Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Brunejfotogaléria Brunej
 
Oficiálny názov: Brunejsko-darussalamský štát
Správne členenie: 4 provincie
Politický systém:dedičný sultanát
Hlavné mesto:Bandar Seri Begawan
Rozloha v km2:5 765
Obyvateľstvo:390 000 (hustota 68 os. / km2)
Jazyk:malajčina, angličtina, čínština
Mena:brunejský dolár ( 1€ -> cca 1,78 BND )
Lokalita:Kajiny sveta - Ázia
Časové pásmo: Z + 7:00h
Susedia:Malajzia
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas
Pozri tiež: Brunej
 dovolenka Brunej
 • hotely Brunej
 • doprava Brunej
 • letenky Brunej
 • cestovné kancelárie Brunej
 • lastminute Brunej
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Brunej

Brunej sa môže pochváliť pestrofarebnou expozíciou fascinujúcich zvykov a bohatej prírody, s rešpektom k náboženstvu, ako aj úctou k jeho dávnej suverenite.

Cestovný ruch

Brunej Darussalam má zdravú ekonomiku a politickú stabilitu, ktorá je do značnej miery vďaka bohatým zásobám ropy a zemného plynu, čo obyvateľom krajiny umožňuje vychutnať si pohodlný spôsob života. Brunej je pevne uzavretá, konzervatívna komunita naplnená vrúcnou zdvorilosťou, ktorá je evidentná v spôsobe, akým sa tu hovorí, oblieka a žije. Preskúmajte zvyky a tradície krajiny, kde sa zhon mesta stretne s islamským pokojom a objavte nedotknuté dažďové pralesy a piesočné pláže, špeciálne upravené pre potreby dovolenkárov.

Dovolenkové destinácie Brunej

Brunej Darussalam sa skladá zo štyroch okresov, z ktorých každý má svoje vlastné jedinečné črty a atrakcie, ktoré len čakajú na objavenie. Kúzlom malého sultanátu je, že nič nie je nikdy príliš ďaleko. Všetko je vždy na dosah.

Brunej-Muara

Urbanizmus, ktorý sa môže pochváliť veľkolepou islamskou architektúrou a prirodzenou geografiou krajiny, Brunej-Muara je obrazom tradičnej kultúry, ktorá existuje v súlade s mestskou sofistikovanosťou. Ako najmenší zo štyroch okresov v Bruneji sa tiež stáva najľudnatejším a najrušnejším, keďže má hlavné mesto sultanátu, Bandar Seri Begawan a jediný hlavný hlbokomorský prístav v meste Muara.

Tutong

Domov pre niektoré z najobľúbenejších raných vtákov, ako sú rojak a pulzujúci panggang, a požehnaný najúžasnejšími výhľadmi na vrchy kopcov a uprostred hlbokých modrých jazier ukrytých mimo rušných ciest, stojí za to, dať si s Tutongom stretnutie. Spomaliť a vidieť jedinečný druh krásy, ktorá leží mimo vychodených ciest.

Belait

Návštevníci okresu Belait sú vítaní s obrovským šálkom čaju a pohľadom na ikonické kývavé osly, ktoré čerpajú zdroj prosperujúcej ekonomiky ropy a zemného plynu v Bruneji. Ale olej nie je jediná vec, na ktorej Belait zbohatol. S toľkými rôznymi kultúrami, ktoré vyvrcholili v jednom okrese, môžu návštevníci zažiť aj rôzne chuťové zážitky a navštíviť monumentálne značky bohatej histórie a rôznorodých ľudí v Bruneji.

Temburong

Nechať mesto za sebou a vydať sa krátkou jazdou loďou po rieke Brunej, cez mangrovové vodné cesty, zažiť prírodné útočisko, ktorým je Temburong - zelený klenot Brunej. S úchvatnými výhľadmi, flórou a faunou nechať starosti za sebou a spojiť sa s prírodou. Kto nie je úplne pripravený ponoriť sa do rieky úplného pokoja a zažiť prírodu spôsobom, ktorý je najpohodlnejší.

Aktivity

Príroda: dažďový prales, divočina, pobrežie, letoviská.
Mestský život: šport a fitness, zdravie, umenie, špeciálne príležitosti.
Jedlo, pitie, kuchyňa: miestne lahôdky, reštaurácie, kaviarne, pouličné jedlo.
Kultúra: tradície, náboženstvo, životný štýl, história.

Dažďový prales

Tropické dažďové pralesy Brunej sú jedny z najstarších na svete. Tieto bujné zelené džungle, ktoré sú vytrhnuté z dosahu ľudstva tak dlho, ako existujú, tvoria viac ako 70% krajiny - čo robí Brunej skrytým rajom pre milovníkov prírody všade. Chytiť svoje prvé zelené dobrodružstvo v Bruneji - od džungle treky a pikniky v parku po plavbu v dlhej lodi do srdca nedotknutých dažďových pralesov.

Národný park Ulu Temburong

Bezpochyby korunný klenot zelenej krajiny. Navštíviť Brunej znamená, navštíviť tento renomovaný národný park aspoň raz počas pobytu. Nachádza sa na najvýchodnejšej časti krajiny v okrese Temburong a rozprestiera sa na ploche 50.000 hektárov nerušených dažďových pralesov na väčšine južného okresu a je považovaná za jeden z najrozmanitejších ekosystémov na svete. Je domovom širokej škály nížinných a horských lesov, v ktorých sa nachádza mnoho jedinečných druhov. Tu je veľa zážitkov, od pozorovania krmenia gibbonov pozdĺž rieky pri svitaní až po počúvanie ticha, upokojujúce zvuky dažďového pralesa za súmraku. Toto stretnutie s prírodou určite zostane v pamäti dlho po návrate do civilizácie.

Ostrov Selirong

Selirong je ďalšou obľúbenou destináciou pre milovníkov prírody, ktorí sa chcú dostať do harmónie so svojou divokou povahou. Mangrovový raj a útočisko na pozorovanie vtákov sú svedkami množstva jedinečných a exotických tvorov, pri prechádzke panenským lesom, ktorý sa hemží stromami až 40 metrov vysokými. Nachádza sa len 30 minút jazdy loďou od mesta, preto je najlepšie odísť na Selirong na úsvite, kedy je vidieť nepolapiteľných obyvateľov ostrova.

Hlavné mesto Bandar Seri Begawan

Hlavné mesto Brunej je známe svojimi mešitami, Kampong Ayer a extravaganciou sultána. Kampong Ayer je najväčšia dedina na vode, Obec na rieke Brunej má viac ako 13.000 obyvateľov. Sieť drevených chodníkov spája domy, obchody a mešity spájajúce približne 40 samostatných štvrtí. Mešita Omar Ali Saifuddien je najväčšia mešita v centre Bandar Seri Begawan. Umelá lagúna obklopuje mešitu, ktorá pôsobí ako zrkadlo a dáva jej odrazený obraz.

Royal Regalia Museum s bezplatným vstupom vystavuje predmety zo života sultána. Medzi najvýznamnejšie patria zlaté pozostatky a šperky a kolosálny voz, ktorý sa používal počas jubilea sultána v roku 1992. Mešita Jame 'Asr Hassanil Bolkiah je obrovská, postavený v roku 1994. Brunej nešetril, mešita je symbolom veľkoleposti. Má 29 zlatých kopúl a štyri týčiace sa minarety do výšky 58 metrov. Kapacitou 5.000 osôb môže hostiť 20% obyvateľov mesta.

Na nočných trhoch Gadong je čas ochutnať miestne pouličné jedlo. Na rozdiel od iných nočných trhov v juhovýchodnej Ázii je tento v Bandar Seri Begawan oveľa autentickejší. Keďže Brunej máva málo turistov, väčšina návštevníkov trhov sú miestni obyvatelia. V stánkoch nájdete grilované kuracie mäso, ryby a kebab, smažené rezance, nasi katok (vyprážané kurča a dusená ryža s pikantnou omáčkou) a čerstvé ovocie. Výlet na nočný trh je jednou z najobľúbenejších spôsobov stravovania v Bandar Seri Begawan.

Zľavy, last minute

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency