Krajiny sveta - cestovateľský sprievodca
informácie a rady pre cestovateľov
krajina, jej obyvateľstvo, história ...
možnosti dovolenky
turistické zaujímavosti a atrakcie
špecializované cestovné kancelárie
Krajiny sveta na mape
klikacia mapa sveta - výber dovolenky
Maldivyfotogaléria Maldivy
 
Oficiálny názov: Maldivská republika
Správne členenie: 19 atolov
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Malé
Rozloha v km2:300
Obyvateľstvo:340 000 (hustota 1130 os. / km2)
Jazyk:divehi, angličtina
Mena:maldivská rupia ( 1€ -> cca 18,50 MVR )
Lokalita:Kajiny sveta - Ázia
Časové pásmo: Z + 5:00h
Susedia:ostrovný štát
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas
Pozri tiež: Maldivy
 dovolenka Maldivy
 • hotely Maldivy
 • doprava Maldivy
 • letenky Maldivy
 • cestovné kancelárie Maldivy
 • lastminute Maldivy
 
NAJPOPULÁRNEJŠIE KRAJINY SVETA - TOP 15:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

MALDIVY

Koralové ostrovy, ktoré sa ako drahokamy jagajú v indickom oceáne, sú rajom pre turistov. Tropická dovolenka na bielych plážach atolov je lákadlom pre pol milióna návštevníkov každý rok.

Cestovatelia, ktorí navštívili Maldivy, nájdu neporušený raj paliem jagavého koralového piesku a priezračného tyrkysového mora. V krajine sa neplatia priame dane, niesu tam politické strany a zločinnosť je takmer neznáma.

Tieto klady môžu v dnešnej dobe moderných dopravných prostriedkov spôsobiť veľa problémov, nakoľko po cestovateľoch prídu davy turistov. Iba odľahlosť týchto 1.200 atolov, ležiacich 640 km juhozápadne od Srí Lanky snáď pomôže oddialiť deň, kedy sa z Maldív stane iba ďalšie súostrovie na prázdniny.

Z celkového počtu je iba asi 210 ostrovov neobývaných. Obyvatelia sú väčšinou indického, arabského a sinhálskeho pôvodu. Sultáni dynastie Didi ovládali ostrovy približne od roku 1.100 až do vyhlásenia republiky v roku 1968. Skôr budhistické obyvateľstvo obrátili v 12. storočí na islam marockí a perzskí kupci.

Obyvatelia sa živia prevažne rybolovom, ktorý predstavuje 60% všetkého vývozu, ďalej poľnohospodárstvom a cestovným ruchom. Maldivčania boli vždy veľkými moreplavcami, ktorí dopravovali do Indie korytnačie panciere, sušené ryby a ambru. Dnes sa vyváža najmä konzervovaný a mrazený tuniak. Najväčšími odberateľmi sú Spojené štáty, Veľká Británia a Srí Lanka. Ryža, ktorá je najdôležitejšou potravou ostrovanov, sa musí dovážať. Hlavné mesto Malé založili portugalskí obchodníci v 16. storočí.

Dovolenka, cestovný ruch

Spektrá smaragdovej zelene obklopené oslnivými tyrkysovými vodami ako rozptýlené korálky v oceáne, biele prachové pláže, vysoké palmy naklonené k moru, kryštalické biele piesky, ktoré uvoľňujú cestu k krištáľovo čistým vodám, odtiene tyrkysovej zmesi bezchybne s hlbšími odtieňmi modrej. Nedotknuté koralové útesy a niektoré z najneuveritelnejších podmorských životov na našej planéte - dovolenka snov.

Viac ako tisíc ostrovov a tisícky ďalších útesov na obrovskej rozlohe v Indickom oceáne tvoria Maledivy. Aké lepšie miesto na relaxáciu a zábavu ako romantické duny, ktoré ozdobujú tieto ostrovy. Predstavte si miesto, ktoré nie je nič iné ako surfovanie a slnko, kde raj spĺňa realitu. Pre vašu dovolenku si môžete vybrať niektorý z deväťdesiatich stredísk na ostrovoch po celom súostroví Maledivy, dovoľte si preskúmať všetko, čo úžasná tropická krajina divov ponúka. Všetko bolo navrhnuté s dôrazom na luxus a pohodlie cestujúcich, a preto je najrušnejšou turistickou oblasťou na svete na jedného obyvateľa. Pol milióna ľudí každoročne navštevuje tento raj. Cestovný ruch je jedným z hlavných spôsobov obživy pre miestne obyvateľstvo.

Súostrovie zahŕňa 1.190 korálových ostrovov, ktoré sa rozprestierajú po rovníku, v skupinách po 26 prirodzených atoloch, ktoré sú rozdelené na 20 na administratívne účely. Maledivské ostrovy sa vyznačujú jedinečnou korálovou povahou a tvoria tak jedinečné zdroje cestovného ruchu v podmorskom a pobrežnom prostredí ostrovov, lagún a útesov, ktoré sú charakteristické celoročným tropickým podnebím.

Tieto malé, malebné ostrovy s hustou tropickou vegetáciou vrátane kríkov, kvitnúcich rastlín a vysokých kokosových paliem obklopených oslepujúcimi bielymi plážami, kryštalickými lagúnami, ktoré vykazujú všetky odtiene modrej, je kombinácia, ktorá uznáva Maledivy za raj na Zemi.

Lastminute, first moment

Na európskom trhu sú Maledivy jedným z najatraktívnejších turistických destinácií v tropických oblastiach. Maledivy ponúkajú veľké prírodné zdroje pre cestovný ruch a povzbudzuje ekoturistiku k ochrane citlivého prostredia a podmorského života. Nielen potápačov láka bohatý podmorský život. Turisti sú priťahovaní povahou pláží a klimatickými podmienkami. Toto prostredie naozaj zaručuje dokonalú dovolenku, oddych a rekreáciu.

Každé letovisko na Maledivách sa nachádza na ostrove a ponúka exotickú zmes moderného luxusu a izolovanej pokoja. Bez výnimky majú všetky letoviská v Maledivách mäkké piesčité pláže, priesvitné jasné lagúny ohraničené útesmi, ktoré obýva pestrá morská flóra a fauna, všetko čo by ste očakávali na tropickej dovolenke. Každý resortový ostrov však má svoje individuálne čaro, charakter a prostredie, ktoré možno najlepšie oceniť osobnou skúsenosťou.

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency