Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Austrália dovolenkafotogaléria Austrália
 
Oficiálny názov: Austrálsky zväz
Správne členenie: 6 federálnych štátov
Politický systém:federálna parlamentná monarchia
Hlavné mesto:Canberra
Rozloha v km2:7 692 030
Obyvateľstvo:20 600 856 (hustota 3 os. / km2)
Jazyk:angličtina, domorodé jazyky
Mena:austrálsky dolár ( 1€ -> cca 1,34 AUD )
Lokalita:Kajiny sveta - Austrália
Časové pásmo: Z + 8:00-10:00h
Susedia:ostrovný štát
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Austrália
 dovolenka Austrália
 • hotely Austrália
 • doprava Austrália
 • letenky Austrália
 • cestovné kancelárie Austrália
 • lastminute Austrália
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Austrália

Sydney, Brisbane, Melbourne, Queensland, Gold Coast, Veľký bariérový útes, Tasmánska divočina, klokani a veľryby lákajú davy turistov do Austrálie.

Cestovný ruch

Austrálsky cestovný ruch dáva prácu takmer 600.000 zamestnancom, ktorí obslúžia približne 8 mil návštevníkov ročne. Národnému hospodárstvu tak zarobia takmer 50 miliárd dolárov. Medzi obľúbené austrálske destinácie patria pobrežné mestá Sydney, Brisbane, Melbourne a ďalšie regionálne ako Queensland, Gold Coast a Veľký bariérový útes. Uluru a austrálsky vnútrozemie sú ďalšie populárne miesta, podobne aj tasmánska divočina. Unikátne oblasti voľne žijúcich austrálskych živočíchov sú ďalším významným predmetom záujmu turistov.

Dovolenkové destinácie v Austrálii

 • Nový Južný Wales / Sydney
 • Viktória / Melbourne
 • Queensland / Brisbane
 • Južná Austrália / Adelaide
 • Severné Teritórium / Darwin
 • Tasmánia / Hobart
 • Západná Austrália / Perth
 • - - - - - - - - - - -
 • Alice Springs
 • Broome
 • Cairns
 • Canberra
 • Gold Coast

Hlavné mesto Canberra

Canberra sa stala hlavným mestom Austrálie vďaka kompromisnej dohode dvoch najväčších miest Sydney a Melbourne. Ako hlavné mesto Austrálie je domovom parlamentu, tvorí hostiteľa veľkej komunity obyvateľov, ktorí sa presťahovali z väčších miest za prácou v politike, vláde, úradoch a médiách. Keď k nim pridáme veľkú študentskú komunitu, ktorá navštevuje viaceré z najprestížnejších austrálskych univerzít, ako aj množstvo renomovaných galérií a múzeí, výsledkom je malé, ale kozmopolitné mesto s množstvom kreatívneho vkusu.

Od oblečenia až po chutné organické produkty a vynikajúcu kávu ponúkajú Trhy v starých autobusových depách plné rôznych zaujímavostí sú ideálnym miestom na kontakt s miestnymi obyvateľmi. Ubytujte sa v dizajnových hoteloch, ktoré zahŕňajú aj viacero luxusných reštaurácií a barov. Len 40 minút cesty z Camberry môžete vidieť emu, klokany a kakadu v prírodnej rezervácii Tidbinbilla. Preskúmajte umenie Aborigéncov v Národnej galérii. Národné arborétum obsahuje dizajn 100 lesov a 100 záhrad so zameraním na ohrozené, vzácne a symbolické stromy z celého sveta spolu s austrálskou národnou zbierkou bonsajov. Jachting, kajak, plavbu na vodných bicykloch, windsurfing, ponúka jazero Burber Griffin.

Dovolenka pri mori

Od mestských pláží až po odľahlé miesta, kde budete zdieľať piesok viac s voľne žijúcimi živočíchmi ako s ľuďmi, sú v každom kúte krajiny nádherné pláže. Plavte sa cez Whitsundays, plávajte s hravými lachtanmi v Južnej Austrálii alebo sa pustite na pobrežnú jazdu pri hľadaní dokonalého miesta pre surfovanie. Hľadanie peknej pláže nikdy nepotrvá dlho.

Najlepšie oceánske bazény sú klasickým austrálskym zážitkom. Bazény postavené priamo na pobreží a doplnené oceánskymi vlnami ponúkajú čisté, bez chemikálií plávajúce kúpanie v úžasných lokalitách. Nájdete tu názory, že najlepšie oceánske bazény sa nezhodujú s predstavou miestnych obyvateľov vrátane rýb, ktoré chcú zdieľať zábavu. Austrálske najstaršie oceánske bazény boli postavené odsúdenými, takže prinášajú aj kúsok histórie. Väčšina zo 100-ky austrálskych oceánskych bazénov sa nachádza v Sydney a na pobreží Nového Južného Walesu.

Medzi dvoma najväčšími mestami Sydney a Melbourne nájdete prímorské letoviská, národné parky s divokou zverou a dlhé pláže, kde sú vaše nohy jediné na piesku. Už v úvode Grand Pacific Drive môžete zastaviť plávať na bielych piesočných plážach Jervis Bay, jesť čerstvé ustrice v Pambula a pozorovať mieste veľryby v Eden. Vydajte sa na pokojné rieky Gippsland a vydajte sa na najjužnejší vrchol pevninskej Austrálie v Národnom parku Wilsons Promontory. Pozrite sa na tučniaky a koaly na ostrove Phillip potom zakončite tento výlet na Mornington Peninsula.

Pokojný tropický ostrov Orpheus je slnečný, odľahlý a luxusný úkryt, má všetko, čo by ostrov úniku mal mať. Nachádza sa medzi mestami Cairns a Townsville a je obklopený 3200 hektármi národného parku. Je lemovaný koralovými útesmi, takže je útočiskom pre šnorchlovanie a potápanie. Umiestnený v chránenej zátoke na západnej strane ostrova je jediný rezort, ktorý leží pozdĺž pokojnej pláže a ponúka bezstarostné luxusné ubytovanie.

Severne od Perthu sa nachádza Koralové pobrežie, viac ako 1100 kilometrov bielych pláží, púšte v zátoke, ležiacich pobrežných miest a najväčšieho svetového korálového útesu na svete, ktorý je uvedený na zozname svetového dedičstva Ningaloo. Môžete sa hrať s divokými delfínmi na Monkey Mia, vychutnať si niektoré z najčerstvejších austrálskych homárov v Cervantes, zostať na exkluzívnej safari lodge Sal Salis a plávať s najväčšou rybou na Zemi, ktorou je žralok veľrybí.

Báječná dovolenka pri mori sa črtá na niektorom z Tasmánskych ostrovov. Objavte Tasmánsku ostrovnú divočinu, ostrovy Tasmánie sa môžu pochváliť rozsiahlymi plážami, dramatickým pobrežím a bohatou prírodou. Preskúmajte päť ostrovov - Flinders, Macquarie, Bruny, Maria a King - a ponorte sa do trblietavých pláží, členitých hôr a jedinečnej flóry a fauny, ktoré ponúkajú.

Dovolenka pri mori pre rodiny je viac, ako len budovanie hradov z pieskov na pláži. Chcete dať deťom dovolenku na ostrove, ktorú si budú pamätať? Ponorte sa do austrálskych kultúr v Austrálii, kŕmite divoké delfíny, pretekajte sa po piesočnej dune alebo sledujte najmenšie tučniaky na svete, ktoré sem v noci priplávajú. Tip-Top tipy: Hamilton ostrov, Whitsunday ostrov, Veľký bariérový útes, Queensland; Moreton ostrov, región Brisbane, Queensland; ostrov Rottnest, región Perth, Západná Austrália; Magnetický ostrov, región Cairns, Veľký bariérový útes, Queensland; Kangaroo Island, Južná Austrália; Melville a Bathurst ostrovy, ostrovy Tiwi, región Darwin, Severné teritórium; Severný ostrov Stradbroke, región Brisbane, Queensland; Phillip Island, Melbourne Region, Victoria; Fraser Island, Fraser Coast, Queensland; Cockatoo Island, Sydney, Nový Južný Wales..

Zaujímavé miesta, atrakcie

 • Australian Alps (Austrálske Alpy) - najväčšie pohorie Austrálie, lyžiarske strediská a lyžovanie v zime. V lete sa vydajte horskou prírodou v austrálskych Alpách, od najvyššieho vrchu, hory Kosciuszko 2.228 m, po stopy národného parku Namadgi cez mestá zlatej horúčky Veľkej alpskej cesty.
 • Great Barrier Reef (Veľký bariérový útes) - 2300 km dlhý bariérový útes je najväčší korálový útesový systém na svete. Môžete plávať, šnorchlovať, potápať sa a obdivovať toto živé majstrovské dielo.
 • Great Ocean Road (Veľká oceánska cesta) - vychutnajte si jeden z najkrajších pobrežných výletov na svete pozdĺž juhozápadného pobrežia Viktórie.
 • Red Centre (Červené centrum) - duchovné centrum Austrálie, zažite domorodú kultúru, púštne dobrodružstvá a meniace sa farby Ulur.
 • Kangaroo Island (Ostrov kengúr) - je jedným z najlepších miest v Austrálii, kde možno vidieť voľne žijúcich živočíchov zblízka.
 • Blue Mountains (Modré hory) - malebné miesta veľkej krajiny, jeden milión hektárov vysokých lesov, pieskovcové skaly, kaňony a vodopády tvoria nádherné Modré Hory.
 • Byron Bay - najvýchodnejšie mesto pevninskej Austrálie je taviaci kotol na kultúru surfovania, alternatívne životné štýly a hedonistické výkony. Buďte prví, kto uvidí východ slnka.
 • Flinders Ranges - miesto bohaté na históriu domorodcov, drsné vrcholy a skalnaté rokliny v Južnej Austrálii tvoria asi najdramatickejšie a najkrajšie krajiny v kraji.
 • Freycinet - preskúmajte polostrov ružových žulových hôr, čisté biele pláže a azúrové zátoky v národnom parku Freycinet.
 • Gippsland - najväčší jazerný systém a jedna z najdlhších pláží na južnej pologuli ponúkajú niektoré z najlepších výletných dobrodružstiev vo Victorii.
 • Kakadu - zažite kúzlo Národného parku Kakadu, ktorý je na zozname svetového dedičstva, tri hodiny jazdy východne od Darwinu.
 • Kimberley - starobylá krajina pokrývajúca státisíce kilometrov štvorcových, Kimberley je jednou z najcennejších oblastí divočiny na svete.
 • Margaret River - objavte skryté pamiatky a scenérie prémiovej vinárskej oblasti Austrálie.
 • Ningaloo (Strapcový útes) - je najlepším miestom na Zemi, kde sa dá zaplávať si spolu s jemným žralokom veľrybím.
 • Sunshine Coast (Pobrežie Slnka) - je ideálnym miestom pre akciu alebo pokojný únik v každom ročnom období. Objavte jeho obrovské pláže a prírodné poklady okolia.
 • Tasmanian Wilderness (Tasmánska divočina) - raft na neskrotných riekach, jachty v krásnych prístavoch a výlety cez praveký dažďový prales na divokom západnom pobreží Tasmánie.

Prístavné mesto Sydney

Žiadny návštevník by nemal vynechať krásy Sydney, od nedotknutých pláží po verejné záhrady, a samozrejme rušný prístav s trhmi, reštauráciami a starovekou kultúrou, s populárnym výletom miestnych obyvateľov do Modrých Hôr. Medzinárodné lety lietajú priamo na letisko Sydney z mnohých významných svetových letísk. Letisko je vzdialené len 20 minút jazdy taxíkom či vlakom do centra mesta.

Sydney má slnečné podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Počas leta (december-február) sú priemerné teploty od 18-26 °C, to je skvelý čas navštíviť pláže, teplota vody dosahuje 22-24 °C. Jeseň (marec-máj) je najmilším obdobím roka, vlhkosť klesne a priemerné teploty sú 14- 22 °C, voda 22-23 °C. Zima (jún-august), priemerné teploty 9-17 °C, voda 19 °C. Jar (september-november) vlhkosť nie je nižšia ako v lete, teploty sa pohybujú od 11-23 °C.

Napriek skutočnosti, že sa celosvetovo darí "opraviť" poruchy ozónovej vrstvy, pre Sydney sú stále aktuálne správy o stave UV žiarenia. Návštevníkom Sydney sa odporúča sledovať stav UV indexu - intenzity denného slnečného UV žiarenia a chrániť sa pred spálením slnkom pomocou SPF30+ (faktor opaľovacích krémov) a oblečenia, vrátane klobúku a slnečných okuliarov.

Len pár minút od centra mesta sa môžete ponoriť oddávať plážovému životu a kúpaniu na plážach Bondi. Neuveriteľné surfovanie, fantastické kaviarne a reštaurácie, značkové obchody a veľa možností na neformálnu prechádzku pozdĺž pobrežia - najmalebnejší výlet v Sydney. Začnite pri bazéne Bondi Icebergs Ocean a pokračujte 6 km chodníkom medzi plážami Tamarama a Coogee. Len 12 minút jazdy trajektom od Circular Quay sa nachádza Zoo Taronga, kde žije viac ako 4000 zvierat vrátane goríl, tigrov, leopardov, šimpanzov, žiráf, austrálskych lachtanov, klokanov a koaly.

Budova štátnej opery Sydney v Circular Quay je majstrovským dielom architektúry 20. storočia, ponúka týždenne 40 vystúpení. Navštívte najnovšie predstavenie a odfajknite si tento ikonický zážitok na svojom zozname "musím zažiť". Most Sydney Harbour Bridge (prístavný most) je jedným z najväčších diel austrálskych inžinierov. Návštevníci môžu prechádzať touto obrovskou konštrukciou a z vrcholu si vychutnať nádherný panoramatický výhľad na mesto a prístav. Výlet loďou do Manly je perfektným rodinným dňom. stanový tábor na ostrove Cockatoo Island umožní jeden z najkrajších východov Slnka.

Melbourne

Vďaka kombinácii prvotriedneho stravovania s umeleckými galériami, domácou módou a športovým kalendárom nie je prekvapením, že hlavné mesto štátu Victoria je považované za jedno z najobývateľnejších miest na svete. Prechádzky po dláždených uličkách v strede mesta, plných kaviarní, butikov a pouličného umenia. Miestne trhy ponúkajú čerstvé plody, umelecké výrobky aj módu. Najesť sa môžete v niektorej z najznámejších reštaurácií. Melbourne je austrálske hlavné mesto športu - futbalová liga alebo medzinárodné kriketové zápasy, trať na Flemington pre vzrušenie z konských dostihov, Grand Prix formule 1, keď sa Albert Park premení na vysokorýchlostnú pretekársku dráhu. Navštívte Národnú galériu a preskúmajte umenie a kultúru Melbourne.

Brisbane

Kombinovať umenie a vonkajšie dobrodružstvo v Brisbane, kde kreatívne priestory, hudba a hip nové reštaurácie spĺňajú docela rieky záhrady a umelých pláží. Preskúmajte urbanistický klenot - hlavné mesto Queenslandu nasiaknuté slnkom počas niekoľkých dní alebo niekoľkých týždňov s bohatou ponukou aktivít a najlepších veci, ktoré môžete vidieť a robiť. Medzinárodné lety z mnohých svetových centier pristávajú priamo na letisku Brisbane. Odtiaľ je to len 20 minút jazdy taxíkom alebo vlakom do centra mesta. Vnútorné mesto má bezplatnú autobusovú dopravu a bezplatnú trajektovú dopravu, ktorá obkolesuje mesto každých 10 minút.

Vystúpte na Brisbaneho Story Bridge nad riekou South Bank pre nádherné výhľady na mesto. Navštívte galériu moderného umenia. Zabavte sa a povečerajte vo vyhlásených reštauráciách, pri živej country hudbe si vyberte z viac než 400 druhov Whiskey. Nakupujte na miestnych trhoch alebo v dizajnérskych butikoch ručne vyrábané šperky, umenie, starožitnosti, knihy a vintage módu. Len 12 km z mesta sa nachádza park Lone Pine Koala Sanctuary, kde môžete držať koalu, kŕmiť klokana a stretnúť širokú škálu pôvodných austrálskych zvierat. Rušné mesto zažíva miestnu kultúru domorodcov na mnohých kultúrnych podujatiach a festivaloch.

Ďalšie austrálske mestá

 • Perth - živé bary, úchvatné pláže. Obdivujte to najlepšie z oboch svetov v Perthe, kde sa mäkké pieskové pláže a malebné parky stretávajú s metropolou malých barov, kreatívnych reštaurácií a kurátneho street artu.
 • Adelaide - mesto festivalov sa rýchlo stáva hlavným mestom Austrálie, s rastúcou malou barovou scénou, svetovým umením, hudbou a festivalovým kalendárom, môže súperil s akýmkoľvek iným austrálskym mestom.
 • Alice Springs - leží v srdci Austrálie ako oáza v pravom slova zmysle, je to skvelá základňa pre objavovanie prírodných krás vnútrozemia Severného teritória vrátane Uluru a červeného prachu.
 • Broome - v minulosti stál na perleťovom obchode, dnes je obľúbeným dovolenkovým centrom a bránou do divokej oblasti Kimberley, dokonale zapadá do reťaze rekreačných stredísk bieleho piesku Cable Beach.
 • Cairns - je vstupnou bránou do tropického severu Queenslandu a jeho dažďového pralesa a tiež Veľkého bariérového útesu. Nájdete tu skvelé kaviarne, rušný trh a množstvo pláží v okolí.
 • Darwin - hlavné mesto Severného teritória s farebnými postavami a dobrodružstvami v prírode, trhy, krokodíly, plavby, domorodé kultúry, množstvo jazykov, živé umenie domorodcov.
 • Gold Coast - svetoznámy úsek piesku, zábavné parky, nákupy, kulinárske scény, surfovanie po prastarom dažďovom pralese, vždy je tu spôsob, ako čo najlepšie využiť Zlaté Pobrežie.
 • Hobart - ponúka chutné jedlo a dynamickú umeleckú scénu s odvážnym umením a množstvom prírodných zaujímavostí, prosperujúce nákupné trhy. Hobart je malým mestom s veľkými nápadmi.

Aktivity

Pozorovanie voľne žijúcich zvierat v divočine. Vodné športy a pobrežné aktivity potápanie, šnorchlovanie, plavba, kúpanie, slnenie, relax, wellness. Jedlo a víno, kulinárske špeciality, ekoturizmus. Domorodá Austrália, poznávanie, história, kultúra. Dobrodružné cesty, turistika. Objavovanie prírody. Kalendár podujatí, eventy, kultúrne akcie, festivaly. Jazykové a pracovné skúsenosti.

Cestovanie, travel guide

Austrália je krajina postavená pre dobrodružstvo. V jeho rozsiahlych otvorených priestoroch a veľkolepých krajinkách nájdete zážitky, ktoré vás otestujú a posunú k vašim hraniciam. Cestovanie po Savannah Way, cestovanie po severnej Austrálii, z Cairns na východe do Broome na západe. Alebo cestujte z juhu na sever po diaľnici Explorers, kde prechádzate cez Austrálske červené centrum počas cesty z Adelaide do Darwinu. Možnosť vyliezť na okraj Wilpena Pound, výlet na Heysen Trail a potápanie k vrakom na Kangaroo Islande.

Alebo sa vydajte na 4WD dobrodružstvo cez Kimberley v západnej Austrálii, pozdĺž legendárnej Gibb River Road. V krajine, ktorá je taká masívna a veľkolepá ako Austrália, existujú nekonečné možnosti pre dobrodruhov. Navrhnite si vlastnú dobrodružnú cestu, na pomoc si zoberte niektorý z množstva knižných Austrálskych travel guide (turistický sprievodca) a vytvorte si vlastný itinerár.

Pracovná dovolenka v Austrálii

Pracovná dovolenka sľubuje dobrodružstvo, sebaobjavovanie a prieskum. Od tyrkysových vôd Queenslandu až po červený prach vnútrozemia, bude váš zážitok z ročného pobytu nezabudnuteľný. Pracovná dovolenka, niekedy nazývaná aj medzera, je predĺžená cesta do zahraničia, ktorá vám umožní zostať dlhšie ako typické turistické vízum a dáva vám právo zarobiť si peniaze prostredníctvom krátkodobého zamestnania. Zatiaľ čo niektorí pracujúci turisti sa rozhodnú zostať rok a dlhšie, iní zostanú len niekoľko mesiacov.

Austrálske pracovné dovolenkové vízum je súčasťou Working Holiday Maker - programu austrálskej vlády (kultúrny výmenný program), ktorý umožňuje mladým cestujúcim predĺženú dovolenku so zarábaním peňazí, pritom cestovať po krajine. Pracovné prázdninové vízum je nutné, ak chcete zostať v Austrálii dlhšie ako umožní turistické vízum, alebo ak chcete pracovať počas vašej pobytu. Za rok strávený v Austrálii s pracovným dovolenkovým vízom môžete očakávať určite dobrodružstvo, poznáte krajinu s jej faunou a flórou, ľudí a zvyklosti. Naučíte sa surfovať, pochopíte kriket, poznáte priateľstvo.. A na celý pobyt si výdatne zarobíte.

Zľavy, last minute

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency