Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Kórejská republika dovolenkafotogaléria Kórea
 
Oficiálny názov: Kórejská republika
Správne členenie: 9 provincií + 7 miest
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Soul
Rozloha v km2:99 400
Obyvateľstvo:49 770 000 (hustota 500 os. / km2)
Jazyk:kórejčina
Mena:juhokórejský won ( 1€ -> cca 1540 KRW )
Lokalita:Kajiny sveta - Ázia
Časové pásmo: Z + 9:00h
Susedia:Japonsko, Severná Kórea
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas
Pozri tiež: Kórejská republika
 dovolenka Kórejská republika
 • hotely Kórejská republika
 • doprava Kórejská republika
 • letenky Kórejská republika
 • cestovné kancelárie Kórejská republika
 • lastminute Kórejská republika
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Južná Kórea

Najskôr sa pokúste porozumieť miestnej kultúre, aby ste si naplno vychutnali jedinečný do­vo­len­kový zážitok á la „Luxury Korea Travel“, kde príroda a kultúra; tradícia a špičková technológia; a chutné jedlo a báječné štýly koexistujú vedľa seba.

Cestovný ruch

Kórejská republika je jednou z najviac zlepšených krajín sveta v oblasti cestovný ruch so ziskom 10 miest na dosiahnutie celkovej 19. pozície. Južná Kórea, ako verzia západného sveta, sa zlepšila až v 8 zo 14 hodnotiacich kritérií, s mimoriadnymi zlepšeniami za medzinárodnú otvorenosť (14.) nárast o 39 pozícií a cenová konkurencieschopnosť (88.) o 21. Medzinárodná otvorenosť sa tak zlepšila predovšetkým vďaka podpísaniu nových obchodných dohôd, pričom výkonnosť v oblasti cenovej konkurencieschopnosti ťažila z nižších cien paliva a hotelov. Kórea tiež modernizovala niektoré aspekty svojho podnikateľského prostredia (44.), ako napr. efektívnosť právneho rámca. Tam tiež boli pokroky v hospodárení s vodnými a lesnými zdrojmi, ktoré umožnili Kórei dostať sa na 63. miesto, čo predstavuje nárast o 27 pozícií. Tieto vylepšenia vrátane kultúrnych zdrojov (12.), pripravenosť ICT na svetovej úrovni (8.) a pozemná doprava (17.) silno podporujú turizmus a preto značka dovolenka Južná Kórea môže očakávať dlhodobé úspechy.

Dovolenka Kórejská republika má stále priestor na zlepšenie svojej cestovnej ponuky segmentu prírodnej turistiky (114.), len s 1 zápisom doteraz zapísaným v svetovom archíve pamiatok stavia prírodné dedičstvo veľmi malé medzinárodné povedomie prírodných zdrojov krajiny. Zameranie sa na udržateľnosť by zvýšila pozície Južnej Kórey v oblasti cestovný ruch, najmä ak sa skombinujú so silnejšou ochranou pre životné prostredie, jeho fauny (117.) ale najmä zníženie emisií PM (130.) a nadmerného rybolovu (84.).

Dovolenkové destinácie v Kórejskej republike

Južná Kórea ponúka nádhernú zmes moderných miest, starobylých kultúrnych pamiatok a ohromujúcej prírodnej krajiny. Tu je niekoľko najlepších miest na návštevu v Južnej Kórei, ktoré by ste mohli zvážiť počas svojej dovolenky:

Soul

Oslňujúce hlavné mesto Soul patrí medzi najvyhľadávanejšie dovolenkové destinácie v Kórejskej republike, je pulzujúcim centrom s modernou architektúrou, popkultúrou, krásnymi parkami a trblietavými promenádami. Preskúmajte nespočetné množstvo chrámov, palácov a múzeí a vychutnajte si párty.

Ostrov Jeju

Čarovný ostrov Jeju, známy úžasnou prírodnou krásou, sa môže pochváliť sopečnou krajinou, vodopádmi a nedotknutými plážami. Nenechajte si ujsť ikonický Jeju Loveland, svojrázny park sôch venovaný zmyselnosti a romantike.

Demilitarizovaná zóna

Kórejská demilitarizovaná zóna (DMZ) ako riešenie minulých konfliktov susediacich krajín. Zapojte sa do modernej histórie návštevou tejto jedinečnej oblasti, ktorá oddeľuje Severnú a Južnú Kóreu. Absolvujte prehliadku so sprievodcom, aby ste sa dozvedeli o napätej minulosti a súčasnej situácii.

Busan

Pobrežné mesto Busan s niečím pre každého. Užite si krásne pláže, turistické chodníky a pulzujúce trhy. Nezabudnite navštíviť kultúrnu dedinu Gamcheon, ktorá je známa svojimi farebnými domami a umeleckými inštaláciami.

Gyeongju

Pokladnica kultúrnych pamiatok, Gyeongju bola kedysi hlavným mestom starovekého kráľovstva Silla. Preskúmajte historické chrámy, kráľovské hrobky a starobylé pevnosti.

Národný park Dadohaehaesang

Najväčší národný park v Kórei, Národný park Dadohaehaesang, zahŕňa viac ako 1700 ostrovov. Objavte skryté zátoky, krištáľovo čisté vody a rozmanitý morský život tejto destinácie.

Pyeongchang

Okres Pyeongchang je rajom pre turistov, Pyeongchang hostil zimné olympijské hry 2018. Preskúmajte malebné chodníky, svieže lesy a objavte jeho malebné údolia, zaspomínajte na nedávnych víťazov a ideály, ktoré šíria olympijske princípy.

Nezabúdajte, že Južná Kórea má okrem týchto zaujímavostí oveľa viac čo ponúknuť svojim návštevníkom. Či už vás zaujíma história, príroda alebo mestské zážitky, pre každého cestovateľa je tu niečo do pamätníku. Ďalšie podrobnosti nájdete v zozname miest, ktoré môžete navštíviť v Južnej Kórei. Užite si plánovanie vašej cesty a zvážte, ktoré aktivity počas dovolenky by splnili vaše potreby.

Aktivity, čo robiť počas dovolenky v Južnej Korei

Wellness - krása a kúpele, kórejská tradičná medicína, príroda a les, liečenie a meditácia.

Kultúra

Kultúrne aktivity - zažite bohatú kórejskú kultúru a tradície na vlastnej koži, poznajte život v kráľovskom paláci na vlastné oči. Spojte sa s kórejskou pestrofarebnou kultúrou oblečenou v tradičnom odeve.

Špeciality miestnej kuchyne - ako sa lepšie dozvedieť o kórejskom jedle, ako vyskúšať si prípravu jedla sami.

Kórejské tradície - žijú v remeselných dielňach v Insa-dongu, Gahoe-dongu a Bukchon Hanok Village. Kurzy výroby keramiky.

Tradičné kórejské lekárstvo - uzdravte svoju myseľ a telo pomocou hanbangu, tradičnej kórejskej medicíny.

Taekwondo - najuznávanejšia forma kórejského bojového umenia, je šport, ktorý kladie dôraz na zmysel pre morálku, pokoru a rešpekt k súperovi.

Templestay - spôsob, ako sa dobiť energiou. Zvuk zvonenia vetra rezonuje v pokojnom areáli chrámu a poskytuje pokoj v srdciach návštevníkov chrámu.

Toto je moja Kórea - príďte sa pozrieť na svetové hviezdy, ktoré predstavia kúzlo Kórey, zažite Kóreu z rôznych tém, ako je jedlo, programy a hudba. Chceli by ste poznať miesta natáčania kórejských drám a K-popových videoklipov, potom príďte sa pozrieť na atrakcie, ktoré navštívili obľúbené kórejské hviezdy. Staňte sa hlavnou hviezdou kórejských drám a filmov na miestach ich natáčania. Nasledujte kroky svojho obľúbeného umelca a nikdy neviete, možno na nich narazíte.

Festivaly

Festival pstruhov - Pyeongchangský pstruhový festival sa koná počas zimy v Pyeongchang, 700 metrov nad morom. Návštevníci festivalu si môžu vychutnať rôzne programy vrátane ľadového lovu pstruhov a pstruhov, snežných programov, ľadových programov, ľudových programov a ďalších. Akékoľvek pstruhy ulovené pri rybolove na ľade a love na návnadu si môžete ihneď pripraviť v rôznych jedlách v neďalekej reštaurácii.

Festival húb - Yangyang Songi sa každoročne koná počas sezóny zberu pre slávnu špecialitu Yangyang, borovicové huby. Návštevníci si môžu zakúpiť tieto huby, ale aj iné huby a iné špeciálne produkty pestované po celej krajine.

Festival dobytka - Hoengseong Hanu je najväčší festival hanu (kórejský dobytok) v Kórei. Návštevníci si môžu kúpiť hanu a miestne poľnohospodárske produkty za zvýhodnenú cenu. Medzi ďalšie programy patria predstavenia a ďalšie.

Festival pantomímy - jeden z troch festivalov pantomímy na svete a jeden z popredných umeleckých festivalov v Kórei, tento festival sa začal v roku 1989 a v roku 1995 sa stal medzinárodným za účasti umelcov z celého sveta. Na festivale sa konajú predstavenia po celom meste Chuncheon, vo vnútorných aj vonkajších priestoroch, so zameraním na každoročnú tému festivalu založenú na vode a ohni. Vďaka participatívnemu charakteru programu si návštevníci užijú festival komornejším spôsobom.

Festival kávy - Gangneung Coffee Festival sa koná každý október v Gangneung, meste kávy. Rôzne kaviarne z celej krajiny sa stretávajú, aby návštevníkom dali ochutnať svoju kávu, zatiaľ čo kávoví majstri organizujú semináre poskytujúce ich znalosti o káve. Konajú sa tu aj viaceré súťaže a vystúpenia, ako aj koncerty a kultúrne podujatia.

Festival Jeongseon Arirang je každoročný festival, ktorý sa koná v snahe zachovať a rozvíjať Jeongseon Arirang, najstarší Arirang v Kórei a nehmotné kultúrne dedičstvo. Koná sa množstvo podujatí a programov, pričom hlavnou udalosťou festivalu je vystúpenie ľudovej piesne Arirang. Zaznejú aj moderné variácie Arirangu.

Ďalšie tradičné festivaly ako napr. Ľadový festival Hwacheon Sancheoneo sa koná v Hwacheon-gun, Gangwon s množstvom snehu a ľadu, alebo Kultúrny festival Hyoseok sa koná na pamiatku kórejského spisovateľa Lee Hyo-seoka a jeho populárneho románu „Keď kvitne pohánka“, alebo Dynamický tanečný karneval Wonju sú spestrením života pre miestnych obyvateľov a ukážkou na zoznámenie sa s ich tradíciami a kultúrou pre návštevníkov.

Ochutnajte špeciality miestnej kuchyne

Tunajšia kuchyňa je založená na princípe, že potraviny a lieky pochádzajú z rovnakého zdroja, znamená, že každodenné stravovacie návyky majú hlboký vplyv na zdravie človeka. Táto myšlienka tvorí aj základ kórejskej kuchyně Yakseon, zameranej na liečbu a zdravie posilňujúce potraviny s liečivými prísadami. Mnohé špeciality kórejskej kuchyne sú pripravené so zreteľom na podporu regenerácie a zlepšenie pohody počas zlého telesného stavu.

Výživné potraviny, v kórejčine známe ako „Boyangsik“, pochádzajú aj z tohto pohľadu. Počas prechodných období alebo v letných horúčavách, ktoré môžu spôsobiť zmätok v imunitnom systéme a kondícii, sa Kórejci obracajú na potraviny s vysokým obsahom živín, aby si udržali svoje zdravie. Preskúmajte výživné potraviny, ktoré zohrávajú úlohu pri udržiavaní pulzujúceho každodenného života Kórejcov.

Nemali by ste vynechať jedlá ako: Ženšenová kuracia polievka, najvýživnejšia potravina v Kórei, ktorá v čase horúčav lieči teplo teplom; jedlá z Abalone (mušlí) bohatým na živiny, vrátane vitamínu B, taurínu, arginínu a ďalších; Grilovaný úhor, najznámejšie jedlo na zvýšenie výdrže v Kórei; Chobotnicová polievka, výživné jedlo, ktoré oživuje aj padlého vola.

Dovolenka pri mori

Južná Kórea ponúka množstvo plážových letovísk, kde si môžete užiť slnko, piesok a more. Tu je niekoľko možností pre vašu dovolenku pri mori:

Hanwha Resort Daecheon Paros, Boryeong: Tento rezort sa nachádza na západnom pobreží a ponúka pohodlné izby, prístup na pláž a krásny výhľad na oceán. Je to skvelé miesto na oddych a relax.

Phoenix Seopjikoji, ostrov Jeju: Ostrov Jeju je známy svojou úžasnou krajinou a tento rezort nie je výnimkou. Užite si pláž, preskúmajte atrakcie v okolí a vezmite si prírodné krásy ostrova.

Sun and Moon Resort, Seogwipo: Tento rezort sa nachádza v meste Seogwipo na ostrove Jeju a ponúka pokojné prostredie s výhľadom na oceán. Nájdete tu priestranné izby, bazén a ľahký prístup na pláž.

Hotel Scarboro, Seogwipo: Ďalší klenot na ostrove Jeju, Hotel Scarboro ponúka zmes moderného vybavenia a kúzla na pláži. Nenechajte si ujsť príležitosť preskúmať sopečné zázraky ostrova.

Kensington Resort Seorak Beach, Sokcho: Tento rezort sa nachádza v blízkosti národného parku Seoraksan a kombinuje plážový relax s horskými dobrodružstvami. Vychutnajte si to najlepšie z oboch svetov v tejto malebnej oblasti.

Grim Resort, Jeju: Ak hľadáte jedinečný zážitok, Grim Resort ponúka útulné chatky priamo pri pláži. Je to skvelé miesto pre milovníkov prírody a tých, ktorí hľadajú pokojný útek.

Pale De Cz Condo, Busan: Pusan, rušné pobrežné mesto, je domovom tohto štýlového bytového rezortu. Preskúmajte pulzujúce mestské trhy, obedujte čerstvé morské plody a relaxujte pri mori.

O2Heal Resort, Jeju: Tento ekologický rezort na ostrove Jeju kladie dôraz na wellness a relax. Užite si pláž, kúpeľné procedúry a omladzujte svoje zmysly.

Pri výbere rezortu nezabudnite skontrolovať dostupnosť, ceny a akékoľvek špecifické vybavenie, na ktorom vám záleží. Či už dávate prednosť luxusnému pobytu alebo útulnej chatke na pláži, Južná Kórea má možnosti, ktoré vyhovejú vkusu každého cestovateľa.

Pamiatky

Kórejská republika (Južná Kórea) prijala dohovor Organizácie národov pre kultúrne svetové dedičstvio 14. 09. 1988, od vtedy sa jej historické pamiatky stali spôsobilými na zaradenie do zoznamu. Od roku 2023 je v Južnej Kórei 16 lokalít svetového dedičstva a ďalších 12 je na predbežnom zozname.

 • Jaskyňa Seokguram a chrám Bulguksa Jaskyňa Seokguram, založená v 8. storočí na svahoch hory Toham, obsahuje monumentálnu sochu Budhu, sochy bohov, bódhisattvov a učeníkov, všetko realisticky a jemne vyrezávané v reliéfe, sa považuje za majstrovské dielo budhistického umenia na Ďalekom východe.
 • Chrám Haeinsa Chrám Haeinsa Janggyeong Panjeon, depozitáre drevených blokov Tripitaka Koreana na hore Gaya je domovom Tripitaka Koreana, najkompletnejšej zbierky budhistických textov, vyrytých na 80 000 drevených tabuľkách v rokoch 1237 až 1248 ako najstarší depozitár Tripitaky.
 • Svätyňa Jongmyo je konfuciánska kráľovská svätyňa, v ktorej sú umiestnené duchovné tabule kráľov a kráľovien dynastie Joseon
 • Palácový komplex Changdeokgung bol postavený v 15. storočí počas dynastie Joseon.
 • Pevnosť Hwaseong tehlová pevnosť z konca 18. storočia za kráľa Jeongja zahŕňa súčasné vojenské riešenia z Európy a východnej Ázie s stavidlami, pozorovacími vežami, baštami a bunkrami.
 • Vulkanický ostrov Jeju a lávové rúry kráter naplnený jazerom a vodopády a vystavuje skalné útvary rôznych tvarov.
 • Kráľovské hrobky dynastie Joseon zahŕňa 40 hrobiek na 18 miestach. Usporiadanie hrobiek dodržiava konfuciánske princípy a sú dobre integrované do okolitej krajiny.
 • Historické dediny Kórey: Hahoe a Yangdong dve reprezentatívne klanové dediny boli založené v 14. a 15. storočí. Obsahujú domy vedúcich rodín, domy so slamenou strechou pre obyčajných ľudí, pavilóny, študovne a konfuciánske akadémie na učenie.
 • Namhansanseong bol postavený na začiatku 17. storočia na predchádzajúcom opevnení, aby slúžil ako núdzové hlavné mesto Joseon.
 • Sansa , budhistické horské kláštory v Kórei zahŕňa sedem budhistických kláštorov Sansa v horách južnej časti Kórejského polostrova.
 • Seowon, Kórejské neokonfuciánske akadémie boli založené počas obdobia Joseon, od polovice 16. do polovice 17. storočia. Každý seowon bol vedený triedou miestnych intelektuálov, sarim, a fungoval ako centrum učenia, úcty a interakcie s inými učencami.
 • Gaya Tumuli sedem tumuli komplexov Gaya konfederácie, od 1. do konca 6. storočia CE. Týchto sedem miest zodpovedá siedmim zriadeniam tvoriacim konfederáciu. Hoci zdieľali podobnú kultúru, nikdy sa nevyvinuli do jednotného štátu.
 • Prírodná rezervácia Mount Soraksan hory v pohorí Taebaek sa vyznačujú výraznými kopcami a hrebeňmi, ktoré pozostávajú zo žulových a rulových hornín. Pre svoje prírodné krásy je oblasť vyhľadávaná turistami. Je domovom niekoľkých druhov rastlín a ohrozených druhov vtákov a cicavcov

Hlavné mesto Soul

Soul je perfektnou cestovateľskou destináciou, kde môžete zažiť minulosť a súčasnosť a stáť v centre najaktuálnejších kórejských trendov. Uprostred lesa budov sú nádherné staré paláce so 600-ročnou históriou a celé mesto je plné živých scén K-kultúry, ako je hudba, krása, móda a predstavenia. Soul má nielen atraktívne nákupné miesta, ale je to aj inteligentné turistické mesto s pohodlnou dopravou a špičkovými informačnými a komunikačnými technológiami (IKT). Urobte si výlet do Soulu, ktorý je podľa Global Power City Index hodnotený ako 8. najatraktívnejšie mesto na svete.

Cestovatelia si v Soule môžu splniť všetky svoje cestovateľské sny. Oblasť Gwanghwamun a Jongno je plná kórejskej histórie a tradícií a zahŕňa palác Gyeongbokgung, Národné palácové múzeum Kórey a dedinu Bukchon Hanok. Vydajte sa do Myeong-dong, reprezentatívnej nákupnej štvrte, a do Soul N Tower, kde sa môžete pokochať výhľadom na panorámu mesta Soul. Nevyhnutnou návštevou je aj Dongdaemun Fashion Town, mekka kórejských nákupov, ktorá nespí. Hongdae, oblasť v blízkosti univerzity Hongik, je ideálnym miestom na precítenie najdynamickejšej kultúry mládeže. Soul je tiež plný jedinečných ulíc a atrakcií. Itaewon and Yongsan je malá globálna dedina v Soule. Gangnam je miesto, kde sa K-popové hviezdy strihajú a aktuálne trendy K-beauty sú vystavené; elegantne tečúca rieka Hangang; a Soulsupský les, zelený prístrešok Soulu.

Hotely, ubytovanie

Južná Kórea ponúka širokú škálu hotelov, od luxusných až po cenovo výhodné možnosti. Tu sú niektoré z najlepších hotelov v Južnej Kórei na základe recenzií a hodnotení cestovateľov:

 • Hotel28 Myeongdong v Soule Známy pre svoju filmovú tému a je členom Small Luxury Hotels of the World Ltd. Je chválený pre svoju polohu, zvukovú izoláciu a profesionálne služby.
 • Elren Hotel Jeju v Seogwipo Ponúka čisté a priestranné izby so základným vybavením a má výhodnú polohu s priamym autobusovým prístupom z letiska.
 • PARK ROCHE Resort & Wellness v Jeongseone Luxusný rezort známy svojimi wellness a kúpeľnými zariadeniami.
 • Lotte Hotel Jeju Poskytuje luxusný pobyt s nádherným výhľadom a vynikajúcim vybavením.
 • Paradise Hotel Busan Obľúbená voľba pre svoju polohu na pláži a kvalitné služby.
 • Shilla Jeju Spája luxus s kultúrnym dedičstvom a ponúka jedinečný zážitok.

Tieto hotely sú vysoko hodnotené pre svoje výnimočné služby, pohodlie a vybavenie. Ak chcete získať najaktuálnejšie informácie a nájsť najlepšie ponuky, odporúčame vám skontrolovať najnovšie recenzie a porovnať ceny na dôveryhodných cestovných webových stránkach.

Letenky Južná Kórea

Medzinárodné letiská: Soul-Incheon, Soul-Gimpo, Jeju, Muan, Yangyang.

Medzinárodné letisko Soul-Incheon je najväčšie letisko v Južnej Kórei, hlavné letisko Soulu a jeho oblasti a jedno z najväčších a najrušnejších letísk na svete. Od spoločnosti Airports Council International je už letisko sedem rokov ocenené za najlepšie letisko v celom svete.

Letecké spoločnosti: Letisko Incheon slúži ako hlavné letisko pre spoločnosti Korean Air, Asiana Airlines a Polar Air Cargo. Je hlavným letiskom pre medzinárodnú civilnú leteckú a nákladnú dopravu vo východnej Ázii.

Lacné letenky: ak hľadáte skutočne lacné letenky, rezervujte svoj let v dostatočnom predstihu, kedy môžete získať za niekoľko desiatok Eur.

Cestovné kancelárie, turistický sprievodca

V Južnej Kórei je niekoľko cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú rôzne zájazdy a služby. Tu je niekoľko možností, ktoré môžete zvážiť pre vypracovanie cestovnej ponuky. Tieto agentúry vám môžu poskytnúť nezabudnuteľné cestovateľské zážitky, či už chcete preskúmať pulzujúce mesto Soul alebo malebné ostrovy a historické miesta Južnej Kórey. Nezabudnite si pozrieť najnovšie recenzie a hodnotenia, aby ste si vybrali tú najlepšiu možnosť pre svoje potreby.

Cestovné agentúry

Kori Travel - ponúkajú celý rad možností vrátane DMZ Tours, Nami Island Tours a Seoul Tours. Kladú dôraz na kvalitu svojich sprievodcov a ponúkajú bezplatné zrušenie väčšiny zájazdov pri zrušení do 17:00 predchádzajúceho dňa

Cestovné kancelárie, touroperátori

Book moondi: táto platforma obsahuje kontakty na viaceré cestovné kanceláriie, ktoré pôsobia ako touroperátori v Južnej Kórei. Ponúkajú rôzne zájazdy zamerané na poznávanie, kultúru, históriu, dobrodružstvo a relax.

TourRadar: majú zoznam cestovných kancelárií a cestovných agentúr s recenziami, ktoré ponúkajú hĺbkové kultúrne zážitky pre rôzne vekové skupiny.

Turistický sprievodca

Na rýchle a prehľadné zorientovanie sa v bohatej ponuke pamiatok, destinácií a možností aktivít zaiste poslúži prehľadný turistický sprievodca dovolenka Južná Kórea. Nájdete tu základné informácie o krajine, tipy na výlety, ubytovanie, jednoduché cestovanie do a po Korei.

Doprava a cestovanie

Kúpiť si lístok alebo zaplatiť v hotovosti vždy, keď počas cesty použijete verejnú dopravu, môže byť dosť náročné. Pre pohodlie skúste použiť kórejskú dopravnú kartu.

Metro

Soul má rozsiahlu sieť verejnej dopravy a taxíkov. Systém metra v Soule, ktorý je dôsledne volený ako jeden z najlepších na svete pre jeho jednoduché použitie, čistotu a frekvenciu služieb, je jedným z najefektívnejších spôsobov cestovania po meste. Vlaky premávajú nepretržite približne od 5:30 do polnoci. Všetky linky metra sú farebne označené a stanice zobrazujú nápisy v kórejčine, angličtine a čínštine. Ak chcete jazdiť metrom, musíte použiť lístok na jednu alebo viac jázd. Lístky na jednu cestu je možné zakúpiť na staniciach metra a vyžadujú presné cestovné do cieľa a vratnú zálohu vo výške 500 wonov.

Taxíky

Taxíky v Soule sú lacným a užitočným dopravným prostriedkom. Bohaté a lacné, je ľahké ho označiť v uliciach alebo nájsť jedno z mnohých stanovíšť taxíkov v okolí hlavných turistických destinácií. Všetky taxíky používajú meter s mierne odlišnými základnými sadzbami pre bežné, medzinárodné, luxusné a jumbo taxíky. Väčšina taxíkov prijíma platby v hotovosti, kreditnými kartami a Tmoney. Ceny závisia od triedy taxíka, dĺžky cesty a dennej doby.

Autobusy

Systém verejnej autobusovej dopravy v Soule je dobre vyvinutý, lacný a pohodlný spôsob dopravy. Všetky autobusy sú farebne odlíšené: modré autobusy spájajú rôzne časti mesta pozdĺž hlavnej trasy, zelené autobusy spájajú stanice metra a hlavné modré autobusové trasy s obytnými štvrťami, menšie zelené (miestne) autobusy premávajú kratšie trasy v rámci jedného okresu alebo štvrte, žlté autobusy jazdia po okružnej trase v centre mesta a červené autobusy spájajú mesto s okolitými oblasťami. Avšak kvôli nedostatku anglických značiek a informácií na autobusových zastávkach môže byť používanie autobusov v Soule pre návštevníkov Kórey náročnejšie. Hlavné zastávky sú zvyčajne oznámené v angličtine a kórejčine. Používatelia smartfónov a tabletov si môžu stiahnuť aplikácie na navigáciu v autobusovom systéme v angličtine alebo kórejčine, ako napríklad Seoul Bus.

Parkovanie, parkoviská

Aby sa lepšie vyhovelo rastúcemu počtu zájazdových autobusov, mesto Soul neustále pracuje na poskytovaní parkovacích miest v srdci Soulu. Nasledujúce zoznamy sú miesta, kde môžu zájazdové autobusy parkovať v Soule. Zoznamy sú rozdelené na parkovacie garáže/pripojené parkoviská, parkovacie zariadenia mimo ulice, parkovacie miesta na ulici (iba zájazdové autobusy), časové limity na parkovanie na ulici a dočasné parkovanie.

Zľavy, last minute

Sledujte miestne médiá a výskyt zľavy na zájazdy do Južnej Korei, zvýhodnené lastminute.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency