Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Malajzia dovolenkafotogaléria Malajzia
 
Oficiálny názov: Malajzia
Správne členenie: 13 štátov a 3 federálne územia
Politický systém:parlamentná monarchia
Hlavné mesto:Kuala Lumpur
Rozloha v km2:329 790
Obyvateľstvo:20 581 000 (hustota 62 os. / km2)
Jazyk:malajčina, čínština, angličtina, tamilčina, a domorodé jazyky
Mena:ringgit ( malajský dolár) ( 1€ -> cca 4,3 MYR )
Lokalita:Kajiny sveta - Ázia
Časové pásmo: Z + 6:00h
Susedia:Brunei, Filipíny, Indonézia, Singapur, Thajsko
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas
Pozri tiež: Malajzia
 dovolenka Malajzia
 • hotely Malajzia
 • doprava Malajzia
 • letenky Malajzia
 • cestovné kancelárie Malajzia
 • lastminute Malajzia
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Malajzia

Vysokánske mrakodrapy sa týčia nad drevené domčeky postavené na pilótoch a päťhviezdičkové hotely stoja len pár metrov od skalnatých útesov.

Cestovný ruch

Malajzia je krajina, ktorá prináša bohatú zmes kultúrnych atrakcií a rýchlo sa rozvíjajúcich miest, ktoré zapĺňajú mrakodrapy a diaľnice. Farebné festivaly, dychvyrážajúce hlavné mesto Kuala Lumpur s rozľahlými nákupnými strediskami v kontraste s úzkymi uličkami, živými a tradičnými trhmi, rušný život v Malajzii, kde vedľa seba žijú Malajci, Indiáni, Číňania a ďalšie etnické skupiny. Lacné, chutné a pestré jedlo, očarujúca zmes architektúry, svieži dažďový prales Borneo, biele piesočnaté pláže Pulau Langkawi a Pulau Redang, sú dôvody, prečo je prúd zahraničných návštevníkov neustávajúci. Dovolenka v Malajzii zaujme každého. Ako hostitelia sú Malajčania uvoľnení, srdeční a priateľskí.

Malajzia naďalej podáva dobrý výkon, je na 26. mieste vo svetovom turizme. Efektívne zlepšila svoju konkurencieschopnosť v absolútnom vyjadrení v oblasti cestovného ruchu a zvýšila sa v aktuálnom vydaní správy. Naďalej zostáva atraktívnou destináciou vďaka svojej cenovej dostupnosti (3.), jej silné letecké spojenie (21.) a krásne prírodné zdroje (28.). Krajina tiež ponúka priaznivé prostredie pre podnikania (17.), za ktorým stojí silný článok zdrojov a trhu práce (22., zlepšené o 8 pozícií). Malajzia má tiež lepšilu pripravenosť na ICT (39. miesto, postup o 15 pozícií), služby cestovného ruchu infraštruktúra (46., o 22 pozícií vyššie) a zlepšená medzinárodná otvorenosť (35., o 11 pozícií nárast). Napriek tomu kultúrne zdroje a podnikanie v dovolenka Malajzia (34., pokles o 7 pozícií) a v podnikateľskom prostredí mierny pokles.

Na ďalšie zvýšenie svojej konkurencieschopnosti by vláda mohla ďalej uprednostňovať cestovný ruch (55.) a investovať do rozvoja svojich kultúrnych zdrojov a služobné cesty pri riešení environmentálnej udržateľnosti (123.) a zachovanie krásneho prírodného prostredia pre udržateľné životné prostredie.

Dovolenkové destinácie v Malajzii

Rozdelenie Malajzie na turistické destinácie pre cestovateľské a dovolenkové účely je zhodné s členením na 13 štátov a 3 samostatné teritóriá. Väčšina z nich sú sultanáty a monarchie, teda bývalé samostatné štáty, ktoré dnes tvoria spoločnú federáciu:

Johor

Johor má pre turistov bohatú ponuku: história, kultúra, početné nákupné a zábavné atrakcie sa nachádza v hlavnom meste Johor Bahru, napr. mešita Sultan Abu Bakar, Johor Art Gallery a Pasir Gudang Racing Circuit. Milovníkom prírody trasy cez hustý tropický dažďový prales, nedotknutú divočinu a veľkolepú flóru a faunu. Návštevníci často mieria do parku Endau-Rompin, kde obdivujú lesné rezervácie a známe vodopády. Johor Bahru sa nachádza Royal Sultan Abu Bakar Museum a Grand Palace umiestnené uprostred krásnych záhrad, Kráľovský sultán Abu Bakar. Galéria umenia Johor, upomienkový darček kúpite v obchode suvenírov.

Štvorcová veža masívnej budovy Bangunan Sultan Ibrahim na kopci Bukit Timbalan, stále dominuje panoráme mesta. Royal Abu Bakar Museum (Veľký palác) postavil sultán Abu Bakarom. Mešita Sultan Abu Bakar je vraj najkrajšia v Malajzii. Dataran Bandaraya, Royal Mousoleum, Zoologická záhrada, Pláž Lido sa tiahne 7 km. Mawar Darčekový obchod, Údolie orchideí, Závodný okruh Pasir Gudang v roku 1998 usporiadal jedno z podujatí majstrovstiev sveta motocyklov.

Kedah

Zdieľa spoločnú hranicu so susedným Thajskom. Je to pomerne malý štát. Jeho populáciu asi jeden milión tvoria primárne Malajci, hoci významné sú aj čínske a indické menšiny. Kedah je nazývaný "ryžová miska Malajzie", ryžové pláne spolu s Perlisom produkujú viac ako polovicu ponuky ryže v krajine. Hlavné mesto je Alor Setar. Dostať sa do Kedah je jednoduché. Štát ponúka medzinárodné letisko v Langkawi a letisko Alor Setar. Zaujímavosti v Kedah: Veža Alor Setar je najvyššou telekomunikačnou vežou na svete, Údolie Bujang má prvé archeologické múzeum v Malajzii, Kilim River Cruise Prírodný park chráni mangrovové lesy, izolované biele pláže, modré lagúny, hniezda orlov. Andamanské more a rieka Kilim, rybárske jazero Dayang.

Langkawi predstavuje 99 ostrovov, 30 km od východného pobrežia pevninskej časti Malajzie. Toto miesto bolo kedysi najlepšie chránené pred svetom, až kým mu bol udelený štatút oslobodené od daní a spropagované pre cestovný ruch. Zaujímavosti v Langkawi: Langkawi Dalam Taman, prírodný park Sungai Kilim, Lankawi Bird Paradise, Mahsuriho hrobka, vodopády Telaga Tujuh a nádherné pláže.

Kelantan

Plávajúci trh s pouličnými potravinami v Pulau Suri umožňuje kúpiť vynikajúce pouličné jedlo z Kelantan a zároveň si vychutnať malebnú riečnu atmosféru. Trh Siti Khadijah je pomenovaný po manželke proroka Muhammada, trh spravujú väčšinou ženy má pre každého niečo, od čerstvých produktov až po tradičné remeslá a koláče. Štátny park Gunung Stong je domovom jedného z najvyšších vodopádov v Malajzii, vodopádu Jelawang. Pantai Bisikan Bayu, pláž šepotajúceho vánku, leží 50 km južne od hlavného mesta Kota Bharu. Balai Getam Guri - múzeum remeselnej dediny s ukážkami tradičnej výšivky, tkania, batikovej tlače, práce so striebrom a rezbárstva od kvalifikovaných remeselníkov. Výrobky sú tiež v predaji ako vhodné suveníry.

Melaka

Melaka bola v 15. storočí jedným z najväčších obchodných prístavov v juhovýchodnej Ázii. Postupom času prevzal túto pozíciu Singapur. Spomalenie obchodu ochránilo veľkú časť starovekej architektúry hlavného mesta štátu Melaka City. Historické centrum hlavného mesta bolo zapísané na zoznamy svetového dedičstva a zahájilo desaťročie obnovy. Moderné Melaka sa opäť rozrastá, návštevníci vyhľadávajú rušný víkendový nočný trh Jonker Street, architektúru, históriu a pozlátené trishaws. Nočný život Hard Rock Cafe Malacca, Geografická kaviareň, a mnohé kluby. Palác Melaka Sultanate sídli na úpätí kopca sv. Pavla je drevenou replikou paláca z 15. storočia Sultána Mansura Šaha. Torzo pevnosti A'Famosa, Kristova cirkev, Mestský dom Stadthuys, Kostol sv. Pavla, Baba Nyonya Heritage Museum, Kultúrny park Mini Malaysia Asean prezentuje postavené a otvorené modely tradičných malajzijských domov.

Negeri Sembilan

Zaujímavosti Negeri Sembilan sú: Observatórium Baitul Hilal označované ako Teluk Kemang observatórium, Port Dickson preslávili atraktívne pláže s vybavením a dobrou infraštruktúrou, potešenie z ekologického životného štýlu v rezorte TiTi Eco Farm len 90 minút jazdy autom z Kuala Lumpur, Armádne múzeum ako pamätník a zbierok artefaktov, Rembau Crystal ručne vyrábané kryštálové výrobky - vázy - misy, historické Múzeum Lukut v Port Dickson, Štátne múzeum ukazuje kráľovské striebro a brassware, staré zbrane, remeslá, artefakty, tradičné kroje a fotografie.

Rekreačný les Ulu Bendul, Kuala Pilah vám poskytne sviežu zeleň a studenú čistú vodu. Nachádza sa len 16 km od Seremban na hlavnej ceste do Kuala Pilah, je zasadený do lesnej rezervácie Gunung Angsi a je ideálny pre outdoorové aktivity. Môžete si vychutnať osviežujúci kúpeľ v potoku alebo tábor a stráviť noc pod hviezdami.

Pahang

Cherating je slávne prímorské stredisko sú tu svetové hotely a chaty, vrátane svetovo presláveného klubu Med. Taman Negara národný park je najväčší v krajine a je to husto pokrytý prastarým pralesom. Prečnieva do troch štátov Kelantan, Terengganu, Pahang. Kuala Rompin je známy pre svoje sladkovodné obrie krevety. Pekan na brehu rieky Pahang je kráľovským mestom malajzijského štátu Pahang Darul Makmur. Kuala Gandah Elephant Conservation Center je slonia svätyňa v Temerloh v štáte Pahang a tvorí základňu pre premiestňovanie slonov. Jaskynný raj Merapoh Pahang.

Serambi Teruntum sa nachádza v Tanjung Lumpur Kuantan je novo zriadený trh pre miestne produkty. Ostrov Tioman lákavý dovolenkový raj. Taman Negara národný park je prvou a najstaršou oficiálnou chránenou oblasťou v krajine. Cameron najväčšie stredisko v Malajzii. Park Kenong Rimba, Fraserov kopec. Kala Gandah Elephant Orphanage Sanctuary Pahang je príležitosť dostať sa blízko k malajským slonom. Bentong Upside Down House je dom hore nohami.

Penang

Pláž Batu Ferringhi. Entopia je centrom pre učenie prírody spájajúce to najlepšie zo sveta hmyzu a rastlín. Escape Waterplay je najnovšou zábavnou destináciou so vzrušujúcimi vodnými atrakciami. Tech Dome Penang má vyše 120 interaktívnych vedeckých a technologických exponátov. Habitat Penang Hill prechádzka v korunách stromov. Top Komtar (Komplex Tun Abdul Razak) je najvyššia budova v Penangu. Kek Lok Si známy a najväčší budhistický chrám Najvyššej blaženosti. Bábková a operná budova Teochew. Cheong Fatt Tze Mansion slávny indigo-modrý čínsky dom v Georgetowne.

Pevnosť Fort Cornwallis. Gurney Drive je to najlepšie z Penangu na tanieri. Národný park Penang je asi najmenší národný park na svete. Vojnové múzeum na Bukit Batu Maung. Pinang Peranakan Mansion je veľkolepý kaštieľ. Tropická záhrada Spice Garden raj pozoruhodností, vôní a zvukov prírody. Khoo Kongsi jeden z najkrajších klanových domov v Penangu. Chrám Kuan Yin chrám bohyne milosrdenstva. Botanická záhrada. Štátne múzeum a galéria Penang. Mešita Kapitan Keling.

Perak

Prvý zábavný park v Ázii - Film Animation Park Studios. Sunway Lost World Of Tambun rodinné dobrodružstvo v ríši divov. Pangkor je fascinujúca a pohodlná dovolenková destinácia umožňuje žiť v blízkosti rybárov a zdieľať ich životný štýl a tiež si vychutnať pláže s jemnýmpieskom a rekreačné zariadenia. Kellieho hrad Spooky Palace romantické zrúcaniny preskúmajte najznámejší hrad v Malajzii. Rezort Perak Agrotourism. Lesná rezervácia Belum. Lesný Park Sungai Klah Hot Spring. Vtáčia rezervácia Kuala Gula. Záhrady Taiping Lake. Jaskyňa Tempurung (Gua Tempurung) je asi najväčšou prírodnou vápencovou jaskyňou polostrova Malajzia. Jaskyne Gua Asar Lenggong, Gua Kajang, Gua Gunung Runtuh, Gua Ngaum a ďalšie. Archeologické múzeum Lenggong. Historický komplex Pasir Salak. Chrám Sam Poh Tong je slávny jaskynný chrám v meste Gunung Rapat.

Perlis

Perlis ako najsevernejší štát v polostrovnej Malajzii bol niekedy turistami prehliadaný. Mešita Al Hussain Kuala Perlis. Hlavné mesto Kuala Perlis charakterizuje rybolov a reštaurácie s pochúťkami z morských plodov. Wang Gunung je známy medzi horolezcami. Gua Kelam (jaskyňa Kelam) je najvýraznejšia vápencová v Malajzii meria až 370 metrov. Múzeum Kota Kayang. Štátny park Perlis. Bukit Keteri je známa krasová vápencová formácia. Snake a Reptile Farm hadia Farma je výskumná stanica zriadená na anti-jed pre hadie uštipnutia, s viac ako 20 druhmi hadov, krokodílov, jašteríc, je to jediná hadia farma v Malajzii.

Sabah

Park Crocker Range je najväčší park v Sabahu, ktorý pokrýva hlboké riečne údolia, nedotknuté rieky, vodopády v džungli a hmlisté horské lesy. Plavby okolo Borneo. Borneo Ant House dom mravcov. Park Kinabalu, ostrov Sipadan, Centrum pre výskum dažďových pralesov. Sepilok Orang Utan primáti sa o 10 hod. vynoria z lesa kvôli ich dennej dávke banánov a mlieka, potom sa vracajú do lesa. Morský park Tunku Abdul Rahman. Údolie Danum. Ostrov Mabul patrí k najlepším miestam pre podvodnú makrofotografiu. Opice Tops Safari. Mount Trus Madi je druhá najvyššia hora vo výške 2.642 m. Mt Kinabalu Via Ferrata, Marine Park Pulau Tiga. Vojnový pamätník Kundasang. Layang Layang znamená kite, sa rýchlo stáva ďalším z popredných destinácií potápania v Malajzii po svetoznámom ostrove Sipadan.

Sarawak

Národný park Mulu Caves je domovom jednej z najdlhších sietí jaskýň. Kultúrna dedina známa ako živé múzeum. Národný park Bako. Dovolenka Sarawak nie je úplná bez návštevy dlhých domov, ktoré sú tradičnými obydliami mnohých rodákov, ako sú Iban, Bidayuh a Orang Ulu. Národný park Gunung Gading je krásny dažďový prales. Matang Wildlife Centre. Národný park Similajau pri Bintulu ponúka skvelý víkendový útek do prírody. Národný park Lambir Hills. Múzeum mačiek. Veľká stará dáma je jednou z najvýznamnejších historických pamiatok Sarawaku - Grand Old Lady - vyrazila ropu 22. decembra 1910. Grand Old Lady nie je krehká postava starej ženy, ale ropný vrt číslo jedna.

Selangor

Miesto hinduistického chrámu a svätyne, Batu Caves láka tisíce veriacich a turistov, najmä počas každoročného hinduistického festivalu Thaipusam. FlowRider Utama je prvý simulátor surfovania. Paradise Village nesie štyri unikátne koncepty, konkrétne Sunshine Square, Pier Walk, Tropical Plaza a Beach Walk. Galéria Šitia je ukážkou rôznych ručne šitých výrobkov a vzdelávacieho centra pre tých, ktorí chcú získať vedomosti o šití, výšivke a práci s tkaninami. Múzeum malajského dedičstva ponúka jedinečnú zbierku textilu. Zábavný park Sunway Lagoon. i-City v Shah Alam je známe ako mesto digitálnych svetiel. Zábavný park a letovisko Bangi Wonderland. Farma v meste Seri Kembangan je najlepšie miesto na posedenie s exotickými zvieratami. KidZania zábavný park. Mešita Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah - Modrá mešita. Carey Island je známy pre veľké morské plody a domorodý Mah Meri. Forest Research Institute Malajzia. Sky Zrkadlo Kuala Selangor pláž Sasaran je jedinečnou turistickou atrakciou. Sunway Pyramid kultúrny exteriér pyramídy pyramídy leva, pyramídy a hieroglyfy víta nakupujúcich.

Terengganu

Pulau Bidong a susedné ostrovy Pulau Karah, Pulau Gelok a Pulau Tengkorak majú niekoľko pozoruhodných oblastí na potápanie, priemerná hĺbka týchto lokalít je 10 až 20 metrov. Pulau Redang je najväčší z deviatich chránených ostrovov Juhočínskeho mora, ponúka krištáľovo čisté vody a početné potápačské lokality pre nadšencov, vody bohaté na morský život. Taman Tamadun Islam ponúka historické pamiatky z celého sveta, atrakciami sú zmenšeniny - Malajzijská národná mešita, indický Taj Mahal, Masjidil Haram v Saudskej Arábii a podobne. Pulau Perhentian pokrývajú nedotknutá džungľa, prachové biele pláže a obklopuje zafírovo modré more, je útočiskom rybárov, sťahovavých vtákov a náročnejších turistov. Pasar Payang centrálny trh. Jazero Kenyir. Ostrov Pulau Kapas preslávili čisté more, piesočnaté biele pláže a palmy. Plávajúca Mešita Tengku Tengah Zaharah. BaS KiTe Terengganu je kultový režim verejnej dopravy. Gudang Makang ponúka jedlo najrôznejších chutí za prijateľné ceny. Terengganu State Museum Complex je najväčšie múzeum v juhovýchodnej Ázii.

Labuan

Vodná dedina - výlet do Labuanu by nebol úplný, ak by ste nemali navštíviť Kampung Air (Water Village). Existujú dve hlavné vodné dediny - Kampung Bebuloh a Kampung Patau-Patau, ktoré obývajú hlavne Brunejskí Malajci. Domy z derva sú postavené stĺpoch priamo pri vode, sú spojené bludiskom drevených chodníkov. Každý majiteľ domu má vlastnú loď. Park mieru bol postavený ako pamätník a tiež ako zrieknutie sa hrôzy vojny. Tanjung Kubong tunnel a komín sú pamätníkom na ťažbu uhlia.

Putrajaya

Jazdecký park. Putrajaya Lake. Mešita Putra s ružovou kopulou je zo žuly a môže pojať až 15.000 veriacich. Záhrada priateľstva medzi Čínou a Malajziou. IOI City Mall je úplne nové centrum životného štýlu a zábavy. Istana Kehakiman alebo Justičný palác je majestátna stavba. Perdana Putra sídlo ministerského predsedu vlády. Betónový most Putra 435 m je najdôležitejší v Putrajaya. Taman Botani je najväčšia botanická záhrada v Malajzii. Park mokradí slúži na pozorovanie vtákov, rekreačné aktivity, rybolov a vodné športy.

Hlavné mesto Kuala-Lumpur

Countdown Clock hodiny odpočítavajú čas do 2020. Národné planetárium. Návštevnícke centrum Royal Selangor popredného producenta cínu. Múzeum a umelecká galéria Bank Negara Malaysia. Nákupné centrum KL Gateway Mall. Nákupné centrum MyTown je päťstupňové s viac ako 400 obchodmi. Petronas Twin Towers 451,9 m, 88-poschodová dvojpodlažná stavba. Dewan Filharmonik Petronas. Kuala Lumpur je štvrtým najlepším nákupným mestom na svete. Centrálny trh. KL Tower 421 m. Little India Brickfields koncentrované centrum indickej kultúry. Ulica Petaling je centrom pôvodnej čínskej štvrte Kuala Lumpur, udržiava veľkú časť svojej tradičnej atmosféry. Aquaria KLCC je najmodernejšie akvárium s viac ako 5 000 rôznymi exponátmi vodných tvorov. KL Bird Park sa nachádza v botanickej záhrade Perdana. KL Kampung Bharu historické zariadenie, obklopené mrakodrapmi je živým svedkom začiatkov Malajzie. Mešita Jamek, Múzeum islamského umenia, Národné múzeum Negara, Národná mešita, Budova sultána Abdula Samada, Národný pamätník, Botanická záhrada v Perdane, Zoo Negara, Národné vedecké centrum, Národné múzeum textilu.. Medzi desiať najmodernejších divadiel sveta patrí Istana Budaya.

Dovolenka v Malajzii pri mori

Ostrov Sipadan

(Sabah) možno považovať za prírodné umelecké dielo, ktoré označili svetoví potápači za jednu z piatich najlepších potápačských lokalít na svete. Jediný malajzijský oceánsky ostrov má rozlohu iba 12 ha. Potrebujete 25 minút chôdze, aby ste prešli ostrov peši. Množstvo rôznorodého morského života je ohromujúce. Obklopujú ho krištáľovo čisté vody, aby sa ten zázrak života a biodiverzity dal skúmať pod vodnou hladinou. Na súši zazriete rôzne druhy tropických vtákov ako orli morskí, skalári, slnečníci, škorce či holuby. Obrovský krab palmový prelieza podrasty. Korytnačky, bumphead parrotfish a barakudy sú takmer istotou, že ich zazriete pri potápaní.

Ostrov Langkawi

(Kedah) Langkawi nesie dávnu legendu o tragickom príbehu krásnej Mahsuri, jej láske, žiarlivosti a kliatbe, ktorá bola na ostrov uvalená na sedem generácií. Dnes už siedma generácia dávno odišla, ale ľudia tu stále veria, že prosperita a požehnanie, ktoré majú ostrovy dnes, nie je len náhoda. Vychutnajte si krásnu prírodu a krajinu ryžových polí jazdou po ostrove. Uvidíte malé dediny s drevenými domami a deti na starých bicykloch. Lanovkou sa dostanete na vrchol Mount Mat Cincang pre úchvatný výhľad. Obľúbenými destináciami sú oblasť Burnt Rice, Hot Springs, Telaga Tujuh (Seven Wells) a Pláž Black Sand. Výlety loďou k Jazeru tehotnej panny a jaskyni príbehov. Nedotknutý dažďový prales pokrýva väčšinu Langkawi. Niektorých 5-hviezdičkové rezorty poskytujú potápanie či golf.

Pulau Redang

(Terengganu) Pulau Redang je najväčší zo skupiny 9 chránených ostrovov Juhočínskeho mora, nachádza sa 45 km od pobrežia Kuala Terengganu. Ostrov Pulau Redang ponúka krištáľovo čisté vody pre nadšencov potápania, ktoré sú bohaté na morský život koralov, sasiek a rýb. Spestrením sú dva historické vraky: HMS Prince of Wales a HMS Repulse, ktoré sa tu potopili začiatkom druhej svetovej vojny. Tento rajský ostrov je ideálny pre šnorchlovanie, plávanie, potápanie, oddych pri mori, pešiu turistiku v džungli, člnkovanie a kanoistiku. Okolo ostrova nie je povolený rybolov ani zber koralov. Rezort Berjaya ponúka golfové ihrisko.

Pulau Rawa

(Johor) 16 km od pobrežia Mersingu je Pulau Rawa. Ostrov je preslávený bielym koralovým pieskom, vysokými palmami a koralovými útesmi s neónovými rybami. Tento tichý ostrov má dve možnosti ubytovania. Drevené chaty zasadené medzi kokosové háje dopĺňajú povesť ostrova ako kuriózny úkryt, ktorý je ideálny pre tých, ktorí chcú uniknúť zhonu mesta.

Pulau Bidong

(Terengganu) rekreačné a potápačské miesto, voda je čistá s viditeľnosťou viac ako 15 metrov, nedotknuté. Pulau Bidong a šesť susedných ostrovy ako Pulau Karah, Pulau Gelok a Pulau Tengkorak majú početné pozoruhodné potápanie oblastí. Priemerná hĺbka týchto lokalít je od 10 do 20 metrov, pričom najhlbšia je v blízkosti mesta Pulau Tengkorak asi 27 metrov. Umelé stavby sa stali domovom pre pestrý morský život, čím prispievajú k úžasnému množstvu biodiverzity v týchto vodách. Korytnačky alebo Big Eye Snappers vás budú sprevádzať pod vodou.

Marine Park Pulau Payar, Langkawi (Kedah)

Pulau Sibu (Johor)

Pulau Perhentian (Terengganu)

Ostrov Tiomang (Pahang)

Ostrov Mabul (Sabah)

Pláž Batu Ferringhi (Penang)

Port Dickson (Negeri Sembilan)

Baitul Hilal (Negeri Sembilan)

a mnohé ďalšie ..

Aktivity, čo robiť počas dovolenky

Okrem rekreačných a ekoturistických aktivít, ako je lezenie, trekking, plávanie a pozorovanie voľne žijúcich živočíchov, parky Penang a Gunung Stong ponúkajú aj obrovské možnosti pre výskum a vzdelávanie. Simulátor morských vĺn je zaujímavosť pre milovníkov surfovania, nachádza sa v nákupnom centre Utama. Pre milovníkov značkového tovaru možnosti nakupovania v Mitsui nákupnom centre. Lanová cesta Via ferrata na Mt Kinabalu.

Lezenie Via ferrata Mt Kinabalu

Via ferrata je horská cesta pozostávajúca zo série priečok, koľajníc a lán obopínajúcich skalnú stenu. Po celom svete je ich viac ako 300 a najvyššia via ferrata sa teraz nachádza na Mount Kinabalu 4.095m v Malajzii, pričom začína vo výške 3.400 ma končí v 3.800 m n.m. Via ferrata, je navrhnutá tak, aby aj ľuďom s malým alebo žiadnym horolezeckým zážitkom umožnila prístup k skalným stenám, ktoré bežne dosahujú iba horolezci. Základné požiadavky na účastníka via ferrata: úroveň zdatnosti, je schopný vystúpať 3 200 m za 6 hodín, vek najmenej 10 rokov, osobná výška min. 1,3 m, bez strachu z výšok. Túra pozdĺž žulových múrov Mount Kinabalu trvá okolo 2-3 hodiny. Odmenou sú úchvatné výhľady.

Pozorovanie vtákov

Navštívte park Putrajaya Wetlands a pozorujte vtákov na jednej z najväčších umelých sladkovodných mokradi v trópoch. Mokrade Putrajaya sú v zoznamoch UNESCO ako Ecohydrologycké demonštračné miesto, kde môžu výskumníci pozorovať interakcie medzi vodou a ekosystémami. Mokrade majú vysokú mieru biodiverzity. Sú obľúbeným miestom pre pozorovanie vtákov, rekreačné aktivity, rybolov a vodné športy. Možno tu vidieť Purple Swamphen, Jungle Fowl, Maľované bociany, Pelikánov, Labute a Buffy Fish Owls.

Nakupovanie

Ak vám nestačilo nakupovanie na letisku, vstúpte do neďalekého nákupného centra Mitsui Outlet Park. Množstvo špičkových značiek a produktov za atraktívne zľavy vrátane predajne s japonským umením, kultúrou, hudbou a kuchyňou. Paradise Village nesie štyri unikátne koncepty, konkrétne Sunshine Square, Pier Walk, Tropical Plaza a Beach Walk, z ktorých každý predstavuje architektonický dizajn svojho menovca. Ponuky značiek Braun Buffel, Brooks Brothers, G2000, Versace, Cole Haan, Guess, Mango, Bonia a mnoho ďalších.

Potápanie

Malajzia je domovom najlepších potápačských lokalít na svete a ponúka rôzne kurzy potápania. Potápačské podmienky sú skvelé pre začiatočníkov a je tu veľa potápačských miest, ktoré si môžete vychutnať aj v ďalších oblastiach. Ostrovné destinácie v Malajzii sú známe pokojnými vodami a množstvom morského života. Okrem potápania je to pravdepodobne jeden z najlepších ostrovov pre šnorchlovanie, s plytkými útesmi s peknými koralami a veľkým morským životom vrátane veľkých rýb a korytnačiek.

Jachting

Ostrovy pri pobreží Malajzie sú očarujúce, ale mnohé sú prístupné len loďou. Jachting alebo dovolenka na prenajatej jachte je najlepší spôsob, ako preskúmať tieto ostrovy. Malajzia si stále udržiava svoj pôvab a snaží sa nezničiť pokojné kúzlo založené na púvodnej bohatej prírodnej krajine, ktorá z neho urobila raj pre milovníkov prírody. Staroveké dažďové pralesy sú obývané pôvodnou faunou a úžasnou prírodou a tu na ostroch je zatiaľ nedotknutá. Romantické pôsobiace biele piesočné pláže, veľkolepé jaskyne, jazerá a vápencové kopce. Čisté vody v okolí ostrova sú plné nádhernej rozmanitosti morského života, vrátane koralov a farebných rýb. Šnorchlovanie a zážitok z podmorského života, alebo sa vzrušujúce skúmanie potopených vrakov lodí.

Zaujímavosti, pamiatky, atrakcie

Buddhistický chrám Kek Lok Si

Tiež známy ako chrám Najvyššej blaženosti je najväčší budhistický chrám v juhovýchodnej Ázii, a jeden z najslávnejších v Penangu. Nachádza sa v Air Itam, je útočiskom pre mníchov a taoistov, ktorí sa usilujú o nesmrteľnosť. Manchu cisár Guangxu schválil projekt, udelil dar 70.000 zväzkov budhistických sútier. Ostatní čínski vládcovia boli chrámom dostatočne ohromení, aby mu venovali dary. Najlepší čas na návštevu Kek Lok Si je počas osláv čínskeho Nového roka, keď je chrám ozdobený tisíckami svetlých závesných lucerien. Inokedy je ešte veľa čo vidieť, s modlitebnými sálami, pagodami, zvonicami a korytnačkou. Pýchou je 10.000 alabastrových a bronzových sôch Budhu, ktoré symbolizujú harmóniu medzi Mahayanovým a Theravadovým buddhizmom. Osemuholníkový základ thajského dizajnu je zakončený barmskou korunou. Vrchol pagody sa dá dosiahnuť strmým schodiskom, ponúka krásny výhľad na Penang.

Jaskyňa Batu

Batu je obľúbená turistická atrakcia v Selangore. Miesto hinduistického chrámu a svätyne Batu Caves láka tisíce veriacich a turistov počas hinduistického festivalu Thaipusam. Vápencový útvar sa nachádza severne od Kuala Lumpur. Batu má tri hlavné jaskyne. Hlavnou atrakciou je veľká socha hinduistického boha pri vchode. Najprv j potrebné vystúpať strmých 272 schodov, aby ste uvideli úžasnú panorámu centra mesta.

Lesy Gunung Stong

Lesnatá oblasť štátneho parku Gunung Stong je domovom jedného z najvyšších vodopádov v Malajzii, vodopádu Jelawang. Bohatú rozmanitosť flóry a fauny prezentujú ázijský slon, seladang, bažant veľký, bažant bielohlavý, tiger tučniak, serow a tapír sa potulujú v lesoch Stong. Bogo Rock Shelter je zaujímavé miesto na ceste k vrcholu Gunung Stongu, 4 hodinová túra. Najvyšší vrchol Gunung Ayam meria 1.504 m, poskytne nádherné výhľady. Vápencové jaskyne Dabongu staré 225 miliónov rokov sú domovom niekoľkých druhov netopierov a vzácnej flóry.

Meromictické jazero Penang

Národný park Penang je najmenší národný park na svete. Zahŕňa viac ako 1.000 druhov rastlín a 270 druhov voľne žijúcich živočíchov. Park zachováva rozmanité suchozemské biotopy vrátane vzácneho meromictického jazera, mangrovov, mudflatov a obrovského lesa. V parku sa nachádza aj niekoľko piesočných pláží, ktoré sú dôležitými hniezdnymi miestami pre morské korytnačky. Popri nich sú tu pomalé loris, lietajúce lemur, civet mačky, vydry morské, pangolins, delfíny, opice, morské orly bielohlavé, morské slimáky, volavky. K mnohým zaujímavostiam patrí sezónne meromictické jazero, ktoré obsahuje trvalo rozvrstvené vrstvy sladkej vody a morskej vody.

Podvodný svet Langkawi

Ostrov Langkawi ukazuje podmorský svet v podzemnom tuneli, ktorý prechádza obrovským akváriom Underwater World Langkawi. K videniu je viac ako 200 rôznych druhov morských a sladkovodných rýb, vrátane prístavných tuleňov, tučniakov skalných, žralokov, obrie lúče a obrovské Amazonské arapaimy - najväčšie sladkovodné ryby na svete.

Petrosains - zábavne o rope

Petrosains Science Discovery Center využíva zábavný a interaktívny prístup k vede a technológii ropného priemyslu, ale zahŕňa všetky všeobecné vedy. Praktický prístup prijatý Petrosains kladie dôraz skôr na zábavu a vzrušenie z učenia ako na dôsledné zapamätanie vedeckých faktov. Centrum bolo vytvorené spoločnosťou Petronas, hlavným účelom bolo zvýšenie gramotnosti vedy a vštepovanie vášne pre získanie vedeckých poznatkov. Petrosains sídli vo dvojitej veži Twin Towers Petronas v Kuala Lumpur.

Countdown Clock

Kuala Lumpur je mesto plné pamiatok moderných i historických, ako je mešita Jamek, budova sultána Abdula Samada, katedrála Panny Márie a Panggung Bandaraya (Mestské divadlo). Najnovšia turistická atrakcia Kuala Lumpur sú hodiny odpočítavania, ktoré sa nachádzajú v Dataran Merdeka. Táto podmanivá moderná pamiatka je súčasťou projektu rieky života, ktorý má vdýchnuť nový život mestu prostredníctvom revitalizácie riek Klang a Gombak do dedičstva a obchodného centra. Hodiny odpočítavajú čas do roku 2020.

Krasové kopy Bukit Keteri

Známy krasový vápencový útvar, sa nachádza v severnej oblasti polostrova Malajzia v Perlis. Dve veľkolepé vápencové kopy týčiace sa nad ryžovými poľami sú jedinečné už na pohľad. Stúpanie začína z vnútra jaskyne, odtiaľ je to priamy výstup na vápencovú tvár kopca. Vrchol lezcov odmenení panoramatickým výhľadom na okolité roviny. Ešte krajší zážitok ponúka západ slnka nad horizontom. Bukit Keteri sú vlastne jednou obrovskou jaskyňou v kopuli skaly.

Aktuálne zľavy, last minute

Hľadáte zľavy? Sledujte malajzijské médiá pre výskyt zľavy na zájazdy do Malajzie, zvýhodnené lastminute, firstminute.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency