Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Zimbabwe dovolenkafotogaléria Zimbabwe
 
Oficiálny názov: Republika Zimbabwe
Správne členenie: 8 provincií + 2 mestá
Politický systém:prezidentská republika
Hlavné mesto:Harare
Rozloha v km2:390 580
Obyvateľstvo:13 350 000 (hustota 34 os. / km2)
Jazyk:angličtina, mašončina, matabelčina
Mena:zimbabwský dolár ( 1€ -> cca ___ )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z + 2:00h
Susedia:Južná Afrika, Botswana, Mozambik, Zambia
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Zimbabwe
 dovolenka Zimbabwe
 • hotely Zimbabwe
 • doprava Zimbabwe
 • letenky Zimbabwe
 • cestovné kancelárie Zimbabwe
 • lastminute Zimbabwe
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor
 

Dovolenka Zimbabwe

Cestovanie do Afriky - safari - bolo vždy spojené s dobrodružstvom, divokou zverou, horúčavou a suchom alebo záplavami. Po desaťročí násilia sa časy pre Zimbabwe opäť menia. Politická stabilita sa vracia a krajina sa vracia na cestovateľskú mapu.

Cestovný ruch

Sprievodca cestovného ruchu pre Zimbabwe uvádza, že krajina v oblasti turizmu rastie, za posledné obdobie stúpla o 6 priečok v poradí 136 monitorovaných krajín sveta je na 114 mieste. Silné stránky konkurencieschopnosti Zimbabwe vo svetovom "travel a turizmus" (T&T) vytvárajú prírodné zdroje, otvorená vízová politika (23) a mierové časy. Krajina zlepšila svoju ICT pripravenosť vďaka rozšíreniu používania mobilných telefónov, výhodné ceny hotelov a poplatkov v leteckej doprave zvýšili hodnotu tunajších prírodných zdrojov. Na zozname svetového dedičstva UNESCO má Zimbabwe zapísané dve prírodné (Viktoriine vodopády, Národný park Mana Pools) a tri kultúrne pamiatky. Zväčšili sa územia chránených oblastí a podarilo sa zlepšiť povedomie o výnimočných prírodných zdrojoch (48). Environmentálna udržateľnosť krajiny je pozitívna (68) a množstvo ohrozených druhov je nízke. Životné prostredie naznačuje riziká ako nedostatky v úprave vody ale aj pozitíva akým je prírastok zalesnených území.

Napriek vzostupu v rebríčku, turistický potenciál v Zimbabwe zostáva do značnej miery nevyužitý. Infraštruktúra (104), ľudské zdroje (129) a zdravotníctvo a hygienické podmienky (136) sú všetko faktory, ktoré vyžadujú značné investície a ich budúce zlepšenie týchto ukazovateľov by znamenalo nové príjmy pre turizmus aj pre celkovú konkurencieschopnosť krajiny v celosvetovom meradle.

Administratívne členenie Zimbabwe

Zimbabwe má centralizovanú vládu a na administratívne účely je rozdelené do ôsmich provincií a dvoch miest s provinčným štatútom. Každá provincia má hlavné mesto provincie, odkiaľ sa zvyčajne vykonáva vládna správa výkon moci.

 • Bulawayo - Bulawayo
 • Harare - Harare
 • Manicaland - Mutare
 • Mashonaland Central - Bindura
 • Mashonaland východ - Marondera
 • Mashonaland West - Chinhoyi
 • Masvingo - Mesto Masvingo
 • Severná Matabeleland - Lupane
 • Matabeleland Juh - Gwanda
 • Midlands - Gweru

Dovolenkové destinácie v Zimbabwe

Pešia turistika - veľa ciest do Zimbabwe sa uskutočňuje v nákladných autách ako súčasť impozantných pozemných ciest až z Kapského Mesta. Menej známe je však to, že Zimbabwe má najlepšiu sieť turistických chodníkov. Tajomstvom úspechu je dobrý turistický sprievodca, ktorý vás povedie na horu Nyangani, najvyššiu horu krajiny, alebo cez pohorie Chimanimani.

Rodinné cestovanie - výhodou pre Zimbabwe je skutočnosť, že nie je známa ako rodinná destinácia. Porozprávajte sa so špecialistom na rodinnú dovolenku šitú na mieru a objavíte svet, kde môžete jeden deň sledovať nosorožce a druhý sa vydať na rafting na Zambezi. Vydajte sa na nočnú hru v Hwange alebo sa nechajte postriekať Viktóriinými vodopádmi. Oplatí sa pozrieť si aj výlety do troch krajín po súši, ktoré sa špecializujú na rodiny.

Národný park Mana Pools - jeden z menej známych národných parkov v krajine sa môže pochváliť biotopom pre slony a levy pijúce na brehoch Dolného Zambezi. Jeho názov znamená štyri, kvôli štyrom vnútrozemským bazénom, ktoré sú zvyškami jazier mŕtveho ramena. Tieto miesta priťahujú hrochy, krokodíly a obrovské množstvo vtáctva, vďaka čomu je aj toto miesto zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Viktóriine vodopády - môžete si ich dať bungee, zipline, plávať nad nimi v Čertovom bazéne, loviť v nich, preletieť nad nimi a popri nich sa vydať na plavbu pri západe slnka. Alebo môžete jednoducho nechať prírodu, aby si vytvorila svoj vlastný adrenalín a nechať zvuk tohto najúžasnejšieho pohľadu, aby vám rozbúšil srdce sám. Pretože bez ohľadu na to, ako túto nádheru prežívate, je hlboká.

Národný park Hwange - najväčší národný park v krajine a len na skok od Viktóriiných vodopádov, má prosperujúcu populáciu slonov a z veľkej päťky tu nájdete štyri. Je tiež spojená s chránenými krajinami v Botswane a Namíbii, takže divoká zver v pohybe je tu črtou. A s verejnými a súkromnými kempingovými zariadeniami v parku je možné sledovať divokú zver 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Rieka Zambezi - existuje mnoho spôsobov, ako to zažiť, a len sledovať, ako sa rúti cez Viktóriine vodopády, je obľúbený spôsob. Môžete sa však tiež plaviť na kanoe na jeho miernejších vodách a ak cestujete s odbornými sprievodcami, môžete sa preplaviť rajom divokej zveri a popri tom vidieť hrochy, slony a byvoly. Pre milovníkov adrenalínu je rafting na divokej vode bezkonkurenčný na Zambezi. Raftujte vždy zodpovedne.

Divoká zver - biologicky rozmanité a nádherné Zimbabwe sa nachádza na rozhraní tropickej strednej Afriky a miernej južnej Afriky a zároveň ponúka životne dôležité napájadlá pre divokú prírodu pri rieke Zambezi, bazénoch Mana a jazere Kariba. A tak ahoj zebra, slon, lev, leopard, byvol, žirafa, gepard, impala... zoznam by mohol pokračovať ďalej.

Mestá - je nezvyčajné, že v cestovateľských sprievodcoch nenájdete aspoň jedno mesto, ale mestská ponuka Zimbabwe je úprimne povedané, dosť slabá. V časoch najväčšej slávy boli čisté a upravené. Teraz sú parky a múzeá s malými finančnými prostriedkami ošarpané. Využite svoj čas a vyrazte do prírody, ktorá je opakom. V skutočnosti sú mestá cestovateľskou utópiou.

Safari - dúfajme, že správy sa teraz v Zimbabwe po Mugabeho ére zlepšujú. Avšak, ako všade, zlé správy často prevýšili dobré. Rozľahlá, nedotknutá divočina, hory, priateľskosť Zimbabwe. Dokonca aj policajti na blokoch ciest sú zdvorilí. Oceňujú nový nárast cestovného ruchu a vítajú návštevníkov. Vzrušujúce sedemdňové safari poskytuje prístup do niektorých zimbabwianskych národných parkov a chránených súkromných území.

Pamiatky

 • Ruiny Veľkej národnej pamiatky Zimbabwe – hlavného mesta kráľovnej zo Sáby podľa prastarej legendy sú jedinečným svedectvom bantuskej civilizácie Shona medzi 11. a 15. storočím. Mesto s rozlohou takmer 80 ha bolo dôležitým obchodným centrom a bolo známe už od stredoveku.
 • Národná pamiatka Khami Ruins - vznikla po opustení hlavného mesta Veľkej Zimbabwe v polovici 16. storočia, je veľmi archeologicky zaujímavým nálezom predmetov z Európy a Číny ukazuje, že Khami bolo po dlhú dobu hlavným centrom obchodu.
 • Matobo Hills - oblasť vykazuje množstvo charakteristických skalných útvarov týčiacich sa nad žulovým štítom, ktorý pokrýva veľkú časť Zimbabwe. Veľké balvany poskytujú bohaté prírodné úkryty a sú spojené s ľudskou činnosťou od staršej doby kamennej až po rané historické časy a odvtedy s prestávkami. Majú tiež vynikajúcu zbierku skalných malieb. Pohorie Matobo naďalej poskytuje silné zameranie miestnej komunite, ktorá stále využíva svätyne a posvätné miesta úzko spojené s tradičnými, sociálnymi a ekonomickými aktivitami.
 • Národný park Mana Pools, oblasti Sapi a Chewore Safari - na brehoch Zambezi sa nad riekou a záplavovými oblasťami týčia veľké útesy. Oblasť je domovom pozoruhodnej koncentrácie divokých zvierat vrátane slonov, byvolov, leopardov a gepardov. V oblasti sa nachádza aj významná koncentrácia nílskych krokodílov.
 • Viktóriine vodopády (Mosi-oa-Tunya) - patria medzi najpozoruhodnejšie vodopády na svete. Rieka Zambezi, ktorá je v tomto bode široká viac ako 2 km, sa hlučne rúti dolu sériou čadičových roklín a dvíha dúhovú hmlu, ktorú je možné vidieť na viac ako 20 km.
 • Národná pamiatka Ziwa - národné pamiatky Ziwa nesú dôkazy o ľudskom zamestnaní pre všetky hlavné archeologické obdobia identifikované v archeologickej sekvencii Zimbabwe. Teda od doby lovcov a zberačov doby kamennej až po historické časy. Územie zahŕňa: ložiská z doby kamennej, miesta skalného umenia, skoré farmárske komunity osady, krajina neskorších roľníckych komunít poznačená terasami a poľnými systémami, hradiskami, jamovými stavbami a kamennými ohradami, pecami na tavenie a kovanie železa a početnými zvyškami omietnutých obytných štruktúr.
 • Klaster Naletale - sa nachádza v južnej a strednej časti Zimbabwe približne 90 kilometrov južne od mesta Gweru. Tento zhluk pozostáva z viacerých lokalít s kamennými múrmi, ktoré fungovali ako centrá osídlenia medzi 16. a 18 .storočiami. Výskum ukázal, že klaster Naletale v Dzimbabwes bol súčasťou siete podobných lokalít nachádzajúcich sa v južnej Zambezii. Klaster Naletale je však jedinečný v tom, že má najvyššiu koncentráciu takýchto miest murovaných suchým kameňom v južnej Zambezii, v lokalizovanom geografickom priestore. Patria sem Naletale, Nsalansala, Arupanga, Shangangwe, Bhila, Gwenaguru, Belmont Ruin a Lawdale..

Hlavné mesto Harare

Hlavné mesto Zimbabwe, Harare, je nádherné, presvetlené, otvorené mesto. Vysoko na centrálnej náhornej plošine krajiny. Je to mesto moderných budov, Jakaranda lemované širokými dopravnými tepnami, krásnymi parkami, záhradami a množstvom scénických turistických atrakcií v rámci mestských periférií a okolo nich, ako sú Domboramwari, Balancing Rocks v Epworthe, National Heroes Acre, Národná galéria Zimbabwe. Medzi ďalšie atrakcie patrí Múzeum ľudských vied, lesy Mukuvisi, jaskyne Domboshava, park leva a geparda.

Letisko Roberta Gabriela Mugabeho

Medzinárodné letisko Roberta Gabriela Mugabeho, predtým známe ako medzinárodné letisko Harare, bolo založené v roku 1956, vtedy známe ako letisko Salisbury. Nachádza sa 15 kilometrov južne od mesta Harare, hlavného mesta Zimbabwe. Letisko je hlavnou vstupnou bránou do Zimbabwe a je prirodzenou vstupnou bránou do južnej Afriky. Medzinárodné letisko Roberta Gabriela Mugabeho je najväčšie letisko v Zimbabwe, ktoré sa môže pochváliť pristávacou dráhou dlhou 4725 metrov a širokou 46 metrov, ktorá je schopná odbaviť lietadlá so širokým trupom, ako je Boeing 777/B747 alebo ekvivalent. Budova medzinárodného terminálu pre pasažierov je schopná odbaviť 2,5 milióna cestujúcich ročne, zatiaľ čo domáci terminál pre cestujúcich dokáže vybaviť 500.000 cestujúcich.

Lesy Mukuvisi

Rozlohou 263 hektárov pôvodných lesov Msasa a Miombo majú veľmi výhodnú polohu na úvodné zoznámenie sa so životom zveri v Zimbabwe predtým, ako navštívite národný park alebo chatu Game lodge. Uvidíte zebru, žirafu, losa, pakoňa, pštrosa a impalu, vrátane niektorých ich mláďat narodených v lesoch, ako aj širokú škálu vtákov a domorodú flóru. Nachádza sa na predmestí Harare v Hillside s viac ako 140 pôvodnými druhmi stromov vrátane msasa, muhacha a munhondo a viac ako 300 druhmi vtákov, užite si krásu prírody bez toho, aby ste opustili hranice mesta. Lesy sú domovom mnohých dôležitých environmentálnych organizácií, ako sú Campfire, The Orchid Society, Action Magazine, The Zambezi Society a Wildlife and Environmental Zimbabwe, ktorých úlohou je dohliadať na životné prostredie.

Priehrada Cleveland

Rekreačnou lokalitou Cleveland Dam prešiel v minulosti veľký rozvoj infraštruktúry. Okraj priehrady lemuje nádherný les a pekný výhľad na priehradu. Zbadali sme kormorány a volavky, ale aj vodný monitor, či opice leguány a mačiaky. Haka Game Reserve má kanoe na prenájom. Oblasť sa zmenila skôr na smetnú nádobu a po jej okrajoch sa povaľovali odpadky. Víkendy môžu byť hlučné s hudbou a preplnené a pravdepodobne je lepšie sa im vyhnúť. Oblasť teraz vyzerá unavene a potrebuje modernizáciu.

Aktivity

 • Safari
 • Pozorovanie divokej zveri
 • Národné parky
 • Poznávanie
 • Turistika
 • Off-road 4x4

Dovolenka v prírode

Zimbabwe je fascinujúca krajina s bohatou prírodou a jedinečnými zážitkami. Príroda znamená národné parky, divoká zver a safari. Tu je niekoľko možností, ako si užiť dovolenku v Zimbabwe: Navštívte Viktóriine vodopády, najväčšie vodopády planéty, ktoré sú jedným z prírodných divov sveta. Môžete ich obdivovať aj z vtáčej perspektívy pri lete vrtuľníkom. Rafting na rieke Zambezi patrí k adrenalínovým aktivitám, spláviť rieku Zambezi na divokom raftingu je cennou trofejou. Táto adrenalínová aktivita vás prenesie cez nádherné scenérie a rýchle prúdy. Bungee jumping skúste skočiť jeden z najvyšších bungee jumpingov sveta pri Viktóriinych vodopádoch. Prechádzka s levmi zažite unikátny zážitok a prejdite sa s levmi v ich prirodzenom prostredí.

Gurmánske zážitky ochutnajte miestne špeciality, ako sú krokodýl, steaky z rôznych antilop, zebry a pštrosy. Nezabudnite si dopriať aj skvelé juhoafrické vína. Zimbabwe je krajinou s bohatou históriou, kultúrou a prírodou. Nech sa vám dovolenka v tejto fascinujúcej destinácii stane nezabudnuteľným zážitkom

Zľavy, last minute

Sledujte miestne médiá pre výskyt zľavy na zájazdy do Zimbabwe, zvýhodnené lastminute.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency