Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Spojené štátyfotogaléria Spojené štáty
 
Oficiálny názov: Spojené štáty americké
Správne členenie: 50 štátov
Politický systém:federatívna republika
Hlavné mesto:Washington
Rozloha v km2:9 631 418
Obyvateľstvo:308 750 000 (hustota 32 os. / km2)
Jazyk:angličtina, španielčina
Mena:americký dolár ( 1€ -> cca 1,25 USD )
Lokalita:Kajiny sveta - Amerika
Časové pásmo: Z - 5:00h
Susedia:Kanada, Mexiko
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Spojené štáty
 dovolenka Spojené štáty
 • hotely Spojené štáty
 • doprava Spojené štáty
 • letenky Spojené štáty
 • cestovné kancelárie Spojené štáty
 • lastminute Spojené štáty
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Spojené štáty

Spojené štáty americké ponúkajú širokú škálu dovolenkových destinácií, z ktorých každá má svoju jedinečnú príťažlivosť. Či už máte záujem o objavovanie prírodných divov, pulzujúcich miest alebo relaxačných pláží, pre každého je tu niečo.

Cestovný ruch

Spojené štáty americké majú vysoko výkonnú ekonomiku v oblasti cestovania a turizmu. Celosvetovo sa umiestňuje na 4-6. mieste v predchádzajúcich rokoch. Krajina ponúka prostredie veľmi priaznivé pre podnikanie (16.), so silnou IKT pripravenosťou (19.) a kvalifikovanými ľudskými zdrojmi (13.). Silná globálna konektivita krajiny prostredníctvom leteckej dopravy (2.) a výnimočná infraštruktúra turistických služieb (3.) umožňuje turistom prístup k obrovským prírodným (10.) a kultúrnym (13.) zdrojom. Výkon v oblasti environmentálnej udržateľnosti je slabý (115.), pričom krajina stráca časť pôdy v oblasti lesného hospodárstva. Zároveň bezpečnostné obavy (84.) týkajúce sa teroristických hrozieb pôsobia rušivo. Investície do modernejšej pozemnej infraštruktúry a zlepšenie ochrany životného prostredia je kľúčom k maximalizácii rozvoja sektora cestovný ruch v Spojených štátoch.

Cestovný ruch 2017: Medzinárodné turistické príjazdy 77.510.282. Príjmy z medzinárodného cestovného ruchu 204.523 mil. USD. Priemerné príjmy na príchod 2.640 USD. HDP priemyslu cestovania a turizmu 487.967 mil. USD (2,7%). Zamestnanosť v odvetví 5.633.170 pracovných miest, t.j. 3,8% trhu práce.

Dovolenkové destinácie v Spojených štátoch

Spojené štáty americké sú federáciou, ktorá pozostáva z 50 štátov, federálneho okresu, piatich hlavných neregistrovaných území, deviatich menších odľahlých ostrovov a 326 indiánskych rezervácií. Ide o tretiu najväčšiu krajinu sveta z hľadiska územia aj celkovej rozlohy. Zoznam štátov: Alabama, Aljaška, Arizona, Arkansas, Kalifornia, Colorado, Connecticut, Delaware, Florida, Georgia, Havaj, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nové Mexiko, New York, Severná Karolina, Severná Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pensylvánia, Rhode Island, Južná Karolína, Južná Dakota, Tennessee, Texas, Utah, Vermont, Virginia, Washington, Západná Virgínia, Wisconsin, Wyoming.


TiCHOMORiE

Aljaška

Aljašská divočina, posledná hranica Ameriky. Scénická krása, obrovské ľadovce z doby ľadovej a bohatá divočina. Aljaška je jedinečnou kajinou, akú nenájdete nikde inde na svete. Na Aljaške nájdete širokú škálu aktivít. Čokoľvek robíte, cestovanie po Aljaške je zábava. Sledovanie divokej zveri, orly krikľavé po stovkách, losy a karibu, milióny lososov v riekach, vydry, veľryby a sviňuchy.

Jazda Aljaškou je nezabudnuteľným zážitkom, nedotknuté jazerá a týčiace sa hory. Leťte na Aljašku a prenajmite si auto alebo karavan. Nájdete tu 3 trasy označené ako národné "Scenic Byways;" diaľnice Glenn a Seward Highways s ľadovcami prístupnými po ceste a Alaska Marine Highway, trajektová trasa spájajúca viac ako 5.600 km pobrežných vodných ciest.

Navštívte najväčší národný park krajiny, Aljaška je domovom 17 národných parkov. Od pohorí a sopiek až po divoké rieky a rozľahlú tundru. Wrangell-St. Elias je najväčší národný park krajiny, a pozrite si najlepší zachovaný príklad medeného banského mesta z 20. storočia.

Plavba k ľadovcu, pozrite sa na staroveké obrovské rieky ľadu, ktoré vyrezávali aljašské hory. Môžete sa priblížiť k ľadovcom na výletných a jednodňových plavbách v mnohých oblastiach Aljašky vrátane Glacier Bay, Kenai Fjords a Prince William Sound.

Lietanie je na Aljaške spôsob života a výlet na Aljašku by nebol úplný bez letovej exkurzie. Získajte pohľad na túto skvelú krajinu z vtáčej perspektívy, keď obídete majestátnu horu McKinley, odveziete sa plavákom do chaty v divočine alebo pristanete na ľadovci v helikoptére.

Preskúmajte divočinu a v noci prespite v teplej posteli. Výlety a prehliadky so sprievodcom vás zavedú do rôznych odľahlých miest, kde si môžete užiť takmer akékoľvek vonkajšie aktivity. Ubytujte sa v backcountry chate na muškárenie a pozorovanie medveďov, alebo sa pripojte k expedícii do jedného z odľahlých parkov, lesov alebo úkrytov na Aljaške. Preskúmajte bohatú históriu a jedinečnú kultúru Aljašky. Každý región má svoje vlastné jedinečné národy a zvyky. Od tradičnej hudby a tanca až po krásne umenie domorodcov.

Kalifornia

Kalifornia je jednou z najlepších dovolenkových destinácií na svete. Od svojho slávneho pobrežia ponúka životné dovolenky pri mori v jednom Golden State. Na tomto veľkom a rozmanitom mieste si skutočne každý nájde niečo a ešte veľa zostáva, aby ste sa sem vracali. Slnečné pláže a surferi vo vlnách, oslnivé mestá plné kultúry a zábavy, úchvatné parky a výhľady hodné akéhokoľvek zoznamu. Kalifornia má neporovnateľnú hviezdnu kvalitu. Vychutnajte si zoznam ikonických zábavných parkov podľa detského želania alebo si doprajte niektoré z najlepších zážitkov z jedla a vína na svete. Či už z balkóna päťhviezdičkového hotela alebo cez zips stanu, Kalifornia je skutočne zlatá.

Národné parky, veľkolepé krajiny, úžasné pobrežie, dramatické púšte a drsné hory ponúka scénické výlety aj adrenalínové dobrodružstvá. Svetové dedičstvo UNESCO Yosemitský národný park, národný park Redwood, celoročné aktivity. Splav rieky Gold Country, túry za divokými kvetmi v štátnom parku Anza-Borrego Desert State Park, golfové ihriská. Santa Cruz, High Sierra, v zime lyžovanie, plavba s pozorovaním veľrýb pri severnom pobreží. Kalifornské umenie a kultúra presahujú steny svetových múzeí. Komunity ako Carmel-by-the-Sea, Idyllwild a Laguna Beach predvádzajú bohaté umelecké dedičstvo. Festival Coachella Valley Music and Arts Festival Palm Springs, Monterey Jazz Festival, pobrežie San Francisco ’s Outside Lands. Staré mesto San Diego ovplyvnené Mexikom.

Surfovanie na Huntington Beach, známej ako Surf City, USA. Filmové hviezdy z Hollywoodu. Kalifornia je krajinou veľkých mestských brán so vzrušujúcimi centrami, ako Union Square v San Franciscu, dynamické centrum Los Angeles a Sunset Strip a historická štvrť Gaslamp v San Diegu. Nechajte si čas a zažite ikonické mestské atrakcie, ako je Disneyland Resort v Anaheime, SeaWorld San Diego a Universal Studios Hollywood, zelené Balboa Park v San Diegu a svetoznáma zoologická záhrada. Blaženosť v luxusných kúpeľoch a wellness. Haute couture v butikoch v Beverly Hills alebo v South Coast Plaza v Costa Mesa. Vydajte sa na VIP prehliadku filmových pozícií a top atrakcií.

Ochutnajte jedlá vytvorené michelinskými šéfkuchármi, ako je Thomas Keller vo francúzskej práčovni v Yountville alebo Wolfgang Puck v Spago v Los Angeles. Jednou z najlepších svetelných šou na svete – západ slnka v Kalifornii – z útesov Mendocino. Sledujte mystickú hmlu víriacu cez most Golden Gate v San Franciscu a pozerajte sa na dúhové vodopády v národnom parku Yosemite.

Havaj

Nezameniteľné ostrovy, nezabudnuteľné zážitky od zhonu na Oahu až po romantiku na Maui a prenasledovanie nevychodených ciest na Lanai a Molokai, Havajské ostrovy ponúkajú dostatok nápadov, čo môžete vidieť, robiť a cítiť, aby ste naplnili sny na celý život. Veľkolepé havajské pláže a svieže údolia ponúkajú nekonečné zážitky vrátane surfovania, turistiky, parašutizmu, výletov helikoptérou, pozorovania veľrýb a zipsov. Môžete si tiež v noci zaplávať s mantami, splaviť sa tunelmi na starých cukrových plantážach a prejsť sa mesačnou krajinou v Garden of the Gods.

Národný park Haleakala na Maui, Dom slnka, obrovská štítová sopka, výhľady na východ slnka. Pamätník udalostí na Pearl Harbor v roku 1941. Park Waimea Canyon na Kauai „Veľký kaňon Pacifiku“ vznikol kolapsom sopky, ktorá vytvorila ostrov. Národný historický park Puuhonua o Honaunau, známy svojimi fantastickými vyrezávanými maskami, je posvätným útočiskom, ktoré Havajčania používali v staroveku. Havaj je domovom piatich aktívnych sopiek. Štyri sa nachádzajú na ostrove Havaj: Kīlauea, Maunaloa, Hualālai a Maunakea. Piata, Haleakalā, sa nachádza na Maui. Národný park Hawaii Volcanoes sa nachádzajú dve aktívne sopky: Kilauea a Maunaloa. Nepribližujte sa k láve.

Pobrežie Napali, krištáľovo čisté, tyrkysové vody na šnorchlovanie v kráteri Molokini pri pobreží Maui. Pláž Waikiki, ostrov Lanai, Kaunolu Village Site prehistorická havajska rybárska dedina. Na Kauai si vyskúšajte zlaňovanie vodopádov, alebo jazdu na kajaku po pokojnej rieke Wailua uprostred starobylých hôr a dažďových pralesov. Pri pobreží Kohala na Havaji sa vydajte na plavbu s pozorovaním veľrýb pri západe slnka a počúvajte veľrybie piesne na podvodnom hydrofóne.

Súkromné lekcie tanca hula, na festivale Merrie Monarch sa zhromažďujú najlepšie hula skupiny na veľkolepú súťaž. V strediskách Outrigger na Waikiki nájdete gitaristov so slabým kľúčom, známych ako ki hoalu. V Kone sa tiež každý september koná Slack Key Festival. V Biskupskom múzeu v Honolulu sa nachádza najväčšia zbierka polynézskych artefaktov na svete. Na ostrove Molokai sa nachádza Národný historický park Kalaupapa, ktorý uchováva kolónie lepry, ktoré tam fungovali do roku 1969, v blízkosti najvyšších morských útesov na svete.

Oregon

Úžasné pobrežie a skvelá príroda Oregonu. Môžete navštíviť nádherné pobrežie, sopečné hory, krištáľovo čisté jazerá a púšte, ktoré sa tiahnu kam až oko dovidí. Ak hľadáte pinoty svetovej triedy, niektoré z najlepších jedál a remeselného piva v krajine, epickú cyklistiku, jazdu na kajaku, windsurfing alebo čokoľvek iné. Vydajte sa na túru. Ubytujte sa v púšti neďaleko hory Steens alebo preskúmajte zasnežené pohorie Wallowa (tiež známe ako „Malé Švajčiarsko“). Sopečná hora Mt. Hood, národný park Umpqua, horské jazero v národnom parku Deschutes. Štátne parky Oregon ponúkajú krásne miesta na piknik, ako aj jurty, týpí, rustikálne chatky a karavaning.

Jedlo a pitie v oregone udáva trendy a vytvára chute. Nenechajte si ujsť chutné každoročné podujatia, ako je Oregonský hľuzový festival v januári, Oregonský syrový festival v marci a Feast Portland, oslava jedla a nápojov svetovej úrovne, v septembri. Nakupovanie bez dane, na rozdiel od väčšiny štátov v USA, Oregon nemá žiadnu daň z obratu. Na všetkom, čo si kúpite, ušetríte 5 až 10 percent. V obchodoch Made in Oregon nájdete jedinečné produkty a darčeky v Oregone. Golf v Oregone je výber z takmer 200 verejných ihrísk. Výhľad na hory na 30 vysokých púštnych ihrísk v strednom Oregone. Nenechajte si ujsť Bandon Dunes, ktorý časopis Golf Digest a Golf Magazine označil za golfový rezort číslo 1, a golfový klub Pumpkin Ridge, kde mladý Tiger Woods vyhral svoje tretie amatérske majstrovstvá USA za sebou.

Dedičstvo amerických Indiánov. Zatiaľ čo európske osídlenie v Oregone nie je staré ani dve storočia, americkí Indiáni obývajú tento región tisíce rokov. Dozviete sa o pôvodných obyvateľoch, minulých aj súčasných, vo výkladových centrách a múzeách v Oregone. V kultúrnom inštitúte Tamástslikt v Pendletone sa dozviete o indiánskych kmeňoch Cayuse, Umatilla a Walla Walla. Výstavy a podujatia predstavujú tradičnú pieseň, tanec, umenie, jazyk, oblečenie, náboženstvo a jedlo vytvorené týmito kmeňmi. Konfederované kmene Warm Springs zdieľajú svoje dedičstvo v Múzeu vo Warm Springs. Toto múzeum je domovom jednej z najkrajších zbierok indiánskych artefaktov z Plateau v krajine, spolu s ukážkami umenia, histórie a kultúry od členov kmeňa.

Washington

Rôznorodá krajina so štýlovými mestskými atrakciami sa pred vami rozvinie divoká a drsná scenéria severozápadného Pacifiku a ste vo Washingtone. Pred chvíľou ste opustili veľké mesto Seattle. Washington je jediný štát v „dolnej 48“, kde si ráno môžete prezrieť národný park v miernom dažďovom pralese, prejsť sa po chodníkoch pri Národnom sopečnom pamätníku v popoludní a cítiť vôňu púštnej šalvie pri západe slnka.

Seattle je vstupnou bránou do oblasti severozápadného Pacifiku, kde nádherné pohoria hľadia na bujné dažďové pralesy a dramatické pobrežia. Dva národné parky, Mount Rainier a Olympic, ponúkajú úžasné stretnutia s prírodou, ostrovy San Juan neďaleko pobrežia. Región je známy aj ako miláčik hudobného sveta, najmä od 90. rokov 20. storočia s nástupom alternatívneho a grunge rocku. Hudobná scéna prekvitala desaťročia skôr a pokračuje dodnes. Zdokumentujte históriu návštevou projektu Experience Music Project. Fanúšikovia série „Twilight“ navštívia Forks, mesto, v ktorom autorka Stephenie Meyer napísala román. Viac ako 900 vinárstiev pestuje 40 odrôd viniča v 13 pestovateľských oblastiach. Prvý Starbucks bol otvorený v Seattli v roku 1971 a nezávislé obchody prispievajú k 2,5 kaviarňam v meste na 1 000 ľudí, čo je najväčšia koncentrácia v krajine. Bohaté pobrežné vodné cesty a hojnosť poľnohospodárstva v štáte poskytujú prosperujúcu potravinovú scénu a príležitosť pre návštevníkov komunikovať s farmármi, remeselníkmi a šéfkuchármi.


WEST

Colorado

Štyri ročné obdobia dobrodružstva a rekreácie v Colorado. Kedykoľvek počas roka a užite si úžasné dobrodružstvá v prírode, prosperujúce umelecké komunity a historické miesta. Lyžujte na nedotknutých a prašanových svahoch, túra v národných parkoch a pôvabné horské mestečká. Pobyt na ranči, rafting na divokej vode a výhľady z vrcholu útesu. Vstupná brána a hlavné mesto Denver láka zábavnými podnikmi, kulinárskou scénou a pivovarmi.

Idaho

Raj pre milovníkov vzrušenia počas celého roka ponúka Idaho, má viac kilometrov určenej divočiny ako kdekoľvek inde v kontinentálnych USA. Tieto oblasti divočiny, národné lesy a štátne a miestne parky ponúkajú ľahký prístup k veľkolepým vodopádom, pstruhovým potokom s modrou stuhou, starovekým lávovým prúdom, prekvapivým pieskovým dunám, voľne tečúcim riekam, trblietavým jazerám a vysokým horám. Mestá a mestečká poskytujú pohodlie domova s ​​ubytovaním, stravovaním, obchodmi s potravinami a čerpacími stanicami a slúžia ako prirodzený základný tábor pre rekreáciu v prírode. Vydajte sa na menej prejdenú cestu po ktorejkoľvek z 31 malebných trás v Idahu, aby ste preskúmali históriu, geológiu a možnosti rekreácie v prírode. Diaľnice a cesty v Idahu predvádzajú rozmanitú krásu štátu a vedú k nezabudnuteľným dobrodružstvám.

Montana

Domov týčiacich sa vrcholkov Rocky Mountains a úchvatnej krásy národného parku Glacier. Montana je stelesnením veľkého amerického západu – rozľahlej krajiny, ktorá len čaká na preskúmanie. S iba 1 miliónom obyvateľov a väčším počtom voľne žijúcich živočíchov ako ľudí dáva Montana nový význam výrazu „široké, otvorené priestranstvá“. Od týčiacich sa vrcholkov Skalistých hôr na západe s ich nedotknutými alpskými jazerami a lúkami až po zvlnené pláne a dramatické Badlands na východe, Montana ponúka neobmedzené príležitosti na objavovanie úžasnej scenérie, očarujúcej divočiny, bohatého kultúrneho dedičstva a malého mesta.

Nevada

Od kaňonov po zábavu, v Nevade hlboko prevláda objaviteľský duch. Naprieč dobrodružstvom nabitým severozápadom štátu až do metropolitnej púšte Las Vegas na vás čakajú neobmedzené zážitky, ktoré môžete objavovať, skúmať a dobývať. Či už ide o prechádzanie obrovskými rozlohami dokorán otvorených priestorov alebo o účasť na niečom trochu viac komunitnom, ako sú hudobné a umelecké festivaly, krajina a kultúra Nevady sú šité na mieru pre kovbojov, vizionárov, snílkov. Jazdite po americkej diaľnici 50, známej ako najosamelejšia cesta v Amerike. Vodné aktivity pri jazerách Lahontan, Tahoe a Pyramid Lake. Kovbojská kultúra a priekopnícke dobrodružstvo v Elko, domove kvalitných produktov starého západu.

Severná Dakota

Od kultúry k dobrodružstvu legendárna Severná Dakota. Na tejto zemi žili Lewis a Clark, Sakakawea, George Custer a veľký náčelník Sediaci Býk dobrodružstvá nad rámec života. Vydajte sa na ich cestu, vráťte sa do výpravy Corps of Discovery a budujte Lewis & Clark Trail, alebo nechajte svoju fantáziu blúdiť Národným parkom Theodora Roosevelta. Pozrite sa na bizóny a divoké kone v parku a pozrite sa na rovnakú drsnú krajinu, ktorá inšpirovala 26. prezidenta USA. Aj dnes môžu prieskumníci objaviť to, čo robí Severnú Dakotu legendárnou. Kamkoľvek pôjdete, nájdete uspokojujúce stolovanie, inšpiratívne miestne a regionálne umenie, vzrušujúce udalosti a neobyčajné scenérie.

Južná Dakota

Vráťte sa v čase a vytvorte si spomienky na divokom západe USA, pripravte sa na živú históriu štátu Južná Dakota. Obdivujte ikonické 18-metrové kamenné steny Mount Rushmore. Crazy Horse Memorial. Objavte divokú prírodu a skalné útvary Custer State Park a túlajte sa otvorenou prériou východnej Južnej Dakoty. Poprechádzajte sa krajinou národného parku Badlands. Od prvých indiánskych obyvateľov tejto oblasti až po Divoký západ a ďalej je Južná Dakota živá a pripravená zažiť dobrodružstvo.

Utah

Domov bohatstva prírodných, národných pokladov v celom štáte, Utah je stav mysle. Krajina vymodelovaná vetrom, vodou a časom, je dokonalým plátnom pre dobrodruhov. Od svojich piatich národných parkov cez krajinu zázrakov zimných športov a lyžovanie v pohorí Wasatch až po mestské kúzla lyžiarske stredisko Salt Lake City, Utah je miestom, kde nečakané zážitky vytvárajú trvalé spomienky.

Wyoming

Od vysokých, zasnežených horských masívov až po vyvýšené prérie, Wyoming je základňou drsnej krásy a domovom najrozmanitejších divokých zvierat v USA. Má priateľskú, prívetivú kultúru so západným nádychom, ktorý je evidentný od luxusu Jackson Hole až po historické malé mestá. Od veľkej oblohy, kovbojskej kultúry cez amerických Indiánov až po päťhviezdičkové jedlo, prepychové kúpele a živú scénu remeselného piva, Wyoming ponúka osviežujúci pohľad do autentického západného života.


JUHOZÁPAD

Arizona

Objavte veľké dobrodružstvá v Arizone, najslávnejšia prírodná pamiatka Grand Canyon, gobelín úžasných farieb a fascinujúcej geológie. Štát je bohatý na zurčiace rieky, zasnežené hory, porasty borovice ponderosa, nedotknuté jazerá a piesočné pláže pri jazerách. Je to destinácia, ktorá ponúka jednoduchú kombináciu outdoorového dobrodružstva a mestskej sofistikovanosti. Prejdite sa po červených skalách a alpských lesoch. Jazdite cez púšť po Historic Route 66. Lekcia z histórie starého západu, golfová hra, značkové predajne a luxusné butiky, v Arizone sú nezabudnuteľné pôžitky.

Nové Mexiko

Dobrodružstvá, kultúra a neuveriteľné scenérie, živé kultúry v Novom Mexiku, úžasné krajiny, nezmapované základne a autentické charakteristiky z neho urobili útočisko pre umelcov aj outdoorových nadšencov. Je to miesto, kde sa jednoduché činnosti stávajú zážitkami, ktoré menia život. Nové Mexiko je miestom, kam prísť za dobrodružstvami nasiaknutými kultúrou, aby ste nakŕmili svojho ducha a naplnili svoju dušu.

Oklahoma

Zažite západnú históriu, indiánsku kultúru a južanský šarm, Oklahoma leží na jedinečnej križovatke – nielen preto, že je prakticky v strede USA, ale aj vďaka fascinujúcej zmesi západnej histórie, indiánskej kultúry a pravého južanského šarmu. S powwow a rodeami, západnými múzeami a country hudbou, južanským komfortným jedlom a pamiatkami na Route 66 je oklahomská kultúrna zmes pravá Amerika. Nie je na škodu, že je zabalený aj v peknom balení s 33 štátnymi parkami, drsnými horami, bohatou divočinou a tými slávnymi rozľahlými pláňami. Prosperujúce Oklahoma City a Tulsa dodávajú vidieckemu životu mestskú atmosféru a priateľskí miestni obyvatelia sa postarajú o to, aby ste si to všetko užili.

Texas

Kultúrne bohaté a rozmanité mestá v Texase je všetko väčšie. Od veľkosti porcií, pickupov a 10-galónových klobúkov až po tisíce kilometrov drsného, ​​nádherného terénu. Tento stav zahŕňa taký široký pás ľudských skúseností, že objavovanie všetkých jeho zákutí by trvalo mesiace – možno roky. Texas siaha od púštnych divokých oblastí a pobrežia s možnosťou kúpania až po svieže hory a rozľahlé prérie. Jeho komunity siahajú od výšin mestskej sofistikovanosti a veľkosti až po tie najmenšie, najpôvabnejšie odľahlé mestá. O vidiecku kultúru tu určite nie je núdza: rodeá, line-dance a množstvo príležitostí na dobrodružstvo na koni alebo mulici.


STREDOZÁPAD

Illinois

Chicago, Route 66 a Land of Lincoln, objavte srdce Ameriky - Illinois - poprechádzajte sa malebnými mestečkami, ako je Galena, alebo si vychutnajte veľkomestské špeciality Chicaga. Vydajte sa na cestu po historickej diaľnici v USA, Route 66. Vydajte sa na cestu Lewisa a Clarka alebo preskúmajte krajinu, ktorú prezident Lincoln nazýval domovom. Ak hľadáte pravú Ameriku skrz naskrz, nie je lepší spôsob, ako prežiť zlatý vek USA, než po jej najlegendárnejšej diaľnici Route 66. Ikonický úsek Illinois ponúka klasické reštaurácie, divadlá s autom a svojrázne atrakcie pri ceste. A v Springfielde nie ste nikdy ďaleko od pamiatok a pamiatok venovaných životu Abrahama Lincolna.

Indiana

Americká príťažlivosť v srdci Stredozápadu osobnosť, ktorá sa premieta do autentických zážitkov pre návštevníkov Indiany. Cestovatelia tu môžu pádlovať na rieke, chytať ryby v jazere, pochutnať si na domácich produktoch a spoznať pestovateľov, na farmárskych trhoch, v reštauráciách a vo vinohradoch. Mestá svetovej triedy ponúkajú medzinárodne uznávané múzeá, priestory pre divadelné umenie a energické športové podujatia. Môžu navštíviť rušné hlavné mesto, opaľovať sa pod stúpajúcimi piesočnými dunami, vyliezť na najvyššie vrcholy kopcov alebo preskúmať najhlbšie hlbiny pod povrchom zeme. Kamkoľvek cestujúci v Indiane prídu, stretnú skutočných ľudí a zážitky. V Indiane záleží na pohostinnosti. To Honest-to-Goodness Indiana.

Iowa

Kuriózna, svojrázna, typická Iowa, ktorá sa nachádza medzi riekami Missouri a Mississippi a čo by kameňom dohodil od veľkých stredozápadných miest, je známa dovolenková destinácia priamo na očiach. Toto je podstata Americana – domov Field of Dreams, Bridges of Madison County a prostredia ikonickej maľby „americkej gotiky“. Dokonca aj uprostred jemne zvlnených kopcov, rozľahlej poľnohospodárskej pôdy a pokojných hlavných ulíc je veľa vecí, ktoré vám zrýchlia pulz. Či už ide o pádlovanie na divokej vode, objavovanie jaskýň, ziplining, horské dráhy alebo diaľkové bicyklovanie, Iowa osloví aj vašu dobrodružnú stránku.

Kansas

Nedotknutá krása v srdci USA, Kansas je kúsok klasickej Ameriky s drsnou kovbojskou kultúrou a rozsiahlymi prériami. „Domov, domov na výbehu“ sú slová z oficiálnej piesne štátu a návštevníci môžu zostať na autentických rančoch s dobytkom od rustikálneho až po farmársky štýl. Štát je bohatý na históriu amerických Indiánov s múzeami venovanými kmeňom, ktoré tu kedysi žili (štyri stále žijú). Vo Flint Hills si môžete prezrieť rozľahlú prériu s vysokou trávou, aby ste sa dozvedeli o význame tohto jemného a krásneho ekosystému. Vidieť bizóna a zúčastniť sa rodea. Urobte si čas na jedenie: Kansania sú hrdí na svoj údený gril, steaky z Kansas City a pohodlné jedlá ako vyprážané kurča a domáci koláč.

Michigan

Svet prírodných krás a vzrušujúcich atrakcií Michigan je miesto, kde si môžete vychutnať tie najjednoduchšie potešenia. Ako pláže s cukrovým pieskom, lesy zdobené tými najživšími farbami, malebné mestečká, ktoré vás privítajú vrúcnejšie ako letné dni, a mestá, ktoré podnecujú fantáziu. Život na stredozápade je tu všetko, len nie malý, kde sa pri každom dobrodružstve odhaľujú ohromujúce brehy jazier, hlboké lesy a dramatické útesy a duny. Krajine zodpovedajú len desiatky eklektických miest a ikonické mesto s povesťou výroby skvelých áut – a ešte kvalitnejšej hudby a zábavy.

Minnesota

Pozvánka pre všetkých outdoorových objaviteľov milujúcich prírodu, Indiáni z kmeňa Dakota prvýkrát pomenovali túto krajinu „minisota“, čo znamená „krajina vody sfarbenej do neba“, keď sa tu usadili pred viac ako tromi storočiami. Dnes je Minnesota stále známa svojou úchvatnou scenériou s nádhernými lesmi, krásnou prériou a trblietavými modrými jazerami posiatymi celý štát. Návštevníci sa môžu prejsť po kamennej ceste cez prameň Mississippi, aby si podľa legendy zabezpečili dlhý a šťastný život. 240-kilometrová diaľnica 61 pozdĺž pobrežia jazera Superior, All-American Road, ponúka štátne parky, malebné výhľady, vodopády a maják Split Rock.

Nebraska

Široko otvorené nebo v srdci Ameriky, Nebraska má zázraky v každom smere: rozľahlé prérie na východe, majestátne útesy a vrcholy na západe a piesočné duny medzi nimi, vďaka čomu je výlet taký malebný, ako aj zábavný. Štát je tiež bohatý na históriu a ponúka veľa príležitostí na objavovanie jeho dedičstva. Po vypočutí príbehov si vytvorte vlastný. Prehliadka Ashfall Fossil Beds State Historical Park, vydajte sa po Lewis and Clark Trail alebo preskúmajte historickú vojenskú pevnosť. Bez ohľadu na to, kam idete – alebo odkiaľ ste – budete vždy vítaní s vrúcnym úsmevom.

Ohio

Dovolenková destinácia pre milovníkov kultúry, milovníkov vzrušenia, rodiny a gurmánov, Ohio. Všetky vaše obľúbené veci na USA: idylické scenérie, výdatná kuchyňa, profesionálny šport, dokonca aj rock 'n roll – tu majú svoj domov. Tento štát na stredozápade hraničí s jazerom Erie na severe a riekou Ohio na juhu s rôznymi ľuďmi, miestami a zážitkami, ktoré medzi nimi čakajú. Tri hlavné mestské centrá - Cleveland, Columbus a Cincinnati - ponúkajú umenie, kultúru, hudbu, kuchyňu a liehoviny. Pre rodiny sú tu špičkové zábavné parky, akváriá a zoologické záhrady. Milovníci outdooru sa môžu vydať na túru, bicyklovať, pádlovať a kempovať uprostred hustých lesov a pieskovcových útesov alebo na brehu jazera Erie. Milovníci športu majú na výber profesionálny baseball, futbal, futbal, hokej a basketbal.

Wisconsin

Brána k Veľkým jazerám. Predstavte si zvlnenú krajinu pokrytú žiarivým jesenným lístím, dobrodružstvo na snežnom skútri v zime, prechádzku medzi kvitnúcimi čerešňami na jar a útočisko v letnej chate pri jazere. Toto sú momenty, ktoré priťahujú ľudí do Wisconsinu. Tento klenot štátu si zamilujú outdooroví dobrodruhovia a rodiny a nesklamaní nebudú ani gurmáni a milovníci kultúry. Wisconsin je kráľ večerných klubov, hlavné mesto výroby syra, rodisko Franka Lloyda Wrighta, domov Harley-Davidson a krajina 11 indiánskych kmeňov.


JUHOVÝCHOD

Alabama

Krása, história, kultúra a dobrodružstvo Alabamy, slávna pieseň „Sweet Home Alabama“ je viac než len pieseň. Je to krajina histórie, kultúry, hudby a dobrodružstva v krajinách od pláží po hory. Miestne reštaurácie ponúkajú chutné grilované jedlá a čerstvé morské plody z rybárskych dedín. Múzeá pokrývajú všetko od Hnutia za občianske práva a legendárnej hudby až po rýchle autá a rýchlejšie vesmírne lode. To všetko nájdete v srdci juhovýchodu USA. Montgomery a Birmingham sú vzdialené 2,5 hodiny jazdy od Atlanty v štáte Georgia. Mobile a pláže Gulf Shores sú približne v rovnakej vzdialenosti od New Orleans v Louisiane. Mestá Alabamy Florence, Muscle Shoals a Huntsville sú len pár hodín jazdy od Nashvillu v štáte Tennessee.

Arkansas

Blues, grilovanie a skvelá príroda, Arkansas známy ako The Natural State pre úžasné horské výhľady a čisté tečúce potoky, je jedinečným pokladom, ktorý čaká na objavenie. Je to ideálna destinácia pre tých, ktorí chcú zažiť vzrušujúce mestá aj idylické vidiecke oblasti vzdialené len krátku jazdu autom. Hoci môže byť známe zelenými horami a mohutnými riekami pretekajúcimi cez útesy, je to aj jedno z rodísk blues, jazzu a ľudovej hudby. Mestá ako Little Rock, Hot Springs a Bentonville ponúkajú kozmopolitnú atmosféru, zatiaľ čo návšteva Ozarks poskytuje pohostinnosť v malom meste na juhu medzi týčiacimi sa borovicami.

Florida

Objavte viac, keď preskúmate každý kút Floridy, slnečná Florida sa nachádza na juhovýchode USA s pobrežím Atlantického oceánu a Mexického zálivu a je domovom mnohých prekvapení. Navštívte trvalé obľúbené miesta na Floride, ako sú pláže a zábavné parky – potom sa vydajte za ne a objavte prírodné poklady, prvotriedne kultúrne atrakcie a skryté drahokamy. Nekonečné dobrodružstvo na južnej Floride vidieť a byť videný na South Beach v Miami , plnej architektúry Art Deco, galérií, butikov, reštaurácií a barov. V noci sa oblasť rozžiari tanečnými klubmi, latino hudbou, DJ-mi a kokteilovými barmi.

Georgia

Príďte a preskúmajte všetko, čo Georgia ponúka, Georgia ako ikonická destinácia juhu USA víta návštevníkov množstvom nezabudnuteľných pamiatok a zážitkov, ktoré možno nájsť len tu. Georgia vyniká tým, ako napĺňa očakávania – a ako ich definuje. S veľkými mestami a malými mestečkami, rozmanitou populáciou, prosperujúcim umením a kultúrou a geografickým rozsahom od hôr po pláže je Georgia oveľa viac ako len jeho slávne broskyne. Tento štát neustále nanovo definuje, čo to znamená byť na juhu, prostredníctvom miest, perspektív a ľudí, vďaka ktorým je Georgia také jedinečné.

Kentucky

Od ručne vyrábaného bourbonu až po kulinárske tradície, vytvorte si spomienky v štáte Bluegrass - Kentucky duch je živý a zdravý v celom štáte Bluegrass - od Daniela Boonea a ďalších prieskumníkov, ktorí prvýkrát prešli cez priepasť Cumberland Gap, až po návštevníkov, ktorí dnes skúmajú hlbiny národného parku Mammoth Cave. Môžete to vidieť na džokejoch, ktorí pretekajú s majestátnymi plnokrvníkmi k víťazstvu v Kentucky Derby a ochutnávajú ho prostredníctvom majstrov liehovarov, ktorí vyrábajú 95 percent svetového bourbonu. Môžete si ho vychutnať od šéfkuchárov, ktorí pozdvihujú kuchyňu Kentucky a cítiť to na umelcoch, ktorí nachádzajú inšpiráciu v prírodných krásach tohto štátu.

Louisiana

Nakŕmte svoju dušu jedinečným jedlom, hudbou a kultúrou, Louisiana je miesto ako žiadne iné. Po stáročia rôzne kultúry nazývali Louisianu domovom a prispeli k hlbokej a pestrej histórii štátu. Francúzske, španielske, nemecké, talianske, africké a domorodé americké kultúry majú v Louisiane historické dedičstvo – výsledkom sú jedinečné chute, legendárna hudba a trvalé tradície. Pridajte k tomu inšpiratívnu krajinu a nespočetné množstvo divokej prírody a zistíte, že Louisiana má čo ponúknuť každému cestovateľovi. Príďte si pre úsmevy – nie pre suveníry – a pripravte sa na ponorenie do bohatej kultúry, pretože Louisiana nie je pre divákov, ale pre účastníkov.

Mississippi

Trochu blues, ponorte sa do Mexického zálivu na „Riviera of the South“ a potom na ne ťuknite do rytmu autentickej bluesovej hudby. Nasledujte cesty uznávaných vodcov hnutia za občianske práva a postavte sa vedľa sochy kráľa rock'n'rollu. Vyživte svoju dušu a telo v Mississippi, ktorá je známa svojou ochranou historických miest, dedičstvom kreatívneho umenia a prírodnými zázrakmi. Mohutná rieka Mississippi tvorí západnú hranicu štátu a návštevníci môžu nájsť na jedálnom lístku čerstvo ulovené krevety, ako aj grilované rebierka a vyprážané sumce. Takmer každý na svete pozná Elvisa Presleyho, trvalého „kráľa rock'n'rollu“. Pozrite si rodisko legendy a detský domov v Tupelo. Zapózujte si vedľa sochy v životnej veľkosti, ktorá ho zobrazuje vo veku 13 rokov, a vstúpte do kostola, kde sa začala jeho láska k južanskej gospelovej hudbe.

Missouri

Centrum nostalgie Route 66, hudobnej zábavy a vonkajšej zábavy, návšteva Missouri je ako bufet s americkým zážitkom, od vrcholu kultového Gateway Arch cez vzrušujúce produkcie v Branson až po jaskyne a lesy medzi nimi. Užite si tu trochu zo všetkého, od malebných divov štátu až po život vo veľkom meste. Plavba po Route 66 za vintage Americana; obujte si tanečné topánky na večery plné jazzu, blues a ďalších; navštívte jeden z viac ako 50 štátnych parkov pre vonkajšie dobrodružstvo; a zastrčiť na tanier pomaly pečeného grilu.

Severná Karolina

Preskúmajte Great Smoky Mountains až po Outer Banks, najvyššie vrcholky hôr na východe USA sa stretávajú so 482 kilometrami pobrežia v Severnej Karolíne – obe krajiny ponúkajú nekonečné výhľady, aké ste doteraz nevideli. Štát je domovom stoviek vodopádov, štyroch národných lesov a desiatok jazier, riek a potokov, ktoré sú ideálne pre outdoorové dobrodružstvá. Naplánujte si výlet plný prvenstiev, aby ste zistili, prečo sa Blue Ridge Parkway nazýva „Americká obľúbená jazda“, choďte na závesné lietanie len čo by kameňom dohodil od miesta prvého letu s motorovým pohonom na svete alebo strávte kvalitný čas v jednom z mnohých pulzujúcich miest, kde môžete ochutnať svetoznámy gril, miestne vyrábané pivo a remeselné destiláty.

Južná Karolína

Objavte Južnú Karolínu, sviatok južanského jedla, histórie a šarmu, od pohoria Blue Ridge na západe až po Atlantický oceán na východe ponúka Južná Karolína toľko rozmanitosti terénu, ako aj atrakcií a aktivít. Štát je rozdelený na tri regióny. Severná časť štátu, zakotvená v rastúcom meste Greenville, je známa outdoorovými aktivitami a malebnými horskými mestečkami. Región Midlands (Piemont) je domovom hlavného mesta štátu Columbia a jazera Murray, obľúbeného miesta na rybolov a člnkovanie. Pobrežie Južnej Karolíny nezahŕňa len plážové a golfové raje ako Hilton Head Island a Myrtle Beach, ale aj historický Charleston s dláždenými ulicami, farebnou architektúrou a historickou štvrťou na pobreží. Najlepšie to všetko uvidíte na klasickom roadtripe z brehu na vysočinu.

Tennessee

Soundtrack Ameriky – vyrobený v Tennessee, pešia turistika po Appalachian Trail, dobýjanie horských dráh v Dollywoode, ochutnanie Jacka Danielsa a grilovanie, púť do Gracelandu alebo prejavenie úcty v Národnom múzeu občianskych práv, je ťažké prekonať množstvo aktivít v Tennessee. Táto južná destinácia spája historické a moderné miesta ako Memphis, Nashville, Knoxville a Chattanooga. Hľadajte miesta občianskej vojny, pamätníky za občianske práva a niektoré z najlegendárnejších hudobných pamiatok priamo vedľa svetových kultúrnych podnikov, trendových reštaurácií, remeselných liehovarov a pivovarov.

Virginia

Jedna z najrozmanitejších sviatkov v USA, na dovolenke vo Virgínii môže byť najťažším rozhodnutím vybrať si z mnohých vzrušujúcich možností: história s moderným nádychom, úchvatná prírodná krása, nakupovanie v značkových predajniach a butikoch, nasávanie slnka pozdĺž kilometrov nedotknutého pobrežia, vychutnávanie si miestneho vyrábať a popíjať ocenené vína. Toto je prvá, najväčšia a najprosperujúcejšia kolónia podľa kníh v USA; je tiež, ako hovorí miestne príslovie, „pre milovníkov“.

Západná Virgínia

Preskúmajte nebeskú krásu Západnej Virgínie, štát pre všetky ročné obdobia, Západná Virgínia nikdy neprestane inšpirovať, či už bicyklujete a plávate pod letným slnkom, alebo jazdíte po malebných cestách, aby ste nasali medovo tónované odtiene jesene. Zimy vítajú lyžovanie a snehové hry, zatiaľ čo jar vás láka do hôr za divokými kvetmi a vodopádmi. Milovníci kultúry objavia stáročné apalačské tradície veľmi živé v malých mestách a historických pamiatkach, zatiaľ čo gurmáni si môžu objednať regionálne špeciality čerstvé z fariem. Urobte to všetko v tomto dokonale umiestnenom štáte, len čo by kameňom dohodil od stredoatlantického a juhovýchodného regiónu USA.


SEVEROVÝCHOD

Connecticut

Kultúra a história s šarmom Nového Anglicka, Connecticut ponúka perfektnú zmes zážitkov na jednom perfektne umiestnenom mieste. Medzi New Yorkom a Bostonom v štáte Massachusetts je miesto, kde príroda a kultúra žijú bok po boku, kde relaxáciu nájdete hneď za rohom od nadšenia a kde legendárna história nemá nikdy ďaleko k súčasnému štýlu. V Connecticute nájdete toľko zážitkov tak blízko seba. Či už ho navštívite na týždeň alebo si z neho urobíte základňu na objavovanie Nového Anglicka, Connecticut je oveľa viac než len jedna destinácia.

Delaware

Pláže, kráľovská krása a nákupy bez daní, od honosných sídiel cez krištáľovo čisté pláže až po nákupy bez daní, Delaware je štát, ktorý ponúka toľko dobrodružstiev za tak krátky čas a za tak malé náklady. Či už začnete v kráľovských rodinných sídlach Du Pont na severe alebo v morských rezortoch na juhu, ktoré sú vhodné pre rodiny, Delaware ponúka cestovateľom, ktorí sú v časovej tiesni a dbajú na rozpočet, také možnosti, aké jednoducho nikde inde na východe USA nenašli. Pobrežie. Je to všetko priamo uprostred akciou nabitého Stredného Atlantiku s ľahkým prístupom z blízkych medzinárodných letísk, železničných liniek. Vyberte si svoju príchuť zábavy a vychutnajte si krajinu nekonečných objavov.

Maine

Maine: skvelá príroda, kultúra a kuchyňa, štát Maine, prezývaný Vacationland, je viac ako destinácia – je to zážitok, ktorý vám vyrazí dych. Maine zahŕňa všetko, čo je autentické, jedinečné a jednoduché, a Mainers sú hrdí na to, že si užívajú široko otvorené priestory hlbokých lesov a pulzujúceho pobrežia štátu. Inšpiráciu nachádzajú v prírodnom svete, aby ich začlenili do svojich každodenných činností – od jednoduchej prípravy dokonalej homárskej rolky až po svetovo preslávené remeselné spracovanie ich lodí.

Maryland

Preskúmajte pláže, Baltimore a koloniálnu históriu, Maryland sa často nazýva „Amerika v miniatúre“ pre svoju rozmanitú krajinu, od hôr až po nábrežia. Maryland, jedna z prvých 13 kolónií USA, bola prvýkrát osídlená Angličanmi v roku 1634. Bol to siedmy štát, ktorý ratifikoval americkú ústavu v roku 1788. Maryland je známy mnohými vecami, ale predovšetkým svojím pobrežím a vodnými cestami, najmä zálivom Chesapeake Bay. Je tiež oslavovaný pre svoj prístup k čerstvým morským plodom (najmä krabom) a jeho najväčšie mesto, Baltimore. Fort McHenry v Baltimore je miesto, kde bola napísaná národná hymna USA. Štát bol počas občianskej vojny centrom vojenskej činnosti a návštevníci môžu preskúmať štyri chodníky občianskej vojny, ktoré sledujú stopy vojakov z tej doby. Annapolis, prístavné mesto, ktoré bolo kedysi hlavným mestom USA, je domovom koloniálnych budov, ako aj námornej akadémie Spojených štátov amerických. Odtiaľ sa môžete plaviť na škuneri v zálive Chesapeake. V Baltimore navštívte rodisko Babe Ruth alebo Národné akvárium.

Massachusetts

Od oceánu až po hory, Massachusetts ponúka mimoriadne bohaté zážitky v mestách a prírode po celý rok. Preskúmajte malebné dedinky, objavte fascinujúcu kultúru a pozrite sa na úžasnú prírodnú scenériu, ako aj na viac ako 45 majákov a najstaršie ihrisko v Major League Baseball. Prejdite sa po bostonských historických štvrtiach Beacon Hill a North End, prehliadnite si areály Harvardskej univerzity a Massachusettského technologického inštitútu v Cambridge a oddýchnite si na piesočnatých plážach od Cape Cod po Cape Ann. Západné Massachusetts sa môže pochváliť vonkajšími exkurziami vrátane dobrodružstiev v korunách stromov, pozorovaním jesenného lístia a zimnými túrami, ako aj umeleckou a kultúrnou scénou. Utečte do wellness rezortu alebo útulného nocľahu s raňajkami v pohorí Berkshire, nechajte sa rozmaznávať moderným luxusom v bostonskej Seaport District alebo si oddýchnite v pokojnom prímorskom útočisku na ostrovoch Nantucket a Martha's Vineyard. Zažite rozmanitosť Massachusetts, ktorá je domovom osôb hovoriacich 140 jazykmi, škálou svetových kuchýň a rôznorodými štvrťami oslavujúcimi kultúrne križovatky. Šesť hlavných regiónov v Massachusetts poskytuje možnosti pre cestovateľov, ktorí chcú vytvoriť dovolenku plnú dobrodružstiev po celý rok.

New Hampshire

Dokonalá destinácia pre milovníkov outdoorových aktivít, New Hampshire sa na mape môže zdať malé, ale jeho rozmanité regióny ponúkajú množstvo destinácií a atrakcií – od historických riečnych údolí až po týčiace sa vrcholy najvyšších hôr na severovýchode. Cesty lemované kamennými múrmi vedú do typických dedín v Novom Anglicku, míle malebných lesov a parkov, lákavých jazier, vidieckej krajiny z pohľadníc a množstva príležitostí na rekreáciu vonku.

New Jersey

Príťažlivé atrakcie v každom smere, New Jersey, známe svojou blízkosťou k New Yorku a Philadelphii, má tiež rozmanitú krajinu, ktorá je ďaleko od mestského života. Slávne pobrežie Jersey Shore je lemované piesočnatými plážami a pokojnými mestečkami, plus nie príliš pokojné Atlantic City, kde nájdete rušné kasína a nočný život. Ale nezabudnite: New Jersey sa nazýva Garden State. Štvrť Meadowlands neďaleko New Yorku hostí viac ako 265 druhov vtákov a na Princetonskej univerzite vás obklopí svieža zelená krajina. Ak chcete získať vlastné vzdelanie, navštívte národný historický park Morristown, kde sa nachádza veliteľstvo George Washington's Revolutionary War.

New York

Objavte najlepšie veci, ktoré môžete robiť, New York je štát, ktorý je známy a zároveň plný prekvapení. Od vzrušenia z hlbokomorského rybolovu pri brehoch Long Island až po pokojnú turistiku a pádlovanie v pohorí Adirondack, sú tu štyri ročné obdobia atrakcií, či už ste doma alebo vonku. Len tu sa môžete kĺzať ponad „Grand Canyon of the East“, Štátny park Letchworth, na let teplovzdušným balónom, zúčastniť sa ukážok fúkania skla naživo v Corning Museum of Glass a ochutnať ročníky z ocenených vinárstiev pozdĺž rieky.

Pennsylvánia

Naskočte do rodinnej zábavy v zábavných parkoch, múzeách a na farmách Amish, Pensylvánia má všetky ingrediencie na skvelú rodinnú dovolenku, počnúc mestom postaveným na čokoláde (kto by to nemal rád?), World of Little League Museum a viac ako tuctom zábavných parkov a vodných parkov. Ponúka tiež veľkomestskú kultúru – myslite na prvotriedne múzeá, vedecké centrá, divadelné sály a záhrady vo Philadelphii, Pittsburghu a ďalších živých mestských centrách. Vydajte sa mimo miest na turistiku, cyklistiku a člnkovanie v 121 štátnych parkoch a spoznajte Amishov na farmách a dedinách. Nezabudnite preskúmať kľúčovú úlohu štátu v histórii USA vo Philadelphii's Independence Hall a na bojiskách Gettysburgu.

Rhode Island

Tapiséria prírody, kultúry a histórie pri mori, to, čo najmenšiemu štátu USA chýba na veľkosti, vynahrádza kultúrnym bohatstvom a prírodnými krásami. Rhode Island, známy ako oceánsky štát, je ohraničený 643 kilometrami pobrežia s tradíciami námorníctva, čerstvými morskými plodmi, nedotknutými plážami a nekonečnou zábavou na vode. Tento raj pre milovníkov prírody, ktorý sa presúva do vnútrozemia, sľubuje všetky druhy outdoorových aktivít, od boulderingu až po let teplovzdušným balónom. Pridajte k tomu hĺbku histórie z koloniálnej éry, celoročné podujatia a trendy kulinárske možnosti – nehovoriac o blízkosti Bostonu a New Yorku – a Rhode Island je závideniahodná destinácia.

Vermont

Uvoľnite sa a znovu sa spojte s matkou prírodou, vitajte vo zvláštnom a povzbudzujúcom svete, ktorým je Vermont, miesto, ktoré zahŕňa nezávislé myslenie, priateľskosť, vášeň pre šport a záľubu v vynaliezavosti. Ľudia, krajina, dedičstvo, odlišné ročné obdobia, slávne jesenné lístie, známy javorový sirup, uznávané pivovary a najviac snehu na východnom pobreží robia zo štátu Green Mountain nádherne zážitkovú destináciu.

Washington DC

Nezabudnuteľná panoráma Washingtonu, DC je poznačená niektorými z najslávnejších svetových pamiatok. Úchvatné stavby, sochy a chrámy, ktoré zdobia National Mall, rozprávajú fascinujúce príbehy prostredníctvom svojej histórie a dizajnu. Od Washingtonského pamätníka po pamätník druhej svetovej vojny až po pamätník Martina Luthera Kinga Jr., DC sleduje históriu USA. Urobte si však čas a vydajte sa za nákupné centrum. Nespočetné množstvo múzeí, sofistikované stravovanie, rozmanité obchody, profesionálne športové tímy a na jar neuveriteľné čerešňové kvety v okolí Tidal Basin sú nenáročné na prechádzky, krátke výlety na bicykli alebo jazdy metrom.


ÚZEMiA USA

Americká Samoa

Tropický útek v južnom Pacifiku, viete predstaviť posledný autentický tropický únik na území USA, bola by to Americká Samoa. Asi v polovici cesty medzi Havajom a Novým Zélandom v srdci Polynézie je Americká Samoa skutočne mimo vychodených ciest. Deväťdesiat percent jeho neuveriteľných sopečných vrcholov, hustých dažďových pralesov a nedotknutých koralových útesov zostáva panenskou krajinou. Samojské dedičstvo je rovnako zachované. Preskúmajte históriu druhej svetovej vojny, ponorte sa do sviežej scenérie, ponorte sa do krištáľových vôd a ponorte sa do pestrej starodávnej kultúry.

Guam

Malý ostrov s veľkým duchom, s priemerom 30 stupňov Celzia pre najvyššie teploty a 26 °C pre najnižšie je plážové počasie po celý rok na ostrove Guam v Tichom oceáne, na území USA od roku 1950, kde sú len dve ročné obdobia: suché (december až jún) a daždivé ( júl až november). Nedovoľte, aby vás ten dážď odviedol. Na tomto ostrove, ktorý je dlhý len 48 kilometrov, široký 14,5 kilometra a známy svojimi plážami, kultúrou Chamorro a historickými pamiatkami pochádzajúcimi zo španielskej kolonizácie a druhej svetovej vojny, sú krátke lejaky.

Severné Mariány

Nekonečné výhľady na oceán, nekonečná ostrovná zábava, Severné Mariány, jednoduchšie známe ako Mariány, sú jednoduchým únikom za teplého počasia v západnom Tichom oceáne. Keď už budete na ostrovoch tohto amerického spoločenstva, jediné ťažké rozhodnutie, ktoré budete musieť urobiť, je, či sa budete opaľovať na krásnej pláži, skúsiť šťastie v kasíne, hrať golf s oslnivým výhľadom na Filipínske more alebo sa ísť potápať potápanie pri stroskotaní lode z druhej svetovej vojny. Potom opäť nie je dôvod, prečo by ste ich nemohli robiť všetky.

Portoriko

Ostrovný raj s bohatou kultúrnou históriou, od ohromujúcej rozmanitosti národného lesa El Yunque až po jednu z najjasnejších bioluminiscenčných zátok na svete, Portoriko prekypuje prírodnými krásami, ktoré treba objavovať. Vytiahnite si uterák a relaxujte na jednej z mnohých tropických pláží ostrova. Obujte si turistické topánky na prechádzku cez niektoré z 36 prírodných rezervácií Portorika, 19 štátnych lesov a päť úkrytov pre divokú zver a získajte vizuálny bufet neustále sa meniacich scenérií. Hľadáte viac adrenalínu? Je tu podšívka na zips, lezenie po skalách, zlaňovanie, šnorchlovanie, potápanie a ďalšie. Táto skromná destinácia prekypuje autentickými zážitkami, ktoré nie sú známe, od miestnych trhov cez múzeá umenia až po vystúpenia miestnych hudobníkov. Uistite sa, že uvidíte všetko - od koloniálneho mesta Old San Juan cez hory až po nedotknuté ostrovy ako Vieques a Culebra.

Americké Panenské ostrovy

Zažite slnkom zaliatu krásu Amerických Panenských ostrovov, medzi Atlantickým oceánom a Karibským morom nájdete štyri dynamické ostrovy s rušnými historickými štvrťami, živými kultúrami, luxusnými jedlami a rozľahlými plážami známymi svojimi smaragdovými vodami a svetlým koralovým pieskom. Územie Spojených štátov amerických od roku 1917 tvoria Americké Panenské ostrovy štyri hlavné ostrovy – St. Croix , St. John , St. Thomas a Water Island – plus 50 menších ostrovov, cays a ostrovčekov, ktoré sú súčasťou karibského súostrovia. Americké Panenské ostrovy sú tiež lídrom v oblasti trvalo udržateľného cestovného ruchu so záväzkom chrániť a zachovávať svoje prírodné prostredie a kultúrne dedičstvo.

Zľavy

Sledujte miestne médiá pre výskyt zľavy na zájazdy do USA, zvýhodnené lastminute.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency