Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Beninfotogaléria Benin
 
Oficiálny názov: Beninská republika
Správne členenie: 12 departmentov
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Porto Novo
Rozloha v km2:112 622
Obyvateľstvo:8 439 000 (hustota 75 os. / km2)
Jazyk:francúzština, africké jazyky
Mena:frank ( 1€ -> cca 656 CFA )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z + 1:00h
Susedia:Burkina Faso, Nigéria, Niger, Togo
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Benin
 dovolenka Benin
 • hotely Benin
 • doprava Benin
 • letenky Benin
 • cestovné kancelárie Benin
 • lastminute Benin
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Benin

Nádherná a zaujímavá krajina zatiaľ v turizme zaostáva za svojim potenciálom. Lákavá príroda národných parkov, fauna, flóra, pláže a more.

Cestovný ruch

V roku 2014 zavítalo do Beninu 242 000 turistov. Cestovný ruch nemá veľký význam, ale potenciál krajiny je vysoký. Turistické atrakcie ako Národné parky a kultúra Beninu patria medzi jeho hlavné lákadlá. Abomey so svojimi palácmi sa stalo lokalitou svetového dedičstva v roku 1982. Medzi hlavné zaujímavosti mestá Porto Novo patria jeho múzeum a architektúra. Hoci vláda má pripravenú predstavu rozvoja cestovného ruchu, nevynaložila zatiaľ dostatočné úsilie na zlepšenie výsledkov Beninu ako turistickej destinácie.

Dovolenkové destinácie na Benine

Benin má tvar úzkeho pruhu, ktorý sa tiahne severo-južným smerom v Guinejskom zálive. Približne 120 km pobrežia Atlantického oceánu obmýva južné pobrežie krajiny a rieka Niger tvorí severnú hranicu s Nigerom. Poľnohospodárstvo, produkcia bavlny a regionálny obchod sú základom hospodárstva Beninu. Ako tropická krajina je obdarená fantastickým prírodným prostredím, divokou zverou a dažďovými pralesmi, spolu s národnými rezerváciami ako Parc de la Pandjeri a Parc W. Jeho dlhé pobrežie láka na prímorskú dovolenku.

Cestovanie do Beninu ponúka pláže a lagúny, vodopády, kopcovitú krajinu s bujnými trávnatými porastmi. Môžnosť objaviť Ouidah Slave Route, Kráľovské paláce Abomey a jeho bohatú históriu a veľké palácové ruiny a chrámy Dahomey. Južná časť Beninu zažíva dva ročné obdobia - dažďa od apríla do polovice júla a od polovice septembra do konca októbra. November až február je najlepší čas na návštevu, vtedy je teplota mierna a počasie s príjemnou vlhkosťou.

Klíma, cestovanie

Najlepšie je navštíviť Benin v období sucha, od decembra do februára a od júla do septembra, kedy sú teploty vyššie a cestovanie po zemi je vo všeobecnosti oveľa jednoduchšie. Počasie v Benine je najmiernejšie a najpríjemnejšie v auguste a septembri. Návšteva v polovici januára vám umožní byť svedkom festivalu Voodoo. Niektoré turistické zariadenia, najmä na juhu, bývajú zatvorené počas obdobia dažďov.

Francúzština je úradným jazykom, hovorí sa najmenej ôsmimi pôvodnými jazykmi. Angličtina je zriedkavá, a cestujúci by sa mal naučiť nejaké francúzske frázy ešte pred cestou. Krajina má viac ako 50 novín, nezávislých aj štátnych, v rôznych jazykoch. Internetové pripojenie je zriedkavé mimo Cotonou, ale v meste sú internetové kaviarne. Drahé, luxusné hotely ponúkajú Wi-Fi pripojenie.

Západné ženy môžu prilákať na uliciach neželanú pozornosť, je vhodné aby sa obliekali skromnejšie, najmä v lete. Hoci košele bez rukávov sú v poriadku, ženy by mali mať nohy pokryté aspoň na koleno. Nohavice alebo stredne dlhé sukne sú v poriadku.

Voda z vodovodu v Cotonou je pitná, aj keď balená voda je vo všeobecnosti bezpečnejšia. Je potrebné vyhýbať sa akejkoľvek vode, ktorá určitý čas stála. Malária je bežná, je múdre používať repelent proti hmyzu a sieť proti komárom aj počas obdobia sucha.

Aktivity

Benin je poznačený vplyvmi z Ameriky, Európy a Inde. Spolu s natívnymi praktikami Afriky a voodoo je celkom odlišný od akéhokoľvek iného miesta na svete. Návštevníci prichádzajú hlavne kvôli bohatej ponuke prírody na severe, vrátane slonov, gepardov, levov a pestrej palete vtákov. Príjemným spestrením pobytu bývajú nádherné nedotknuté pláže, fascinujúce pôvodné tradície a vzrušenie a chaos hlavného mesta Cotonou.

Dovolenka pri mori

Pláž Fidjrosse - si zaslúži uznanie za príjemnú klímu a čisté, primerane pokojné prostredie a jeho blízkosť k Cotonou. Ponúka možnosti na surfovanie a je domovom širšieho spektra ubytovacích zariadení, ako inde.

Route des Pêches - trasa des Pêches zahŕňa celé pobrežie Atlantiku, prechádza cez niektoré z najpokojnejších pláží západnej Afriky. Najlepší spôsob, ako spoznať tento región, je ubytovanie v malom hostinci s posteľou a raňajkami, ktoré sa rozprestierajú po pobreží. Kaňony a kajaky sú k dispozícii na prenájom v delte rieky Mono.

Pamiatky, atrakcie

Nákupy a kluby v Cotonou - najväčšie mesto Beninu sa vyznačuje chaosom a hlukom ako ostatné západoafrické metropoly. Má však jednu z najlepších kultúrnych scén a prosperujúci nočný život. Početné kiná, francúzske a čínske kultúrne centrá, premietanie filmov. Grand Marché du Dantokpa ponúka od pirátskych DVD až po voodoo objekty, stojí za návštevu. Jonquet obsahuje niekoľko barov a nočných klubov s hudbou za nízke poplatky.

Voodoo Fetish Markets - väčšina Beninčanov nominálne praktizuje katolicizmus alebo islam, oficiálne náboženstvo krajiny je voodoo a má najväčší vplyv na duchovný život ľudí. Väčšina trhov v Benine má sekciu fetiš, kde si kupujúci môžu kúpiť talizmany alebo „fetiše“, ako sú sošky, sušené časti zvierat a lektvary. Západ senzacionalizoval mnohé aspekty voodoo, je dôležité, aby sa s praktikmi náboženstva zaobchádzalo s rešpektom. To znamená, že mnohí miestni obyvatelia sú ochotní odpovedať na otázky o ich náboženstve zdvorilým, zainteresovaným cudzincom.

Festivaly v Ouidah - Benin je hlavná destinácia, kde sa nesie dovolenka v atmosfére Voodoo Festivalu, alebo Fête du Vodoun, ktorý sa koná v polovici januára s oslavami, hudbou a pitím po celej krajine. Najlepšie miesto na vychutnanie slávností je Ouidah, ktorý je tiež domov pre Quintessence Filmový Festival, hlavnou atrakciou pre afrických filmových nadšencov. Festival Quintessence sa vo všeobecnosti koná v dňoch bezprostredne pred a po festivale Voodoo.

Hlavné mesto Porto Novo

Porto Novo je druhé najväčšie a hlavné mesto Beninu a má približne 250 000 obyvateľou. Je vzdialené hodinu jazdy autom z Cotonou, najväčšieho mesta a len 20 minút od pláže. Porto Novo má stále významný portugalský vplyv, dosť kultúry a turistických atrakcií. Vlastné letisko nemá, potrebné používať letisko v Cotone.

Zľavy, last minute

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency