Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Južná Afrika dovolenkafotogaléria Južná Afrika
 
Oficiálny názov: Juhoafrická republika
Správne členenie: 9 provincií
Politický systém:federálna republika
Hlavné mesto:Kapské Mesto (legislat.), Pretória (administrat.)
Rozloha v km2:1 219 912
Obyvateľstvo:49 900 000 (hustota 41 os. / km2)
Jazyk:angličtina, afrikánčina, zulučtina, xhočtina, sotčina a šesť domorodých jazykov (všetky úradné)
Mena:rand ( 1€ -> cca 10 ZAR )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z + 2:00h
Susedia:Botswana, Lesotho, Mozambik, Namíbia, Svazijsko, Zimbabwe
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas
Pozri tiež: Južná Afrika
 dovolenka Južná Afrika
 • hotely Južná Afrika
 • doprava Južná Afrika
 • letenky Južná Afrika
 • cestovné kancelárie Južná Afrika
 • lastminute Južná Afrika
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Južná Afrika (Juhoafrická republika)

Levy s čiernou hrivou aj púštne duny, piesočné pláže obmývané dvoma oceánmi, nočná obloha posiata hviezdami, rozoklané hory, dovolenka Juhoafrická republika je voľbou prírody, kde stále vládne divočina.

Cestovný ruch

Južná Afrika stále vedie v regionálnom rebríčku subsaharskej Afriky, jej cestovný ruch zaujíma 53. miesto v celosvetovom meradle, hoci divoká príroda po dvoch rokoch zaznamenala pokles o 5 miest. Naďalej sa spolieha na kultúrne zdroje (19.), silné prírodné zdroje (23.) a priaznivé podnikateľské prostredie (21.), minimálna byrokracia a mierna administratívna záťaž.

Aj keď trh práce zostáva neefektívny (118.), došlo k určitému pokroku v tejto oblasti. Krajina tiež zlepšila konkurencieschopnosť v cenách (43.) znížením poplatkov za letenky, daní a hotelové ceny. Napriek týmto opatreniam cestovný ruch v Južnej Afrike sa zhoršil vo dvoch prvkoch: ochrana a bezpečnosť (120.) a udržateľné životné prostredie (117.). S ohľadom na ne-udržateľnosť životného prostredia, odlesňovanie a strata biotopu odvtedy postupujú rýchlym tempom. Ďalší aspekt, ktorý prispel k nižšiemu výkonu pre Cestovný ruch Juhoafrickej republiky bolo znížené úsilie vlády v podpore sektora CR (59.). Hoci výdavky zostali nezmenené, marketingové kampane boli menej efektívne (40.).

Dovolenkové destinácie v Južnej Afrike

Južná Afrika je krajina neuveriteľnej rozmanitosti, ktorá ponúka zmes prírodných krás, divokej prírody a zveri, pulzujúcich miest. Každý návštevník môže žasnúť nad rozmanitosťou krajiny v jej geografii, kultúre, divočine a milých ľudí. Jednotlivé regióny Južnej Afriky majú svoj osobitý pôvab, ponúkajú bohatú históriu a hafo divočiny. Od rušných ulíc Kapského Mesta a pozorovania divokej zveri v Krugerovom národnom parku až po očarujúce údolia Winelands, očarí každé miesto. Takže aj keď to bolo ťažké, vybrali sme niekoľko absolútne najlepších miest na návštevu, tu je pár destinácií pre dovolenka Juhoafrická republika, ktoré musíte navštíviť:

Národný park Kruger

Národný park Kruger sa nachádza v provinciách Mpumalanga a Limpopo a je jednou z najlepších rezervácií v Afrike. Je domovom ikonickej „veľkej päťky“ (lev, leopard, byvol, slon a nosorožec) a ponúka ohromujúcu rozmanitosť iných voľne žijúcich živočíchov. Nepremeškajte príležitosť preskúmať tento prístav divokej prírody v najzaujímavejšej destinácii afrického safari.

Kapské Mesto

Kapské Mesto sa nachádza medzi Atlantickým oceánom a Stolovou horou, Kapské Mesto je úžasné mesto s bohatou históriou. Navštívte národnú botanickú záhradu Kirstenbosch, Stolovú horu a pláž Boulders, aby ste videli tučniaky. Cape Winelands, kúsok od Kapského Mesta, je ideálny na ochutnávku vína.

The Garden Route

The Garden Route táto scénická cesta pozdĺž južného pobrežia ponúka úchvatnú krajinu, očarujúce mestá a vonkajšie dobrodružstvá. Cestou preskúmajte lesy, pláže a útesy. 250-kilometrová cesta medzi Mossel Bay a Storms River vám umožní navštíviť pamiatky v Swellendame, otestovať vlny v mekke surfovania Jeffrey's Bay, alebo pozorovať veľryby v Hermanuse.

Kgalagadi Transfrontier Park

Kgalagadi (Kalahari) Transfrontier Park sa nachádza v Northern Cape a je známy svojimi červenými piesočnými dunami, púštnou zverou a úžasnými západmi slnka. Park sa rozprestiera na hranici medzi Južnou Afrikou a Botswanou a zahŕňa dva národné parky: Kalahari Gemsbok v Južnej Afrike a park Gemsbok v Botswane. Táto obrovská divočina (37.000 km2) je spoločne spravovaná oboma krajinami.

Stellenbosch

Stellenbosch v oblasti Western Cape, raj milovníkov dobré víno, jedlo, umenie a kultúra, je známy svojimi vinicami a historickou architektúrou. Očakávajte priateľských miestnych obyvateľov, množstvo živých podujatí od umenia, hudby a histórie až po všelijaké outdoorové aktivity a prírodné scenérie, ktoré budú súperiť aj s tým najlepším miestnym hroznom.

Drakensberg

Najvyšším pohorím Južnej Afriky s výškou až 3.482 m je pohorie Drakensberg KwaZulu-Natal je ideálne na turistiku a vychutnávanie si panoramatických výhľadov. JRR Tolkien videl v tejto krajine inšpiráciu pre časť Stredozeme zvanú Hmlisté hory (Misty Mountains). Hory sú domovom chránených druhov rastlín a živočíchov, s údoliami riek, horskými potokmi, členitými útesmi, turistickými chodníkmi a úžasnou scenériou, ktorá každoročne priťahuje tisíce cestovateľov.

Pilanesberg

Národný park Pilanesberg, sa nachádza v blízkosti Johannesburgu ponúka hry a možnosť vidieť veľkú päťku (veľká päťka = lev, leopard, byvol, slon a nosorožec). Spomedzi fascinujúcich rezervácií zveri v južnej Afrike je pravdepodobne najprístupnejší národný park Pilanesberg. Táto rozľahlá oblasť, ktorá sa nachádza v ekologicky bohatej prechodovej zóne medzi Kalahari a Lowveld, sľubuje vzrušujúce sledovanie veľkých hier v prostredí bez malárie.

iSimangaliso Wetland Park

iSimangaliso Wetland Park je pozoruhodný prírodný poklad, tiahnuci sa pozdĺž pobrežia juhoafrickej provincie KwaZulu-Natal. Niekoľko fascinujúcich podrobností tejto lokality svetového dedičstva stojí za preskúmanie: mokrade, jazerá a pobrežné duny v KwaZulu-Natal. Stredobodom parku je rozľahlé jazero St. Lucia, ktoré je domovom veľkých populácií hrochov, krokodílov, pelikánov a plameniakov.

Blyde River Canyon

Prírodná rezervácia Blyde River Canyon ponúka úžasný výhľad v Mpumalanga. Je tretí mnajväčším kaňonm na svete s rozlohou 26.946 ha, po Grand Canyone v Spojených štátoch a Fish River Canyon v Namíbii, meria 26 km a v priemere je hlboký okolo 800 m a zahŕňa prírodné zázraky, ako sú Bourke's Luck Potholes, Three Rondavels, Pinnacle Rock a God's Window.

Robben Island

Ostrov Robben je dnes známy ako miesto väzenia s maximálnym stupňom stráženia, kde bol počas apartheidu uväznený Nelson Mandela a ďalší politickí väzni. Dnes je obľúbenou turistickou destináciou a patrí do svetového dedičstva. Nastúpte na trajekt z Kapského Mesta a navštívte bývalú väznicu, kde bol držaný jeden z popredných bojovníkov proti proti apartheidu, politický vodca a filantrop, neskôr aj prezident Juhoafrickej republiky v rokoch 1994 až 1999 Nelson Mandela.

Pamätajte, že Južná Afrika ponúka oveľa viac, vrátane pozorovania veľrýb v Hermanuse, objavovania Divokého pobrežia a potápania v klietke s veľkými bielymi žralokmi.

Aktivity, alebo čo robiť počas dovolenky v JAR

Bohatá ponuka na aktivity počas dovolenka Južná Afrika je krajina ako žiadna iná. Je to ideálna destinácia pre tých, ktorí hľadajú jedinečné zmyslové alebo duchovné prebudenie, miesto, ktoré vo svojich návštevníkoch zanechá pocit inšpirácie, obohatenia a omladenia. Jedinečná možnosť spojenia cestovateľov, príležitosť znovu sa spojiť so skutočným životom na miestach, kde stále vládne divočina.

Rozmanitosť a priateľskosť Južná Afrika ponúka rozmanitosť možností, ktoré vyhovejú každému cestovateľovi, ktoré vás nadchnú a oživia, ktoré splnia všetky vaše potreby a túžby. Príjemná, priateľská a zábavná destinácia s ľuďmi známymi pre teplo, pohostinnosť a autentickosť.

Živá kultúra s mnohými kultúrami, ktoré nazývajú túto krajinu domovom, je Južná Afrika určite pulzujúcim taviacim kotlom, ktorý stojí za to preskúmať.

Rušný mestský život, pocíťte rytmus v mestskom safari a nechajte cez seba prúdiť rytmus betónovej džungle.

Úchvatné scenérie, cesta Južnou Afrikou vám vyrazí dych a zanechá vo vás spomienky, ktoré zostanú navždy.

Aktívne dobrodružstvo, čokoľvek vám rozbúši srdce, Južná Afrika to má.

Safari vo voľnej prírode, neuveriteľná pripomienka toho, prečo bola nedotknutá divočina vždy taká inšpirujúca.

Leňošenie na pláži slnkom zaliate pobrežia sú pripravené po celý rok zdieľať s vami svoje tajomstvá, dobrodružstvá a lenivé dni.

Hlbokomorský rybolov vďaka teplým prúdom a hlbokým oceánskym priekopám sú vody pri pobreží iSimangaliso ideálne na lov zveri.

Plavby loďou po ústí rieky sledujte hrochy a krokodíly v ich prirodzenom prostredí z pohodlia osobného trajektu vyrobeného na mieru.

Game Drives licencovaní prevádzkovatelia ponúkajú prehliadky so sprievodcom vo všetkých častiach parku, kde môžete vidieť Big 5 a ďalšie.

Prechádzky so sprievodcom preskúmajte nádheru parku vlastným tempom pod vedením skúsených strážcov.

Jazda na koni vydajte sa na prehliadku nedotknutých pláží iSimangaliso alebo preskúmajte jeho rezervácie na koni.

Kajakovanie celodenné a poldenné trasy na jazere Sibaya ponúkajú dobrodružstvo pre každého nadšenca.

Potápanie objavte koralové útesy udržiavané teplými vodami bohatými na živiny, ktoré vytvárajú jedny z najlepších miest na potápanie na svete.

Turtle Tours staňte sa svedkom dávnych hniezdnych rituálov korytnačiek Loggerhead a Leatherback, ktoré nehniezdia nikde inde v Afrike.

Pláže užite si stovky kilometrov pláží pozdĺž nedotknutého, chráneného pobrežia JAR.

Pozorovanie veľrýb pozorovanie veľrýb je obľúbenou turistickou aktivitou v iSimangaliso.

Dovolenka pri mori

Južná Afrika sa môže pochváliť úžasným pobrežím s množstvom krásnych pláží. Tu sú niektoré z najlepších pláží, ktoré by ste mali zvážiť:

Bloubergstrand

Bloubergstrand (severné predmestie Kapského Mesta): Bloubergstrand, známy pre kite-surfing a windsurfing, ponúka panoramatický výhľad na Stolovú horu cez Table Bay. Je to skvelé miesto, kde môžete cez víkendy sledovať kite-surferov a windsurfistov jazdiacich na vlnách. Názov „Bloubergstrand“ sa v poetickom jazyku Cape prekladá ako „modrá horská pláž“.

Dolphin Beach

Dolphin Beach (Jeffrey’s Bay, Sunshine Coast): Jeffrey’s Bay je hlavnou surferskou destináciou, ktorá priťahuje boardistov z celého sveta. Pláž Dolphin Beach so svojou širokou a zväčša nedotknutou plochou piesku je ako stvorená na kúpanie. Plavčíci sú v službe počas hlavnej sezóny, takže je vhodná pre rodiny.

Pláž Boulders

Pláž Boulders (Simon’s Town, Kapské Mesto): Hoci nie je určená na opaľovanie alebo surfovanie, pláž Boulders je nevyhnutnou návštevou pre pozorovanie vtákov. Obrovské balvany rozdeľujú malé piesočnaté zátoky a oblasť je domovom kolónie približne 3000 afrických tučniakov. Môžete preskúmať chodníky prístupné pre invalidný vozík a pozorovať tieto nádherné stvorenia.

Nezabudnite skontrolovať najlepšie ročné obdobie pre každú pláž, pretože pobrežie Južnej Afriky ponúka všetko od opaľovania až po pozorovanie veľrýb. Užite si svoje plážové dobrodružstvá.

Pamiatky

Južná Afrika, obklopená Atlantickým a Indickým oceánom, obsahuje niektoré z najúchvatnejších scenérií na Zemi. Nat-Ge-Cha nakrútil deväť pozoruhodných krátkych filmov, v ktorých niektorí z najlepších fotografov chvália krásu tohto jedinečného národa. Bohaté klenotnice histórie a prírody sú zárukou množstva pamiatok a pozoruhodností, ktoré sú magnetom pre poznania chtivých cestovateľov.

Johannesburg

Najlepšie mesto pre históriu a pouličné umenie, je zároveň najväčšie mesto Juhoafrickej republiky rozhodne však nepatrí medzi jej najkrajšie. Johannesburg bolo staré banícke mesto, ktoré sa zmenilo na rozľahlú aglomeráciu s chudobnými štvrťami posiatymi medzi bohatými predmestiami. Zdá sa, že svet je ďaleko od pobrežnej krásy Kapského Mesta, ale pobyt v Johannesburgu poskytne cenný pohľad do komplikovanej minulosti a živej súčasnosti krajiny. Začnite návštevou Múzea apartheidu, pozrite si pouličné umenie v Maboneng a historickou prehliadkou Soweta si uvedomíte dedičstvo Johannesburgu.

Svetové dedičstvo

 • Náleziská fosílnych hominidov nálezisko fosílií lebky Taung, ktoré je súčasťou rozšírenia náleziska zapísaného v roku 1999, je miestom, kde bola v roku 1924 nájdená slávna lebka Taung – exemplár druhu Australopithecus africanus.
 • Kultúrna krajina Mapungubwe je otvorená, rozľahlá savanová krajina na sútoku riek Limpopo a Shashe. Mapungubwe sa pred opustením v 14. storočí vyvinulo na najväčšie kráľovstvo na subkontinente. Zachovali sa takmer nedotknuté pozostatky palácových miest a tiež celý sídelný areál.
 • Richtersveldská kultúrna a botanická krajina Toto miesto udržuje polokočovné pastierske živobytie ľudí Nama, čo odráža sezónne vzorce, ktoré môžu v južnej Afrike pretrvávať až dve tisícročia. Je to jediná oblasť, v ktorej Nama stále stavia prenosné domy z náletov ( haru om ) a zahŕňa sezónne migrácie a pastviny spolu so skladmi.
 • Robben Island bol v rôznych obdobiach medzi 17. a 20. storočím využívaný ako väzenie, nemocnica pre sociálne neprijateľné skupiny a vojenská základňa. Jeho budovy, najmä tie z konca 20. storočia, ako napríklad väznica s maximálnou ostrahou pre politických väzňov, sú svedkami víťazstva demokracie a slobody nad útlakom a rasizmom.
 • Khomanská kultúrna krajina Veľká plocha piesku obsahuje dôkazy o ľudskom zamestnaní od doby kamennej až po súčasnosť a je spojená s kultúrou predtým nomádskych ľudí ǂKhomani San a stratégiami, ktoré im umožnili prispôsobiť sa drsným púštnym podmienkam. Rozvinuli si špecifické etnobotanické znalosti, kultúrne praktiky a svetonázor súvisiaci s geografickými črtami ich prostredia.
 • Pohorie Barberton Makhonjwa predstavuje najzachovalejší sled vulkanických a sedimentárnych hornín z obdobia 3,6 až 3,25 miliardy rokov a tvorí rozmanité úložisko informácií o povrchových podmienkach, dopadoch meteoritov, vulkanizme, procesoch budovania kontinentov a prostredí raného života.
 • Chránené oblasti Cape Floral Region jedno z najväčších svetových centier suchozemskej biodiverzity. Rozšírený majetok zahŕňa národné parky, prírodné rezervácie, oblasti divokej prírody, štátne lesy a horské povodia.
 • Simangaliso Wetland Park rôzne formy terénu, vrátane koralových útesov, dlhých piesočnatých pláží, pobrežných dún, jazerných systémov, močiarov a rozsiahlych mokradí s trstinou a papyrusom. Súhra environmentálnej heterogenity parku s veľkými záplavami a pobrežnými búrkami a prechodnou geografickou polohou medzi subtropickou a tropickou Afrikou.
 • Vredefort Dome je reprezentatívnou časťou väčšej štruktúry dopadu meteoritu alebo astroblému. Je starý 2.023 miliónov rokov a je najstarším astroblémom, ktorý sa doteraz našiel na Zemi. S polomerom 190 km je zároveň najväčším a najhlbšie erodovaným.
 • Maloti-Drakensberg Park lokalita má výnimočnú prírodnú krásu vo svojich stúpajúcich čadičových oporách, prenikavých dramatických výruboch a zlatých pieskovcových hradbách, ako aj vo vizuálne veľkolepých vytvarovaných oblúkoch, jaskyniach, útesoch, stĺpoch a skalných bazénoch.

Tri hlavné mestá: Kapské Mesto, Pretória a Bloemfontein

Južná Afrika má v skutočnosti tri mestá, ktoré slúžia ako jej hlavné mestá, z ktorých každé má v politickom systéme krajiny svoju osobitnú úlohu:

Kapské Mesto

Ako už bolo spomenuté, Kapské Mesto je legislatívnym centrom a sídlom Národného parlamentu. Jeho história siaha až do roku 1500, kedy zohralo kľúčovú úlohu ako zastávka na obchodnej ceste s korením. Postupom času sa rozrástlo na britskú kolóniu a nakoniec sa stalo legislatívnym hlavným mestom Južnej Afriky. Dnes je Kapské Mesto nielen historicky významným, ale aj hospodárskym centrom v provincii Západné Kapsko. Ak pátrate po nejakých dobrých nápadoch na dovolenku v Južnej Afrike, nehľadajte ďalej od Kapského Mesta, ktoré je trvalo hodnotené ako jedno z najlepších dovolenkových miest na svete pre rodiny, páry a sólo cestovateľov, je jedným z najlepších miest na návštevu v Južnej Afrike. Materské mesto sa môže pochváliť veľkolepými prírodnými krásami, vynikajúcim ubytovaním a fantastickým počasím po celý rok a niektorými z najlepších pláží na svete. Zážitky z jedla a vína v meste sú rovnako lákavé ako jeho ikonická pamiatka: Stolová hora, jeden zo 7 prírodných divov sveta. Ak chcete zažiť niektoré z najlepších pozemných pozorovaní veľrýb na planéte, zamierte počas sezóny veľrýb na pobrežie veľrýb.

Pretória

Pretória (Tshwane): Pretória, tiež známa ako Tshwane, slúži ako administratívne hlavné mesto. V roku 1860 bolo vyhlásené za hlavné mesto Juhoafrickej republiky a neskôr sa stalo administratívnym hlavným mestom, keď sa v roku 1910 vytvorila Juhoafrická únia. V Pretórii sa nachádza množstvo zahraničných veľvyslanectiev, vďaka čomu je dôležitým diplomatickým centrom. Okrem toho je centrom pre akademické inštitúcie vrátane troch univerzít a výskumných organizácií.

Bloemfontein

Bloemfontein: Bloemfontein je súdne hlavné mesto Južnej Afriky a hlavné mesto provincie slobodného štátu. Jeho oficiálny začiatok sa datuje do roku 1846, kedy slúžil ako pevnosť pre britskú armádu. V roku 1854 sa stalo hlavným mestom slobodného štátu Orange. Konferencia Bloemfontein, ktorá sa tu konala v roku 1899, sa pokúsila zabrániť druhej búrskej vojne. Dnes v ňom sídli Najvyšší odvolací súd a zohráva kľúčovú úlohu v právnom systéme krajiny.

Takže, ak chcete preskúmať hlavné mestá Južnej Afriky: Navštívte Kapské Mesto pre jeho historický význam a pulzujúcu atmosféru. Preskúmajte Pretóriu pre jej administratívny význam a diplomatickú prítomnosť. Objavte Bloemfontein pre jeho súdnu úlohu a jedinečné dedičstvo.

Hotely, apartmány, ubytovanie

Južná Afrika je známa svojimi turistickými atrakciami, nehovoriac o úžasne dynamickej ponuke ubytovania. Rozprestiera sa od herní cez päť hviezdičkové hotely až po priateľské vidiecke domy, malé hotely, penzióny a kempingy,všetky sú vybavené množstvom možností stravovania. Tu sú niektoré pozoruhodné možnosti z pestrej ponuky luxusných hotelov:

The Glen Boutique Hotel & Spa

 • Sea Point - 5-hviezdičkový hotel sa nachádza v Sea Point v Kapskom Meste a môže sa pochváliť modernými izbami s vlastnou kúpeľňou a nádherným výhľadom na hory alebo Atlantický oceán. Hostia si môžu vychutnať bezplatné raňajky formou bufetu a večerať pri bazéne alebo na terase. Hotelové wellness centrum ponúka masáže, parný kúpeľ, saunu a vírivku.
 • Vybavenie: bazén, wellness, fitness centrum, parkovisko a Wi-Fi.

Protea Hotel O.R. Letisko Tambo

 • Johannesburg - 4-hviezdičkový biznis hotel sa nachádza v Kempton Park v Johannesburgu a je ideálny pre obchodných cestujúcich aj turistov.
 • Vybavenie: vonkajší bazén, Wi-Fi, letisková doprava a konferenčné miestnosti.

Hotel Belmond Mount Nelson

 • Kapské Mesto - historický 5-hviezdičkový hotel s koloniálnym šarmom, sviežimi záhradami a úžasným výhľadom na Stolovú horu.
 • Vybavenie: wellness centrum, vonkajší bazén a kvalitné reštaurácie.

Hotel a kúpele The Twelve Apostles

 • Kapské Mesto - nachádza sa medzi pohorím Dvanásť apoštolov a Atlantickým oceánom.
 • Ponúka luxusné izby, wellness centrum a vyhlásenú reštauráciu.

The Oyster Box

 • Umhlanga Rocks, Durban
 • - 5-hviezdičkový plážový hotel s architektúrou v koloniálnom štýle.
 • Ponúka bar s majákom, wellness centrum a izby s výhľadom na oceán.

Saxon Hotel, Villas & Spa

 • Johannesburg
 • - elegantný boutique hotel s krásnymi záhradami a kúpeľmi svetovej úrovne.
 • Známy pre svoje luxusné suity a personalizované služby.

Tintswalo Atlantic

 • Hout Bay, Kapské Mesto
 • - táto boutique chata sa nachádza na útesoch s výhľadom na oceán a ponúka úchvatný výhľad.
 • Každá suita je jedinečne zariadená a má vlastnú terasu.

Životné prostredie

Poznávajte jedinečné ekosystémy: iSimangaliso zahŕňa širokú škálu nedotknutých morských, pobrežných, mokradí, ústí riek a suchozemských prostredí. Životné prostredie bez zásahov zahŕňa ramsarské lokality (mokrade medzinárodného významu) a najväčší africký systém ústí riek, jazero St. Lucia. Či už ste vášnivý vtáčkár, dobrodruh alebo jednoducho hľadáte prírodné krásy, iSimangaliso Wetland Park sľubuje nezabudnuteľné zážitky pre celú rodinu.

Zľavy, last minute

Sledujte miestne médiá pre výskyt zľavy na zájazdy do Juhoafrická republika, zvýhodnené lastminute.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency