Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Libanon dovolenkafotogaléria Libanon
 
Oficiálny názov: Libanonská republika
Správne členenie: 5 provincií
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Bejrút
Rozloha v km2:10 450
Obyvateľstvo:4 224 000 (hustota 404 os. / km2)
Jazyk:arabčina, francúzština, angličtina
Mena:libanonská libra ( 1€ -> cca 2140 LBP )
Lokalita:Kajiny sveta - Ázia
Časové pásmo: Z + 2:00h
Susedia:Izrael, Sýria
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Libanon
 dovolenka Libanon
 • hotely Libanon
 • doprava Libanon
 • letenky Libanon
 • cestovné kancelárie Libanon
 • lastminute Libanon
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Libanon

Nové, významné ​​investície do cestovného ruchu Libanonu prinavracajú nadnárodné hotelové spoločnosti do tejto zaujímavej krajiny.

Cestovný ruch

Rozmanitá atmosféra a dávna história robia z Libanonu dôležitú destináciu, ktorá sa napriek pokračujúcim nepokojom pomaly obnovuje. Libanon ponúka turistom množstvo zaujímavostí: od starovekých rímskych ruín, až po zachovalé hrady, krásne pláže na pobreží Stredozemného mora, vápencové jaskyne, staré kostoly a mešity, špeciality libanonskej kuchyne, pestrý nočný život a diskotéky, vrátane horských lyžiarskych stredísk.

Dovolenkové destinácie v Libanone

Bejrút - hlavné mesto Libanonu je štýlová metropola s pestrými možnosťami pre milovníkov mestského turizmu. Prehliadka ponúka bohatú históriu, krásne okolie mesta, hlavné inštitúcie a dôležité miesta ako radnica, národné múzeum, letisko, verejný park so záhradami, múzeá, univerzity, golfový klub, hotely, námestia, katedrály a kostoly, mešity, zrúcaniny a pamiatky.

Severný Libanon - prevažne hornatá krajina umožňuje horské výlety a turistiku, v zime lyžovanie. Sneh sa tu prelína so zeleňou. Zaujímavé miesta a oblasti na preskúmanie - Batroun a jeho predmestia, Wadi Qadisha, Bsharreh, okolie Bsharreh a Wadi Qadisha, Tripolis a jeho predmestia, Enfeh, Akkar.

Mount Libanon - letné horúčavy bývali dôvodom, prečo sa obyvatelia z pobrežných oblastí krajiny uchyľovali do príjemnej pohody hôr. Západná časť Libanonu je hornatá, posiata tradičnými dedinkami v lone histórie, s výbornou gastronómiou, kam v posledných rokoch pribudli aj výdobytky modernej éry - lyžiarske strediská. Návštevníkov lákajú jedno z najstarších miest na svete Byblos-Jbeil a jeho okolie, hornatý Kesrouan s historickými pamiatkami a krásnou prírodnou scenériou, zrúcaniny Faqra, chrám Metn, starodávne mesto Deir el Qamar, palác Beiteddine, mesto Baakline a palác Sheikh Hussein Hamadeh.

Údolie Bekaa je známe svojimi početnými archeologickými náleziskami vrátane veľkých chrámov Baalbeck. Planina Bekaa je najširšia poľnohospodárska oblasť Libanonu, ktorá je roztrúsená na farmách, obciach, poliach a víniciach, ktoré pokrývajú rovinu pestrofarebným kobercom polí. Medzi hlavné lokality Bekaa vás zavedie miestny tutistický sprievodca s patričným výkladom o antickom svete - chrámy Baalbek, mesto Zahleh, vinárska oblasť s jaskyňami na skladovanie vína Zahleh Suburbs, Hermel a jeho okolie, pozostatky slávneho mesta Aanjar, citadela Rashaya el-Wadi.

Južný Libanon zahŕňa pobrežný pás, kopce a hornatú oblasť od rieky Awwali na severe po Naqoura na juhu a od Stredozemného mora na západe po sýrsko-libanonské hranice na východe. Okrem archeologického bohatstva ponúka Južný Libanon piesočnaté pláže, horské vrcholy, vodopády a pramene, borovicové lesy. Hlavné atrakcie - mesto Sidon s bohatou históriou, pozostatky fénického chrámu Eshmun, pútnické miesto Maghdouché, fascinujúce prírodné scenérie Jizzine, mesto Tyre pamätá Nabuchodonozora i Alexandra Veľkého, neďaleký Hiram sarkofág, hrad Beaufort - Shqif Arnun, Hasbaya - hlavné mesto Wadi el Taym.

Aktivity

Libanon je známy svojou nádhernou krásou, rozmanitosťou, pôvabom, európskou chuťou a pohostinnými ľuďmi. Jeho bohatá kultúra a história ho zaradili medzi atraktívne destinácie na svete. Návštevníkom Libanonu sú poskytované kvalitné služby v hoteloch, reštauráciách, kasínach, divadlách, nočných kluboch a luxusných nákupných centrách, pokročilé komunikačné a dopravné služby a špičkové zdravotnícke centrá. Ponúkajú sa aktivity - kultúrne, poznávanie, náboženské tradície islamu a kresťanstva, gastronómia a enológia, príroda, vodné športy, dobrodružstvo, turistika, lyžovanie, prímorský cestovný ruch, balneo, zdravie, wellness, dovolenka pri mori a pláže, nočný život a zábava, nakupovanie..

Dovolenka pri mori

Vyše 200 km pobrežia Stredozemného mora, ktoré sa tiahne po celej dĺžke krajiny od severu k juhu, poskytuje dostatok slnka a piesku pre dovolenku pri mori. Plážová sezóna v Libanone sa začína v apríli a pokračuje až do októbra. Slnečné a ​​suché počasie pri teplotách 20-32 °C láka na kúpanie, opaľovanie a vodné športy.

Pobrežie je členité, striedajú sa piesočnaté a skalnaté pláže. Pozdĺž pobrežia severne od Bejrútu, hory prudko klesajú k Stredozemnému moru a ponúkajú nádherné výhľady na skalnaté pobrežie a farebné západy slnka nad morom. Na juhu lemujú pobrežie voňavé a farebné citrusové háje a banánovníky, medzi nimi sa nachádzajú viaceré piesočnaté pláže.

Pobrežie Libanonu nie je len pre priaznivcov slnenia. Milovníci prírody si môžu prezrieť jedinečný stredomorský ekosystém v rezervácii Palm Islands, ktorá sa nachádza 5 km od pobrežia neďaleko Tripolisu. Rezerva je vynikajúcim miestom na pozorovanie pobrežnej flóry a fauny vrátane morských korytnačiek, tuleňov a viac ako 300 druhov sťahovavých vtákov. Dobre zachované pláže pri prírodnej rezervácii. Pobrežie Tyre je bohaté na morské aj sladkovodné biotopy.

Pre aktívnych dovolenkárov je v ponuke vodné lyžovanie, plachtenie, windsurfing, paragliding, potápanie a šnorchlovanie, ktoré umožní preskúmať nádherné ponorené fénické a rímske ruiny pri pobreží mesta Tyre. Tradiční plážoví priaznivci majú na výber plnú občiansku vybavenosť a pohodlie, luxusné rezorty a plážové kluby ponúkajúce prístup na súkromné pláže, bazény, vodné lyžovanie, potápanie, jazda loďou, nočnú zábavu, reštaurácie a ubytovanie. Dobré a lacné verejné pláže s čistou vodou a základným vybavením sa nachádzajú v strediskách Jbail (Byblos), Chikka neďaleko Tripolisu, Batroun a južne od Sour.

Lyžovanie, lyžiarske strediská

Táto téma stále vyvoláva trochu údivu, ale lyžovanie na Blízkom východe už nie je utópiou. Cedars, Faraya-Mzaar, Laklouk a Zaarour sú štyri lyžiarske strediská, ktoré lákajú na zimnú dovolenku v Libanone.

Lyžiarske stredisko Cedars (2.100 - 2.850 m n.m.) sa nachádza na severe Libanonu. Názov je odvodený od cédrového stromu, ktoré tu hojne rastú a sú symbolom, ktorý je zahrnutý aj v dizajne vlajky a štátneho znaku ako "národný symbol". Tradícia lyžovania do Cedars zavítala už v roku 1920. Prvá lanovka bola inštalovaná v roku 1953. Dnes je k dispozícii 6 vlekov a 2 sedačkové lanovky, celkom 9 km zjazdoviek na širokých snehových pláňach, dostatok hotelov, apartmánov a chát pre ubytovanie návštevníkov.

Lyžiarske stredisko Faraya - Mzaar Kfardebian (1.850 - 2.465 m n.m.) je najväčšie v Libanone. Nachádza sa hodinu jazdy z hlavného mesta Bejrútu. Lyžiarska sezóna trvá 4 mesiace. Pre lyžiarov je k dispozícii požičovňa výstroja, 16 lanoviek a vlekov, ktoré obsluhujú až 80 km zjazdoviek. Trate pre začiatočníkov sa nachádzajú v spodnej časti strediska, pre zdatných lyžiarov dostatok červených a dokonca aj 4 km čiernych zjazdoviek. Hotely a apartmánové ubytovanie v obci Kfardebian pre každý rozpočet.

Lyžiarske stredisko Laklouk (1.750 - 2.000 m n.m.) sa nachádza v prostredí hôr husto zarastených lesmi. Okrem zjazdového lyžovania je najlepším strediskom pre bežecké lyžovanie. Lyžiarski inštruktori pre jednotlivcov i skupiny. Lanovky a vleky vyvezú lyžiarov na svahy, kde sa nachádza 8 km ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek. Lyžiarsky rezort vyhovuje začiatočníkom. Nad strediskom sa vypína vrch Kornet Saidat Al-Qarn (2.300 m) a pod ním obec Annaya, ktorá je pútnickým miestom, kam smerujú návštevníci kláštora Saint Charbel.

Lyžiarske stredisko Zaarour (1.650 m - 2.000 m n.m.) disponuje slušnou dávkou lyžiarskych príležitostí, 4 sedačky, 4 vleky, 2 detské pásové dopravníky obsluhujú celkom 16 km prevažne športových a ťažkých zjazdoviek pre náročnejších lyžiarov. Severne orientované svahy ponúkajú dobré snehové podmienky počas celej zimy, stredisko Zaarour sa nachádza iba 40 km od hlavného mesta.

Hlavné mesto Bejrút

Hlavné mesto Bejrút je správnou voľbou, ak hľadáte skutočný stret civilizácií Východ-Západ, ktorý je častou filozofickou témou pri úvahách o Blízkom východe. Bejrút nie je relaxačné mesto na pokojné trávenie času - je preplnený, znečistený a chaotický. Rýchlosť, módnosť a výnimočne priateľská atmosféra, pulzujúca energia, rozmanitosť a opojná atmosféra mesta sú životne dôležité, mieria priamo na srdce a dušu. Viaceré múzeá sprístupňujú skvosty histórie, ale hlavnými atrakciami sú opojné prechádzky po nábreží, vnáranie sa do vôní reštaurácií a objavovanie nočného života Bejrútu. Libanon je príliš malá krajina, preto mnohí návštevníci volia hlavné mesto Bejrút za centrum svojho pobytu, odkiaľ poznávajú celú krajinu pohodlnými jednodňovými alebo niekoľko hodinovými výletmi.

Zľavy, last minute

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency