Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Kazachstan dovolenkafotogaléria Kazachstan
 
Oficiálny názov: Republika Kazachstan
Správne členenie: 14 oblastí a 3 mestá
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Astana( Akmola)
Rozloha v km2:2 724 900
Obyvateľstvo:15 730 000 (hustota 6 os. / km2)
Jazyk:kazachčina, ruština
Mena:tenge ( 1€ -> cca 210 KZT )
Lokalita:Kajiny sveta - Ázia
Časové pásmo: Z + 5:00h
Susedia:Uzbekistan, Kirgizsko, Turkmenistan, Rusko, Čína
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Kazachstan
 dovolenka Kazachstan
 • hotely Kazachstan
 • doprava Kazachstan
 • letenky Kazachstan
 • cestovné kancelárie Kazachstan
 • lastminute Kazachstan
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Kazachstan

Kazachstan má veľa čo ukázať. Rozmanitosť krajiny s bohatou flórou a faunou. Starovekú kultúru a tradície kontrastujú moderné trendy. Východné zvyklosti turkickej civilizácie susedia so západnou modernou. Podniknite cestu do nepreskúmaného Kazachstanu a objavte jeho jedinečné pamiatky!

Cestovný ruch

Kazašská republika zaujíma 9. miesto na svete s rozlohou 2.724.902 km2. Na severe a na západe hraničí s Ruskom, na východe s Čínou, na juhu s Kirgizskom, Uzbekistanom a Turkménskom. Je to najväčšia krajina na svete bez prístupu k moru, ale je obmývaná vnútrozemskými vodami Kaspického mora a Aralského mora. Z hľadiska administratívneho a územného členenia sa krajina skladá zo 14 regiónov a 3 miest so štatútom republikánskeho významu - Astana, Almaty a Shymkent. Bajkonur je mesto so špeciálnym štatútom, do roku 2050 je prenajaté Rusku. Kazachstan je štát s prezidentskou formou štátnej vlády, ktorá sa prezentuje ako demokratický, sekulárny, sociálny, právny štát. Jeho najvyššie hodnoty sú ľudská bytosť, ľudský život, ľudské práva a slobody.

Ako deviata najväčšia krajina na svete, je Kazachstan veľmi zaujímavý na preskúmanie. Veľká časť krajiny je pokrytá obrovskou stepou, prekladanou horami, lesmi, jazerami a mestami. Geografická veľkosť a rôznorodosť krajiny, ako aj pomerne dobre rozvinutá infraštruktúra znamená, že cestovný ruch v Kazachstane rastie a rozširuje sa. Každá cesta do Kazachstanu je príležitosťou preskúmať túto krásnu krajinu a všetky jej nečakané destinácie. Význam cestovného ruchu tu z roka na rok rastie.

Dovolenkové destinácie v Kazachstane

 • Astana má len 20 rokov a po celý čas sa tu stavia, takže mesto sa rýchlo rozrastá. Ak máte radi fantastickú fikciu, futuristické budovy, široké cesty a ulice, nezvyčajnú zábavu - ste vítaní.
 • Almaty neuveriteľne živé a krásne mesto, očarujúce a rozprávkové v každom ročnom období. Je to metropola s horským lyžiarskym strediskom svetovej triedy, kam cesta trvá len 15 minút.
 • Shymkent mesto sa nachádza uprostred stepi pod horiacimi lúčmi horúceho južného slnka. Keď sa tam dostanete, ocitnete sa v oáze. Toto je najväčšie mesto Kazachstanu, pokiaľ ide o územie.
 • Akmola región - tunajšie miesta zapuzdrujú všetky ambiciózne predstavy turistov o nádhernej prírode! Okrem toho nájdete veľa múzeí a architektonických lokalít, ktoré vám povie o dávnych dejinách regiónu.
 • Aktobe oblasť má veľa skúseností s tými, ktorí radi cestujú autom, dychtivo sa dotýkajú dedičstva predkov alebo hľadajú dobrodružstvo. Pamiatky sú väčšinou posvätné a historické.
 • Atyrau región je nevyčerpateľným zdrojom dojmov pre cestujúceho, ktorý hľadá nádherné scenérie a božské krajiny, nachádzajúce sa na severnom pobreží Kaspického mora.
 • Karaganda široké otvorené priestory a pohoria, stepi, púšte, lesné krajiny, ktoré nasledujú po sebe množstvo nezabudnuteľných dobrodružstiev v tých najneuveriteľnejších a najmalebnejších miestach.
 • Kostanay región ponúka poľovnícke revíry, rybárske miesta, kľudné miesta pre kempovanie. Región je bohatý na kultúrne a prírodné dedičstvo, ktoré náležite ocenia všetci cestujúci.
 • Kyzylorda cestovný ruch v tomto regióne je skôr kognitívnej povahy, ktorá vám odhalí tajomstvo narodenia kazašského štátu. Milovníci prírodného sveta si tu tiež nájdu čo-to zaujímavé.
 • Mangystau región fantastické scenérie, ktoré vyzerajú ako tie, z výroby filmu o iných planétach, historických a posvätných miestach s veľkou energiou na ceste po celom regióne.
 • Pavlodar tento priemyselne rozvinutý región má jednu z najmalebnejších krajiniek v celom Kazachstane. Jedno z najlepších miest na oddych, prechádzky a cestovanie do skutočnej mágie.
 • Severný Kazachstan pestrý počet svätých miest, prírodných krás a historických pamiatok má mierny vplyv na tých, ktorí cestujú po regióne severného Kazachstanu.
 • Turkistan cestovanie regiónom vás zaujme historickými legendami, ktoré ste o nikdy predtým nepočuli. väčšina slávnych pamiatok sa sústreďuje v mestách Turkestan a Shymkent.
 • Východný Kazachstan existujú stepi, púšte a dokonca aj husté lesy. Masívne hory s ľadovými vrcholmi sa objavujú jednoducho z ničoho nič, jazerá a rieky tam šumia svojou čistou vodou.
 • Západný Kazachstan dostanete dojmy z regiónu poznačené históriou a mysticizmom, ako aj šarmom divokej prírody a človekom nenarušenou prírodou. Najlepšie začať v meste Uralsk.
 • Zhambyl nájdete tu množstvo posvätných miest a kultúrnych pamiatok doslova rozptýlených po celom regióne. Miestne cestovné kancelárie ponúkajú turistické trasy cez horské rokliny a piesočné duny.

Hlavné mesto Astana

Hlavným mestom Kazachstanu je magické a úžasné mesto Astana. Má len 20 rokov a neustále sa tu buduje niečo nové, rýchlo sa rozširuje. Zelené oblasti čoraz viac zachytávajú mestskú krajinu. Mesto je plné sviežosti, doslova dýcha novosťou a modernosťou. Takýto mladý vek Astany však vôbec neznamená, že tu nie je nič vidieť. Ak máte radi sci-fi, futuristické budovy, široké cesty a ulice, nezvyčajnú zábavu - vitajte na ľavom brehu. Astana je rozdelená na dve časti a nachádza sa na ľavom a pravom brehu rieky Ishim. Tu môžete vidieť také svetoznáme pamiatky ako:

97 metrov vysoká Baiterekova veža so zlatou loptičkou.
Jediný obrovský stan na svete s vlastnou plážou - Khan-Shatyr.
Budúce energetické múzeum vo forme brilantnej modrej gule - Nur-Alem.
Vodno-zelený bulvár, obklopený pompéznou futuristickou architektúrou, vedúcou priamo k prezidentskej rezidencii.

Pravý breh bude pre tých, ktorí majú radi pokojnú a útulnú atmosféru starého mesta. Táto časť má veľa starých budov a pamiatok. Veľa masívnych budov dosť závažného druhu, bez „excesov“, nám umožňuje predstaviť si, ako vyzeralo mesto v časoch Sovietskeho zväzu. Okrem zaujímavej architektúry je tu samozrejme čo vidieť a kam sa vydať:

Saken Seifullin Múzeum
Snehobiela mešita Hazret Sultan.
Koncertná sieň Astana.

Nádherná príroda

Kazachstan je krajinou mnohých prírodných pamiatok, ktoré sa nachádzajú po celej krajine. Existuje niekoľko skvelých destinácií neďaleko Almaty, ktoré sú vhodné pre krátke výlety, ako je Medeu zasadené v horskom údolí. Saryarka, v severných stepiach, je na zozname svetového dedičstva. V týchto nedotknutých stepiach a mokradiach žijú sťahovavé vtáky či antilopa Saiga. Jazero Alakol leží vo východnom Kazachstane, je známe ako prírodná rezervácia s možnosťami turistiky. V prírode Kazachstanu je hlavnou aktivitou pešia turistika v horách s možnosťou nocovať v jurte v širokých stepiach.

Obyvateľstvo

Kazachstan je mnohonárodný štát, v ktorom žije viac ako 120 národností a etnických skupín, preto sú zásady tolerancie povýšené na štátnu politiku. Kazachstan je svetský multináboženský štát. Islam a kresťanstvo sú dve spoločné náboženské vyznania v krajine. Krajina je bohatá na svoje nerastné zásoby. Hlavným zdrojom príjmov sú vývoz ropy a jej produktov. Hlavou štátu bol nedávno označený cestovný ruch za prioritné odvetvie. Hoci existuje veľa práce, pokiaľ ide o zlepšenie infraštruktúry, dopravy, logistiky a ďalších zložiek cestovného ruchu, Kazachstan víta hostí veľmi srdečne. Dôležitá kazašská pohostinnosť vychádza z hĺbky storočí.

Klíma, počasie, kedy cestovať

Odľahlosť od oceánov a rozsiahlosť územia krajiny ovplyvňuje jej klimatické podmienky. Klíma Kazachstanu zaujme svojimi kontrastmi. Podnebie je extrémne kontinentálne (s výnimkou juhu) s priemernou teplotou medzi -4ºC a -19ºC v januári a medzi + 19ºC a 26ºC v júli. V zime môže teplota klesnúť na -45ºC a v lete môže stúpnuť až na + 30ºC. Všetky ročné obdobia sú jasne odlíšiteľné - mrazivá zima, kvitnúca jar, horúce leto a zlatistá jeseň. Zima začína v novembri a trvá do apríla, vplyv arktického vzduchu vedie k silnému, až do -50ºC mrazu. Jar trvá od polovice apríla do konca mája, jarné počasie je nestabilné: jasný teplý deň môže náhle ustúpiť ochladeniu. Horúce leto začína koncom mája a trvá do polovice septembra, teplota v lete stúpa na +35 až + 40°C. Jeseň so zmenami počasia a nočných mrazov začína od konca septembra a trvá do začiatku novembra.

Teplotné rekordy: Turkestan (Južný Kazachstan) + 49°C a Atbasar (oblasť Akmola) -57ºC. Astana je považovaná za jedno z najchladnejších hlavných miest na svete, po Ulan-Batare a Reykjavíku, ale táto skutočnosť nebráni Astane privítať hostí teplou srdečnosťou svojich občanov.

Aktivity

-

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency