Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Filipíny dovolenkafotogaléria Filipíny
 
Oficiálny názov: Filipínska republika
Správne členenie: 15 provincií + hl. mesto
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Manila
Rozloha v km2:300 000
Obyvateľstvo:91 983 000 (hustota 306 os. / km2)
Jazyk:filipínština, angličtina, španielčina
Mena:filipínska peso ( 1€ -> cca 61 PHP )
Lokalita:Kajiny sveta - Ázia
Časové pásmo: Z + 8:00h
Susedia:ostrovný štát
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas
Pozri tiež: Filipíny
 dovolenka Filipíny
 • hotely Filipíny
 • doprava Filipíny
 • letenky Filipíny
 • cestovné kancelárie Filipíny
 • lastminute Filipíny
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Filipíny

Dovolenka Filipíny to sú rozhodne Manila, Makati a Pasay, rozmanitá krajina v tropickom podnebí po celý rok. Je to práve rozmanitý charakter krajiny, ktorá dodáva čaro jednotlivým ostrovom, hustá a luxusná džungľa, jemné piesočnaté pláže, ohromujúca zvieracia rezervácia, podzemné rieky, nádherné miesta na potápanie.

Cestovný ruch

Filipíny sú v porovnaní s ostatnými krajinami na 79. mieste v konkurencieschopnosti turizmu, pričom v predchádzajúcom období stratili 5 miest od posledného hodnotenia pred 2 rokmi. Sektor cestovný ruch sa naďalej rozvíja späť na bohaté prírodné zdroje krajiny (37.) a vysokú cenu konkurencieschopnosť (22.) a počet príchodov zatiaľ naďalej rastie. Filipíny dosahujú nižšiu výkonnosť odvetvia turizmu vzhľadom k prísnejšej vízovej politike, ktorá znižuje jej výkonnosť v oblasti otvorenosti (60.), zníženie vládneho rozpočtu určeného na rozvoj sektora cestovania takmer o polovicu a zníženie efektívnosti pozemnej dopravy (107., strata 14 miest). Tieto faktory nemusia mať zatiaľ plný účinok a môžu znížiť aktivitu cestovného ruchu v krajine do budúcnosti. Okrem toho, obavy o bezpečnosť zostávajú vysoké (126.) a znížená ochrana vlastníckych práv, menej efektívny súdny systém a prísnejšie pravidlá pre PZI znížili priaznivosť podnikateľského prostredia (82.).

Zároveň environmentálna politika sa zlepšila, ale ochrana životného prostredia zostáva nízka (118.), čím hrozí podkopanie prirodzených zdrojov, ktoré sú hlavným prínosom pre prilákanie turistov do krajiny. Hoci potenciál cestovného ruchu na Filipínach zostáva vysoký, existuje niekoľko oblastí, v ktorých by politické zásahy mohli pomôcť znovu získať konkurencieschopnosť.

Dovolenkové destinácie na Filipínach

Filipíny sú tropickým rajom s viac ako 7 000 ostrovmi, ktoré ponúkajú zmes prírody, kultúry a zábavy. Dovolenka Filipíny vyvolá množstvo emócií a pocitov. Od romantického šumenia Manilly až po náročné túry v rámci vnútrozemia, zmena scény je ohromujúca. Či už hľadáte úžasné pláže, pulzujúce megamestá alebo majestátne hory, pre každého je tu niečo. Či už vás zaujíma história, pláže alebo prírodné zázraky, nájdete tu niečo nezabudnuteľné. Tu sú niektoré obľúbené dovolenkové destinácie na Filipínach:

 • Boracay: Známy pre svoj práškový biely piesok, krištáľovo čistú vodu a pulzujúci nočný život, Boracay musíte navštíviť. Môžete relaxovať na pláži, užívať si vodné športy a objavovať prírodné krásy ostrova. Nenechajte si ujsť slávny festival Ati-Atihan v provincii Aklan.
 • Manila: Ako hlavné mesto ponúka Manila koloniálne kostoly, múzeá a oslnivé nočné kluby. Je to centrum športu, dobrodružných aktivít a podvodných zážitkov.
 • Vigan: Cestujte späť v čase pri prechádzke ulicami Calle Crisologo v meste Vigan. Toto mesto zo 16. storočia sa môže pochváliť šarmom starého sveta, španielskou koloniálnou architektúrou a lahodnými empanádami Ilocos. Navštívte počas májového festivalu umenia Vigan pre extra slávnostný zážitok.
 • El Nido: Preskúmajte pláž Nacpan, ktorá je známa svojou nedotknutou krásou a tyrkysovou vodou. El Nido je rajom pre milovníkov pláží a dobrodružstiev.
 • Bohol: Objavte slávneho boholského tarsiera, choďte šnorchlovať so žralokmi veľrybími na Cebu a preskúmajte ohromujúce Chocolate Hills v Bohole.
 • Palawan: je raj pre milovníkov prírody. Navštívte El Nido, kde nájdete úchvatné lagúny, ostrovy a skalnaté útesy. Taktiež sa vyberte na Coron, kde môžete objaviť potopené japonské vraky z druhej svetovej vojny.
 • Siargao: je ostrov známy svojimi surfovými miestami. Okrem toho tu nájdete aj tajomné jaskyne, lagúny a krásne pláže.
 • Cebu: je ideálnym miestom pre dobrodružstvo. Navštívte Oslob, kde môžete plávať s veľrybími žralokmi, alebo sa vyberte na Bantayan Island, kde nájdete bielu pláž a pokojné vody.
 • Batanes: Ak hľadáte miesto mimo turistických trás, Batanes je pre vás. Tento ostrov je známy svojimi zelenými kopčekmi, útesmi a jedinečnou kultúrou.
 • Siquijor: je ostrov čarov a mystiky. Okrem krásnych pláží tu nájdete aj staré stromy, vodopády a liečiteľov.

Tieto miesta ponúkajú rôznorodé zážitky a krásu prírody. Nech už sa rozhodnete pre ktorékoľvek z nich, určite si užijete nezabudnuteľnú dovolenku na Filipínach.

Aktivity

Filipíny sú súostrovím, ktoré pozostáva zo 7 641 ostrovov v juhovýchodnej Ázii, ale len niekoľko ostrovov reálne láka návštevníkov zistiť, ako chutí dovolenka Filipíny. Krajina je vo všeobecnosti zoskupená do troch hlavných zbierok ostrovov: Luzon na severe, Visayas v strede a Mindanao na juhu.

V krajine žije viac ako 100 miliónov ľudí, čo z nej robí jednu z najväčších krajín na svete. Manila, na severnom ostrove Luzon, je hlavným mestom krajiny, ale južné ostrovy a ich pláže a letoviská priťahujú väčšinu turistov. Môžete si tiež vybrať z najlepších filipínskych festivalov , ktoré prezentujú kultúru miestnych obyvateľov, a zažiť jedinečné výlety za jedlom , ktoré vo vás vyvolá túžbu po ďalšom filipínskom jedle.

Tancujte až do úsvitu v Manile, potápajte sa a objavujte farby Pacifiku na Bohole, vstúpte do úplnej relaxácie na bielych plážach Boracay alebo jazdite na kajaku cez vápencové útesy El Nido. Od podzemných riek a ryžových terás až po pulzujúce festivaly a čerstvé potraviny, dovolenka na Filipínach je príjemným tropickým únikom od zhonu každodenného života. Nájdite perfektný rezort na popíjanie koktailov v Palawane alebo sa zamilujte do kuchyne juhovýchodnej Ázie v Cebu. Či už túžite po výlete na ostrovy alebo po dobrodružstve na pláži, táto perla Orientu volá vaše meno.

Dovolenka pri mori

Nie je žiadnym tajomstvom, že Filipíny majú na výber z tisícok ostrovov na dovolenka pri mori, pod slnkom. Tieto pláže sú rovnako krásne ako slávna pláž s bielym pieskom Boracay a ponúkajú množstvo suchozemských a morských aktivít, ktoré si môžete užiť. Spávne sa hovorí že: „Na Filipínach je väčšia zábava“.

 • Boracay je známy svojim práškovým bielym pieskom, krištáľovo čistou vodou a pulzujúcim nočným životom. Je to najlepšia voľba pre plážových návštevníkov a nadšencov vodných športov. Nenechajte si ujsť festival Ati-Atihan v provincii Aklan.
 • Palawan je domovom niektorých z najkrajších pláží na svete. El Nido ponúka úchvatné lagúny, ostrovy a vápencové útesy. Coron sa môže pochváliť podvodnými vrakmi z druhej svetovej vojny, ktoré sú ideálne na potápanie a šnorchlovanie.
 • Siargao Známe ako hlavné mesto surfovania na Filipínach, Siargao ponúka viac než len vlny. Preskúmajte tajné lagúny, skalné bazény a slávne miesto na surfovanie Cloud.
 • Cebu má krásne pláže ako ostrov Bantayan, známy svojim bielym pieskom a pokojnými vodami. Ostrov Malapascua je rajom potápačov so žralokmi a farebnými koralovými útesmi.
 • Batanes Pre jedinečný zážitok navštívte Batanes. Jeho zelené kopce, členité pobrežia a tradičné kamenné domy z neho robia skrytý klenot.
 • Siquijor je známy pre svoje mystické kúzlo. Okrem krásnych pláží preskúmajte staré stromy, vodopády a miestnych liečiteľov.
 • Ostrovy Gigantes (Islas de Gigantes): Pláž Antonia v Iloilo ponúka krištáľovo čistú vodu a práškový biely piesok. Je to vzdialený raj ďaleko od davov.
 • Borawan ak by Boracay a Palawan mali dvojníka, bol by to ostrov Borawan. Tento ostrov bol zámerne pomenovaný po dvoch plážach pre biely piesok a vápencové útvary. Pláž Borawan má všetko, čo majú ostatné dva ostrovy, okrem veľkých davov ľudí!
 • Bantayan Miestni obyvatelia sa hrnuli na tento ostrov v nádeji, že si napravia svoje zlomené srdcia a oddýchnu si od svojich rušných životov. Ak sa chcete odpojiť a zbaviť sa stresu, toto je ideálny ostrov pre vás.
 • Santa Cruz V provincii Zamboanga na ostrove Santa Cruz sa nachádza jedinečná pláž s ružovým pieskom. Ostrov Great Santa Cruz v Zamboanga je novým turistickým miestom, ktoré sa nedávno objavilo v zozname .
 • Caramoan raj pre stroskotancov. Podobne ako Boracay, aj ostrov Caramoan je bohatý na morský život, pláže s bielym pieskom, úchvatné pobrežie a čisté modré vody bez davov ľudí. Tento očarujúci ostrov je podceňovaný. Zažite život stroskotanca na tomto krásnom, nevyužívanom ostrove!
 • Ostrov Camiguin očarujúci ostrov Camiguin alebo „Ostrov ohňa“ dostal svoje meno podľa siedmich sopiek, ktoré ho obklopujú. Camiguin ponúka množstvo aktivít, ktoré si môžu turisti užiť, šnorchlovanie, potápanie, horolezectvo a oveľa viac. Hoci má ostrov niekoľko ostrovov, odporúčame White Island s dlhočiznou plážou s bielym pieskom s nádhernou kulisou ostrovných sopiek.
 • Panglao ak hľadáte podobné kvality Boracay pre dovolenku pri mori na pláži, toto môže byť ostrov, ktorý hľadáte. Na rozdiel od ktorejkoľvek inej uvedenej pláže má ostrov Panglao skvelú scénu nočného života, presne tak ako Boracay. Má tiež pláže s bielym pieskom, čisté modré vody a potápačské lokality svetovej úrovne. Bonusom ostrova Panglao je jeho tesná blízkosť k niektorým zo slávnych pamiatok Boholu.

Nezabudnite skontrolovať najlepší čas na návštevu každej destinácie, pretože poveternostné podmienky sa môžu počas roka meniť. Či už máte radi oddych, dobrodružstvo alebo poznávanie kultúry, Filipíny majú všetko.

Pamiatky

Miesta na Zemi, ktoré majú pre ľudstvo výnimočnú univerzálnu hodnotu a ako také boli zapísané do Zoznamu svetového dedičstva, aby si ich mohli budúce generácie vážiť a užívať. Tieto miesta sú právne chránená medzinárodnými zmluvami. Podľa Dohovoru o ochrane svetového kultúrneho a prírodného dedičstva majú lokality „výnimočnú univerzálnu hodnotu“. Zo 6 lokalít svetového dedičstva na Filipínach sú prírodné lokality kategorizované ako chránená oblasť, nasleduje 6 pamiatok, z tho 3 kultúrne pamiatky a 3 prírodné lokality:

Kultúrne:

 • Barokové kostoly na Filipínach Tieto štyri kostoly, z ktorých prvý postavili Španieli koncom 16. storočia, sa nachádzajú v Manile, Santa Maria, Paoay a Miag-ao. Ich jedinečný architektonický štýl je reinterpretáciou európskeho baroka čínskymi a filipínskymi remeselníkmi.
 • Historické mesto Vigan založený v 16. storočí, je najlepšie zachovaným príkladom plánovaného španielskeho koloniálneho mesta v Ázii. Jeho architektúra odráža spojenie kultúrnych prvkov z iných častí Filipín, z Číny a Európy, výsledkom čoho je kultúra a panoráma mesta, ktoré nemajú obdobu nikde vo východnej a juhovýchodnej Ázii.
 • Ryžové terasy filipínskych Kordiller Vysoké ryžové polia Ifugao už 2000 rokov kopírujú kontúry hôr. Ovocie vedomostí, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu, a vyjadrenie posvätných tradícií a jemnej sociálnej rovnováhy, pomohli vytvoriť krajinu veľkej krásy, ktorá vyjadruje harmóniu medzi ľudstvom a životným prostredím.

Prírodné:

 • Prírodná rezervácia pohoria Mount Hamiguitan poskytuje kritický biotop pre pohorie. rastlinných a živočíšnych druhov. Nehnuteľnosť predstavuje suchozemské a vodné biotopy v rôznych nadmorských výškach a zahŕňa ohrozené a endemické druhy flóry a fauny, z ktorých osem sa nachádza iba na hore Hamiguitan. Patria medzi ne kriticky ohrozené stromy, rastliny a ikonický filipínsky orol a filipínsky kakadu.
 • Národný park podzemnej rieky Puerto-Princesa veľkolepú vápencovú krasovú krajinu s podzemnou riekou. Jednou z charakteristických čŕt rieky je, že sa vynára priamo do mora a jej spodná časť je vystavená vplyvom prílivu a odlivu. Územie predstavuje aj významný biotop pre zachovanie biodiverzity. Lokalita obsahuje celý ekosystém „od hora po more“ a má niektoré z najdôležitejších lesov v Ázii.
 • Prírodný park Tubbataha Reefs jedinečný príklad atolového útesu s veľmi vysokou hustotou morských druhov; Severný ostrovček, ktorý slúži ako hniezdisko pre vtáky a morské korytnačky. Miesto je vynikajúcim príkladom nedotknutého koralového útesu s veľkolepou 100-metrovou kolmou stenou, rozsiahlymi lagúnami a dvoma koralovými ostrovmi.

Hlavné mesto Manila

Manila, hlavné mesto Filipín, je pulzujúca a historická destinácia s množstvom atrakcií, ktoré môžete preskúmať. Či už vás zaujíma história, kultúra alebo si jednoducho užívate miestnu scénu, tu je niekoľko miest, ktoré v Manile musíte vidieť:

Intramuros (The Walled City)

Cestujte späť v čase návštevou Intramuros, najstaršej štvrte a historického jadra Manily. Táto opevnená oblasť bola sídlom vlády počas španielskej koloniálnej éry. Preskúmajte jeho dláždené uličky, historické pamiatky a pozostatky španielskej architektúry. Nenechajte si ujsť Fort Santiago, jeden z najstarších hispánskych kamenných hradov v krajine.

Rizal Park (Luneta Park)

Tento park pomenovaný po národnom hrdinovi, Dr. Jose Rizalovi, je pokojnou oázou v srdci Manily. Jeho súčasťou sú záhrady, fontány a Rizalov pamätník. Urobte si pokojnú prechádzku a užite si zeleň.

Národný muzeálny komplex

Ponorte sa do filipínskej histórie a kultúry v Národnom múzeu. Preskúmajte Národné múzeum antropológie a objavte artefakty, umenie a exponáty, ktoré predstavujú dedičstvo krajiny.

Binondo (Čínska štvrť)

Navštívte Binondo, ktoré je považované za najstaršiu čínsku štvrť na svete. Preskúmajte jeho rušné ulice, vyskúšajte autentickú čínsko-filipínsku kuchyňu a navštívte chrámy a tradičné obchody.

Manila Ocean Park

Ak ste morským nadšencom, zamierte do Manila Ocean Park. Je to komplex akvárií, kde môžete vidieť rôzne morské druhy, vychutnať si podvodné tunely a dokonca sledovať živé vystúpenia.

Kostol San Agustin

Obdivujte úžasnú barokovú architektúru kostola San Agustin, ktorý je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jeho zložité detaily a historický význam z neho robia nevyhnutnú návštevu.

Kostol Quiapo (Bazilika Čierneho Nazaréna)

Tento ikonický kostol je známy sochou Čierneho Nazaréna. Je to významné pútnické miesto pre oddaných a fascinujúci kultúrny zážitok.

Jedinečné spôsoby dopravy

Naskočte na kalesu (kočiar ťahaný koňmi) alebo vyskúšajte bambike tour (preskúmanie na bambusovom bicykli) v rámci Intramuros. Tieto jedinečné spôsoby dopravy pridávajú kúzlo vášho zážitku z Manily.

Iné pozoruhodnosti

Nezabudnite preskúmať miestnu potravinovú scénu, komunikovať s priateľskými miestnymi obyvateľmi a zachytiť nezabudnuteľné momenty počas návštevy Manily.

Hotely a ubytovanie

Filipíny sú domovom mnohých luxusných rezortov a hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie na svetovej úrovni pre cestovateľov, ktorí hľadajú hýčkaný zážitok. Či už plánujete útek na Boracay, Palawan, Cebu, Bohol, Siargao alebo Manila, nájdete možnosti, ktoré vyhovujú vašim cestovateľským preferenciám. Tu sú niektoré z najlepších hotelov a rezortov na Filipínach:

Marco Polo Ortigas Manila

- Ortigas -
Tento hotel sa nachádza v srdci centra Ortigas a ponúka elegantné izby, úžasný výhľad na mesto a špičkové vybavenie.

New World Makati Hotel

- Makati -
Tento hotel sa nachádza v Makati a poskytuje ľahký prístup k nákupným centrám, reštauráciám a nočnému životu. Je to skvelá voľba pre obchodných cestujúcich aj turistov.

Conrad Manila

- Pasay -
Užite si výhľad na záliv a luxusné izby v hoteli Conrad Manila. Má výhodnú polohu v blízkosti nákupného centra Mall of Asia a ďalších atrakcií.

Crimson Resort and Spa Mactan

- Cebu -
Ak sa chystáte do Cebu, zvážte pobyt v tomto plážovom rezorte. Má súkromnú pláž, bazén s nekonečným okrajom a kúpeľné služby.

Henann Resort Alona Beach

- Panglao -
Tento rezort sa nachádza na ostrove Panglao a ponúka priamy prístup na pláž Alona. Oddýchnite si v ich priestranných izbách a vychutnajte si stolovanie na pláži.

Okada Manila Resort & Casino

- Manila -
Okada Manila sa môže pochváliť veľkým kasínom, luxusnými izbami a ohromujúcou fontánovou šou.

Crimson Resort and Spa Boracay

- Boracay -
Tento rezort na ostrove Boracay kombinuje moderné vybavenie s prírodnými krásami. Užite si plážové vily a pokojnú atmosféru.

South Palms Resort

- Bohol -
Tento prímorský rezort sa nachádza na ostrove Bohol a ponúka pokoj, pláže lemované palmami a vodné aktivity.

Dusit Thani Mactan Cebu Resort

- Mactane -
Zažite thajský luxus v tomto rezorte v Mactane. Užite si výhľad na oceán, nekonečné bazény a vynikajúce stolovanie.

Shangri-La’s Boracay Resort & Spa

- Boracay -
Tento rezort v Boracay sa nachádza na súkromnej pláži a ponúka priestranné vily, svieže záhrady a pokojnú atmosféru.

Či už hľadáte medové týždne, plážové úteky alebo pobyty v meste, tieto hotely a rezorty na Filipínach sľubujú nezabudnuteľný zážitok.

Zľavy, last minute

Sledujte miestne médiá pre výskyt zľavy na zájazdy na Filipíny, zvýhodnené lastminute.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency