Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Arménsko Ararat
 
Oficiálny názov: Arménska republika
Správne členenie: 10 provincií
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Jerevan
Rozloha v km2:29 800
Obyvateľstvo:2 976 372 (hustota 100 os. / km2)
Jazyk:arménčina, ruština, kurdština
Mena:dram ( 1€ -> cca 535 AMD )
Lokalita:Kajiny sveta - Európa
Časové pásmo: Z + 4:00h
Susedia:Azerbajdžan, Gruzínsko, Irán, Turecko
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Arménsko
 dovolenka Arménsko
 • hotely Arménsko
 • doprava Arménsko
 • letenky Arménsko
 • cestovné kancelárie Arménsko
 • lastminute Arménsko
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Arménsko

Arménsko stojí na kameni, je postavené z kameňa a charakter Arménov je pevný ako kameň. Krajina konkuruje všetkým ostatným pohostinnosťou a priateľstvom. V tom spočíva jej krása, ktorú milujú domorodci a cudzinci.

Cestovný ruch

Kameň dáva význam a vysvetlenie: Arménsko stojí na kameni, je postavené z kameňa a charakter Arménov je formovaný tisíckami rokov tvrdej práce a potrebou formovať kameň do užitočnej a pôvabnej formy. Je to rigorózna a krásna krajina, obývaná odhodlanými a odvážnymi, vrúcnymi a milostivými ľuďmi, ktorí odmeňujú dobrodružnú dušu nezabudnuteľnými osobnými zážitkami. V tom spočíva jej bohatstvo a v ňom leží najväčší objav pre cestujúcich. Arménsko je miestom, ktoré žije históriou prírody. A je to krajina, ktorá konkuruje všetkým ostatným pohostinnosťou a priateľstvom. V tom spočíva jej krása, ktorú milujú domorodci a cudzinci.

Cestovný ruch je pre Arménsko kľúčovým sektorom ekonomiky. Arménske ministerstvo hospodárstva uvádza, že väčšina turistov pochádza z Ruska, štátov EÚ, USA a Iránu. Arménsko je pomerne malá krajina, ale má štyri pamiatky Unesco. Počet turistov od roku 2007 takmer neustále rastie. Turisti smerujú hlavne do Jerevanu, kde sa nachádza väčšina cestovných kancelárií a hotelov. Vonkajšie aktivity a krajina sú tiež turistickou atrakciou. Tsaghkadzor, Jermuk, Dilijan sú známe ako horské strediská. Klasické poznávacie výlety do Arménska sú obľúbené nielen medzi turistami, ale aj miestnym obyvateľstvom. Populárne sú aj horolezectvo, kempovanie a iné outdoorové aktivity.

Dovolenkové destinácie v Arménsku

Hora Ararat 5.137 m je národným symbolom Arménska, napriek tomu že vrchol sa nachádza tesne v Turecku. Ararat je považovaný za sväté miesto z Biblie - tu pristála Noemova archa. Arménsko je domovom nespočetných krásnych kláštorov, často sa nachádzajú v oblastiach výnimočných prírodných krás. Hlavné mesto Arménska Jerevan, je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich miest v celej Európe.

Národná rezervácia Shikahogh je doposiaľ nepreskúmaná, predpokladá sa že v nej žijú leopardy, medvede, vyše tisícky druhov rastlín. Divoké nedotknuté lesy, prekrásne vodopády ležia na rozlohe vyše 10.000 ha. Park je klenotom svetového významu, najvyššia hora Aragac 4.095 m nečinná sopka láka skialpinistov

Jazero Sevan najväčšie v Arménsku, Národný park Dilijan,

Podnebie a ročné obdobia

Arménsko má teplé a slnečné letá, chladné a ľadové zimy. Rôzne krajinné zóny, od púští a polopúští až po alpské a subalpské lúky. Priemerné letné teploty presahujú 25 °C; zatiaľ čo v zime je priemerná teplota -5 ºC, miestami sú známe rekordy do -36ºC. Najlepší čas na návštevu krajiny je od apríla do októbra, keď nie je príliš chladno, sneh sa roztopil a polia sú zrelé s ovocím a kvetmi.

Aktivity

-

Hlavné mesto Jerevan

-

Pamiatky

-

Zľavy, last minute

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency