Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Bangladéš dovolenkafotogaléria Bangladéš
 
Oficiálny názov: Bangladéšska ľudová republika
Správne členenie: 7 oblastí
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Dháka
Rozloha v km2:143 998
Obyvateľstvo:161 822 000 (hustota 1130 os. / km2)
Jazyk:bengálčina, angličtina
Mena:taka ( 1€ -> cca 106 BDT )
Lokalita:Kajiny sveta - Ázia
Časové pásmo: Z + 6:00h
Susedia:Barma (Myanmar), India
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Bangladéš
 dovolenka Bangladéš
 • hotely Bangladéš
 • doprava Bangladéš
 • letenky Bangladéš
 • cestovné kancelárie Bangladéš
 • lastminute Bangladéš
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Bangladéš

Potenciál turizmu je obrovský, piesočnaté pláže, buddhistické kláštory, chrámy, islamské mešity, prírodné parky, historické pamiatky, rieky Ganga a Brahmaputra, voľne žijúca zver...

Cestovný ruch

Odvetvie cestovného ruchu má v nenarušenej prírode sľubné vyhliadky. Všetky turisticky zaujímavé prvky známe vo svete a lákajúce turistov sú k dispozícii aj v Bangladéši. Snaha predstaviteľov cestovného ruchu o vytvorenie silnej turistickej destinácie v Ázii by preto mohla byť úspešná. Hlavné mesto Dháka bolo počas 10. islamskej konferencie ministrov cestovného ruchu zvolené za „mesto cestovného ruchu 2019“.

Hlavné mesto Dhaka

Je mesto mešít, mušelínu a rikší. Jeho atmosféra láka cestovateľov zďaleka i z blízkeho okolia. Dháka ako hlavné mesto Bangladéša sa rozrástlo do rušného mesta, v ktorom žije desať miliónov ľudí s rozlohou 1.353 km2. V Dhaka sa prelínajú staré a nové architektonické trendy a rozvíja sa rýchlo ako moderné mesto pulzujúce aktivitami vo všetkých sférach života. Je centrom priemyslu, obchodu, kultúry, vzdelávania a politiky v Bangladéši. Zmes náboženstiev predstavuje množstvo chrámov, mešít a kostolov.

Mešity - Dháka má niekoľko stoviek mešít. Významné sú mešita Baitull Mukarram-National Mešita, Sedem klenutá mešita, Mešita hviezd, Chawkbazar mešita a Huseni Dalan mešita. Hinduistické chrámy - Dhakeshwari Temple, Ramkrishna Mission. Kostoly - Arménska cirkev, Katedrála Panny Márie v Ramne, Bangladéšský kostol, kostol sv. Ruženca V Tejgaone. Národný pamätník sa nachádza v Savar 35 km z mesta Dháka. Pamätník navrhnutý architektom Moinulom Hossainom je venovaný posvätnej pamäti miliónov neznámych mučeníkov vojny za oslobodenie. Pevnosť Lalbagh - bola postavená v roku 1678 princom Mohammadom Azamom, synom cisára Mughala Aurangazeba. Pevnosť pripomína krvavú bitku počas prvej vojny 1857 za nezávislosť od britského vplyvu. Medzi pozoruhodné pamiatky Lalbaghu patrí hrobka Pari Bibi, mešita Lalbagh, múzeum Hammam z Nawab Shaista Khan, kde sa nachádza múzeum.

Významné pamiatky a destinácie v Bangladéši

Coxov Bazar je prímorské mesto, rybársky prístav. Je známe svojou širokou a dlhou piesočnatou plážou, ktorá je najdlhšia súvislá prírodná piesočnatá pláž na svete, meria 125 km a má mierny sklon do mora.
Ostrov Sv. Martina
Pláž Potenga
Kuakata 10 km pláž
Parki
Bandarban
Ganga a Brahmaputra
Sonargaon - staré mesto Bengálska
Paharpur Buddha Vihara
Jazero Foy
Park Heritage
Múzeum Chittagongu v Agrabad
Jazero Madhobpur
Bažinatý les Ratargul
Pevnosť Lalbagh
Somapura Mahavihara
Behula Lakhindar Basor Ghor
Ahsan Manzil
Mešita v Bagerhat
Baitul Mukarram
Shorno Mandir
Wari Botesswar

Dovolenka pri mori

Coxov Bazar

Coxov Bazar sea beach je najdlhšia pláž na svete. A toto je určite jedna z najväčších turistických atrakcií v krajine. Nachádza sa v okrese Chittagong, táto morská pláž čelí úžasným vlnám Grand Bay Bengálska. Kilometre zlatého piesku, týčiace sa útesy, surfovacie vlny, vzácne ulity, farebné pagody, budhistické chrámy z Cox je Bazar - turistického hlavného mesta Bangladéša. V Cox's Bazar je viac, ako môžete očakávať od tradičnej morskej pláže.

Ramu

Táto budhistická dedina je vzdialená asi 16 km od bazaru Cox, ktorý sa nachádza na hlavnej ceste do mesta Chittagong. Sú tu kláštory, khyangy a pagody s veľkým náboženským významom, ktoré sú bohaté na dlhoročné artefakty, skripty, relikvie atď. Je tu veľká bronzová socha Budhu, ktorá meria viac ako trinásť stôp. Ľudia tejto budhistickej dediny majú svoje kúzlo, sú jemní a milujúci.

Himchari

Asi 32 km južne od bazaru Cox je Himchari nádherným miestom pre známe rozbité kopce a vodopády.

Inani

Pláž Inani je vzdialená len pol hodiny jazdy od bazaru Cox's Bazar. S morom na západ a na pozadí strmých kopcov na východ, táto pláž bude fascinovať úžasným výhľadom.

Ostrov Sv. Martina

Ak ste urobili párty na pláži Cox's Bazar, ostrov Svätého Martina je tým pravým miestom na upokojenie vašej duše. Tento koralový ostrov je vzdialený asi 10 km juhozápadne od južného cípu pevniny, s plážami lemovanými kokosovými palmami a bohatým morským životom. Tento ostrov má najúžasnejšiu modrú vodu. Ďaleko od šialeného davu vám pokoj na tomto ostrove pomôže meditovať a očistiť vašu dušu. Tento vzduch je tak svieži a upokojujúci. A voda je jasnejšia ako kryštál. Tento úžasný ostrov je tak malý, že je možné prejsť celý ostrov peši.

Kuakata

Pláž Kuakata sa nachádza v okrese Patuakhali v Bangladéši a len niekoľko kilometrov od juhu od Khepupary. Je to jediná morská pláž na svete, odkiaľ je možné pozorovať východ aj západ slnka. Táto 10 km dlhá pláž sa tiahne k hranici Sundarbans.

Kultúra a festivaly

Tradície

Zvyšok sveta môže mať výbuch nového roka v 1. januári. Ale pre nás, príchod bengálskeho Nového roka (Pahela Baishakh, 14. apríla každého roka) je najviac veselý, farebný a úžasný štátny sviatok, ktorý je nesmierne pozorovaný v celej krajine. Od mestskej betónovej džungle až po blaženú prírodnú vidiecku krajinu vás neviazaná farba života určite očarí. Predpokladá sa, že tradícia Pahela Baishakh začala asi 600 rokov späť. Jeden z hlavných zvykov Pahela Baishakh je vyčistenie všetkých poplatkov súčasného roka na posledný deň Chaitra (dvanásty mesiac bengálskeho kalendára). V prvý deň bengálskeho nového roka majitelia alebo majitelia obchodov ponúkajú svojim nájomníkom a zákazníkom sladkosti.

V Dháke, pod stromom Banyan v parku Ramna, sa koná najväčšia a najfarebnejšia oslava Pahela Baishakh. Program iniciuje slávnu pieseň Tagore s názvom „Eso on Baishakh eso eso“ (Come O Baishakh, príďte), ktorú vystúpili umelci Chhayanat. Študenti a učitelia Inštitútu výtvarných umení prinášajú farebný sprievod a sprievod okolo svojho areálu so sochami, ktoré pripomínajú našu starodávnu kultúru. S nosením tradičných odevov, stovky bangladéšskych ľudí spájajú obe udalosti. Každý mediálny kanál - založený Bangladéš - vysielal živé vysielanie oboch programov. Po tomto podujatí sa v novinách uverejňujú aj špeciálne správy a prílohy.

Baishakhi mela (v Bengali mela znamená veľtrh) je najúžasnejšou časťou Pahela Baishakh. Život sa tam deje. Hudba a farba prinášajú život veľtrhu Baishakhi. Hlavnými exponátmi na týchto veľtrhoch sú mnohé druhy tradičných remesiel, hračiek, ručne vyrábaných koláčov, špeciálnych druhov potravín, sladkostí, keramiky, náramkov, džbánov a výrobkov z trstiny. Hoci veľtrhy sa konajú po celej našej krajine, ale veľtrh na Dhaka University a Ramna je najznámejší. Veľtrhy tiež poskytujú zábavu, speváci a tanečníci inscenujú Jatra, Pala gan, Kavigan, Jarigan, Gambhira Gan, Gazir Gan a Alkap Gan. Artistes prezentuje ľudové piesne ako aj piesne Baul, Marfati, Murshidi a Bhatiali.

Dubla Rash Mela

Dubla Rash Mela je najväčší veľtrh nielen v Bagerhat, ale aj v celom Bangladéši. Toto sa stalo veľkou príležitosťou pre mnohých zahraničných turistov, ktorí navštevujú Sundarbans, a ľudia pochádzajú aj z Indie. V centre festivalu je dvadsaťtisíc dočasných rybárov, ktorí sa zaoberajú lovom a sušením rýb na Duble a okolitých ostrovoch. V Bangla mesiac Agrahayan každý rok, veľtrh pokračuje 5-7 dní počas celého mesiaca.

Ostrov Dubla sa nachádza v Bengálskom zálive ako súčasť lesa Sunderbans. Tento veľtrh, ktorý inicioval Hari Bhajan, učeník Thakur hari Chand, bol prvýkrát zorganizovaný v roku 1923 počas Rash Purnima. Oddaní - najmä rybár Sunderbanov - organizujú tento päťdňový veľtrh, aby pokračovali vo svojom dedičstve a udržali jeho pamäť živú. Každoročne sa oslávi okolo 40-50 tisíc ľudí. Tradičné remeslá, drahé drevené predmety, potraviny atď.

Festival Shakrain

Slávny najmä v Starej Dháke, Shakrain Festival (tiež známy ako Kite Festival) je pozorovaný na konci bengálskeho mesiaca Poush alebo 14. januára alebo 15. To je deň je tiež známy ako Poush Shangkranti. Hlavným lákadlom tohto festivalu je, že sa popoludní stretávajú okolo strechy so svojimi drakmi ľudia všetkých vekových kategórií. Letia s ich drakmi vysoko a niekedy tento festival často prináša epické a vzrušujúce boje s drakmi. Každý účastník sa pokúša o vzájomné zaseknutie draka. V noci ľudia lámu ohňostroj tak, aby osvetľovali oblohu starej Dháky. To je ešte viac vzrušujúce s ohňom-jedáci zručnosti ohňovej show.

Lalon Mela

Lalon Shah je jedným z najuznávanejších a najvýznamnejších filozofov z Bangladéša. Jeho osobitná tradícia filozofie sa stále vykonáva prostredníctvom tisícok piesní a skladieb, ktoré napísal počas svojho života. Jeho vízia ľudského života je základom Baulskej kultúry a tradície, ktorú v súčasnosti oceňujú a študujú významní výskumníci na celom svete.

Každoročne v prvý aprílový týždeň sa koná po skončení výročia Lalona Šaha oddanými veľtrh. Veľtrh sa koná v akhra (miesto, kde žil Lalon) sa nachádza v Kushtia. Celé miesto prechádza pri tejto príležitosti farebnou dekoráciou. Tisíce oddaných zo zahraničia a Bangladéša sa stretnú v Akhra na oslavu tohto dňa. S ektarou a iným hudobným nástrojom spievajú speváci Lalon Academy počas celého veľtrhu celú pieseň Lalona. Oddaní z celého sveta si s jedinečným zložením piesne pripomínajú pravdivosť jeho filozofických myšlienok.

Veľtrh Ashwina Sankrantiho

Pochádza z 200 rokov, Ashwin Sankranti sa koná v Khulshi dedine Durgapur upazila na prvé tri dni bengálskeho mesiaca Aswin. Ľudia z okolitých oblastí sa zhromažďujú okolo tohto veľtrhu, aby oslávili život a veselosť. Hlavným lákadlom tohto veľtrhu je cirkusová show. Jilapi (sladké z múky a cukrovej šťavy), tradičné remeslá, domáce potreby, nafúkaná ryža, šperky, keramika atď sú hlavnými atrakciami a exponátmi tohto veľtrhu.

Veľtrh Ghoshbila

Veľtrh Ghoshbila, tiež známy ako veľtrh Baruni, je organizovaný v dedine Ghoshbila pod Alamdanga upazila v okrese Chuadanga, aby si pripomenula deň príchodu bohyne Gangy do ghat. Legenda hovorí, že bohyňa Ganga sa objavila na tomto ghate, ktorý hinduisti považujú za sväté miesto.

Hlavnou atrakciou tohto veľtrhu je svätý kúpeľ. Ľudia zo susedných krajín a celého Bangladéša prichádzajú do ghatu a berú túto svätú kúpeľ do rieky Kumar, aby sa očistili, keď sa tento kúpeľ považuje za svätý ako kúpeľ Ganga.

Kothin Chibor Dan Utsab

'Kothin Chibor Dan' je najväčším náboženským sviatkom budhistickej komunity, kde 'viksus' dostáva 'chibor' alebo látku, ktorú nosia budhisti ako najlepší zo všetkých darov. Chibor, tkanina, ktorá sa nosí viksus, môže byť zo všetkých šiestich farieb: tie, ktoré majú korene stromu, kmeň, kôru, suché listy, ovocie alebo kvet.

Tento utsab alebo festival sa oslavuje s náboženským zápalom v Rangamati Rajban Bihara v okrese kopca Rangamati. Budhistické spoločenstvo zo všetkých troch kopcovských okresov, ako aj mnoho návštevníkov a turistov z domova i zo zahraničia, sa stretávajú v oblasti Rangamati Rajban Bihara, aby sa zúčastnili festivalu. Vypracovaný harmonogram tohto programu zahŕňa Buddhovu puju, Ful puja, pudu Sibli, kŕmenie mníchov, astaporiskardan, berúc Panchshila a Astashila a modliac sa za svetový mier.

Veľtrh Langalbandh

Každý rok na 8. deň mesiaca Iunar spadá do bengálskeho mesiaca Chaitra, tisíce hinduistických oddaných z domova i zo zahraničia sa zhromažďujú na brehu starej rieky Brahmaputra pre Astami snan, rituálny kúpeľ v rieke. Pri tejto príležitosti sa na tomto mieste koná trojdňový veľtrh, ktorý sa začína pred dňom Ashtami snanom (Bath) a končí deň po slávnostnom kúpaní.

Hlavnými atrakciami veľtrhu sú exponáty, ako keramika a výrobky z bambusu - trstiny a nite (ako ručné ventilátory). Tieto exponáty sú veľmi obľúbené medzi oddanými, ktorí navštívia toto miesto. Sladké stánky robia počas veľtrhu svižný obchod.

Veľtrh Shib Chaturdashi

Shiba Chaturdashi Fair pokračuje počas troch po sebe nasledujúcich dní v nadväznosti na náboženských obradoch, kde tisíce oddaných schádzajú v Shiva chrám v noci na 14 th Falgun. Šiva má históriu siahajúcu do tisíc rokov. Chrám stojí na vrchole kopca Chandranath nachádzajúceho sa v Sitakunda v Chittagongu. Tento veľtrh je jedným z najstarších veľtrhov v celom subkontinente.

Veľtrh Gurpukur

Každý rok posledný deň bengálskeho mesiaca Bhadry je príležitosťou na uctievanie bohyne hada (Monsha Puja) a veľtrh sa koná pri tejto príležitosti v Šatkhire na mieste menom Gurpukur. Legenda hovorí, že počas 11 -tého storočí nášho letopočtu na konci mesiaca bengálske časti Bhadra človek pri chôdzi sa stal unavený a zaspal pod banyánovníku v Palash Paul. Keď sa zobudil, našiel smrtiacu kobru, ktorá ho zatienila pred slnečným svetlom. Z tejto legendy sa na tomto mieste začalo uctievanie hadej bohyne a veľtrh Gurpukur sa začal bok po boku. Veľtrh trvá jeden mesiac.

Hlavnými exponátmi na veľtrhu sú nábytok z drevených a ovocných drevín Sundarbans. Okrem toho sú usporiadané aj zábavy ako bábkové predstavenia, magické predstavenia a Jatra (ľudové divadlo). Od roku 1992 sa myšlienka požičaná od Gurpukura Mela národne replikovala vo všetkých okresoch a upazila v mestách Brikkha Mela (stromové jarmoky). To bolo vykonané na posilnenie stromu výsadbu hnutia v krajine.

Veľtrh Golakandail

Od 1. dňa bengálskeho mesiaca Magh-7 sa koná veľtrh v obci Golakandail Rupganj upazila v okrese Narayanganj sedem dní pod veľkým stromom banyan. Nikto nepozná pôvod veľtrhu, ale pokračuje večne a je plný zábavy a slávnosti.

Hlavné predmety predávané na veľtrhu sú drevený nábytok, trstinové výrobky, keramika, plastové hračky. Počas veľtrhu sa uskutočňujú zábavné podujatia pre miestnych ľudí, ako napríklad Jatra (ľudové divadlo), bábkové divadlo, filmová prehliadka atď.

Veľtrh Adinath

Moheshkhali je ostrov v okrese Cox's Bazar, ktorý nie je ďaleko od pevniny. Tam, Adinath chrám na vrchole Mainak kopca je miesto uctievania pre hinduistických oddaných. Prenajímateľ menom Nur Mohammad Šikdar daroval 200 akrov pôdy, aby zrekonštruoval starý Adinath Temple. Od tej doby začal veľtrh spojený s chrámom.

Každý rok v bengálskom mesiaci Falgun, najmä počas Krishnapakkhy, sa trinásťdňový veľtrh koná na úpätí pahorku na zemi, ktorá sa nachádza na obrovskom mori. Sladká voda zo zelených kokosových orechov, ktoré sa na tomto mieste pestujú, je najatraktívnejším a najobľúbenejším nápojom. Oddaní a návštevníci veľtrhu ho pijú pred uctievaním bohyne Adinath.

Život na vidieku

Život je taký dobrý, keď ho žijete v Bangladéši. Ľudia a príroda vám pomôžu z toho vyťažiť čo najviac. Šťastie, pre nás, nepotrebuje žiadny dôvod. Sme vždy spokojní s tým, kto sme, či naša schopnosť je pre nás uspokojivá alebo nie. Vieme, ako osláviť život, ktorý dávame. Vieme, ako čo najlepšie využiť náš život.

Existuje mnoho druhov životného štýlu ľudí možno vidieť v Bangladéši - mestskej, vidieckej a Tribal. Uprostred konkrétnej džungle sa mestský život riadi iným smerom ako život na vidieku. Život na vidieku má omnoho silnejší vzťah s prírodou. A ďaleko od šialeného davu, existuje mnoho kmeňových životných štýlov, ktoré možno všimnúť, ktoré sú jedinečné a živé vo svojich vlastných charakteristikách.

Ak chcete hľadať šťastie bez použitia podmienok, navštívte naše vidiecke oblasti. Spôsob života bol vždy primitívny a neexistujú žiadne komplikácie. Ľudia v našich dedinských oblastiach žijú v prírode. Rešpektujú prírodu. Na oplátku sa o nich stará príroda. To je najviac božská transakcia na celom svete. Preto tu môžete nájsť aj najprimitívnejší životný štýl. Ľudia používajú poľnohospodárske nástroje rovnako ako ich predkovia. Namiesto ťažkých strojov uprednostňujú manuálnu prácu a prírodné zdroje. To je dôvod, prečo budete prekvapení, keď vidíte všetkých farmárov, ktorí si za pomoci macho býkov oria svoju milovanú pôdu. Alebo dokonca uvidíte dedinskú ženu, ktorá pripravuje potraviny v peciach poháňaných nasekanými lesmi.

Deti v dedine využívajú väčšinu svojho života hraním rôznych futbalových loptičiek, kriketu, kabadi a mnohých tradičných športov. Môžete sa k nim pripojiť. Pri hraní v daždi, bude splash bahna vám pripomenie, ako blízko ste s prírodou. Väčšina z nich je zručná v lezeckých stromoch. Opýtajte sa ich a budete požehnaní čerstvo nazbieranými šťavnatými plodmi okamžite. Môžete skočiť na rieke alebo rybníku z vrcholu stromu. Môžete plávať cez rieku pod horúcim slnkom. Čistá a studená voda vás zbaví nudy života. Na pokojný večer na dvore tradičného dedinského domu, môžete sa pozerať na čistú oblohu, kde mesiac a hviezdy glazovať s ich úplnú integritu. A ten okamih sa dozviete pravý zmysel života.

Najlepšia vec, ktorú zažijete a bude určite okoreniť celú vašu dovolenku, je pohostinnosť bangladéšskych ľudí. S našim hosťom zaobchádzame rovnako ako ktokoľvek z našej rodiny. Náš úsmev im dáva nádej žiť v ich zázračnom živote a znovu a znovu sa vracať do tejto krajiny divov.

To rozhodne nie je všetko. Vo vidieckych oblastiach Bangladéša existuje veľa ďalších vecí. Nikdy sa nebudete nudiť. A nikdy neporozumiete pravému zmyslu života. Toto je zážitok zo života. Aj keď sa vrátite do svojej krajiny, pamäť uchová vašu dušu živú a sviežu.

Stačí navštíviť naše vidiecke krajiny. S každým máme rád rodinu. V prípade potreby sa obráťte na prevádzkovateľov zájazdov. S perfektným a pohodlným plánovaním sa bezchybne postarajú o vašu cestu. Tam sú tak k dispozícii cestovné plány, ktoré vám určite podrobný zážitok z vidieckeho života.

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency