Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Namíbia dovolenkafotogaléria Namíbia
 
Oficiálny názov: Namíbijská republika
Správne členenie: 13 regiónov
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Windhoek
Rozloha v km2:824 292
Obyvateľstvo:2 100 000 (hustota 2,5 os. / km2)
Jazyk:angličtina, afrikánčina, nemčina
Mena:namíbijský dolár ( 1€ -> cca 10 NAD )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z + 2:00h
Susedia:Angola, Botswana, Južná Afrika, Zambia
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Namíbia
 dovolenka Namíbia
 • hotely Namíbia
 • doprava Namíbia
 • letenky Namíbia
 • cestovné kancelárie Namíbia
 • lastminute Namíbia
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Namíbia

Návštevníci tejto subsaharskej krajiny sa môžu tešiť na priaznivé ceny, zdravé životné prostredie a dobré podmienky na podnikanie. Krásna krajina je lákadlom na podniknutie poznávacej dovolenky, stretnutia s divou zverou, kilometrov piesku na pobreží Atlantiku.

Cestovný ruch

Namíbia je v subsaharskej Afrike štvrtou najkonkurencieschopnejšou krajinou v oblasti travel a turizmus (T&T), celosvetovo je na 82. mieste. Prírodné zdroje Namíbie (40), jej podnikateľské prostredie (38), letecká doprava (58) a cenová konkurencieschopnosť (30) udržateľnosť životného prostredia sú priaznivé ukazovatele, ktoré prezentuje sprievodca cestovného ruchu. Namíbia pomaly zvyšuje medzinárodné príchody. Napriek tomu Namíbia za posledné sledované obdobie stratila 12 pozícií, čo je spôsobené zahrnutím predchádzajúcich nedostupných údajov o odlesňovaní, ktoré výrazne znížili trvalú udržateľnosť rozvoja krajiny. Napriek týmto úpravám, ktorých porovnanie je stále náročné, Namíbia stratila značnú časť lesov od začiatku 21. storočia (127) aj jej vodné zdroje sa zhoršili.

Prehodnotenie prenájmu áut (72) a rozšírenia bankomatov viedlo k zníženiu výkonnosti infraštruktúry služieb cestovného ruchu Namíbie (73). Mimo tieto zmeny Namíbia potrebuje zlepšiť najmä svoju úroveň zdravia a hygieny (117) a podceňované kultúrne zdroje (127) a zamerať sa na obnovu svojich nedostatočne kvalifikovaných ľudí - pracovné ľudské zdroje (106), ktoré zostávajú hlavnými prekážkami smerom k rýchlejšiemu rozvoju pre celý cestovný ruch v krajine.

Administratívne rozdelenie

Namíbia je považovaná za jednu z najslobodnejších a najdemokratickejších krajín Afriky s vládou, ktorá zachováva a chráni základné ľudské práva a slobody, významné problémy však činí vládna korupcia a preplnenosť väzníc. Namíbia je rozdelená na 14 regiónov, ktoré sú rozdelené do 121 volebných obvodov. Administratívne rozdelenie Namíbie je predložené delimitačnými komisiami a prijaté alebo zamietnuté Národným zhromaždením. Miestne orgány v Namíbii môžu mať formu obcí, mestských rád alebo dedín. Regióny Namíbie s hlavnými mestami:

 • Erongo - Swakopmund
 • Hardap - Mariental
 • Karas - Keetmanshoop
 • Kavango západ - Nkurenkuru
 • Kavango východ - Rundu
 • Khomas - Windhoek
 • Kunene - Opuwo
 • Ohangwena - Eenhana
 • Omaheke - Gobabis
 • Omusati - Uutapi
 • Oshana - Oshakati
 • Oshikoto - Tsumeb
 • Otjozondjupa - Otjiwarongo
 • Zambesi - Katima Mulilo

Dovolenkové destinácie v Namíbii

Namíbia je krajinou kontrastov, kde prírodná krása necháva návštevníkov vydýchnuť, jej nekonečné horizonty umožňujú malebné výhľady. Jej bohatá divoká zver je zároveň vysnívaným miestom zoológov. Je to tiež krajina bohatá na kultúru, národ hrdý na svoj pôvod a ľud bohatý na dedičstvo a kultúru, ako sú jeho rieky Kwando, Kunene, Okavango, Zambezi a suché púšte. ToP 12 dovolenkové destinácie v Namíbii:

Fish River Canyon

Fish River Canyon sa nachádza v južnej časti najdlhšej rieky Namíbie. Táto neuveriteľná geologická krajina je druhým najväčším kaňonom na svete po Grand Canyone v Arizone a najväčším kaňonom Afriky. Kaňon je drsný, strohý a ponúka návštevníkom, fotografom a batôžkárom najpokojnejšiu a najúžasnejšiu krajinu. Pred mnohými miliónmi rokov si Fish River začala raziť cestu údolím v kaňone v južnej Namíbii. Stále preteká každým vlhkým obdobím a jeho cesta sa neustále pridáva k dnešnému majstrovskému dielu kaňonu.

Damaraland a Kaokoland

Bezpochyby ide o cieľ sám o sebe, keďže je tak bolestne blízko Etoshe na ceste z Pobrežia kostier, krása a samota, ktorou je Damaraland, sa tak často vynecháva. Táto oblasť je domovom jednej z pamiatok svetového dedičstva UNESCO, Twyfelfontein , ktorá symbolizuje bohaté kultúrne dedičstvo San/ Bushmen ľudí v podobe skalných rytín/maľieb. Damaraland je zároveň krásny, jedinečný a fascinujúci so skalnatými horami, trávou pokrytými pláňami a všetkými možnými odtieňmi hnedej od tmavej hrdzavej až po odfarbenú blond. Okrem oblohy, ktorá je vždy tmavomodrá. Narazíte tu na najväčšiu populáciu slonov prispôsobených púšti, nosorožcov a levov, ako aj na oryxa, skokana a stovky druhov vtákov.

Kaoland - toto je špeciálne miesto nachádzajúce sa na ďalekom severozápade Namíbie, pozdĺž brehov rieky Kunene. Niektoré časti malebného Kaokoveldu sú odľahlé, preplnené horskými masívmi a suchými korytami riek. Je domovom Ovahimba, posledných skutočných nomádov Namíbie, ktorí putujú touto oblasťou a hľadajú vodu a dobré pastviny. Tento región je najvhodnejší pre dobrodružné výlety 4×4 a kempovanie. Ak plánujete zahrnúť vodopády Epupa, potom by ste mali použiť 4×4. Kaoland je dosť pravdepodobne na zozname druhých návštev každého z nás po tom, čo si prešiel povrch tejto starobylej a krásnej krajiny.

Park Namib-Naukluft

Park Namib-Naukluft je jednou z najväčších chránených oblastí na svete, ktorá sa rozprestiera od náhornej plošiny strednej Namíbie až po rozsiahle povodie púšte Namib. Široké otvorené priestory orámované purpurovo modrými horami a nemožné západy slnka robia z Namib-Naukluft miesto jedinečnej krásy a pokoja. Jediný zvuk, ktorý budete počuť, je jemný vánok a zdá sa, že čas sa zastavil, akoby sa hodiny zastavili skutočne, po celej krajine sú posiate zachované stopy dinosaurov. Sosussvlei a Sesriem sú hlavnými atrakciami parku Namib Naukluft. Sossusvlei je charakteristické nekonečným morom hrdzavooranžových dún, bielenou bielou panvicou (Deadvlei) a jej spletenými starými stromami. Zatiaľ čo Sesriem je bránou do rozsiahlej divočiny púšte Namib.

Swakopmund a Walvis Bay

Na centrálnom pobreží Swakopmund , letovisko, a Walvis Bay , hlavný námorný prístav Namíbie, ponúkajú oázu, kde sa more stretáva s púšťou. Mestá ponúkajú adrenalínové aktivity a sú považované za „centrum dobrodružstiev“ Namíbie. Zoznam aktivít pre každého turistu je nekonečný, od jazdy na štvorkolke, plavby loďou, jazdy na ťavách, surfovania na dunách, parašutizmu, rybolovu, jazdy na ťavách, výletov do púšte a mnohých ďalších. Obe mestá sú od seba vzdialené len 30 km a medzi tým dochádza k výraznému rozvoju dovolenkových stredísk. Medzi zaujímavé miesta patria okrem iného Národné akvárium Namíbie, Walvis Bay Waterfront, obce atď.

Kavango a Zambezi

Preteká ním zložitá sieť riek a má relatívne vysoké letné zrážky, ktoré vytvorili úrodnú divočinu riečnych lesov, záplavových oblastí, močiarov a otvorených lesov. Tieto dva regióny sa môžu pochváliť tým, že sú „rajom mokradí Namíbie“. Oblasť má najvýznamnejší počet druhov vtákov. Vďaka tomu si neustále získava reputáciu ako útočisko pre pozorovateľov vtákov, milovníkov prírody a odborníkov, ktorí študujú systémy mokradí a ich flóru a faunu. Plavby po rieke pri západe slnka na fotografiách safari, safari v močiaroch, člnkovanie, výlet na mokoro (vykopanej kanoe) a sledovanie zveri, či už pešo alebo na otvorených vozidlách 4×4, sú najvyhľadávanejšími aktivitami návštevníkov regiónu.

Púšť Kalahari

Púšť Kalahari, domov San /Bushmen, sa rozprestiera naprieč východnou Namíbiou a poskytuje chvíle veľkej samoty a dojímavého zamyslenia, keď sa pozeráte cez veľké úseky otvoreného piesku, posiate rôznymi stromami, kríkmi a akáciami. Je to magické miesto, kde dobre umiestnený dážď dokáže na jar premeniť zdanlivo nekonečný piesok na oblasť kvetov, kvetov a prikrývok trávy. Aj keď fotografia vydá za tisíc slov, nie je v tejto oblasti spravodlivá a nedokáže zachytiť náladu ani podstatu toho, čo Kalahari cestujúcim ponúka.

Národný park Sperrgebiet

Opuwo je krásnou a komplexnou metaforou toho, ako to, čo je vnímané ako moderné, a to, čo je vnímané ako čisto tradičné, môže žiť v harmónii. V tomto hlavnom meste namíbijského regiónu Kunene sú ľudia z OvaHimba – či už oblečení vo svojom kultúrnom odeve alebo v západnom oblečení, ktoré sa dnes považuje za normu – úplne doma. V Opuwe sa prechádzate po uliciach tohto malého mestečka s viac ako 15 000 obyvateľmi a zároveň sa rozhodujete, či budete žiť životným štýlom, ktorý buď viac zaťažuje tradičnú stránku, alebo viac moderný. Tu je táto skupina ľudí – „považovaní za posledných (polo) nomádskych ľudí v Namíbii“ – oslobodená od príliš zvedavých pohľadov tých, ktorí nie sú zvyknutí na krásne dlhé, okrovou pastou obalené zámky a pokrývky hlavy žien, slobodných. vrkoč dospievajúcich chlapcov a turbany ženatých mužov. Tu nakupujete potraviny po boku Himbových žien, ktorých pokožku skrášľuje zmes okrových a prírodných olejov a prevoňanú vonnými bylinkami.

To všetko bez pohŕdania tými, ktorí pohŕdajú červenou stopou po okre, alebo ktorí sa nedokážu nevinne pozerať na to, že tradičný odev odhaľuje prsia žien, keď ich nezakrývajú farebné prikrývky, ktoré používajú. chrániť sa pred chladom. V Opuwo Country Lodge, doslova na kopci od Opuwo a v ľahkom dosahu Kaoko Otavi, Epupa Falls a Swartbooisdrift (všetky v severozápadnom regióne Kunene), táto rovnováha zahŕňa veľkolepú scenériu v prostredí, ktoré vyžaruje šarm starej krajiny s moderným vzplanúť. Osviežujúci bazén s nekonečným okrajom je ideálnym miestom, z ktorého sa môžete pokochať výhľadom na údolie pod ním a okolité kopce. slamené izby poskytujú nádherné balkóny pre ďalšie výhľady na krajinu a pohodlné postele pre unavených; a kúpele ponúkajú masáže pre tých, ktorí potrebujú extra relaxáciu. Dosiahnutie tohto druhu „rovnováhy“, najmä pre miestnych a zahraničných turistov, však prichádza s jasnou potrebou podporovať komunity, ktoré prinášajú cestovný ruch do tejto oblasti, a zdá sa, že chata oceňuje túto potrebu partnerstva pri zabezpečovaní jej prežitia.

A v Ohungumure, dedine asi 20 kilometrov západne od Opuwa, môže byť táto dokonalá rovnováha zmesou všetkého, čo prichádza so životom na dedine v skutočne tradičnom prostredí, s ocenením požiadaviek moderného života vrátane možností zárobku. vystavením ich kultúry okoloidúcim turistom. Turisti tu, za platbu v hotovosti alebo v naturáliách, čakajú na prehliadku dediny, možnosť porozprávať sa s ľuďmi, ktorí tu žijú, a odfotografovať sa s nimi, ako aj ukážku oblečenia a kozmetiky žien. Živé rokovania, ktoré prebiehajú na vyskakovacom trhu na konci návštevy – kde ženy a niektorí mladí chlapci sedia vo veľkom kruhu a vystavujú svoje šperky a tovar – sú jasným príkladom toho, ako sa prostredníctvom podnikania vytvára rovnováha. kultúra.

Spitzkoppe

Spitzkoppe leží západne od Usakosu a je to jeden z najfotografovanejších a najmaľovanejších výbežkov žuly v Namíbii. Tieto žulové horniny sú rušivé a vznikli pomalým ochladzovaním roztavených hmôt pod zemským povrchom. Žula je rozšírená hornina, ktorá sa nachádza v hojnosti po celej Namíbii, ale žiadna nie je taká ohromujúca ako tie, ktoré sa nachádzajú na Spitzkoppe. Spitzkoppe je obzvlášť zvláštny, pretože v okolí sa nachádzajú zaujímavé rastliny, vtáky a iné voľne žijúce živočíchy.

Národný park Etosha

Jedna z najväčších oborov v Afrike – a jedna z najstarších – je zároveň turistickou destináciou číslo jeden v Namíbii. Domov do 114 veľkých a malých druhov cicavcov, viac ako 400 zaznamenaných druhov vtákov, množstvo plazov a dokonca aj jeden druh rýb, Etosha je vlajkovou loďou parku krajiny. Veľkosť parku sa od jeho prvého vyhlásenia v roku 1907 značne zmenšila, no stále zostáva väčší ako niekoľko európskych krajín.

Meno Ondonga pre panvicu bolo Etotha, čo znamená „miesto, kde nerastú žiadne rastliny“, ale raní európski obchodníci, ktorí nevedeli toto meno vysloviť, ho nazývali „Etosha“. Panvica bola kedysi súčasťou masívneho jazera Kunene napájaného riekou Kunene, ktorá niekedy v dávnej minulosti vyschla a zanechala súčasný systém panvy. Novovykopané fosílie patriace antilopám žijúcim v močiaroch, ako sú sitatunga, lechwe a tsessebe, a sumec dlhý 90 cm sú dôkazom oveľa vlhších období.

Etosha má hrdý záznam o ochrane čiernych nosorožcov a biele nosorožce boli nedávno znovu predstavené. Park tiež zohral významnú úlohu pri obnove endemickej impaly čiernočelej. Ekologický výskumný ústav Etosha priťahuje vedcov z celého sveta. Vodné diery Etosha sú medzi medzinárodnými turistami známe veľkolepým pozorovaním zveri a v nočnej vodnej nádrži Okaukuejo je možné vidieť čierneho nosorožca, leva a slona.

Skeleton Coast Park

Pôvodne vyhlásená v roku 1971, v súčasnej podobe v roku 1973, sa rozprestiera od rieky Ugab na juhu v dĺžke 500 km po rieku Kunene na severe a asi 40 km do vnútrozemia. Husté pobrežné hmly a studený morský vánok spôsobený studeným Benguelským prúdom dodávajú atmosféru vetrom ošľahaným plážam, ktoré sú posiate vrakmi lodí, kosťami a iným odpadom. Park obsahuje aj bohaté lišajníkové polia (zaznamenalo sa viac ako 100 druhov), je útočiskom pre púštne slony, nosorožce a levy a ústie rieky Kunene je životne dôležitá mokraď.

Namibské pieskové more

Namíbia získala svoje druhé miesto svetového dedičstva UNESCO v roku 2013. Pieskové more Namib sa rozkladá na obrovskej ploche 3077700 hektárov, pričom ďalších 899500 hektárov je označených ako nárazníková zóna a v rámci parku Namib-Naukluft. Táto oblasť začína južne od rieky Kuiseb a zahŕňa prístav Sandwich a Sossusvlei. Pieskové more Namib je oblasť výnimočnej prírodnej krásy a jedinečná pobrežná hmlová púšť zahŕňajúca rozmanitú škálu obrovských pohyblivých dún. Ide o výnimočný príklad scénických, ekologických, geomorfologických a evolučných dôsledkov vetrom poháňaných procesov v interakcii s biológiou a geológiou. Namib je extrémne suchá púšť, ale prekvapivo podporuje pozoruhodnú rozmanitosť zvierat a jedinečných rastlín.

Twyfelfontein

Namíbia bola v roku 2007 ocenená ako prvé miesto svetového dedičstva UNESCO. Odvtedy návštevníci z celého sveta cestovali do Twyfelfonteinu – jednej z najväčších koncentrácií skalných petroglyfov v Afrike . Odhaduje sa, že existuje približne 2500 rôznych skalných rytín. Twyfelfontein sa nachádza v Damaralande na severozápade Namíbie v regióne Kunene. Odhaduje sa, že väčšina skalných rytín bola vytesaná pred viac ako 6000 rokmi. Tieto rytiny objavil tesne pred rokom 1914 topograf Reinhard Maak, ten istý učenec, ktorý tiež našiel slávnu maľbu White Lady Rock Painting na vrchu Brandberg.

Verí sa, že ľudia San vytesali do týchto skál a odstránili vonkajšiu vrstvu a dostali sa k žltšie zatienenej skale pod ňou. V priebehu času boli rytiny oxidované, čo pomohlo tieto rytiny utesniť a zachovať. Výsledkom je, že skalné umenie je v prekvapivo dobrom stave, ak vezmeme do úvahy, že je vystavené prírodným živlom. Návštevnícke centrum v Twyfelfontein víta hostí. Hostia si môžu vybrať zo štyroch rôznych trás skalného umenia. Niektoré z týchto trás sú s vlastným sprievodcom, zatiaľ čo iné je možné vidieť iba so skúsenými sprievodcami.

Dovolenka pri mori

Južná Afrika na najjužnejšom cípe kontinentu sa doslova stretáva s oceánom. Ak hľadáte typickú dovolenku na pláži, biely piesok a krištáľová vodu, vedzte že Namíbia nemá pláže, pretože ich máme hojne, no určite vám to neprinesie tropickú dovolenku na pláži, na ktorú myslíte. Je to pobrežie prevažne púšte Namib, kde sa duny vinú do studeného Atlantického oceánu. Zväčša neobývané a valiaca sa hmla, nie nadarmo sa mu hovorí Pobrežie kostier. Toto je v skutočnosti čaro, kilometre a kilometre národného parku a ohromujúca nedotknutá divočina, vraky lodí a divoká zver prispôsobená púšti.

Je to zmena tempa v akomkoľvek namíbijskom itinerári z horúcich, suchých a suchých oblastí, ktoré prichádzajú z akéhokoľvek smeru. Vydajte sa na prechádzku po tichej nepreľudnenej pláži, rybolov na brehu je veľká vec a je hostiteľom najdlhšej vlny na africkom kontinente v Donkey Bay. Zažite najväčšiu kolóniu tuleňov kapských, jednu z piatich ramsarských lokalít na pozorovanie vtáctva v mokradiach Walvis Bay a pobrežné mestá majú každé svoje vlastné miesto, kde sa môžu predviesť spolu s uvoľnenou dovolenkovou atmosférou, po ktorej túžite.

Aj keď Namíbia nemusí byť tropickou plážovou destináciou, pobrežie Namíbie sa nepodobá žiadnemu inému a je jedným z jeho najväčších vrcholov z mnohých dôvodov. Samozrejme, stále si môžete vychutnať kokteil a aj keď možno nebudete ležať na pláži, aby ste sa opálili. Väčšina trás v Namíbii bude zahŕňať pobrežie, je to vrchol z dobrého dôvodu, hoci to nemusí poskytnúť vašu typickú dovolenku na pláži. Ak je dovolenka pri mori tým, po čom túžite, potom sú vaším cieľom pláže s modrou vlajkou v Južnej Afrike, kde je piesok mäkký a voda teplá. Camps Bay v Kapskom Meste, Plettenberg Bay na Garden Route, Dolphin Coast v KwaZulu-Natal.

Aktivity

Kultúrne cestovanie

Namíbia má to šťastie, že má jedinečný kaleidoskop ľudských kultúr. Prvé známky človeka v Namíbii možno vysledovať až do doby kamennej. Vďaka tomu návštevník zažije zmes rôznorodých etník a spôsobov života. Kultúrne stretnutia so Sanmi sú možné v Gobabis a Aminuis. Rôzne múzeá (vrátane živých múzeí) po celej krajine poskytujú pohľad na vystavenú kultúru, domovy, oblečenie, jedlo, živobytie, ručné remeslá, poľnohospodárstvo, tance a hudbu. Vysvetlia vám liečivé a nutričné ​​využitie rastlín v tejto oblasti, a ak ste na prechádzke so Sanmi, ukážu vám, ako interpretovať stopy zvierat a povedia vám viac o ich poľovníckych schopnostiach. Národná galéria umenia, centrum remesiel Namibia, Penduka, Okahandja woodcraft, Duineveld – všetky zobrazujú jedinečné remeselné umenie Namíbie, ktoré si návštevníci môžu odniesť ako suveníry. Namíbia je tiež domovom dvoch lokalít svetového dedičstva UNESCO: Namibské pieskové more a Twyfelfontein.

Gastronomické cestovanie

Kulinársky zážitok krajiny je skutočnou zmesou viery predkov rôznych namíbijských etnických skupín. Všetci Namíbijčania majú radi mäso, najmä grilované na otvorenom ohni. Typické braai (BBQ) je vždy súčasťou rodinných stretnutí a akéhokoľvek kultúrneho, športového alebo teambuildingového podujatia. Nemôžete vynechať tenké pásiky mäsa z kapana grilované na otvorenom ohni, podávané s obľúbeným korením Kapana, korením, vetkoek a pap – cesto pripomínajúce minulosť z kukurice z prosa pestovanej lokálne a podávanej rôzne od kmeňa ku kmeňu. Pre zvedavcov medzi ďalšie typické tradičné špeciality, ktoré stoja za ochutnanie, patria Eendingu (sušené mäso), Omagungu (vyprážané červy Mopane), Omajova (obrovské jedlé huby), Smiley (varená kozia hlava), Omaere (tradične fermentované mlieko), Mutuete ( divoký špenát) a Omatangara (kravské/kozie držky). Na pouličných trhoch alebo v tradičných reštauráciách nájdete rôzne druhy divého ovocia. Tradičná reštaurácia Xwama (Windhoek) Tradičná reštaurácia Hafeni (Swakopmund), Pepata (Windhoek), dedina Ongula (Ohangwena) atď.

Ochrannárske cesty

Namíbia sa môže pochváliť množstvom voľne žijúcich živočíchov v ich najprirodzenejšom prostredí. Krajina má 20 štátnych národných parkov, súkromných rezervácií a obecných rezervácií. Národný park Etosha však zostáva hlavnou atrakciou, ktorá ponúka divákom hry neprekonateľné stretnutia s divokou prírodou. Návštevníci si môžu zajazdiť sami alebo sa zapojiť do komentovanej hry v rámci parku. Pre nadšencov ochrany prírody dobrovoľne ponúknite svoje služby v oblasti rehabilitačných programov pre voľne žijúce živočíchy a prispejte k ochrane voľne žijúcich živočíchov v Namíbii. Pripojte sa k dynamickým tímom v Cheetah Conservation Fund, Harnas Wildlife Foundation, Okonjima Africat Foundation a Naankuse Wildlife Sanctuary a urobte rozdiel.

Vodné cestovanie

Vytrvalé rieky Namíbie (nachádzajú sa v severnej a južnej Namíbii) lákajú návštevníkov na kanoistiku, sladkovodný rybolov, rafting na divokej vode, plavby pri západe slnka pri pozorovaní zveri a množstvo vtákov. Namíbia je obdarená nádhernými vodopádmi Epupa na severozápade, vodopádmi Ruacana na severe Namíbie a vodopádmi Popa na severovýchode. Pobrežné mesto Walvis Bay je obľúbené pre morský kajak, plavbu s delfínmi/morskými loďami, rýchlostné surfovanie, kitesurfing a windsurfing popri Atlantickom oceáne. Zátoka Henties je zároveň rajom rybárov. Vodné lyžovanie sa koná na hlavných priehradách Namíbie (Von Bach Dam, Hardap Dam) a potápanie pri jazere Otjikoto a Dragons Breath.

Pozemné cestovanie

Nekonečné more piesku medzi Swakopmundom a Walvis Bay vás pozýva na jazdu na štvorkolkách a sandboarding. Tí, ktorí majú radi absolútny pokoj, sa môžu rozhodnúť pre jazdu na ťavách cez púšť. Keď sa presuniete na juh, turistické chodníky pozdĺž Fish River Canyon sú nevyhnutnosťou. Trasa je však prístupná len v zimných mesiacoch (máj až september) a turisti musia byť fit, aby zvládli štvordňový 80 km chodník. Ďalšie menšie turistické chodníky existujú aj v Namib-Naukluft Park a Waterberg.

Letecké cesty

Namíbia má ideálne atmosférické podmienky pre závesné lietanie, parašutizmus a paragliding. Letové safari nad Kavango a Zambezi a púšťou Namib ponúkajú vynikajúci letecký výhľad a sú vhodné pre tých, ktorí majú v krajine obmedzené dni. Balónové safari vám navyše umožnia pozerať sa na svet zhora v absolútnom tichu a vrtuľník vás zavedie do najväčšieho kaňonu Namíbie alebo vám poskytne neuveriteľný výhľad na piesočné moria v Sossusvlei. Okrem toho nočná obloha Namíbie s minimálnym svetelným znečistením ponúka neprekonateľné pozorovanie hviezd.

4x4 Offroad

Regióny Erongo, Kunene, Otjozondjupa, Kavango a Zambezi sú najlepšie hodnotenými destináciami pre kemperov, ktorí uprednostňujú menej precestované trasy, ktoré sú primárne dostupné s vozidlami 4×4 a nakoniec kempujú v komunitných kempingoch v najodľahlejších oblastiach. Namíbia je ideálnou destináciou pre cestovateľov, ktorí cestujú autom. Ak plánujete safari s vlastným pohonom, odporúčame vám najať si 4×4. Vaša autopožičovňa vám vysvetlí, ako používať vaše vozidlo 4×4 a kedy zaradiť 4×4 nízky prevodový stupeň (4LO) a 4×4 vysoký prevodový stupeň (4HI). Neodporúčame vám odbočiť z ciest a pokúsiť sa zvládnuť akýkoľvek pohon 4x4 na vlastnú päsť. Ak chcete zažiť seriózny off-road 4x4, dôrazne vám odporúčame zúčastniť sa prehliadky 4×4 so sprievodcom.

Početné safari spoločnosti v Namíbii ponúkajú zájazdy 4×4 po celej krajine. Často ide o prehliadky so sprievodcom, pri ktorých sa váš sprievodca ujme vedenia a vy ho nasledujete vo svojom vozidle 4×4. Hoci je Namíbia ľahko dostupná, niektoré regióny sa hodia na seriózny „off-road“ a vodiči musia vedieť svoje veci. Tu je taká dôležitá prehliadka so sprievodcom. Prevedieme vás a ukážeme vám, ako správne používať svoj pohon 4×4 na zvládnutie náročnejších oblastí. Mnohí z týchto cestovných kancelárií s pohonom 4×4 vám poskytnú školenie v jazde v teréne predtým, ako vyrazíte na cestu, takže budete mať dobrú predstavu o tom, ako pristupovať k náročným terénnym podmienkam. Niektoré z najvzrušujúcejších a najnáročnejších 4x4 sa odohrávajú v piesku a dunách púšte Namib. Coastway Tours ponúka výlety s vlastným pohonom 4×4 so sprievodcom z Lüderitzu do Walvis Bay.

Namíbia má krehké a citlivé prostredie. Dráhy 4×4 môžu vydržať roky a veľmi ľahko znečisťovať krajinu. Preto je potrebné dodržiavať všetky predpisy týkajúce sa jazdy v teréne. Pomalá jazda po kamenistých cestách, piesočnatých úsekoch a veľa slnečného svitu sú podmienky, ktoré treba očakávať. To isté platí pre ukončenie dňa pri krásnom táboráku a bujarých diskusiách.

Wellness

Niekoľko chát v Namíbii ponúka svojim návštevníkom wellness balíčky a na mieste majú kúpele, kde si hostia môžu vybrať z niekoľkých procedúr. Nezabudnuteľným a dobrodružnejším zážitkom však musí byť masáž pod holým nebom s výhľadom na savany Namíbie.

Športové cestovanie

Každý rok sa v Namíbii koná niekoľko extrémnych a vytrvalostných športových podujatí, od behu až po cyklistiku. Podujatia ako Desert Dash, Windhoek Light Quest, The Desert Knights Mountain Bike a Mountain biking sú len niektoré z mnohých ponúkaných ultra podujatí. Bežci, ktorí hľadajú extrémne podujatia, sa môžu zúčastniť pretekov 100 Namib Desert alebo 220 km Namib Desert Challenge. Medzi ďalšie extrémne športy patrí horolezectvo, vytrvalostné preteky a výlety na motorkách pre tých, ktorí radi cítia, ako im v žilách koluje adrenalín.

Turistika

Pešia turistika dáva príležitosť zažiť namíbijskú krajinu zblízka a osobne. Spoznávanie častí Namíbie pešo vám dáva ideálnu príležitosť plne oceniť rozmanitú faunu a flóru a veľkolepú krajinu a scenériu, ktorú by ste za normálnych okolností nevideli. Kvôli vysokým letným teplotám, členitému terénu a nedostatku vody si turistika v Namíbii vyžaduje starostlivé plánovanie. To znamená, že pre tých, ktorí chcú vidieť pamiatky pešo, je k dispozícii široká škála prechádzok, nočných turistických chodníkov a turistických chodníkov so sprievodcom. Verejné trasy často podliehajú rôznym nariadeniam uvedeným pri popise trás v rozbaľovacej ponuke vyššie.

Národný park Namib Naukluft na juhu Namíbie je obľúbenou oblasťou pre pešiu turistiku. K dispozícii sú dve krátke denné túry, chodníky Waterkloof a Olive (17 km a 10 km), ktoré si môžete rezervovať na recepcii Naukluft. Turisti, ktorí hľadajú dlhšie túry, si môžu vybrať turistický chodník Naukluft, ktorý má celkovo 120 km. Tento turistický chodník je dostupný aj ako kratší štvordňový chodník, ktorý pozostáva z prvej polovice Naukluftského turistického chodníka. Prvé štyri dni tohto turistického chodníka sa považujú za stredne náročné, zatiaľ čo posledné štyri dni sú náročnejšie. Tento turistický chodník je potrebné rezervovať vopred.

Fish River Canyon je ďalší populárny turistický chodník v Namíbii. Fish River Canyon je druhý najväčší kaňon na svete a je hodnotený ako jeden z najlepších turistických chodníkov v južnej Afrike. Pešia turistika je povolená len od mája do septembra. Túra je dlhá približne 85 km a trvá 4/5 dní. Túto túru je potrebné rezervovať vopred.

Wild Cherry Adventures ponúka rôzne pešie safari známe ako Camino's. Tieto turistické dobrodružstvá sa odohrávajú v Damaralande a na Pobreží kostier. Váš tábor je pre vás pripravený každú noc a všetka vaša batožina je prepravovaná, takže všetko, čo musíte urobiť, je chodiť a užívať si neuveriteľnú scenériu a nosiť svoj denný batoh. Toto je slackpacking v celej svojej kráse. V Namíbii sú tiež chaty v súkromnom vlastníctve, ktoré ponúkajú nočné turistické chodníky. Skupina Ondili Accommodation ponúka pešie túry so sprievodcom. Ponúkajú 'Trans Kalahari Walk', ktorá sa koná v Kalahari. „Absolute Erongo“ vás prevedie pohorím Erongo a „Namib Mountain Trail“ v ​​oblasti Sossusvlei.

Jazda na koni

Jazda na koni je obľúbenou aktivitou v celej Namíbii. Od denných jázd po nočné jazdy na koni sú k dispozícii možnosti pre všetky úrovne jazdenia. Existuje niekoľko možností dobrodružstva pre skúsených jazdcov, vrátane púštnej jazdy Namib v dĺžke približne 400 km, ktorá začína v Khomas Hochland a vedie cez kaňon Kuiseb, pláne Tinkas, Tumas a Welwitschia, mesačné údolie, sezónnu rieku Swakop a pobrežné duny do Atlantiku. oceán.

Desert Horse Ride je uvoľnenejšia jazda, ktorú vedie Dr Telan Greyling, botanik a svetový odborník na divoké kone v Namíbii. 4-dňová okružná jazda prechádza parkom Sperrgebiet Rand, súkromnou rezerváciou susediacou s národným parkom Sperrgebiet a miestom výskytu divých koní.

Damare Elephant Ride trvá šesť a pol dňa cez obrovské otvorené priestranstvá na koňoch, môžu jazdci očakávať, že uvidia slony, žirafy a nosorožce v púštnom prostredí, staroveké krátery a pozostatky z prehistorických čias, nehovoriac o hrozivom Pobreží kostier. Všetky tieto chodníky ponúka spoločnosť Namibia Horse Safari Company.

Desert Homestead 35 kilometrov od Sossusvlei, ponúka ubytovanie v skalných chatách s výhľadom na pohorie Nubib. Pod obchodným názvom Desert Homestead a Horse Trails podnik ponúka konské chodníky do okolitých plání a vodných tokov, vrátane raňajok, jazdy pri západe slnka, exkurzie 4×4 Sossusvlei, úvodnej jazdy, spánku v púšti a voliteľnej jazdy pri západe slnka. . Dostupné sú aj balíčky, ktoré zahŕňajú Pobrežie kostry, Swakopmund a Grootberg.

Grootberg Lodge ponúka aj ďalšie ranné a popoludňajšie jazdy. Kone v Grootbergu pochádzajú z predtým znevýhodneného prostredia a sú húževnaté ako klince a neznepokojený náhlym objavením sa slonov. Väčšina z nich sú arabské ostne chované v tejto oblasti a kúpené z oslích povozov.

River Crossing 3 km od Windhoeku na ceste na medzinárodné letisko, ponúka ranné a popoludňajšie jazdy a celodenné jazdy vrátane obeda na úpätí útesu. Tempo je rôznorodé a vhodné pre najslabšieho jazdca v skupine.

Equitrails sa tiež nachádzajú neďaleko Windhoeku a sú určené pre začiatočníkov, stredne pokročilých a skúsených jazdcov. Možnosti jazdy zahŕňajú denné piknikové jazdy, 3-hodinové jazdy pri západe slnka, jazdy šampanským a výlety cez noc v chatách.

Konské chodníky v BuellsPort sú prispôsobené skúseným jazdcom a začiatočníkom a zahŕňajú na mieru šité nočné chodníky do Naukluft s účastníkmi spiacimi pod hviezdami.

Okakambe Trails ponúka na mieru šité nočné chodníky do púštnych terénov od dún a skalnatých plání až po hory a suché korytá riek neďaleko Swakopmundu. Denná prejdená vzdialenosť je približne 30 až 40 km v závislosti od skúseností jazdcov a poveternostných podmienok.

Cyklistika

Cyklistika na celom svete si získala obrovskú popularitu – či už ste horský cyklista, pouličný cyklista alebo fatbiker, je to jeden z najlepších spôsobov, ako preskúmať mesto alebo oblasť. Návštevníci Namíbie majú niekoľko možností, pokiaľ ide o objavovanie na bicykli. Swakopmund ponúka výlety so sprievodcom na fatbikoch do púšte Namib. Toto je ekologická možnosť na objavovanie a priblíženie sa k nádhernej scenérii a dunám, ktoré ponúka púšť Namib. Prehliadky mesta Swakopmund sú k dispozícii aj pre tých, ktorí uprednostňujú pokojnejšiu cyklistiku. Objavte toto očarujúce mestečko a jeho dobre zachovanú nemeckú architektúru pri pokojnej jazde na bicykli jeho ulicami. Nakoniec sú pre nadšencov fit cyklistiky k dispozícii aj výlety na bicykloch do Sandwich Harbor.

Vo Windhoeku sa cyklisti môžu zúčastniť cyklistickej túry cez Katuturu. Urobte si prehliadku so sprievodcom a objavte rušné ulice Katutury – jej pulzujúci ľudia a vône z potravinových trhov vám poskytujú presnejší pohľad na každodenný život najväčšieho mesta Namíbie. Okrem toho sa dozviete veľa o histórii obyvateľov Namíbie a ich bojoch z minulých dní.

Pre náročnejších cyklistov niekoľko spoločností ponúka cyklistické výlety po Namíbii. Váš cyklistický itinerár je naplánovaný s podpornými vozidlami, takže všetko, čo robíte, je sústrediť sa a užívať si dobrodružstvo na dvoch kolesách a o všetku logistiku, stravovanie a ubytovanie je postarané.

Jachting

Vody Atlantiku pri pobreží Namíbie sú bohaté na morský život. Walvis Bay Waterfront je vaším východiskovým bodom, kde sa vydáte na plavbu preskúmať tieto vody a objaviť všetky druhy cicavcov a vtákov. Vaša námorná prehliadka začína v zálive – vraky lodí, maják Pelican Point, ustricové plošiny, rôzne druhy vtákov a morský život. Niektoré z tuleňov v zálive sú veľmi zvedavé a priateľské. Nebuďte prekvapení, ak vylezú na palubu v nádeji, že dostanú chutnú maškrtu. Miestne pelikány lietajú popri lodi s vedomím, že dostanú aj odmenu. Môžete vidieť tieto majestátne vtáky v lete, keď tĺcnu krídlami a čakajú, kým im do cesty prihodí prvé občerstvenie.

Potápanie

Potápanie v Namíbii je rozmanité a náročné a vyžaduje si špeciálne technické zručnosti. Pobrežie je navyše skľučujúce, keďže teplota mora sa pohybuje od 9-C do 17-C a viditeľnosť je často len pol metra, v lepšom prípade nie viac ako tri metre. Mnohé jazerá a ponory poskytujú perfektné podmienky po celý rok, no stále si zachovávajú predstavivosť potápačov na všetkých úrovniach zručností.

Jazero Otjikoto a jazero Guineas, ktoré sa nachádzajú medzi Tsumeb a Etosha, sú obe ponory naplnené vodou. Jazero Otjikoto má známu hĺbku vody asi 100 metrov. Otjikoto je miesto národného dedičstva a má dôležitý historický význam vďaka prítomnosti artefaktov z 1. svetovej vojny. Tieto vojenské artefakty boli na konci vojny vyhodené do tohto jazera. Potápanie je kontrolované systémom povolení. Guinejské jazero má hĺbku asi 135 metrov. Je zaujímavé, že teplota vody zostáva na konštantnej teplote 25 stupňov bez ohľadu na ročné obdobie a hĺbku. Guinea sa nachádza na súkromnom pozemku a potápanie je kontrolované systémom koncesií.

Pamiatky

Heroes Acre

Oficiálny vojnový pamätník Namíbijskej republiky. Heroes' Acre, postavený v neobývaných kopcoch 10 kilometrov južne od centra mesta Windhoek, bol otvorený 26. augusta 2002 a existuje s cieľom podporiť ducha vlastenectva a nacionalizmu a odovzdať odkaz budúcim generáciám Namíbie. Pamätník Heroes Acre je postavený ako asymetrický polygón s mramorovým obeliskom a bronzovou sochou Neznámeho vojaka v jeho strede. Areál obsahuje prehliadkové ihriská a tribúnu pre 5000 ľudí. Pohrebisko pozostáva zo 174 hrobiek, z ktorých nie sú všetky v súčasnosti obsadené. Pri inaugurácii tohto pamätníka bolo identifikovaných deväť národných hrdinov a hrdiniek. Niektorí zo zahrnutých hrdinov boli Mandume Ya Ndemufayo, Hosea Kutako a Hendrik Witbooi.

Meteorit Hoba

Meteorit Hoba je meteorit, ktorý leží na rovnomennej farme neďaleko Grootfonteinu v regióne Otjozondjupa v Namíbii. Odhaduje sa, že meteorit spadol približne pred 80 000 rokmi. Prvýkrát ho objavil v roku 1920 čistou náhodou vtedajší majiteľ, ktorý svoje polia oral volom. Farmár začul silný kovový škrabavý zvuk a pluh sa zrazu zastavil. Prekážka bola vykopaná a identifikovaná ako meteorit. Správu, ktorá to potvrdzuje, si môžete ešte dnes pozrieť v múzeu Grootfontein. Kvôli svojej veľkej hmotnosti sa nikdy nepodarilo presunúť z miesta, kde spadla.

Meteorit sa odhaduje na viac ako 60 ton. Je to najväčší známy neporušený meteorit a je asi dvakrát hmotnejší ako najväčší fragment 31-tonového meteoritu Ahnighito z Cape York, ktorý sa uchováva na Manhattane. Je to tiež najmasívnejší prirodzene sa vyskytujúci kus železa známy na zemskom povrchu. Názov „Hoba“ pochádza zo slova Khoekhoegowab, čo znamená „dar“. Po dare vláde v roku 1987 bolo postavené návštevnícke centrum s kruhovým kamenným prístupom a posedením. V marci 1955 bol meteorit Hoba vyhlásený za národnú pamiatku. Oblasť okolo meteoritu bola v roku 1987 darovaná Národnej pamiatkovej rade. Meteorit je medzi turistami veľmi obľúbený.

Sossusvlei

Nepochybne najobľúbenejšia atrakcia v južnej Namíbii, ktorú musíte vidieť. Sossusvlei, ktorý sa nachádza v púšti Namib, je veľká hlinená a soľná panva obklopená tmavooranžovými dunami. Názov „Sossusvlei“ sa často používa v rozšírenom význame na označenie okolia. Deadvlei je súčasťou Sossusvlei a je najlepšie hodnotenou atrakciou. Deadvlei bývala oázou predtým, ako rieka Tsauchab pred mnohými rokmi zmenila svoj tok. Z oázy zostali iba zvyšky sčernených kostrových akácií, ktorých vek sa odhaduje na 900 rokov. Táto scéna je jednou z najfotografovanejších krajín na africkom kontinente. Okolité duny sú v neustálom pohybe, pretože prudké púštne vetry neustále menia štruktúru a tvar týchto dún.

Počas východu a západu slnka sa farby pieskových dún neustále menia a poskytujú príležitosť pre fotografov. Big Daddy Dune je najvyššia duna v Sossusvlei, s výškou asi 325 metrov. Priamo oproti Big Daddy je ďalšia veľmi vysoká duna s názvom Big Mama. Napokon, duna 45 je veľmi populárna na lezenie a je vysoká len asi 80 metrov.

Kolmanskop

Kolmanskop je mesto duchov v púšti Namib, niekoľko kilometrov do vnútrozemia od prístavného mesta Lüderitz. Všetko sa to začalo v roku 1908, keď sa tu našiel prvý diamant. Správa o tom sa rozšírila a nastal zhon. V tejto oblasti sa usadilo množstvo Nemcov a mesto Kolmanskop sa rýchlo rozrastalo. Čoskoro potom Nemecká ríša vyhlásila oblasť za „Sperrgebiet“ (zakázaná oblasť) a začala sa ťažba diamantového poľa.

Poháňaní obrovským bohatstvom prvých diamantových baníkov, obyvatelia postavili Kolmanskop v architektonickom štýle nemeckého mesta s vybavením a inštitúciami vrátane nemocnice, tanečnej sály, školy, kasína a tiež prvej električky v Afrike. Ďalším prvým bolo predstavenie röntgenového prístroja.

Mesto však upadlo, keď sa diamantové pole pomaly vyčerpalo a bohatšie náleziská diamantov boli objavené južnejšie pri rieke Orange. Mesto Kolmanskop bolo opustené v roku 1956. Dnes môžu turisti absolvovať prehliadku tohto mesta duchov so sprievodcom a dozvedieť sa všetko o jeho histórii a získať fascinujúci pohľad do každodenného života jeho bývalých obyvateľov.

Hlavné mesto Windhoek

Windhoek je hlavné mesto Namíbie a nachádza sa v epicentre krajiny, čo uľahčuje cestovanie do ktorejkoľvek časti krajiny z hlavného mesta. Windhoek, ktorý je obklopený na všetkých troch stranách horami, zobrazuje jemné spojenie európskej a africkej kultúry. Hoci sa Windhoek nachádza v hlbších oblastiach Afriky, má všetky moderné vybavenie a je tiež považovaný za jedno z najčistejších afrických miest. Má čo ponúknuť aj z hľadiska cestovného ruchu. Niet divu, že dovolenka Windhoek je jednou z najlepších zážitkov a zaujímavých turistických lokalít na celom africkom kontinente.

Poznávať históriu

Namíbia bola nemeckou kolóniou, je za ňou rozsiahla história. Môžete sa rozhodnúť pochopiť históriu krajiny návštevou mnohých historických miest vo Windhoeku. Vo vzdialenosti 10 km od mesta sa nachádza Heroes' Acre, vojnový pamätník ako vlastenecký a nacionalistický symbol. Potom navštívte Independence Memorial Museum na vrchole kopca Windhoek, ktoré zobrazuje všetko, čo súvisí s históriou Namíbie. Ďalším miestom k návšteve je kostol s názvom Christuskirche, najstarší kostol v krajine a vyniká svojou architektúrou a krásou.

Všetko o prírode

Sotva existuje lepšie miesto ako Windhoek, kde môžete zažiť prírodu v jej plnej kráse. Môžete navštíviť záhrady Tintenpalast, ktoré sú obľúbeným miestom na piknik. Tí, ktorí chcú vidieť exotické rastliny, môžu zamieriť do Národnej botanickej záhrady pri Sam Nujoma Avenue. Je to v mnohých ohľadoch pľúca mesta a rozprestiera sa na 12 hektároch. Niektoré jej časti sú upravené, ale veľká časť záhrad je prezentovaná vo svojej prirodzenej podobe. Môžete sa prejsť po mnohých turistických chodníkoch a vidieť exotické, pôvodné piesočné, krásne byliny, kríky, rastliny a stromy. Osviežujúci čas môžete stráviť aj v prírodnej rezervácii Avis Dam, ktorá sa nachádza 2 km od mesta. V rezervácii sa môžete vydať na náučný chodník, pozorovať vtáky alebo len tak stráviť nejaký čas v spoločnosti osviežujúcej a omladzujúcej prírody. Určite vyjdete celý nabitý.

Nakupujte suveníry, miestne remeslá

Navštívte Namibia Craft Center a získajte ukážku miestnych umeleckých predmetov. Najlepší spôsob, ako spoznať a cítiť miesto, je prostredníctvom jeho pôvodných materiálov. Môžete si tu kúpiť veľa krásnych suvenírov, aby ste si preniesli trochu bohatej kultúry Namíbie späť domov. Môžete si tiež kúpiť úžasné ručne vyrobené artefakty.

Jedlo, pitie, zábava, nočný život

Samozrejme, hlavným lákadlom každého miesta je jeho kuchyňa. Vo Windhoeku nájdete množstvo miest, kde môžete ochutnať miestnu kuchyňu a tiež miesta, kde sa môžete dosýta napiť. Sú tu reštaurácie a iné reštaurácie. Ak chcete ochutnať skvelé pivo, zastavte sa v Joe's Beerhouse, ktorý sa dnes stal prominentnou turistickou destináciou. Môžete tiež navštíviť Andy's pub, ktorý je tiež miestom konania podujatí.

Pokiaľ ide o skvelý nočný život, vo Windhoeku je veľa miest. Niektoré miesta, ktoré musíte navštíviť, sú Boiler Room, 264, Club London a ďalšie. Vychutnajte si úžasnú hudbu a rozpustite si vlasy a hltajte jeden alebo dva drinky. Samozrejme, že to potrebujete po hektickej celodennej prehliadke mesta Windhoek. Toto sú len niektoré z obľúbených nočných podnikov, ale je ich veľa.

Prehliadka mestskej časti Katutura

Viac ako 60% obyvateľov mesta žije v Katuture. Existujú výlety do oblasti, aby ste boli svedkami miestnej kultúry a histórie. Môže trvať približne tri hodiny a návštevníci môžu získať množstvo informácií o kultúre, zvykoch a živote ľudí. Windhoek je ideálnou destináciou pre všetkých, ktorí chcú stráviť nejaký čas mimo mesta a pritom v rámci mestského života. Windhoek je síce moderné mesto, no svoju históriu, kultúru a prírodu si dokázalo zachovať aj dnes. Návšteva mesta vás naplní vďakou a energiou.

Zľavy, last minute

Sledujte miestne médiá pre výskyt zľavy na zájazdy do Namibie, zvýhodnené lastminute.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency