Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Argentína dovolenkafotogaléria Argentína
 
Oficiálny názov: Argentínska republika
Správne členenie: 23 provincií
Politický systém:federatívna republika
Hlavné mesto:Buenos Aires
Rozloha v km2:2 780 092
Obyvateľstvo:35 220 000 (hustota 13 os. / km2)
Jazyk:španielčina
Mena:peso ( 1€ -> cca 5,8 ARS )
Lokalita:Kajiny sveta - Amerika
Časové pásmo: Z - 3:00h
Susedia:Bolívia, Brazília, Čile, Paraguaj, Uruguaj
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas
Pozri tiež: Argentína
 dovolenka Argentína
 • hotely Argentína
 • doprava Argentína
 • letenky Argentína
 • cestovné kancelárie Argentína
 • lastminute Argentína
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Argentína

Polárna tundra aj tropické podnebie, najvyššia hora Aconcagua, vodopády Iguazú, planiny Humid Pampas, preslávená gastronómia, spokojní obyvatelia.. sú hlavné devízy turizmu v Argentíne.

Cestovný ruch

Rozsiahle územie a škála klimatických oblastí, od polárnej tundry na juhu až po tropické podnebie na severe, cez rozsiahlu krajinu v miernom pásme a prírodné zázraky, ako sú Aconcagua najvyššia hora sveta mimo Himalájí, najširšia ústie rieky, obrovské vodopády Iguazú, najrozsiahlejšie planiny planéty Humid Pampas, oceán na pobreží Argentíny, kultúra, zvyky a preslávená gastronómia, vysoký stupeň rozvoja a kvality života v porovnaní s inými krajinami Latinskej Ameriky, spokojní ľudia a dobrá infraštruktúra robia z Argentíny jednu z najnavštevovanejších destinácií Ameriky.

Konkurencieschopnosť turizmu

Argentína obsadila 50. miesto v celosvetovom meradle v roku 2017, pričom v rebríčku stúpla o 7 miest za posledné dva roky. Pestro obdarená výnimočnými prírodnými (25.) a kultúrnymi (14.) zdrojmi, Argentína výrazne ťažila z pokroku umožňujúcemu vo svojom prostredí. Najmä jej ľudské zdroje a pracovná sila, výkonnosť trhu (69. miesto) sa výrazne zlepšila vďaka nárastu zapísaných do vzdelávania, väčšia flexibilita pri zamestnávaní a prepúšťaní pracovníkov a ľahšie získavanie zamestnancov so správnym súborom zručností. Kapacita podpory ICT sa výrazne zlepšila vďaka výraznému zlepšeniu širokopásmových mobilných sietí. Podnikatešské prostredie, hoci je stále problematické (132.), predsa sa mierne zlepšilo aj v niektorých aspektoch týkajúcich sa nákladov na začatie podnikania a obchodovania.

Argentína by však mohla lepšie využiť dynamiku väčším investovaním do sektora travel a turizmus (T&T). Menej ako 2,5 % z federálneho rozpočtu je vyčlenený na cestovanie a cestovný ruch, pričom dane a poplatky za letenky a letiskové služby patria medzi najvyššie celosvetovo (130.). Zmena týchto zásad môže byť rýchla a mať priamy vplyv na oživenie priemyslu. Ďalšie aspekty, ktoré by mali byť prijaté medzi riešenia patrí klesajúca bezpečnosť a ochrana (97.) nedostatok pokroku o infraštruktúre pozemnej dopravy (100.) a o životnom prostredí udržateľnosť (125.).

Dovolenkové destinácie v Argentíne

 • Mesto Buenos Aires sa nachádza uprostred boomu cestovného ruchu..
 • Vodopády Iguazú sú jedným z prírodných divov sveta, nachádzajú sa na severovýchode v oblasti subtropického lesa na hranici s Brazíliou..
 • Salta je mestom koloniálnej architektúry s turistickými atrakciami..
 • Ľadovec Perito Moreno je súčasťou južného Patagonského ľadového poľa..
 • Bariloche je hlavným mestom južných jazier a dôležitou súčasťou turistického okruhu siedmich jazier, lyžovanie..
 • Ushuaia najjužnejšie mesto na svete..
 • Ischigualasto známe ako Údolie Mesiaca ponúka podivnú krajinu s nedostatkom vegetácie..
 • Mar del Plata je turistické mesto s obrovskými plážami na Atlantickom oceáne..
 • Polostrov Valdés je považovaný za jedno z najlepších miest na svete pre pozorovanie voľne žijúcich živočíchov, najmä morských cicavcov..
 • Laguna del Carbon najnižší geografický bod v Amerike..

Aktivity

 • Príroda
 • Mestá
 • Poznávanie
 • Národné parky
 • Zima, sneh, lyžovanie
 • Dobrodružstvo, turistika
 • Kultúra, tango
 • Jedlo, víno
 • Adrenalín
 • Golf
 • Kone

Hlavné mesto Buenos Aires

Hlavné mesto Buenos Aires je nepochybne jedným z najkozmopolitnejších miest sveta. Jeho finančné centrum, architektúra, dynamická atmosféra, to je podstata „porteño“. Pestrá kultúrna ponuka: divadlá, staré kníhkupectvá a nové kultúrne centrá, viac ako 100 múzeí a galérií, veľké remeselné veľtrhy a moderné nákupné centrá, historické kaviarne, bary kde vidieť živé tango a milonga, diskotéky a krčmy s medzinárodnou hudbou, reštaurácie rôznych druhov, štýlov a kuchýň, kasína a najvášnivejšie futbalové zápasy.

Návštevníci môžu navštíviť najtradičnejšie štvrte ako San Telmo, La Boca, Kongres alebo Abasto, najsofistikovanejšie lokality ako Recoleta alebo Belgrano, alebo tie najmodernejšie: Puerto Madero alebo Palermo, rodisko predvojového dizajnu. Turisti sú vyzvaní krokmi tanga a argentínskej kultúry, ako je Gardel, Evita alebo Borges. Rio de la Plata ponúka možnosti objavovať nekonečné atrakcie tohto krásneho mesta.

Provincia Buenos Aires hraničí s provinciami Entre Rios, Santa Fe, Córdoba, La Pampa a Río Negro, zatiaľ čo jej južné pobrežie je orientované na Argentínske more. La Plata je hlavným mestom provincie, je známe ako mesto diagonálnych ulíc, nachádza sa 60 km južne od hlavného mesta Buenos Aires, ľahko dostupné diaľnicou. Zaujímavosti: múzeá, aktívny univerzitný život a dôležitá neogotická katedrála. Smerom na sever sú ostrovy delty Paraná, jedného z najbohatších ekosystémov v krajine a najnavštevovanejších miest provincie.

Mesto Tigre to je história a prechádzky doplnené remeselnými veľtrhmi a zábavným parkom pre celú rodinu. Atlantické pobrežie, oblasť obmedzujúca Argentínske more, je fantastickou letnou atrakciou. Mestá priťahujú návštevníkov počas celého roka a sú preferovanými destináciami pre obchodné stretnutia. Buenos Aires je rodiskom kultúry Gaucho. Estancias, veľké dobytčie ranče, ponúkajú slávne asados ​​(grilovanie), folklórne prehliadky a ukážky kreolské zručnosti. K dispozícii sú aj golfové strediská a ďalšie alternatívy, ktoré kombinujú rekreáciu s ubytovaním, v prírodnom zelenom a pokojnom prostredí. Pampas, hory, duny, pláže, rieky, lagúny a termálne vody sú rozmanitosťou, ktorá zabezpečuje zábavu pre každého turistu, ktorý navštívi provinciu Buenos Aires.

Pamiatky

Obrovská krajina je plná zaujímavostí a pamiatok prírodného i ľudského charakteru. Medzi najdôležitejšie patria určite národné parky, jaskynné systémy s pravekými stopami, jezuitské chrámy, cesta Inkov, náleziská dinosaurov, ktoré sú ukotvené v záznamoch kultúrneho svetového dedičstva.

Národný park Los Glaciares

Národný park Los Glaciares je oblasťou výnimočnej prírodnej krásy s členitými horami a ľadovcovými jazerami. Najdlhšie je 160 km jazero Argentino, ktoré má na šírku 99 km. Na jeho najvzdialenejšom konci sa stretávajú tri ľadovce, aby vyložili svoj náklad do mliečne sivej ľadovej vody, v ktorej sa do jazera vrhajú mohutné iglúové ľadovce s búrlivým rachotom.

Národný park Iguazú

Polkruhový vodopád leží v srdci tejto lokality je približne 80 m vysoký a 2.700 m má v priemere. Nachádza sa na čadičovej skale, prekračujúcej hranicu medzi Argentínou a Brazíliou. Je to jeden z najpozoruhodnejších vodopádov na svete, okolitý subtropický dažďový prales má viac ako 2000 druhov rastlín a je domovom voľne žijúcich tapírov, obrovských mravcov, opíc, ocelotov, jaguárov a kaimanov.

Jezuitské misie

Zrúcaniny San Ignacio Miní, Santa Ana, Nuestra Señora de Loreto a Santa María la Mayor, ležia v srdci tropického lesa v Argentíne. Sú to impozantné pozostatky jezuitských misií, postavených v Land of the Guaranis v priebehu 17. a 18. storočia. Každý sa vyznačuje špecifickým usporiadaním a nachádza sa v inom stave zachovania.

Jaskyňa Manos

Cueva de las Manos, Río Pinturas, je výnimočné zoskupenie jaskynného umenia, vytvoreného pred 13.000 až 9.500 rokmi. Má svoje meno (jaskyňa rúk) podľa otlačkov ľudských rúk v jaskyni. Vyskytujú sa tu aj zobrazenia zvierat, napríklad guanacosa (lama), ktoré sa v regióne stále vyskytujú, poľovnícke scény, vytvorené predkami historickej komunity lovcov a zberačov z Patagónie.

Península Valdés

Península Valdés v Patagónii je miesto celosvetového významu pre zachovanie morských cicavcov ako ohrozená Veľryba južná, populácia sloních tuleňov a južných tuleňov. Kosatky v tejto oblasti vyvinuli jedinečnú loveckú stratégiu na prispôsobenie sa miestnemu pobrežiu.

Andský cestný systém

Camino Inca, rozsiahla komunikačná, obchodná a obranná sieť Inca, ktorá pokrýva cesty s dĺžkou 30.000 km. Cesta bola postavená Inkami v priebehu niekoľkých storočí. Spája zasnežené vrcholky Ánd v nadmorskej výške vyše 6.000 m s pobrežím, prechádzajúc horúcimi dažďovými pralesmi, úrodnými údoliami a absolútnymi púšťami. Andský cestný systém zahŕňa 273 lokalít.

Quebrada de Humahuaca

Quebrada de Humahuaca nasleduje líniu hlavnej kultúrnej cesty Camino Inca. Z údolia Rio Grande, od svojho vysokohorského zdroja až k sútoku s Rio Leone. V doline sú významné dôkazy o používaní cesty ako hlavnej obchodnej cesty za posledných 10.000 rokov. Dôkazom sú viditeľné stopy pravekých lovcov-zberačov siahajúcich až do ríše Inkov 15. - 16. st.

Národný park Los Alerces

Národný park Los Alerces sa nachádza v Andách severnej Patagónii, na hranici s Čile. Postupné zaľadňovanie vytvarovalo krajinu veľkolepých foriem - morény, ľadovce a jazerá s čistou vodou. Vegetácii dominujú husté lesy mierneho podnebia, ktoré sú životne dôležité pre ochranu niektorých z posledných porastov súvislého Patagónskeho lesa v takmer nedotknutom stave a biotopu.

Prírodné parky Ischigualasto a Talampaya

Tieto dva susediace parky v púštnom regióne na západnej hranici Sierras Pampeanas v centrálnej Argentíne obsahujú najkomplexnejšie kontinentálne fosílne známy z obdobia triasu. Parky obsahujú skameneliny širokej škály predkov cicavcov, dinosaurov a rastlín, ktoré odhaľujú vývoj stavovcov a charakter prostredia v období triasu.

Jezuitský komplex v Córdobe

Jezuitský komplex v Córdobe je srdcom bývalej jezuitskej provincie Paraguaj, ktorý obsahuje viaceré budovy jezuitského systému: univerzitu, kostol a sídlo Spoločnosti Ježišovej a kolégium. Budovy obsahujú náboženské a sekulárne stavby, ktoré ilustrujú jedinečný náboženský, sociálny a ekonomický experiment, ktorý sa vo svete uskutočnil v 17. a 18. storočí.

Zľavy, last minute

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency