Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Uruguaj dovolenkafotogaléria Uruguaj
 
Oficiálny názov: Uruguajská východná republika
Správne členenie: 19 departmentov
Politický systém:parlamentná republika
Hlavné mesto:Montevideo
Rozloha v km2:176 220
Obyvateľstvo:3 500 000 (hustota 20 os. / km2)
Jazyk:španielčina
Mena:uruguajské peso ( 1€ -> cca 27 UYU )
Lokalita:Kajiny sveta - Amerika
Časové pásmo: Z - 3:00h
Susedia:Argentína, Brazília
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas
Pozri tiež: Uruguaj
 dovolenka Uruguaj
 • hotely Uruguaj
 • doprava Uruguaj
 • letenky Uruguaj
 • cestovné kancelárie Uruguaj
 • lastminute Uruguaj
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Uruguaj

Dovolenka Uruguaj ponúka nekonečné prirodzené krajiny a množstvo histórie, vyvážené stabilné počasie po celý rok, osviežujúce pláže a výnimočnú starostlivosť o životné prostredie.

Cestovný ruch

Uruguaj zaznamenal v roku 2019 celkovo tri milióny turistov, čím sa v absolútnom vyjadrení umiestnil na 50. mieste na svete. To je nárast o 27 priešok oproti roku 2017. Fakt, že menšie krajiny dosahujú v porovnaní absolútneho počtu hostí pravidelne nižšie výsledky, je zrejmý. Ak uvedieme počet turistov vo vzťahu k počtu obyvateľov Uruguaja, výsledok je oveľa porovnateľnejší: v počte turistov na obyvateľa sa Uruguaj umiestnil na 46. mieste na svete. V Južnej Amerike sa umiestnil na 1. mieste. V roku 2020 v sektore cestovného ruchu vygeneroval Uruguaj okolo 1,09 miliardy amerických dolárov. To zodpovedá 1,8 percenta hrubého domáceho produktu a približne 10 percentám všetkých príjmov z medzinárodného cestovného ruchu v Južnej Amerike. Pred obdobím pandémie boli tržby 2,34 miliardy dolárov, čo je 3,8 percenta hrubého domáceho produktu. Každý návštevník tak minul na svoju dovolenku v Uruguaji v priemere 671 dolárov. V roku 2020 sa príjmy turistov prepadli v dôsledku pandémie z 2,34 miliardy dolárov (2019) na len 1,09 miliardy dolárov v Uruguaji, čo je pokles o 54%.

Administratívne členenie Uruguaja

Uruguaj je rozdelený do 19 historických departementov vrátane autonómneho mesta Montevideo. Ďalšiu úroveň správy vytvoril zákonom r 2010, kedy bolo napokon zriadených 89 obcí. Regióny a hlavné mestá:

 • Artigas - Artigas
 • Canelones - Canelones
 • Cerro Largo - Melo
 • Colonia - Colonia del Sacramento
 • Durazno - Durazno
 • Flores - Trinidad
 • Florida - Florida
 • Lavalleja - Minas
 • Maldonado - Maldonado
 • Montevideo - Montevideo
 • Paysandú - Paysandú
 • Rio Negro - Fray Bentos
 • Rivera - Rivera
 • Rocha - Rocha
 • Salto - Salto
 • San Jose - San Jose de Mayo
 • Soriano - Mercedes
 • Tacuarembo - Tacuarembo
 • Treinta a Tres - Treinta a Tres

Dovolenkové destinácie v Uruguaji

Malebné mestá Uruguaja v jednej z najbezpečnejších krajín na kontinente, sú fascinujúce na objavovanie, pretože nádherné centrá koloniálnej éry, pulzujúce tango kluby a široká škála historických a kultúrnych pamiatok vás lákajú k návšteve. Nádherné pláže, ktoré lemujú Atlantický oceán, ponúkajú slnko, more, piesok a surfovanie, ako aj zábavné a priateľské plážové rezorty, zatiaľ čo vo vnútrozemí sa vedľa seba rozprestierajú úžasné prírodné rezervácie vedľa rozsiahlych rančov s dobytkom. Uruguaj je veľmi priateľská cestovateľská krajina, ktorá má čo ponúknuť.

Montevideo - ____

Colonia del Sacramento - ____

Punta Ballena - ____

Punta del Este - ____

Tacuarembo - ____

Piriapolis - ____

Salto - ____

Cabo Polonio - ____

Carmelo - ____

Punta del Diablo - ____

La Paloma - ____

Dunes José Ignacio - ____

Paysandú - ____

Tacuarembó - ____

Rocha - ____

Dovolenka pri mori

Costa de Oro (Zlaté pobrežie) je jedným z hlavných miestnych turistických centier, aj keď niektoré veľké plážové strediská v regióne, ako napríklad Atlántida a La Floresta, navštevujú aj zahraniční turisti, ktorí hľadajú pokojnú a bezpečnú destináciu. Región zahŕňa asi tridsať prímorských letovísk a pobrežných miest, ktoré sa tiahnu cez 70 kilometrov pozdĺž rieky Río de la Plata medzi dvoma potokmi Pando a Solís Grande. Niektoré z najvýznamnejších sú Salinas, Pinamar, Marindia, Villa Argentina, Atlántida, Las Toscas, Parque del Plata, La Floresta, Costa Azul, Bello Horizonte, Cuchilla Alta a Jaureguiberry, a mnohé ďalšie. Tieto rodinné strediská sú ideálne pre návštevníkov strednej triedy; čo týmto destináciám chýba na luxuse, to vynahrádzajú komfortom a službami, ponúka všetky zariadenia, ktoré môže priemerný turista potrebovať. Piesočnaté pláže v tejto oblasti sú ako stvorené na šport a keďže sa nachádzajú pri rieke „šírej ako more“, ponúkajú výhľady ako na oceán. Jazda pozdĺž pobrežia Costa de Oro je veľmi odporúčanou alternatívou pre rozmanitú krajinu, ktorá je k dispozícii len niekoľko kilometrov. Opustené a preplnené pláže, ploché úseky piesku, piesočné duny, prírodné rybníky, veľké vlny a borovicové lesy, aby sme vymenovali aspoň niektoré, sú príkladmi tejto rozmanitosti. Po nádhernom letnom západe slnka a pozorovaní, ako sa slnko skrýva za horizontom, má nočný život Costa de Oro čo ponúknuť. Plážové letovisko Atlántida je miestom, kde sa nachádzajú hlavné atrakcie nočného života vrátane reštaurácií, kasína a niekoľkých krčiem a nočných klubov.

Hlavné mesto Montevideo

Montevideo, hlavné mesto Uruguaja, harmonicky spája modernu a tradíciu. Staroveké architektonické poklady, ako je el Cabildo, Iglesia Matriz (kostol Matriz) a Puerta de la Ciudadela (mestská brána), štýly ako secesia a art deco a špičkové moderné budovy, ako je Torre de las Comunicaciones (Komunikačná veža ), dávajú mestu jedinečnú identitu. Rambla (nábrežná promenáda) hlavného mesta, ktorá poskytuje prístup k viac ako 30 km pobrežia, je jedným z hlavných atribútov Montevidea. Obrovské množstvo zelených plôch, parkov a záhrad. Montevideo má tiež rozsiahlu kultúrnu scénu. Napríklad, jeho divadelné inscenácie a jeho múzeách, kultúrnych stánkoch. V roku 2013 bolo Montevideo po druhýkrát vymenované Úniou iberoamerických hlavných miest (UCCI) za hlavné mesto liberoamerickej kultúry.

Pamiatky

-

Aktivity

Gaucho kultúra - ____

Carneval - ____

Národný park Santa Teresa - ____

Domov Tanga - ____

Zľavy

Sledujte miestne médiá pre výskyt zľavy na zájazdy do Uruguaj, zvýhodnené lastminute.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency