Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Eritreafotogaléria
 
Oficiálny názov: Eritrejský štát
Správne členenie: 6 regiónov
Politický systém:prezidentská republika
Hlavné mesto:Asmara
Rozloha v km2:121 320
Obyvateľstvo:4 600 000 (hustota 38 os. / km2)
Jazyk:angličtina, arabština, tigriňa
Mena:nakfa ( 1€ -> cca 20,3 ERN )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z + 3:00h
Susedia:Sudán, Etiópia, Džibutsko
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Eritrea
 dovolenka Eritrea
 • hotely Eritrea
 • doprava Eritrea
 • letenky Eritrea
 • cestovné kancelárie Eritrea
 • lastminute Eritrea
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Eritrea

Eritrea je najmladšou krajinou Afriky, ponúka neskutočnú krajinu úžasnej rozmanitosti, bohatú na historické pozostatky, pobrežnú bránu k niektorým výnimočným potápačským miestam a široké, pohostinné privítanie. Známa je cyklistická Tour of Eritrea, viacdňové cyklistické preteky konané po celej krajine. Eritrea bude neodolateľná pre tých, ktorí hľadajú skutočné dobrodružstvo.

Cestovný ruch

Veľvyslanectvo SR informuje, aby slovenskí občania v súčasnosti do krajiny cestovali iba v nevyhnutnom prípade vzhľadom na zhoršenú bezpečnostnú situáciu v niektorých častiach krajiny. Získanie víz je komplikovaný proces. Pohyb po krajine vyžaduje povolenia. Cestovanie do Eritrey nie je jednoduché. Ich vízum je jedným z najťažších na svete. Nemyslite si, že vzískaním víz máte vyhraté. Budete musieť získať tiež cestovné povolenie na akýkoľvek pohyb v krajine. Priletieť sa dá iba cez medzinárodné letisko v Asmare. Lety sem prevádzkujú Turecké aerolinky, Fly Dubaj, Quatar Airways a Egypt Air.

Vysoký podiel obyvateľstva sa podieľa na samoobživnom farmárstve. Zdravé, ekologicky pestované potraviny sú základom pre miestnu kuchyňu, ktorá čerpá z talianskych, anglických aj starých pôvodných receptúr. Miestne špeciality sú chutné, ryby, mäso, pizza, chlieb. Ovocie papája a mango bývajú čerstvé, sú miestnymi produktami. V každej kaviarni dostanete vynikajúcu kávu, ktorej základ je návratom do čias talianskeho kolonializmu a robí skvelý spôsob, ako začať či ukončiť deň v meste. Pozor na vodu, najlepšie používať balenú, alebo prevarenú.

Hlavné mesto Asmara

Asmara - hlavné mesto Eritrey sa nachádza na východnom okraji Eritrejskej vysočiny. Asmara má výbornú klímu, čisté a malebné ulice, atraktívne palmy a povesť jedného z najbezpečnejších, pokojných a lákavých hlavných miest v Afrike. Názov Asmara bol odvodený z Arbaete Asmara, čo v jazyku Tigrinya doslovne znamená „štyri zjednotené dediny“.

Harnet Avenue je najznámejšia ulica v Asmare. Je to dlhá, široká alej lemovaná palmami a ohraničená budovami v perfektnom stave. Úžasná architektúra ulice predvádza Art Déco, racionalistické, kubistické, expresionistické, futuristické a neoklasické štýly z talianskej éry, často na tom istom bloku. Zastávky by mali zahŕňať palác guvernéra, operný dom a katolícku katedrálu s ikonickou zvonicou.

Dovolenka pri mori, potápanie

Eritrea leží na brehoch Červeného mora, patrí k najlepším destináciám pre potápanie a podmorský výskum v Afrike.

Dahlak potápačské výlety na Dahlakské ostrovy v Červenom mori ponúkajú alternatívu k druhu predražených, hýčkaných exkurzií, ktoré sa nachádzajú inde po svete a apelujú na tých, ktorí majú sklony k dobrodružstvu. Útesy okolo ostrovov sú turistami takmer nedotknuté a potápanie v okolí ponúka pohľady do histórie, s vojnovými loďami druhej svetovej vojny, ruskými tankermi a etiópskymi nákladnými loďami. Táto oblasť je najznámejšia pre svoje obrovské populácie rýb.

Bezpečnosť

Ľudia sú prívetiví a priateľskí, krajina patrí medzi najbezpečnejšie v Afrike. Odporúča sa rešpekt, nekritizovať vládu, prezidenta ani miestnych ľudí. Tajní policajti sú všade. Mobilné pripojenie do medzinárodnej siete nejestvuje. Internet je na veľmi slabej úrovni. Niektoré z posledných aktivít z Eritrei robia novú ekologickú destináciu. V roku 2006 prezident Isaias Afwerki oznámil, že Eritrea bude prvou krajinou na svete, ktorá vyhlási celé svoje pobrežie za chránené životné prostredie.

Víza

Vízum je možné získať na príslušnom zastupiteľskom úrade Eritrey v Berlíne (pokrýva aj SR). Vízové požiadavky: vízová žiadosť, platný cestovný doklad (platný 6 mesiacov po vstupeu do krajiny), fotografia ako do pasu, spiatočná letenka, vízový poplatok, pozvanie, platnosť víz je 3 mesiace, avšak pobyt v krajine je len jeden mesiac (turistické víza), potvrdenie o vakcinácii proti žltej zimnici (pre krajin,y v ktorých sa nemoc vyskytuje). Vydanie víz trvá min. 30 pracovných dní.

Kedy cestovať

Najhorúcejší mesiac roka je máj, aj keď miestne sa teploty značne líšia. Hlavné mesto Asmara, ktoré sa nachádza na najvyššej čast kontinentu, má priemernú teplotu 30 °C, zatiaľ čo prístavné mesto Massawa pr Červenom mori dosahuje až 50 °C. Denakil na pobreží je najnižším bodom krajiny, -130 m, a je považovaná za jedno z najhorúcejších miest na Zemi. Vhodné je vyhnúť sa dvom daždivým obdobiam - prvé búrkové od marca do apríla. Druhé dažďové od júna do septembra. Ideálne obdobie na cestovanie je október až február.

Obyvateľstvo

Oficiálne čísla nie sú k dispozícii, preto sa odhaduje, že 40% populácie sú sunnitskí moslimovia a 40% ortodoxných kresťanov, 2% praktizujú pôvodné náboženstvá. Zvyšok obyvateľstva sú príslušníkmi iných kresťanských tradícií. Angličtina sa vyučuje a je jedným z úradných jazykov, spolu s Tigrinyou a arabčinou. Taliančina ako pozostatok z čias talianskej kolonizácie sa používa v obchodnom aj verejnom hovore. Miestnou menou je Eritrejská Nafka (ERN) výmenný kurz je okolo 20 ERN za 1 Euro.

Dovolenkové destinácie v Eritrei

Massawa - hlavný prístav slúžiaci Eritrei, Massawa /Massaua - perla Červeného mora, je starobylým mestským centrom. Massawa je najväčším prírodným prístavom hlbokej vody v Červenom mori. Massawa je rozdelená na tri časti: Batse, Tualud a pevninu. Ostrov Batse pozostáva zo starobylého historického centra so zaujímavými domami, hotelmi, námestiami a náboženskými budovami, je úžasné miesto na prechádzku.

Filfil - posledný tropický prales sa nachádza šesťdesiat km severne od Asmary, v ktorom sa nachádzajú plantáže kávy a ovocných stromov. Táto svieža, zeleň je najkrajšia od októbra do februára po období dažďov, kedy možno zazrieť paviány, gazely a leopardy. Občas je táto oblasť pre cestujúcich obmedzená, preto sa pred návštevou uistite na ministerstve cestovného ruchu v Asmare.

Nacfa (Nakfa) - je hlavné mesto v regióne Sahel v Eritrei, má osobitný význam pre Eritrejčanov, bolo domovom odboja za nezávislosť od Etiópie. Nacfa je teda srdcom kolektívneho sebaurčenia Eritreje. Po tomto meste je pomenovaná eritrejská mena Nakfa.

Keren - horské mesto Keren (Cheren), čo znamená "vysočina", je jedným z piatich hlavných stredovekých miest v Eritrei, kde ťavy prevyšujú počet ľudí a miestni obyvatelia môžu odpočívať v tieni starých baobabov a akácií. Keren je jedným z hlavných poľnohospodárskych centier s najlepším trhom v krajine. Ponúka sa najmä ovocie a zelenina. Okrem toho dodáva čerstvé mlieko, maslo, syry aj ťavy a látky.

Debre Bizen kláštor z roku 1368 sa nachádza sa v meste Nefast, východne od mesta Asmara a obsahuje vyše tisícky rukopisov a pamiatok. Z hradieb kláštora dovidieť na ostrovy Dahlak a Červené more, a hoci sa striktne pridržiavajú ortodoxného zvyku neprijatia žien vrátane samíc sliepok, dokonca aj oslíc, stojí za to vydať sa na cestu za touto filozofiou.

Agordat (Akordat) sa nachádza medzi riekou Barka a riekou Gash. Táto oblasť je známa svojimi banánovými plantážami. Stromy Akat alebo Doum Palms vidieť pozdĺž rieky Barka sú cenené pre svoje ovocie. Mešita Agordat, druhá najväčšia v Eritrei, bola postavená Haile Selassie v roku 1963.

Qohaito archeologické ruiny Qohaito slúžia ako pripomienka starovekej histórie Eritrei. Pozostatky z obchodného mesta na severe a bývalého hlavného mesta Aksum na juhu, táto lokalita zostáva až z väčšej časti nevykopaná. Medzi vrcholy patrí Veľký kaňon, Chrám Mariam Wakiro, egyptská hrobka, priehrada Saphira a jaskyňa a roklina Adi Alauti, ktoré obsahujú starobylé jaskynné maľby. Prechádzka do jaskyne ponúka nádherný výhľad na vrch Ambasoira 3.018 m, najvyšší vrchol Eritrei.

Mendefera mesto je tiež známe ako Adi Ugri. Je to rušné trhové mesto. Názov pochádza z vysokého kopca v centre mesta a je zdrojom pýchy pre ľudí v Eritrei. Mendefera znamená "nikto sa neodvážil" a je pripomienkou prudkého odporu, ktorý miestni obyvatelia postavili proti talianskemu kolonializmu.

Debre Hawariyat pravoslávny kláštor vyrytý do útesu sa datuje do šiesteho storočia, je prístupný iba z obce Hamm. Dvojhodinová pešia túra z Haazu zahŕňa strmý a náročný zostup do tejto vyhľadávanej lokality. Ako je zvykom, kláštor prísne presadzuje pravoslávne pravidlo, ktoré ženám napovoľuje vstup na toto miesto.

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency