Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Azerbajdžan Malý KaukazKaukaz
 
Oficiálny názov: Azerbajdžanská republika
Správne členenie: 59 rajónov
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Baku
Rozloha v km2:86 600
Obyvateľstvo:7 961 619 (hustota 93 os. / km2)
Jazyk:azerbajdžančina, ruština
Mena:manat ( 1€ -> cca 1,13 AZN )
Lokalita:Kajiny sveta - Európa
Časové pásmo: Z + 4:00h
Susedia:Arménsko, Gruzínsko, Irán, Rusko, Turecko
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Azerbajdžan
 dovolenka Azerbajdžan
 • hotely Azerbajdžan
 • doprava Azerbajdžan
 • letenky Azerbajdžan
 • cestovné kancelárie Azerbajdžan
 • lastminute Azerbajdžan
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Azerbajdžan

Zem Ohňa, jedinečnej prírody, kaukazskej pohostinnosti a priateľskosti. Bezkonkurenčná kultúra, stáročia histórie, zvyky a tradície a vynikajúca kuchyňa.

Cestovný ruch

Azerbajdžane je Zem Ohňa a Perla Kaukazu, krajina, kde sa východné farby skvele spájajú so západným pokrokom. Azerbajdžan je krajina jedinečnej prírody, bezkonkurenčná kultúra, stáročia histórie, zvyky a tradície a vynikajúca kuchyňa. Miesto, ktoré uspokojí očakávania najsofistikovanejších gastronómov a nakoniec je to krajina kaukazskej pohostinnosti a priateľskosti.

Konkurencieschopnosť turizmu

Azerbajdžan (71.) bol jednou z najviac sa zlepšujúcich ekonomík v roku 2017, stúpol o 13 miest v celosvetovom rebríčku. Azerbajdžanský ukazovateľ medzinárodných príchodov sa zvýšili a je v súlade so zlepšením v rebríčku. Liberalizácia víz Azerbajdžanu viedla k zlepšeniu otvorenosti národa (77.). Zároveň krajina vynaložila úsilie na zlepšenie svojej prirodzených a kultúrnych zdrojov zvýšením celkovej veľkosti chránených území (83.) a aktívne propagovala svoje ústne a nehmotné kultúrne prejavy (14.). Azerbajdžan sa stal lacnejšou destináciou vďaka zníženiu cien hotelov (31.) a výkyvom výmenných kurzov. Relatívne bezpečné prostredie Azerbajdžanu (35. miesto), flexibilný trh práce (20.) a pozitívny zdravotný stav (37.) prispievajú k jej rastu atraktívnosti ako turistickej destinácie.

Avšak, konkurencieschopnosť turizmu krajiny T&T by sa mohla ešte zvýšiť, napríklad zvýšením objemu konektivity (77.), so zameraním na prírodné a kultúrne zdroje (109. resp. 69.) a rozvojových a komunikovanie zábavných a voľnočasových atrakcií.

Dovolenkové destinácie v Azerbajdžane

Azerbajdžan sa nachádza na východnej strane Zakaukazska (alebo južného Kaukazu) na brehu Kaspického mora. Azerbajdžanská populácia presahuje 9,8 milióna a územie pokrýva plochu 86.600 km2. Podľa oboch týchto údajov je Azerbajdžan najväčšou krajinou Zakaukazska. Mesto Baku je hlavným mestom a najväčším mestom krajiny. Národným jazykom je Azerbajdžan. Ruština je však široko používaná a mnohí mladší obyvatelia hovoria aj po anglicky. Azerbajdžan má hranice s Iránom (765 km), Tureckom (15 km), Ruskom (390 km), Gruzínskom (480 km) a Arménskom (1.007 km). Východné brehy krajiny sú umývané vodami Kaspického mora.

Historicky súčasťou Veľkej hodvábnej cesty, ktorá sa nachádza na križovatke geopolitických, hospodárskych a kultúrnych záujmov mnohých národov a civilizácií. Azerbajdžan od dávnych čias vzbudil záujmy veľkých mysliteľov, vedcov, cestovateľov a historikov. Odkazy na túto úžasnú krajinu, ktorá sa nachádza na západnom pobreží Kaspického mora a vo východnej časti južného Kaukazu, sa nachádzajú v starodávnych spisoch Heroda, Straba a Claudia Ptolemy. Azerbajdžan má úžasné historické a kultúrne dedičstvo s viac ako 7500 prírodnými, archeologickými, architektonickými a historickými pamiatkami. Kresby jaskýň v Gobustane, Momine-Khatun a mauzóleá Garabaghlar, palác Sheki Khans, Maiden Tower, hrad Absheron, stredoveké rukopisy zdobené nádhernými miniatúrnymi maľbami, starožitné koberce.

Azerbajdžan sa často označuje ako „Krajina ohňa“. Je známe, že väčšina tých, ktorí žijú na tomto území pred spoločnou érou, boli uctievateľmi ohňa. Odvtedy si zachovala prastaré dôkazy o tejto dobe: jaskynné maľby, sochy bohov a starobylé chrámy. Dva z najvýraznejších príkladov tohto dedičstva sú chrám uctievateľov ohňa „Ateshgah“ v Surakhani neďaleko Baku a „Yanardag“, ktorý sa prekladá ako „horiaca hora“. Podľa legendy, "Ateshgah" chrám bol postavený indickej požiaru uctievateľov, ktorí sem prišli po tom, čo sa dozvedeli o večne horiacom ohni, emitovanom zo Zeme, a boli tak ohromení tým, čo videli, že sa rozhodli postaviť chrám na tomto mieste. Tieto krajiny boli považované za posvätné po celé stáročia a počas histórie boli uctievaní nasledovníkmi Zoroastrianizmu.

Požiarna rétorika, ktorá prešla z generácie na generáciu, sa počas mnohých storočí prejavila v umeleckých dielach azerbajdžanských majstrov a nedávno dosiahla svoj vrchol vo forme komplexu „Flame Towers“. Flame Towers, postavený v Baku, sa vo veľmi krátkom časovom období stal dych berúcou architektonickou dominantou hlavného mesta, ktorá predstavuje poctu histórii a predstavuje súčasný Azerbajdžan - novú, ambicióznu krajinu, rozvíjajúcu sa progresívne, ale stále vernú svojim koreňom a pôvodu.

Aktivity

  • Umenie a kultúra
  • História, pamiatky
  • Kulinárske špeciality, víno
  • Nákupy
  • Nočný život, zábava
  • Príroda
  • Dovolenka pre rodiny
  • Šport a outdoorové aktivity
  • Dovolenka na pláži
  • Zimné aktivity, lyžovanie, turistika

Hlavné mesto Baku

Baku je mesto kontrastov, jasných farieb, ohňa a vetrov… a nočných klubov. V noci sa život mesta mení na kaleidoskop dynamicky sa meniacich scén lákajúcich každého do víru večernej zábavy. Na brehu Kaspického mora môžete nájsť jeden z najväčších nočných klubov s umelcami z celého sveta, ktorí chcú vystupovať na javisku „Crystal Hall“. Turisti zo všetkých kútov sveta sa zúčastňujú na medzinárodných podujatiach ako sú Eurovision Song Contest, Európske hry, Formula 1 a ďalšie. Do víru nočného žitia sa môžete nechať vtiahnuť v desiatke ďalších nočných barov a diskoték.

Jedlo a pitie

Sláva bohatej ázerbajdžanskej kuchyne zrejme išla niekoľkokrát po celom svete a späť. Je veľmi pravdepodobné, že nebudete mať dostatok času na ochutnanie celej škály národných jedál, ktoré sú k dispozícii, ale napriek tomu vám táto sekcia pomôže ľahko si vybrať vhodný štýl a miesto, aby vyhovoval vášmu vkusu. Je potrebné poznamenať, že hlavné mesto vám umožní nielen ochutnať miestne jedlá, ale aj jedlá iných národností a krajín. Medzinárodné franšízy, autentické kaviarne, luxusné reštaurácie, vonkajšie ihriská, útulné vinárne a hlučné krčmy spolu s ďalšími zaujímavými miestami budú vyhovovať každému, kto je ochotný zažiť miestne špeciality, spoznaním miestnych ľudí prostredníctvom ich bohatej kuchyne. Azerbajdžan, známy ako kolíska svetového vinárstva, bude pravdepodobne zjavením pre znalcov vína.

Umenie a kultúra

Kultúrny život Baku očarí tak obyvateľov, ako aj hostí mesta širokými večernými programami bez ohľadu na to, či ide o pracovný deň alebo víkend. Viacero múzeí a súkromných výstav populárnych umelcov, historických divadiel a úžasných predstavení, galérií a pamiatok miestnych a zahraničných umelcov, inštalovaných v parkoch Baku, ktoré umožňujú vychutnať si umenie a spoznať dušu hlavného mesta Krajiny ohňa. Azerbajdžanská Štátna Filharmónia bola pomenovaná podľa slávneho azerbajdžanského skladateľa moslimského Magomajeva, zohráva kľúčovú úlohu pri rozvíjaní azerbajdžanskej klasickej a národnej hudby.

Kultúrne centrum Heydara Alijeva bolo navrhnuté iracko-britským architektom Zaha Hadidom a je známe svojím výrazným zakriveným štýlom. Brilantný kúsok postmodernej architektúry predstavuje večný cyklus spájajúci minulosť s prítomnosťou. V budove sa nachádza konferenčná sála, galerijné sály, múzeá a snaží sa zjednotiť ľudí rôzneho vyznania.

Azerbajdžanské Štátne divadlo opery a baletu postavil v roku 1910 slávny architekt Nikolai Bayev. Azerbajdžanská architektúra 20. storočia spája prvky barokového, rokokového a pôvodného štýlu. Táto stavba je úzko spätá s rozvojom azerbajdžanskej opery, ktorá začala v roku 1908 prvou operou na muslimskom Východe - Leyli a Majnun - zložená jedným z najlepších skladateľov 20. storočia a zakladateľa azerbajdžanskej klasickej hudby Uzeyir Hajibeyli.

Rodinná dovolenka

Množstvo atrakcií a zábavy pre deti ponúkajú zábavné parky. Vzhľadom k svojej veľkosti a počtu atrakcií je zábavný park Gabaland v Gabale niekedy nazývaný „Azerbajdžanský Disneyland“. Je lákadlom pre rodiny z Ruska, Iránu a Turecka. K dispozícii sú kolotoče, trate pre pretekárske autá, motocyklová dráha, klzisko, bazén, priestory na volejbal, futbal a basketbal a fitnes centrum. Súčasťou komplexu sú aj umelé jazerá, kaviarne a reštaurácie. Výbornou atrakciou pre deti je vodný park v hoteli Bilgah Beach v hlavnom meste Baku s tobogánmi a bazénmi.

Zimná dovolenka, lyžovanie

Väčšina návštevníkov prichádza do Azerbajdžanu v lete, ale v zime je ponuka zaujímavá. Od národných parkov až po zimné športové aktivity lyžovanie, turistika, relax, wellness a prechádzky. Najznámejšie zimné strediská sú Shahdag a Tufandag. Ak hľadáte spôsob, ako si skĺbiť vianočné prázdniny, miesto na relaxáciu a vychutnať si tradičnú kuchyňu, vyskúšajte zimný program z Azerbajdžanu.

Lyžovanie Shahdag

Turistický komplex Shahdag, prvé lyžiarske stredisko v Azerbajdžane, sa nachádza na severovýchode v národnom parku Shahdag, pomenovanom podľa kultovej hory Shahdag v regióne Gusar. Lyžiarske stredisko ponúka zjazdovky pre začiatočníkov aj pre skúsených lyžiarov - 14 zjazdoviek rôznej úrovne obtiažnosti v celkovej dĺžke 17 km je dostatočná nádielka pre viacdňový pobyt na horách. Zasnežovací systém predlžuje lyžiarsku sezónu a zlepšuje kvalitu na 100% zjazdoviek. Najmodernejšie lyžiarske vleky a lanovky podporia zážitok z lyžovačky. Lyžiarsky obchod a požičovňa výstroja, yžiarska škola pre deeti i pokročilých lyžiarov ponúka individuálne ​​i skupinové lekcie. Pre ubytovanie slúžia štyri luxusné hotely, ktoré spĺňajú európske štandardy. Návštevníci prichádzajú aj v lete, keď sú k dispozícii aktivity ako jazda na koni, jazda na štvorkolkách a paintball, alebo len únik od mestského ruchu do ticha a krásnej prírody.

Lyžovanie Tufandag

Rezort Tufandag Mountains Resort sa nachádza 4 km od mesta Gabala - starobylého hlavného mesta kaukazského Albánska. Vzdialenosť od medzinárodného letiska Gabala je 20 km a 220 km od Baku, hlavného mesta Azerbajdžanu. Lyžiarska sezóna začína 15. decembra a trvá do konca marca. Lyžiarske stredisko Tufandag Gabala ponúka 15 kilometrov zjazdoviek pre každé lyžiarske srdce - zelené a modré zjazdovky pre začiatočníkov a stredne pokročilých lyžiarov, červené a čierne zjazdovky pre pokročilých lyžiarov. Kvalitu zabezpečuje zasnežovací systém. Môžete sa zaregistrovať sa na lyžiarske kurzy s profesionálnymi inštruktormi. Ubytovacia kapacita strediska Tufandag je 3.000 ľudí. V rezorte sa nachádzajú reštaurácie, kaviarne, bary, lyžiarska škola pre dospelých a deti, požičovňa a servis lyžiarskeho výstroja. Najlepší hotel Qafqaz Tufandag Mountain Resort Hotel (5-hviezdičiek) - sa nachádza priamo pri lyžiarskych zjazdovkách, v dolnej časti lyžiarskych vlekov.

Zľavy, last minute

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency