Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Bahrajn dovolenkafotogaléria Bahrajn
 
Oficiálny názov: Bahrajnský štát
Správne členenie: 5 guvernorátov
Politický systém:konštitučná monarchia
Hlavné mesto:Manáma
Rozloha v km2:660
Obyvateľstvo:1 217 000 (hustota 1035 os. / km2)
Jazyk:arabčina, angličtina
Mena:bahrajnský dinár ( 1€ -> cca 0,54 BHD )
Lokalita:Kajiny sveta - Ázia
Časové pásmo: Z + 3:00h
Susedia:ostrovný štát
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Bahrajn
 dovolenka Bahrajn
 • hotely Bahrajn
 • doprava Bahrajn
 • letenky Bahrajn
 • cestovné kancelárie Bahrajn
 • lastminute Bahrajn
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Bahrajn

Navšteva Bahrajnu robí cestovanie osobnejším. Pre turistov je Bahrajn autentický, pohostinný, moderný a štýlový, je to miesto, ktoré budete cítiť.

Cestovný ruch

Úrad pre cestovný ruch v Bahrajne vznikol len nedávno, v roku 2015. Mladý cestovný ruch sa snaží prilákať významné medzinárodné podujatia, na ktorých sa zúčastňuje veľký počet turistov za účelom posilňovať pozíciu Bahrajnu ako významnej turistickej značky na regionálnej a medzinárodnej úrovni. Krajina usiluje o zvýšenie príspevku sektora cestovného ruchu v národnom hospodárstve. Ročne navštívi krajinu takmer 6 mil. turistov, ktorí tu utratia približne 800 mil dinárov.

Dovolenkové destinácie v Bahrajne

Bahrajn v preklade znamená dve moria, tento názov označuje 30 pomerne zoskupených ostrovov v Perzskom zálive. Priezračné vody obklopujú ich plytké brehy. Ideálna destinácia pre dovolenku pri mori bola do minulého storočia bohatou oblasťou chovu a obchodu s perlami. Dnes toto pobrežie charakterizujú skôr mrakodrapy, ako symbol bohatej "úrody". Najväčšie obchodné centrum v Manama s celkovou predajnou plochou 450.000 m2 patrí do Top-12 nákupných centier na svete, je prísľubom nevídaných nákupných zážitkov. Veľká cena Bahrajnu Formule 1 je iným spôsobom prezentácie bohatstva krajiny, ktorá je vklínená medzi Saudskú Arábiu a Katar a rozhodne nepôsobí ako ich "chudobný príbuzný".

Dovolenka pri mori

Dve susedné výškové budovy dvojičky Harbour West Tower a Harbour East Tower v Manama prekonali o 20 m dovtedy najvyššiu budovu Bahrain World Trade Center (BWTC), ktorá má špicatý tvar a pozostáva taktiež z dvoch ihlicovitých budov, vysokých 240 m. Dovolenkový raj symbolizuje dnes najvyššia budova v krajine, 270 m vysoký mrakodrap, v ktorom sídli päťhviezdičkový Four Seasons Hotel Bahrain Bay. Krajina je

Aktivity

V Bahrajne, neďaleko miesta kde sa dnes nachádza pretekárska dráha Formule 1, vytiekla v roku 1932 poprvýkrát ropa - ktorá znamená pre okolité arabské krajiny obrovské bohatstvo, ktorému sa preto hovorí čierne zlato. Od tej doby je ropa základným pilierom krajiny. Ako návštevníci cestujú jednotvárnou krainou Bahrajnu, narážajú na množstvo pripomienok tohto významného prírodného bohatstva, zdroja blahobytu obyvateľov Bahrajnu. V krajine existuje mnoho jasných znakov arabského štýlu a vplyvu. Od roku 2011, keď sa Arabská vlna prehnala po celom regióne, bol osud Bahrajnu neistý. Počiatočná vlna protestov prevažne šiitskej populácie proti sunnitským vládcom bola potlačená za pomoci Saudskej Arábie, ale demonštrácie a nepokoje pretrvávajú. Pred cestovaním sa odporúča skontrolovať aktuálnu situáciu v krajine.

Od júna 2017 sa vzťahy s Katarom výrazne zhoršili, bahrajnské úrady oznámili, že sympatie voči Kataru na sociálnych médiách alebo inými komunikačnými prostriedkami sú trestným činom. Ak sa dopustí akéhokoľvek takéhoto trestného činu akýkoľvek turista, môže byť uväznený a podrobený značnej pokute.

Hlavné mesto Manáma

Je okúzlujúce hlavné mesto prezentujúce zmes západno-východných štýlov s bohatou históriou, zaujímavou kuchyňou a nákupnými príležitosťami. V súčasnosti sa koná v meste množstvo demonštrácií a protestov. Odporúča sa pred cestou zistiť aktuálnu informáciu na MZV-SR

Pamiatky

-

Zľavy, last minute

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency