Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
dovolenka Turkménskofotogaléria Turkménsko
 
Oficiálny názov: Turkménska republika
Správne členenie: 5 oblastí
Politický systém:prezidentská republika
Hlavné mesto:Ašchabad
Rozloha v km2:488 100
Obyvateľstvo:5 100 000 (hustota 10 os. / km2)
Jazyk:turkménština, ruština
Mena:turkménsky manat ( 1€ -> cca 7060 TMM )
Lokalita:Kajiny sveta - Ázia
Časové pásmo: Z + 5:00h
Susedia:Afganistan, Irán, Kazachstan, Uzbekistan
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Turkménsko
 dovolenka Turkménsko
 • hotely Turkménsko
 • doprava Turkménsko
 • letenky Turkménsko
 • cestovné kancelárie Turkménsko
 • lastminute Turkménsko
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Turkménsko

Rozvoju cestovného ruchu v Turkménsku venuje vláda vysoká pozornoť. Prírodno-turistické a historicko-kultúrne možnosti krajiny, bohaté národné tradície a ich jedinečnosť sú dôležité oblasti rozvoja turizmu.

Cestovný ruch

Ciele zvyšovania medzinárodnej úrovne krajiny v oblasti cestovného ruchu a zaujatia významného miesta na svetovom trhu cestovania. V krajine sú rozvinuté rôzne druhy cestovného ruchu. Zahŕňajú výlety za historickými a kultúrnymi pamiatkami, dovolenky v letoviskách, športové zájazdy, výlety do horskej púštnej krajiny, výlety za prírodnými pamiatkami a pod.

Rozširovanie ponuky destinácií cestovného ruchu a jeho mnohých druhov, skvalitňovanie materiálnej a vybavenej základne odvetvia, skvalitňovanie ponúkaných služieb, príprava vysokokvalifikovaného personálu pre odvetvie a posilnenie informačných a komunikačných aktivít, dosiahnutie rozvoja cestovného ruchu priemyslu krajiny na domácom a zahraničnom trhu je hlavným smerom rozsiahlych aktivít v tomto smere

Dovolenkové destinácie v Turkménsku

Turkménsko je bohaté na kultúrne a historické pamiatky, ako aj na atraktívne prírodné pamiatky. Nádherné zákutia Kopetdagu, flóra a fauna púšte Karakum, brehy rieky Amu, Koytendag, subtropické oblasti juhozápadného Turkménska, ako aj turkménske pobrežie Kaspického mora sú veľmi efektívnymi miestami pre ekologickú turistiku. Okrem toho je ekoturizmus v Turkménsku organizovaný najmä v Bathyz, Repetek, Sunt-Hasardag a iných národných rezerváciách.

Údolie Aydere je jedným z najkrajších miest Západného Kopetdagu je údolie Aydere. Charakterizuje ho horsko-púštna klíma, rozmanitosť flóry a fauny, nádherné potoky s desiatkami prameňov, staré hrady a historické pamiatky z dávnych čias.

Koytendag sa nachádza na juhovýchode krajiny a je jedným z najsľubnejších miest v rozvoji ekoturizmu. Stopy dinosaurov, ktorí žili v staroveku, nachádzajúce sa v Koytendag etrap, sú veľmi zaujímavé pre tých, ktorí ich pozorujú. Krásne a jedinečné miesta Koytendagu, ako je vodopád Umbardere, kirgizská jaskyňa, prameň Gaynarbaba a horské údolia.

Údolie Sumbar, ležiace na juhozápade krajiny, je jedným z najperspektívnejších miest v rozvoji cestovného ruchu. Údolie Sumbar sa vyznačuje krásnymi horskými potokmi, prameňmi, jedinečnou faunou, sladkým ovocím a orechovými lesmi.

Púšť Karakum, jedna z najväčších piesočnatých púští na svete, priťahuje množstvo turistov z celého sveta svojou bohatou faunou a flórou, horúcim, suchým podnebím, nemennou prírodnou krajinou, oázami nachádzajúcimi sa na jej hraniciach, historickými a archeologickými a inými unikátmi Vlastnosti. Na jar a na jeseň je pre ľudí vhodnejšia krásna príroda púšte Karakum.

Aktivity

Ochrana prírody V štátnej politike Turkménska sa s cieľom zabezpečiť environmentálnu bezpečnosť a blahobyt venuje osobitná pozornosť otázke zachovania pôvodnej štruktúry turkménskej prírody a odkázania jej nádhernej krásy budúcim generáciám, a v tejto oblasti je veľká -realizujú sa celoštátne a celoštátne výhodné práce rozsahu.

Turistika v záujme ďalšieho skvalitnenia práce turistického priemyslu v krajine sa osobitná pozornosť venuje zlepšovaniu ciest spájajúcich osady a obľúbené turistické miesta. Na tento účel sú vytvorené všetky potrebné podmienky pre pešiu turistiku, pre turistov a turistov na príjemný oddych na tých cestách.

Zdravie je jedným z hlavných odvetví národného hospodárstva Turkménska je sektor zdravia, rekreácie a sanatória. Počet priemyselných zariadení a služieb poskytovaných verejnosti vo všetkých regiónoch krajiny sa každým dňom zvyšuje.

Dovolenka pri mori

Turkménske pobrežie Kaspického mora, ktoré je považované za jednu z najčistejších pláží v regióne, najbohatšie miesto na prírodné krásy a nádheru – národná zóna cestovného ruchu „Avaza“, je veľmi efektívnym a jedinečným miestom pre medzinárodný a miestny cestovný ruch. Pobrežie Kaspického mora, známe svojou čistou morskou vodou, príjemným vzduchom, minerálnymi zlúčeninami a liečivým bahnom, je veľmi vhodné pre rozvoj systému ekoturistiky s jedinečnou faunou a biodiverzitou.

Pamiatky, turkménske naj

Turkménske naj sa zapísali aj do svetových rekordov. Prvýkrát získal prvenstvo v knihe rekordov najväčší ručný koberec na svete s rozlohou 301 metrov štvorcových. Ašchabad, hlavné mesto Turkménska, bolo uznané ako najbelšie mramorové mesto na svete. Ďalšími pamiatkami hlavného mesta Turkménska sú stožiar štátnej vlajky pred Štátnym múzeom Turkménska, ktoré je považované za najvyššie na svete, komplex fontán Oguz Khan and Sons, ktorý sa nachádza pri vstupe na medzinárodné letisko Ašchabad, Oguz. Khan hviezda turkménskeho televízneho a rozhlasového centra a kultúrneho centra Elem s krytým vyhliadkovým kolesom, ako aj socha koňa Akhalteke, ktorý zdobí pódium olympijského štadióna ako najväčší symbol koňa na svete.

Sports Aquatics Center ako najväčšia krytá plaváreň na svete, 1-2018 Tréningový kurz o cyklistike, ktorý sa konal 1. júna 2019 na Ašchabadskom viacúčelovom štadióne, bol najväčším cyklistickým tréningovým kurzom a zároveň najdlhším pravidelným cyklistickým pretekom, ktorý sa konal 1. 2019 v Ašchabad Olympic Town, ako aj v Ašchabad a na medzinárodných letiskách v meste Turkmenabat sú zaradené do zoznamu svetových rekordov.

Hlavné mesto Ašchabad

Krajina sa realizuje v krásnom hlavnom meste Ašchabad. Pozitívne skúsenosti nahromadené v rozvoji krajiny sú v súčasnosti prezentované tu v hlavnom meste, ktoré priťahuje pozornosť svetového spoločenstva. Zároveň komplexný vývoj bieleho mramoru Ašchabad, ktorý sa stal perlou východu, a jeho nápadný vzhľad prebúdzajú príjemné pocity medzi turkménskymi občanmi aj odborníkmi v tejto oblasti, ako poznamenáva Arkadag (Ašchabad), ktorý sa mení na perlu regiónu a je symbolom autority a dôstojnosti vlasti, hrdosti ľudu.

Mesto je teraz stredobodom pozornosti sveta. Komplexná modernizácia mestskej infraštruktúry na základe pokročilých technológií zvýšila jeho jedinečnú architektúru a slávu hlavného mesta Turkménska. Ašchabad je zo dňa na deň krajší. Poskytuje pohodlie pre mestské obyvateľstvo, priaznivé podmienky zodpovedajúce vyspelým medzinárodným normám. V posledných rokoch sa modernizovali celé okresy nášho hlavného mesta, jeho historické centrum. Vznikli nové obytné štvrte. Vytvorené stovky komplexov stelesňujúcich štruktúry s jedinečným architektonickým vzhľadom. Početné budovy hlavného mesta boli ocenené prestížnymi oceneniami na architektonických súťažiach konaných na medzinárodnej úrovni. Niektoré z nich sa dostali do knihy svetových rekordov.

Ašchabad zaujal svoje právoplatné miesto medzi najkrajšími mestami sveta, kde sa sústreďuje najväčší počet budov z bieleho mramoru.To je dôkaz uznania svetovým spoločenstvom, veľké úspechy vo vývoji hlavného mesta Turkménska a opevnenia Ašchabadskej pozície. Najnovšie dostupné úspechy v oblasti stavebných technológií sveta sa premietajú do reality v budovách Ašchabadu.

Zľavy, last minute

Sledujte miestne médiá pre výskyt zľavy na zájazdy do Turkménska, zvýhodnené lastminute.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency