Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Nigéria dovolenkafotogaléria Nigéria
 
Oficiálny názov: Nigérijská federatívna republika
Správne členenie: 36 štátov
Politický systém:federatívna republika
Hlavné mesto:Abuja
Rozloha v km2:923 768
Obyvateľstvo:149 230 000 (hustota 161 os. / km2)
Jazyk:angličtina, africké jazyky
Mena:naira ( 1€ -> cca 226 NGN )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z + 1:00h
Susedia:Benin, Čad, Kamerun, Niger
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Nigéria
 dovolenka Nigéria
 • hotely Nigéria
 • doprava Nigéria
 • letenky Nigéria
 • cestovné kancelárie Nigéria
 • lastminute Nigéria
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Nigéria

Obrovské príležitosti pre návštevníkov a cestovateľov odhalí dovolenka Nigéria v nasledujúcich obdoiach, krajina s mimoriadnym turistickým potenciálom musí najprv harmonizovať svoj vlastný rytmus a nájsť stabilitu.

Cestovný ruch

Hodnotenie cestovného ruchu Nigérie vychádza na veľmi nízkej úrovni, je až na 129. mieste zo 136 sledovaných krajín. Medzinárodné turistické príjazdy dosiahli 1.255.000 návštev, príjmy z medzinárodného cestovného ruchu 404 mil USD, priemerné príjmy na príchod 320 USD. Príjmy z turistického priemyslu predstavujú 1,7% z celového HDP, zamestnanosť v turistickom priemysle 1,6%.

S nárastom zahraničného záujmu o Afriku nie je prekvapením, že najľudnatejšej krajine Afriky sa v poslednej dobe venuje veľa pozornosti. Odhliadnuc od menových záležitostí, dôležité mestá Nigérie sa v priebehu rokov stávajú čoraz kozmopolitnejšími, čo priamo prispelo k zvýšeniu cestovného ruchu a popularity medzi cudzincami. Od vyhlásenia nezávislosti v roku 1960 je Nigéria považovaná za energického reformátora. Vládne vzostupy a pády však Nigérijčanom nezabránili v radostnom živote: v roku 2003 štúdia, ktorá zahŕňala viac ako 65 krajín sveta, ukázala, že Nigéria má najšťastnejších ľudí na Zemi. Takže, ak ste predtým pochybovali o svojich cestovných plánoch, tieto zistenia by mali eliminovať akúkoľvek neistotu cestovať do Nigérie.

Dovolenkové destinácie v Nigérii

Nigéria je jedným z najzaujímavejších miest na návštevu v Afrike, od rušného Lagosu až po dediny so zelenými poliami, ktoré lemujú rieky a potoky. Kedysi známa len ropou a chaosom sa krajina rýchlo mení. Má rastúcu strednú triedu, dynamickú umeleckú scénu a kilometre pláží a zlatého piesku. Národné parky sú domovom množstva zaujímavých druhov západnej Afriky. Hory ponúkajú chladnejšie podnebie a nádherný výhľad na najľudnatejšiu krajinu Afriky.

Tých 150 miliónov ľudí tvorí mnoho veľmi rôznorodých národov. Kuchyňa je taktiež rôznorodá; tradičné sú teplé a korenené jedlá, čerstvé ryby a mäso a rýchle občerstvenie. Ale najväčším bohatstvom Nigérie je počet pôvodných rás a náboženstiev, jej živá populácia – tiež dokázala svoj pád pri nespočetných výbušných príležitostiach, vojenských prevratoch. Situácia je obzvlášť napätá v severnej Nigérii, ktorá je domovom džihádistickej skupiny Boko Haram, ktorá presadzuje princíp: „západné vzdelávanie je zakázané“.

Napriek všetkým domácim ťažkostiam zostáva Nigéria hlavnou regionálnou veľmocou a nárokuje si najväčšiu ekonomiku v Afrike. Ak chcete zažiť vzrušenie z rozvíjajúcej sa krajiny, Nigéria vás uchváti, je plná prekvapení. Návštevníci môžu pretancovať celú noc na nigérijskej svadobnej párty, popíjať šampanské so supermodelkami, zjednávať umenie v hipsterskej štvrti Lagos Yabi a plávať pod kaskádovými vodopádmi v horách. Hoci je Nigéria rušnou destináciou, má aj svoju tichšiu stránku, v skutočnosti má toľko tvárí, že občas pôsobí skôr ako kontinent než ako krajina.

Krajina Sukur - lokalita zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Krajina Sukur leží na hraniciach Kamerunu a Nigérie v súčasnej oblasti miestnej samosprávy Madagali v štáte Adamawa. Celá kultúrna krajina Sukur je malebnou zmesou prírody a kultúry. Lokalita Sukur má bohaté pôdy a dostatočné zásoby prírodnej a pramenitej vody. Plošina je aj domovom Hidiho (teda kráľa). Je to strategické miesto, z ktorého Sukur odolávali útokom nepriateľských susedov.

Zuma Rock - sa nachádza pozdĺž diaľnice Kaduna-Abuja v štáte Niger, asi pol hodiny jazdy od centra nového federálneho hlavného mesta, a je to krásna obrovská skala, ktorú ľudia Gwari používajú na obranné účely proti invázii susedných kmeňov počas medzikmeňových vojen. Traduje sa legenda, že domorodci v dávnych dobách verili, že pár priehlbín, ktoré tvoria škvrnu na hornej časti skaly, boli v skutočnosti oči, pomocou ktorých bolo možné predvídať nebezpečenstvo z okolia a varovať. ich prostredníctvom veštcov. Skala Zuma predstavuje nádherný a jedinečný žulový skalný útvar. Ponúka dobré prostredie na piknik a relax.

Olumo Rock - sa nachádza v Abeokute v štáte Ogun. Skala Olumo je mohutný výbežok žulových skál primitívnej formácie. Najvyšší bod na skale je asi 137 metrov od päty skaly. Ide o historickú pamiatku, ktorá slúžila ako úkryt a pevnosť pre ľud Egba počas medzimestských vojen v Joruboch. Centrum pozostáva z predajne rýchleho občerstvenia, múzea, obrovského teleskopu na zobrazenie Abeokuty, rekreačného parku atď. V centre je vysokovýkonný sklenený výťah s eskalátorovým pásom, ktorý prechádza rôznymi poschodiami skaly pozdĺž starého schodiska pre návštevníkov, ktorí milujú lezenie.

Vodopády Kura - sa nachádzajú 77 km od mesta Jos v štáte Plateau. Je to fascinujúce a vzrušujúce miesto na návštevu. Obec je situovaná v bohatej savanovej vegetácii s horskými masívmi a jazerami, ktoré poskytujú krásnu scenériu ideálnu na piknik, pozorovanie vtákov a náučný chodník.

Shere Hills - vrch Shere je vrcholom plošiny Jos. Vrchol sa týči vo výške 1.829 metrov nad morom. Vrch kopca ponúka krásnu a relaxačnú scenériu v oblasti výbornej na piknik, horolezectvo, prehliadku pamiatok a kempovanie.

Aktivity

Abuja nájdite si sprievodcu a návštívte hlavné mesto krajiny, aby ste získali skutočný miestny pohľad.

Africká svätyňa koncertné miesto otca Afrobeat, Fela Kutiho „svätyňa“, ako ju poznajú Nigérijčania na pevninskom Lagose, sa nachádza neďaleko letiska. Pravidelne tam koncertuje syn Fela, sám svetoznámy hudobník, a ďalší domáci umelci.

Argungu Festival rybársky a kultúrny festival je jedným z najstarších a najznámejších podujatí v krajine. Účastníci súťažia so starými rybárskymi pomôckami o to, kto uloví najväčšiu rybu.

Calabarský karneval sa koná deň po Vianociach a Nigérijčania z celého sveta sa hrnú do Calabaru, aby sa pripojili k slávnostiam. Pestro odeté tanečnice, večierky, sprievody trvajú to celý deň a celú noc. Ak sa nachádzate v tomto ročnom období v Nigérii, je účasť na karnevale nevyhnutná.

Festival Eyo v Lagose sa maškarný sprievod koná každý rok v septembri alebo októbri.

Kano vás priblíži k vyprahnutej, no veľkolepej scenérii Sahary. Emirov palác a oslavy Durbar, stovky rytierov v ich tradičnom odeve a predvádzajú jazdecké schopnosti na koňoch.

Lekki Conservation Centre jedna z najlepších prírodných rezervácií. Centrum úniku z veľkomesta, čerstvý vzduch a relax, zachovanie jedinečnej biodiverzity.

Nike Art Gallery hlavná miesto umenia v Nigérii je lídrom v zozname oslnivých destinácií Lagosu.

Oba's Palace sa nachádza v Lagose a je slávnostným domovom panovníka Nigérie. Na navštevu je potrebné získať povolenie.

Obudu Mountain Ranch rezort sa nachádza v meste Obudu, býval rančom pre dobytok v pohorí Sankwala. Medzi jeho atrakcie patrí jazda lanovkou cez hory a golfové ihrisko.

Osun-Osogbo umelecká komúna známa aj ako Posvätný háj sa nachádza v lese s mystickou minulosťou. Stavby v tomto parku, ako napríklad Chrám Osun, sú skutočne ohromujúce.

Yankari Game Reserve najväčší národný park Nigérie, rezervácia v západoafrickej savane umožňuje turistom sledovať divokú prírodu v jej prirodzenom prostredí.

Zámok Kajuru nie je starobylou pamiatkou, dal ho postaviť v roku 1978 kontroverzný nemecký krajan žijúci v Kadune. Štýl je veľmi európsky a jasne nemecký s barónskou sálou, doplnenou o brnenie. Má spálne v štýle žalára a veže s vlnitými stenami.

Zuma Rock sa nachádza v lokalite Madalla. Strážny kameň stojí nad mestom Zuba. Zubovia skale vzdávajú úctu.

Dovolenka pri mori

Nigéria ponúka pestrú paletu turistických atrakcií, ako sú rozšírené a priestranné rieky, pláže ideálne na kúpanie a iné vodné športy, dovolenka pri mori. Krajina má tiež atrakcie od jedinečnej divočiny, rozsiahlych oblastí nedotknutej prírody cez tropické pralesy, nádherne vodopády až po nové rýchlo rastúce mestá a klimatické podmienky, ktoré sú obzvlášť priaznivé pre dovolenku pri mori. K ďalším zaujímavostiam patria tradičné spôsoby života zachované v miestnych zvykoch.

K dispozícii sú bohaté a rozmanité remeselné výrobky a iné farebné výrobky zobrazujúce alebo ilustrujúce pôvodné umenie a životný štýl, ako aj autentický nenáročný, ale priateľský prístup mnohých obyvateľov Nigérie. Mnohé z týchto atrakcií sú však stále z veľkej časti nevyužité. Návštevníkov, ktorí hľadajú zábavu, exotické alebo dobrodružné zážitky, zaujmú úžasné ponuky Nigérie.

Pláž Tarkwa Bay známa chránená pláž v blízkosti prístavu Lagos, obľúbená medzi plavcami a nadšencami vodných športov, romantické miesto.

Pláž Lekki - prielomová voda Oso-Lekki sa nachádza v oblasti polostrova Lekki v Lagose. Je to miesto konania štátneho rybárskeho a kultúrneho festivalu.

Pláž Mayegun - nádherné letovisko nachádzajúce sa na začiatku polostrova Lekki. Pláž Bar: Pláž Bar je podmanivý dlhý úsek pláže, ktorý sa nachádza pozdĺž cesty Ahmadu Bello, Victoria Island, Lagos.

Šepkajúci Palm Resort - nachádza sa pozdĺž diaľnice Badagry, Iworu-Ajido, Lagos. Je to jedno z exotických palmových letovísk v Nigérii. Stredisko ponúka klasické rekreačné a relaxačné zariadenia. Ideálne miesto na kempovanie, medové týždne, pikniky atď.

Pamiatky

Posvätný háj Osun-Osogbo - hustý les Osun Sacred Grove, na okraji mesta Osogbo, je jedným z posledných zvyškov primárneho vysokého lesa v južnej Nigérii. Krajina hája a jeho meandrujúcej rieky je považovaná za príbytok bohyne plodnosti Osuna, jedného z panteónov jorubských bohov, je posiata svätyňami a svätyňami, sochami a umeleckými dielami na počesť Osuna a iných božstiev. Posvätný háj, ktorý je dnes vnímaný ako symbol identity pre všetkých Jorubov, je pravdepodobne posledným v yorubskej kultúre. Svedčí o kedysi rozšírenej praxi zakladania posvätných hájov mimo všetkých sídiel.

Kultúrna krajina Sukur - kultúrna krajina Sukur s Palácom Hidi náčelníka na kopci, ktorý dominuje dedinám pod ním, terasovité polia a ich posvätné symboly a rozsiahle pozostatky bývalého prekvitajúceho železiarskeho priemyslu, je pozoruhodne nedotknutým fyzickým vyjadrením spoločnosti a jej duchovnej a materiálnej kultúry.

Hlavné mesto Abuja

Abuja, hlavné mesto Nigérie, sa nachádza severne od ústia rieky Benue do Nigeru, zároveň je hlavným mestom federálneho teritória. Počet obyvateľov hlavného mesta nie je vysoký, približne 180.000 ľudí, skutočne tu však žije štvornásobok t.j. vyše 780.000 obyvateľov. Abuja je až ôsme najľudnatejšie mesto Nigérie. K panoráme Abuje neodmysliteľne patrí 400 m vysoký skalný monolit Aso, vytvorený vodnou eróziou, ktorý je o niekoľko metrov nižší ako podobný monolit Zuma Rock 792 m. Mesto Abuja má aj medzinárodné letisko Nnamdi Azikiwe. Hlavné mesto je jedným z mála účelovo postavených hlavných miest v Afrike a zároveň je jedným z najbohatších, je administratívnym a politickým hlavným mestom Nigérie. Je tiež kľúčovým hlavným mestom na africkom kontinente vďaka geopolitickému vplyvu Nigérie na regionálne záležitosti.

Hotely a ubytovanie

V rôznych častiach krajiny sa nachádza niekoľko hotelov. Tieto sa vybavené od prvej triedy, druhej a tretej triedy podľa medzinárodného štandardu a špecifikácie. Hotelové aktivity sú regulované Nigérijskou korporáciou pre rozvoj cestovného ruchu (NTDC). Hotely poskytujú pracovné príležitosti pre občanov aj cudzincov, keďže zamestnávajú kvalifikovaných aj nekvalifikovaných pracovníkov. Hotely slúžia ako cesta na vytváranie príjmov prostredníctvom podpory zábavného priemyslu v krajine.

Poskytujú napríklad príležitosť pre hudobné a filmové hviezdy, aby predviedli divadelné predstavenie. Niektoré pozoruhodné hotely v krajine zahŕňajú Transcorp Hotel, Abuja; Sheraton, Lagos; Hotel Continental, Lagos; Hotel Presidential, Enugu; Premier Hotel, Ibadan a Hamdala Hotel, Kaduna, Eko Hotel, Lagos.

Zľavy

Aktuálnu ponuku zľavy na dovolenka v Nigérii si overte v našej kancelárii pred vycestovaním do tejto krajiny.

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency