Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Pakistan dovolenkafotogaléria Pakistan
 
Oficiálny názov: Pakistanská islamská republika
Správne členenie: 4 federálne provincie a 4 administratívne teritóriá
Politický systém:federatívna republika
Hlavné mesto:Islamabád
Rozloha v km2:796 095
Obyvateľstvo:175 000 000 (hustota 220 os. / km2)
Jazyk:urdština, angličtina
Mena:pakistanská rupia ( 1€ -> cca 125 PKR )
Lokalita:Kajiny sveta - Ázia
Časové pásmo: Z + 5:00h
Susedia:Afganistan, Čína, India, Irán
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Pakistan
 dovolenka Pakistan
 • hotely Pakistan
 • doprava Pakistan
 • letenky Pakistan
 • cestovné kancelárie Pakistan
 • lastminute Pakistan
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Pakistan

Pakistan je krajina s bohatou históriou, úchvatnou prírodou a rôznorodou kultúrou. Bezpečnostná situácia v krajine je v dlhodobo neistá, preto je vhodné preveriť aktuálne podmienky vycestovania a pripraviť sa na nezabudnuteľný zážitok.

Cestovný ruch

Pakistan je 124. najkonkurencieschopnejšou krajinou v oblasti cestovný ruch celosvetovo. Prírodné zdroje (120.), jeho podnikateľské prostredie (118.), letecká doprava (99.) a cenová konkurencieschopnosť (29.) schopnosť zlepšiť úroveň turizmu stagnuje. Málo vzrástol počet medzinárodných príchodov 965,498, čo prinieslo tržby 317 mil USD, čo činí 328 USD/osobu.

Výborné hodnotenie značky krajiny (30), škoda že vláde zatiaľ o posilňovanie stratégie cestovného ruchu nejde. Oblasť zdravotníctva a zdravia sa pohybuje v celosvetovom strede, zaujímavé sú výsledky prevencie HIV (1). Pozitívne sú prírodné zdroje (45) ale horšie je to s ich propagáciou, kultúrne pamiatky a tradície (36 veľké štadióny, akcie). V ukazovateľoch pre životné prostredie niet dôvody na radosť, krajina sa pohybuje na chvoste (133).

Pakistan stále potrebuje zlepšiť svoje zdravie a hygienu, podceňované enviro ukazovatele, zamerať sa na školenie a nábor kvalifikované ľudské zdroje, ale najmä zlepšiť bezpečnosť a obavy z terorizmu (133).

Dovolenkové destinácie

Pakistan je krajina v južnej Ázii s bohatým kultúrnym dedičstvom, úžasnou prírodnou krajinou a historickými pamiatkami. Pamätajte, že Pakistan je cenovo dostupná destinácia, no cestovanie môže byť pre nepripravených náročné. Dovoľte nám podeliť sa s vami o niekoľko zaujímavostí:

 • Lahore Známe ako opevnené mesto, Lahore ponúka ikonické pamiatky, ako je mešita Badshahi (dokončená v roku 1674) a Jehangirova hrobka. Nenechajte si ujsť pulzujúce bazáre a tradičné remeselné výrobky v múzeu Lok Virsa.
 • Karáčí Preskúmajte Mazar-e-Quaid (Jinnahovo mauzóleum) a historické budovy, ako je múzeum paláca Mohatta. Karáčí je známe aj svojimi plážami a živou kultúrou.
 • Islamabad Navštívte do očí bijúcu mešitu Shah Faisal, jednu z najväčších v Ázii, ktorá sa nachádza na úpätí kopcov Margalla. Mesto spája ultramoderné a tradičné prvky.
 • Gilgit Discover the Uprising Memorial, pocta tým, ktorí povstali proti maharadžovi v roku 1947. Obsahuje hroby miestnych hrdinov.
 • Karakoram Highway Preskúmajte starobylú pevnosť Baltit, ktorá sa datuje do 13. storočia, a vychutnajte si úchvatný výhľad na hory pozdĺž diaľnice.
 • Quetta Jedinečné zážitky ponúkajú aj Quetta, Skardu, Peshawar a ďalšie mestá.

Zaujímavé miesta v Pakistane

Pakistan je krajina s rozmanitou krajinou a bohatým kultúrnym dedičstvom. Nezabudnite si dôkladne naplánovať cestu, berúc do úvahy faktory, ako sú víza, doprava a miestne festivaly, sviatky. Tu je niekoľko ďalších krásnych miest na návštevu v Pakistane:

 • Údolie Hunza Údolie Hunza sa nachádza v Gilgit Baltistane a je jedným zo skrytých klenotov Pakistanu. Nachádza sa medzi Himalájami a vrcholkami hôr Karakoram a môže sa pochváliť sviežou poľnohospodárskou krajinou a úchvatným výhľadom.
 • Jazero Attabad Toto pokojné jazero vzniklo v dôsledku zosuvu pôdy v januári 2010 v dedine Attabad. Jeho pokojné vody sú obklopené nádhernými horami.
 • Údolie Swat Napriek svojej búrlivej minulosti teraz údolie Swat jasne žiari. Nachádza sa v provincii Khyber Pakhtunkhwa a svojou malebnou krajinou pôsobí priamo ako z rozprávky.
 • Naran Kaghan Tieto dvojité údolia ponúkajú fascinujúce výhľady na svieže zelené lúky, krištáľovo čisté jazerá a zasnežené vrcholy. Je to raj pre milovníkov prírody.
 • Mešita Badshahi Lahore Jedna z najznámejších pamiatok Pakistanu, mešita Badshahi v Lahore, je pozoruhodným príkladom mughalskej architektúry. Nenechajte si ujsť jeho majestátnosť a zložité detaily.
 • Concordia Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, je Concordia miestom, kde sa stretáva ľadovec Baltoro a ľadovec Godwin-Austen. Ponúka úchvatný výhľad na K2, druhý najvyšší vrch na svete.
 • Údolie Neelum Údolie Neelum, známe svojimi sviežimi zelenými údoliami, vodopádmi a nedotknutými jazerami, je rajom pre turistov a nadšencov prírody.
 • Národný park Deosai Národný park Deosai, ktorý sa často nazýva „krajina obrov“, je vysokohorská náhorná plošina s jedinečnými divokými zvieratami vrátane himalájskeho medveďa hnedého.

Aktivity

Ak ste zvedaví na to, čo všetko môžete robiť v Pakistane, tu je niekoľko vzrušujúcich možností:

Historické a archeologické náleziská

 • Moenjodaro Nachádza sa v provincii Sindh a je svetovým dedičstvom UNESCO. Toto miesto je dôkazom veľkej civilizácie údolia Indus.
 • Taxila Neďaleko Islamabadu môžete preskúmať archeologické náleziská s podmanivou zmesou budhistických a starovekých gréckych vplyvov.
 • Harappa Toto miesto v provincii Pandžáb predstavuje mestský život jednej z najstarších známych civilizácií.
 • Thatta Je obohatená súfijskou kultúrou a je domovom impozantnej mešity Jamia a nekropoly Makli zapísanej na zozname svetového dedičstva.
 • Takht-i-Bahi Pochádza z provincie Khyber Pakhtunkhwa a pýši sa dobre zachovaným budhistickým kláštorom starým asi 2000 rokov.

Prírodné divy a krajiny

 • Výhľad na more v Karáčí Toto rozsiahle pobrežie ponúka majestátny výhľad na Arabské more. Navštívte ho pri západe slnka pre fenomenálny vizuálny zážitok.
 • Deosai Plains Nachádzajú sa v severných oblastiach a patria medzi najvyššie položené náhorné plošiny na svete. Ponúkajú zmes bujnej zelene, divokých kvetov a zasnežených hôr.
 • Fairy Meadows Utečte pred zhonom mestského života na tieto pokojné lúky, ktoré poskytujú jedinečné výhľady na týčiaci sa Nanga Parbat - deviaty najvyšší vrch na svete.
 • Púšť Thar Táto rozľahlá púšť je farebná a rušná, s ohromujúcou divokou zverou, ktorá sa darí v horúcom piesku.
 • Pohorie Karakoram Toto pohorie, kde sa nachádza K2 (druhý najvyšší vrch na svete), musíte vidieť. Jeho ľadové štíty a ohromujúce údolia sú nezabudnuteľným pohľadom.

Kultúra, zážitky, chute

 • Kultúrna a historická architektúra
 • Jedinečné zážitky
 • Vonkajšie aktivity
 • Miestna kuchyňa

A ďalšie aspekty, ktoré môžete v Pakistane objaviť. Ak sa rozhodnete navštíviť tento fascinujúci región, nezabudnite sa i nformovať o možnostiach dopravy a bezpečnostných úvahách

Dovolenka pri mori

Ak si myslíte, že dovolenka pri mori v Pakistane je ilúzia, môžeme vám ponúknuť niekoľké exotické destinácie. Hoci Pakistan nie je bežnou dovolenkovou destináciou, nachádza sa tu niekoľko krásnych miest pri mori, kde si môžete užiť slnečné dni a pokojné pláže. Tu sú horúce tipy:

 • Gwadar je prístavné mesto na juhovýchode Pakistanu. Pláže Gwadar sú obklopené pohorím a tyrkysovým morom. Môžete si tu užiť slnečné kúpanie a pozorovať rybárov pri práci.
 • Ormara je ďalším prístavným mestom, ktoré sa nachádza na pobreží Arabského mora. Pláže Ormara sú pokryté jemným pieskom a sú ideálne na oddych a relaxáciu pri mori.
 • Hawkes Bay Pláž sa nachádza v Karáči a je populárna medzi miestnymi obyvateľmi ako Hawkesbay. Je známa svojimi vlnami a krásnym výhľadom na oceán.
 • Clifton Beach ďalšia pláž v Karáči, Clifton Beach, je obľúbená pre svoje čisté vody a možnosť sledovať západy slnka.
 • Astola Island Toto malé ostrovné územie je známe svojou biodiverzitou a krásnymi plážami. Nachádza sa v blízkosti Gwadaru.

Pamätajte, že pred cestovaním do akéhokoľvek miesta si overte aktuálne cestovné informácie a bezpečnostné odporúčania pre Pakistan. Ako vždy, buďte opatrní a užite si svoju dovolenku. Po nastolení mieru a istoty je dôvodné predpokladať, že Pakistanci si opäť vybudujú svoje letoviská pri mori so všetkým, čo k tomu patrí, t.j. hotely, obchody, ďalšie služby, infraštruktúra. Prírodný potenciál pre úspech v turizme je vysoký.

Pamiatky

Kultúrne dedičstvo Pakistanu tvoria pamiatky, monumentálne sochy alebo nápisy, skupiny budov a lokality, prírodné prvky, geologické a fyziografické útvary a prírodné lokality, ktoré sú dôležité z hľadiska vedy, ochrany alebo prírodných krás, sú definované ako prírodné dedičstvo. V Pakistane je šesť lokalít svetového dedičstva a ďalších 26 je na predbežnom zozname.

 • Archeologické ruiny v Moenjodaro jedným z najväčších miest civilizácie údolia Indus a bolo prvým plánovaným mestom v južnej Ázii. Nachádza sa na brehoch rieky Indus a prekvitalo medzi 2.500 a 1.500 pred Kristom. Mesto bolo väčšinou postavené z pálenej tehly a dodržiavalo prísny plán siete. Boli tam verejné kúpele, sýpka a prepracovaný odvodňovací systém. V 2. storočí nášho letopočtu bola nad ruinami postavená budhistická stúpa.
 • Taxila bola obývaná už v neolite , bola dôležitým budhistickým centrom učenia medzi 5. storočím pred Kristom a 2. storočím nášho letopočtu. Archeologická lokalita pozostáva zo zvyškov štyroch osád, ktoré odhaľujú urbanistický vývoj lokality. Mesto sa nachádzalo na jednej z vetiev Hodvábnej cesty a bolo ovplyvnené Achajmenovou ríšou a Grékmi. Mohyla Bhir je spojená so vstupom Alexandra Veľkého do Taxily v roku 326 pred Kristom.
 • Budhistický kláštor Takht-i-Bahi ruiny budhistického kláštora Takht-i - Bahi , ktorý bol založený v 1. storočí nášho letopočtu a slúžil až do 7. storočia. Vďaka svojej polohe na hrebeni strmého kopca zostal dobre zachovaný aj napriek postupným inváziám do regiónu. Kláštor a pozostatky neďalekého mesta Seri Bahlol z obdobia Kushan sú jedny z najvýznamnejších budhistických pamiatok v regióne Gandhara.
 • Makli Thatta Makli je veľká nekropola v meste Thatta. Bola aktívne medzi 14. a 18. storočím. Pomníky a mauzóleá sú postavené z vysoko kvalitného kameňa, tehál a glazovaných dlaždíc. Hrobky slávnych svätcov a vládcov vrátane Jam Nizamuddin II a Isa Khan sú stále zachované.
 • Pevnosť Shalimar a Gardens v Lahore sú dva kráľovské komplexy z éry Mughalov . Pevnosť sa nachádza v severozápadnom rohu opevneného mesta Lahore a počas svojej histórie bola niekoľkokrát zničená a prestavaná.
 • Pevnosť Rohtas bola postavená za Sher Shah Suri , po jeho víťazstve nad mughalským cisárom Humayunom v roku 1541. Je výnimočným príkladom ranej islamskej vojenskej architektúry v ére pušného prachu , ktorá spája umelecké tradície z Turecka a indického subkontinentu.

Hlavné mesto Islamabád

Islamabad znie ako zaujímavé miesto. Ak ste v Islámábade, môžete sa tešiť na rôzne cestovateľské a turistické aktivity. Pamätajte, že pred cestovaním sa informujte o aktuálnych bezpečnostných opatreniach a odporúčaniach. Užite si svoj pobyt v Islámábade. Tu je niekoľko tipov na to, čo môžete v tomto regióne robiť:

 • Faisalova mešita Navštívte jednu z najväčších mešít na svete. Je to impozantná budova so štyrmi minaretmi a krásnym vnútorným dvorom.
 • Lokálne trhy a bazáre Prejdite sa po trhoch a bazároch, kde nájdete tradičné remeslá, oblečenie, šperky a ďalšie miestne produkty.
 • Margalla Hills National Park Ak máte radi prírodu, vyberte sa na túru do Margalla Hills. Ponúka krásne výhľady na mesto a okolitú krajinu.
 • Rawal Lake Relaxujte pri jazere Rawal, kde môžete ísť na prechádzku, piknikovať alebo si prenajať čln.
 • Islamabad Museum Ak máte záujem o históriu a kultúru Pakistanu, navštívte toto múzeum, kde nájdete rôzne exponáty.
 • Daman-e-Koh Toto miesto ponúka panoramatický výhľad na celé mesto. Je to obľúbené miesto na fotografovanie.

Zľavy, last minute

Sledujte výskyt zľavy na zájazdy do Pakistanu, zvýhodnené lastminute.
Momentálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency