Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Botswana dovolenkafotogaléria Botswana
 
Oficiálny názov: Botswanská republika
Správne členenie: 9 distriktov + 5 miest
Politický systém:prezidentská republika
Hlavné mesto:Gaborone
Rozloha v km2:600 370
Obyvateľstvo:1 965 000 (hustota 3 os. / km2)
Jazyk:angličtina, sečwančina, ďalšie miestne jazyky
Mena:pula ( 1€ -> cca 9,60 BWP )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z + 2:00h
Susedia:Južná Afrika, Namíbia, Zimbabwe, Zambia
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Botswana
 dovolenka Botswana
 • hotely Botswana
 • doprava Botswana
 • letenky Botswana
 • cestovné kancelárie Botswana
 • lastminute Botswana
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Botswana

Divoká Afrika láka priaznivcov safari do Národného parku Botswana, kde zažijete ohromujúcu krásu a neuveriteľnú rozľahlosť pri pozorovaní voľne žijúcich zvierat.

Cestovný ruch

Botswanu navštívi ročne približne 1.528.000 turistov (r. 2015), ktorí prinesú do ekonomiky 948 mil. USD, t.j. 4,1% HDP krajiny. Cestovný ruch vytvára pracovné príležitosti pre 28.400 pracovníkov, čo je asi 3% všetkých miest na trhu práce. Turizmus v Botswane patrí v rámci Afriky k najlepším, po Južnej Afrike a Namíbii patrí tretia priečka, celosvetovo je krajina 85. zo 136.

Safari, dovolenkové destinácie v Botswane

Národný park Botswana - a Národný park Kalahari v Južnej Afrike sa od roku 2002 zlúčili. Táto nesmierna divočina je zdieľaná oboma krajinami ako chránená oblasť a je spoločne riadená. Celý park je úplne oplotený, čo umožňuje voľne žijúcim zvieratám voľne sa pohybovať po starobylých migračných trasách, ktoré sú potrebné pre ich prežitie v púšti.

Centrálna rezervácia Kalahari - je najväčšia a najvzdialenejšia rezervácia v južnej Afrike. S rozlohou 52.800 km2 druhá najväčšia prírodná rezervácia na svete. Jedným z najvýznamnejších miest je severné údolie s hustou koncentráciou bylinožravcov, ktorých sladké trávy priťahujú počas období dažďov, samozrejme v sprievode predátorov. Je to tiež najnavštevovanejšia oblasť rezervácie s množstvom verejných kempov a blízkosťou východnej brány Matswere. Ďalšie dve brány sú úplne na druhej strane rezervácie, v Xade a Tsau, kde sú k dispozícii aj verejné kempy.

Prírodná rezervácia Mokolodi - je pre milovníkov prírody najbližšou exkurziou z hlavného mesta Gaborone, ponúka širokú škálu aktivít pre celú rodinu. Nachádza sa približne 10 km južne od Game City, na hlavnej ceste Lobatse Road. Rezerváciu s rozlohou 5 km2 tvorí riečny terén roztrúsený skalnatými kopcami s veľmi malebným jazerom Gwithian s priľahlým miestom na pikniky. Mokolodi ponúka ihriská, prechádzky so sprievodcom, safari v konskom sedle, sledovanie nosorožcov, sledovanie žirafy, prechádzky s vycvičenými slonmi a návštevy u geparda. Uskutočňuje pravidelne naplánované prednášky, ako aj každoročné podujatia, ako sú veľkonočné a vianočné výlety pre deti a súťaž vo fotografii.

Linyati, Selinda a Kwando - na severnom úpätí Botswany, Caprivi, ležia tri z najkrajších, divokých a odľahlých destinácií, ktoré krajina ponúka. Obklopené medzi národným parkom Chobe na východe a juhom Okavango, rozsiahle územia Kwando, Selinda a Linyanti ponúkajú vynikajúce možnosti na pozorovanie voľne žijúcich zvierat. Krajina a terén môžu pokojne súperiť o krásu s Okavangom. Je to skutočná africká veľká krajina slúžiaca ako dôležité migračné miesto pre voľne žijúce živočíchy z veľkej časti severnej Botswany - vrátane veľkých stád byvolov a slonov, pakonožiek a zebra, ktorá aj počas obdobia sucha oplýva stálymi vodami oboch riek Kwando a Linyanti.

Aktivity

 • Poznávanie -
 • Pozorovanie zvierat -
 • Safari -
 • Rieka Okavango -
 • Plavba -
 • Rybárčenie -
 • Lety balónom -
 • Dobrodružstvo -
 • Cykloturistika -
 • Golf -
 • Paragliding -
 • Vyhliadkové lety -

Pamiatky

Matsiengov otlačok - ďalej na sever na hlavnej ceste, hneď za dedinou Rasesa, tento národný pamätník pozostáva z dosky z pieskovca, ktorá je poznačená dvoma hlbokými dierami a rytinami. Legenda hovorí, že prvý predchodca Batswany, Matsieng - obor, vyliezol z jednej diery, nasledovali ho jeho ľudia, ich domáce zvieratá a voľne žijúce zvieratá. Rytiny - teraz veľmi slabé - boli pravdepodobne vyrobené pastiermi Khoe a datujú sa na začiatok druhého tisícročia.

Jaskyne Gcwihaba a Aha Hills - je fascinujúci podzemný labyrint jaskýň a jám, prepojených chodieb, fantastických stalagmitov a krápníkových útvarov a krásne sfarbených prietokových kameňov, ktoré vyzerajú ako vodopády skaly. Archeologické nálezy naznačujú, že oblasť bola obývaná pastiermi ľudí pred tisíckami rokov. Neskoré nástroje doby kamennej, pálené pštrosie vaječné škrupiny, zvieracie kosti, skamenená lebka primátov, boli objavené v regióne. Jaskyne sú vodítkom k pochopeniu spôsobu života pravekých národov v tomto prostredí.

Manyana - hojne navštevované miesto maľby na skalách v oblasti Gaborone. Obrazy sú rozdelené do piatich samostatných oblastí skalného útesu. Znázorňujú zvieratá ako žirafa, antilopa, ľudské postavy a geometrické vzory, ktoré pochádzajú z r. 1.100 - 1.700. S najväčšou pravdepodobnosťou ich vytvorili Khoeovia. Na južnom konci obce stojí Livingstoneov strom, pod ktorým sa hovorí, že veľký bádateľ kázal. Tento starý, mohutný figovník spočíva na vetvách, ktoré sa už dotýkajú zeme.

Hlavné mesto Gaborone

Gaborone je búrlivé a lákavé mesto, ktoré sa vymyká všednosti. Obyvatelia sami tvoria zdroj energie, ktorá dáva mestu jedinečný charakter. Hlavné mesto bolo pomenované po Kgosi Gaborone, vodcovi kmeňa Batlokwa, ktorí sa sem presťahovali z hôr Magaliesberg a v roku 1881 osídlili oblasť Tlokweng. Gaborone doslovne znamená, že sa nezmestí zlo, alebo nie je to nevhodné.

Tolerantný duch Gaborone pochádza zo spojenia rôznych kultúr a tisícov silných individuálnych myslí. Skrášľuje, inšpiruje, provokuje príležitosti a vytvára križovatku, kde sa stretávajú dva extrémy, a preto sa stávajú nedefinovateľnými. Kým mestskí predstavitelia ukazujú mesto priateľskej a príjemnej veľkosti, niektoré štvrte ponúkajú nesmiernu škálu rôznych atmosfér až sa môže dostaviť pochybnosť, či ide o to isté mesto. Všetky mestské štvrte majú šak dve veci spoločné: priateľských ľudí a bohatú experimentálnu kultúru potravín.

Gaborone sa môže pochváliť množstvom hotelov, kín, kasín a reštaurácií, nočné kluby často hostia živú hudbu miestnych umelcov. Národné múzeum sa nachádza v blízkosti centra mesta a ponúka významné zbierky tradičných remesiel a výtvarného umenia juhu Afriky. Niečim sa Gaborone nelíši od ostatných veľkých miest. Je znečistené západnými potrebami, z ktorých najviac vyčnievajú krčmy a luxusné hotely. Akonáhle opustíte mesto a jeho hlavné cesty, akoby ste vstúpili do iného sveta. Ticho, ktoré ponúka vidiecka Afrika alebo oblasti divokej zveri, vám na zlomok sekundy vezmú dych.

Zľavy, lastminute

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency