické ekologické dobrodružstvo pre celú rodinu, vydajte sa do raja v člnoch s výbornými sprievodcami.

Antigua Rainforest - spoznajte dážďový prales na lanách..

Trajekt - vyhliadka katamaránom za každého počasia v max. pohodlí..

Heli-touring - poznajte ostrovy z oblohy..

Cyklistiky - cyklistické výlety patria k najobľúbenejším spôsobom objavovania Antigua a Barbuda.

Potápanie - potápačské kurzy s najlepšími inštruktormi..

Turistika - telesný pohyb pri objavovaní živej tropickej krajiny, krásne stromy, exotické voľne žijúce živočíchy a malebné panoramatické výhľady.

Plachtenie - od jednodňových charterových kurzov, tréningov, pretekov v regatách až po skupinové výlety a podujatia.

Rybolov - počas dovolenky Antigua môžete zažiť aj vzrušenie z rybolovu Marlinov, tuniakov, kráľovských rýb, zazrieť delfíny, Wahoo, žraloky alebo Barracudy, vo vodách Atlantiku.

Safari - navštívte historické a prírodné pamiatky Antigua s kompletne ženskou posádkou Pink Panter Safari.

Dovolenkové destinácie

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency