Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Belgicko dovolenkafotogaléria Belgicko
 
Oficiálny názov: Belgické kráľovstvo
Správne členenie: 10 provincií
Politický systém:konštitučná monarchia, federácia
Hlavné mesto:Brusel
Rozloha v km2:30 521
Obyvateľstvo:10 159 000 (hustota 344 os. / km2)
Jazyk:vlámština, francúzština, nemčina
Mena:Euro
Lokalita:Kajiny sveta - Európa
Časové pásmo: Z + 0:00h
Susedia:Francúzsko, Holandsko, Luxembursko, Nemecko
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, alebo občiansky preukaz
Pozri tiež: Belgicko
 dovolenka Belgicko
 • hotely Belgicko
 • doprava Belgicko
 • letenky Belgicko
 • cestovné kancelárie Belgicko
 • lastminute Belgicko
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Belgicko

Metropola Európskej Únie je najnavštevovanejším mestom Belgicka, prímorské letoviská, história a kultúra v mestách, vyhľadávané kulinárske lahôdky, nákupy a eventy pritiahnu vyše 6 miliónov návštevníkov ročne...

Cestovný ruch

Vďaka dobrej dostupnosti z okolitých krajín Európy je Belgicko obľúbenou "víkendovou" turistickou destináciou. Cestovný ruch v Belgicku vytvára 2,8% hdp Belgicka a zamestnáva 3,3% populácie. Belgicko navštívi ročne približne 6-7 ​​miliónov turistov, dve tretiny sú z Francúzska, Holandska, Spojeného kráľovstva, Nemecka, Španielska a Talianska. Turistické agentúry v Belgicku sú rozdelené podľa regionálnych štruktúr - Flámsko, Valónsko a Brussel.

Dovolenkové destinácie v Belgicku

Belgicko má návštevníkom veľa čo ponúknuť. Prechádzky, šport a prírodu, Ardeny zelené pľúca Belgicka, pláže a jazda na bicykli. Prestížne mestá umenia ponúkajú históriu, architektúru, kultúru. Belgičania sú gastronómovia, milujú dobré jedlo a budete zdieľať ich špeciality, pivo, syry, čokoládu, pralinky, čakanku, flámske karbonátky a hranolky. A hlavne v Belgicku sa budete baviť - výstavy, koncerty, festivaly, divadlo, tanec a nočný život.

Pobrežie, letoviská

65 km dlhé, pobrežie má asi pätnásť prímorských letovísk, z ktorých každý má svoj charakter a atmosféru. Dlhé piesočnaté pláže sú ideálne pre deti. Jemne klesajú smerom k moru a kúpanie je pod dohľadom pobrežných strážcov. Rekreanti si môžu vychutnať morský vzduch, bohatý na jód a soľ. Belgické pobrežie ponúka širokú škálu športových a rekreačných aktivít, prenájom bicyklov, motokáry bez motora, plavba na plachetnici alebo rybolov. Letné mesiace na pobreží sú najrušnejším obdobím roka. Na belgickom pobreží ležia Bruggy, jedno z najkrajších kultúrnych miest v Belgicku, je naozaj významná možnosť navštíviť toto historické mesto.

Hlavné mesto Brusel

Brusel, hlavné mesto Belgického kráľovstva, je tiež hlavným mestom Európy. Cieľ, ktorý je ľahko dosiahnuteľný a rozumné ceny, ktoré nezaťažia vrecká návštevníkov, bez ohľadu na vek. Toto kozmopolitné mesto, ktoré miluje dobré jedlo, žije životným spôsobom a prejavuje sa v jeho vlastnom štýle: niekedy spurné a zlomyslné, niekedy premyslené a zložité, ale vždy veľmi sympatické. Napriek svojmu európskemu rozmeru a napriek všetkým rozličným jazykom, ktorými sa hovorí na rohu každej ulice, je Brusel stále inšpirovaný duchom "dediny".

Samozrejme, je dobre známy pre svoje Grand-Place, jeho Atómium, jeho Manneken-Pis, jeho Gueuze a jeho Kriek, jeho vafle a jeho čokolády ... Ale len jeden tip: urobte si čas na to, aby ste nasali veľmi osobitnú atmosféru mnohých jeho okresov. Vydajte sa na prechádzku do Rue Dansaert, Halles Saint-Géry a Place Sainte-Catherine. Zamierte do Saint-Boniface, Châtelain alebo Flagey ... Objavíte Brusel, ktorý je v duchu doby, kapitálu, ktorý je uvoľnený a pohodlný, rovnako ako vo svojej histórii, tak ako v dnešnej realite. Veľmi módny. Veľmi dizajnérsky. Veľmi kreatívny. Brusel, jemné a krásne mesto, preskúmať a objavovať.

Každá bruselská štvrť je označená špecifickým PSČ: 1050 pre Ixelles, 1180 pre Uccle, atď. Región Brusel-hlavné mesto pozostáva z 19 obcí: Anderlecht (1070), Auderghem (1160), Berchem-Sainte-Agathe (1082), Bruxelles-Ville (1000 a 1020), Etterbeek (1040), Evere (1140), Les ( 1190), Ganshoren (1083), Ixelles (1050), Jette (1090), Koekelberg (1081), Molenbeek-Saint-Jean (1080), Saint-Gilles (1060), Saint-Josse-Ten-Noode (1210), Schaerbeek (1030), Uccle (1180), Watermael-Boitsfort (1170), Woluwe-Saint-Lambert (1200) a Woluwe-Saint-Pierre (1150). Táto aglomerácia má celkovú rozlohu 16.179 ha a okolo 1,1 milióna obyvateľov. Priemerná teplota v lete je 16 °C, priemerná zimná teplota je 3 °C.

Hlavné atrakcie Bruselu

 • Belgické centrum pre komiksové umenie
 • Kráľovské múzeá výtvarného umenia
 • Múzeum prírodných vied
 • Autoworld
 • Mini-Europe
 • Múzeum hudobných nástrojov
 • Kráľovské múzeá umenia a histórie - Múzeum Cinquantenaire
 • Kráľovské múzeum armády a vojenská história
 • Atómium
 • Bozar
 • Parlamentárium

Made in Flámsko

Flámski majstri Rubens, Van Eyck a Bruegel, zanechali na umeleckom svete trvalú stopu a ich potomkovia ich spravili v mnohých remeselných remeslách. Vo Flámsku sa môžete ponoriť do fantastického umenia a kultúry, vychutnať si vynikajúce pivá a čokolády a zažiť skvelé festivaly a úžasné, nové gastro zážitky - a ešte viac. Táto obrovská rozmanitosť a historická a kultúrna hojnosť sa sústreďujú v malom priestore, preto sú ľahko dostupné rôznymi dopravnými prostriedkami.

Belgická móda vo Flámsku - je na vzostupe! Už viac ako dve desaťročia sa umiestnila ako avantgardná, individuálna a sebavedomá v medzinárodnom módnom autobuse..

Belgický dizajn - milovníci dizajnu sú vo svojom flámskom prvku. V mestách ako Antverpy, Gent, Brusel a Kortrijk nájdete mnoho zaujímavých dizajnov.

Komiksy - sú súčasťou belgickej kultúry, ako sú čokolády a pivo. Žiadna iná krajina nemá také veľké množstvo umelcov ako Belgicko: 650 komiksových autorov na 10 miliónmi obyvateľov.

Festival - Flámsko je dokonalým miestom na prežitie letnej atmosféry festivalu. Každý rok sa zhromaždia milióny šťastných ľudí pre ich šťastie vo Flámsku.

Kulinárske špeciality - láska k jedlu a pôžitku je Vlády v krvi a dobrá chuť je súčasťou našej DNA. Žijeme dobrý život. Hranolky, pivo a čokoláda, ale je tu oveľa viac čo objavovať.

Umenie a kultúra - Flámsko má dlhé a bohaté kultúrne dedičstvo siahajúce niekoľko storočí. V regióne nájdete množstvo múzeí, galérií a galérií.

Cykloturistika - Flámsko je rajom cyklistov. Chceli by ste sa dostať na bicykel a užiť si krásnu krajinu, malebné dedinky a umenie.

Remeslá - umenie a remeslá vo Flámsku majú bohatú históriu. V priebehu storočí stratila jeho prevádzka žiadnu pravosť. Aj dnesmôžeme vnímať tradície minulosti ... s moderným nádychom.

Antverpy

V živom prístave a umeleckom meste na Schelde budete chodiť po stopách barokového maliara princa Petra Paula Rubensa, obdivovať nádherné cechové domy na námestí Grote Markt alebo navštíviť zaujímavé múzeá. Štyri majstrovské diela Rubena možno dokonca navštevovať natrvalo v gotickej katedrále Panny Márie. Rovnako majstrovské sú módni návrhári mesta. Antverpy dokonca venovali svoje vlastné múzeum. Múzeum módy, alebo MoMu v krátkosti, pravidelne organizuje výstavy o dizajnéroch, trendoch a módnej histórii.

Bruggy

Kreatívne, chutné, majstrovské. Priatelia slávnej čipky v Bruggách, ktorí po stáročia zdobili šaty kniežacích domov v Európe, majú svoje peniaze. Centrum Múzeum čipky Kant robí demonštrácií a workshopy remeslo bývalého Klöppelschule znova nažive. V popoludňajších hodinách môžu návštevníci sledovať tvorcov čipiek pri práci. Rovnako výnimočné: slávny čokoládár Dominique Persoone, ktorý si pomenoval s bláznivými výtvormi, ako sú čokolády s príchuťou jedla alebo čokoládová strelka, s ktorou môžete kakaový prášok čuchať. Šesť storočí flámskeho umenia je prezentované v múzeu Groeninge. Srdcom múzea je zbierka flámskych primitívov s dobre známymi menami ako Jan Van Eyck, Rogier van der Weyden a Hans Memling.

Mechellen

Navštívte žirafy a medvedíky v Zoo Planckendael, objavte staré a nové hračky, obdivujte zázraky vedy v Technopolis, urobte rodinnú mestskú rally alebo výlet loďou ... Rodiny sú v Mechelene viac než vítané. Všetky turistické atrakcie sú vybavené špeciálnymi informáciami a médiami a na mnohých miestach sú rodinné zľavy. Hotely a reštaurácie tiež veľa vymyslia, takže mladí a starí sa cítia pohodlne: od informačného batohu až po baby monitor. Rovnako vzrušujúce je aj samotné mesto: s viac ako 300 chránenými budovami na menej ako 3 km štvorcových sa Mechelen podobá na skanzen renesancie. Dominantou mesta je veža St. Rombouts, ktorá vás víta z diaľky. Veža je na zozname svetového dedičstva, rovnako ako Zvonica Lakenhalle, stáročnú tradíciu obrovského sprievodu a Veľkej Beguinage, v ktorej úzkych uličkách môžete nádherne chodiť a relaxovať.

Brusel

Nie je to bezdôvodné, že jeden z desiatich Belgičanov je doma v metropole Európskej Únie. Expozíciou a srdcom mesta je Grote Markt obklopený historickými budovami s typickými kaviarňami na terase. Svojimi architektonickými prvkami sa mesto prezentuje v štýlových gotických a barokových budovách, atraktívnych secesných budovách a súčasných palácoch zo skla a betónu v EÚ.

Typické belgické špeciality, od chrumkavých hranolkov a lahodných vaflí až po gurmánske večere v trojhviezdičkovej reštaurácii, sú ponúkané po celom meste. Uistite sa, že vyskúšajte bohatý výber originálnych čokolád v mnohých čokoládách, po tom všetkom to bolo vynájdené v Bruseli.

Brusel je tiež hlavným mestom komiksu. Či už šmolkovia, Lucky Luke alebo Tim a Struppi - všetci pochádzajú odtiaľto a zdobia steny domov, ako aj krásne secesné múzeum komiksov. Hlavné múzeá umenia sa nachádzajú v Hornom meste, najmä v Múzeu Magritte. Nákupný fanúšikovia nájdu v elegantných nákupných centrách, štýlových obchodoch a elegantných obchodoch popredných módnych návrhárov. Na Sablon a Place du Jeux de Balle nájdete skvelé obchody so starožitnosťami a legendárne blšie alebo starožitné trhy.

Gent

Mesto pre jedákov a znalcov umenia Gent je rovnako chutné, ako je jedinečné. Je považované za vegetariánske hlavné mesto Európy. Návšteva vegetariánskeho hot spotu Reštaurácie Avalon je vyvrcholením kulinárskych špecialít po návšteve tohto výnimočného mesta. Mimochodom, štvrtok je Veggie Deň. Jedinečná kuchyňa v neformálnej atmosfére so zameraním na miestne produkty, potom niektorá z mnohých kaviarní nábrežia v prístave, kde môžu byť mladí a starí videní. Gent ponúka jedinečné kultúrne poklady, od múzea dizajnu až po gýčový obchod Pink Flamingo až po majstrovské diela bratov Van Eycka. Patrí medzi ne Gentský oltár, ktorý v súčasnosti prechádza rozsiahlou reštauráciou v Múzeu výtvarného umenia.

Made in Valónsko

Cestovanie po Valónsku znamená objavovanie jedinečných miest a miest. Príďte navštíviť Charleroi, Liège, Mons, Namur alebo Tournai - brány do fascinujúceho a stále prekvapujúceho regiónu. Sledovanie gurmánskeho chodníka je nádherným spôsobom, ako sa ponoriť do kultúry, folklóru a dedičstva regiónu. Vyberte si z ponuky fascinujúcich trás inšpirovaných potravinami a stretnite sa s miestnymi výrobcami. Pivá, vína, čokolády, syry, dokonca aj belgická whisky a šampanské.

Liège

Mesto Liège má bezpochyby najjužnejší temperament vo Valónsku. Príjemné, teplé a radi večerné, Liège je mesto vášne. Vášnivé mesto Liège je prirodzene príjemné, plné pôžitkov a zábavy. Vychutnajte si ho ako milovník dobrého jedla so svojimi slávnymi vafľami z Liège s príchuťou škorice, karamelu a vanilky, alebo jej karbonátky s králičou omáčkou z Liègeoise, doplnené domácimi hranolkami, podávanými v Maison du Pèkèt.

Namur

Ak chcete preskúmať Namur, musíte si vziať čas. Jeho bohaté dedičstvo, kúzlo jeho malých ulíc, jeho terasy a jeho reštaurácie sú tu, aby sa vychutnal. Od výšok Citadelle po brehy Sambre, hlavné mesto Valónska ponúka množstvo pamiatok a skúseností. Namur charmer, limitovaný jej Citadelle, bol premenovaný na 'Ant-kopec Európy' Napoléon. Prechádzka v Namure je prechádzka uličkami plnými šarmu, pričom čas sa zastaví pred obchodom alebo v malej reštaurácii. Prečo neskončiť deň v kine alebo v Théâtre Royal de Namur? Jedným zo symbolov mesta je slimák - skutočný maskot obyvateľov a kulinárska špecialita regiónu.

Mons

Mons je pôvabné mesto, napísal Victor Hugo. Ak ste v pokušení návštíviť Mons, vezmite ho za slovo a budete očarení. Európske hlavné mesto kultúry z roku 2015, má množstvo múzeí, ktoré najviac využívajú súčasné alebo historické umelecké trendy, ale aj vedu a históriu. Milovníci dedičstva a histórie by mali urobiť pre Múzeum Doudou (a musí), Mundaneum - populárne známy ako 'Google papiera' - alebo, kúsok ďaleko, la Maison Van Gogh v Cuesmes. Ako budete skúmať mesto si všimnete, že je to zakotvené v minulosti a dôkladne moderné. Jeho architektonické dedičstvo a starobylé uličky mu dávajú historickú atmosféru.

Toto dedičstvo preteká jeho turistických atrakcií: zvonicou, zaradené do zoznamov Unesco, kolektívny kostol, námestie Grand Place. Toto dedičstvo prechádza a navštevuje: Zvonica, klasifikovaná Unesco, Kolegiátny kostol, námestie Grand Place, záhrada Mayeur, hrad Havré ... Festival Doudou, zaradený aj do zoznamu svetového dedičstva Unesco, zachytáva podstatu ducha sveta. mesta a všetkých miestnych obyvateľov. Za návštevu stojí aj Mundaneum, Grand-Hornu a neolitické bane Spiennes. Na Grand Place, nezabudnite pohladiť hlavu 'opice Grand Garde' s ľavou rukou, ktorá podľa miestnych určite prinesie veľa šťastia..

Charleroi

Druhým najväčším mestom Valónska je priemyselné a inžinierske centrum. Táto skutočnosť sama osebe by mohla presvedčiť niektorých návštevníkov, aby jej dali široké lôžko, ale existuje mnoho dobrých dôvodov, prečo by sme sa mohli z diaľnice vykĺznuť a vydať sa na cestu. Medzi najúspešnejšie renovácie patria nepochybne doky pri Sambre, ktoré dnes veľmi príjemne prechádzajú.

Založená španielskym Holandskom v roku 1666 a pomenovaná podľa španielskeho kráľa v tej dobe, Charleroi kedysi mal veľkú pevnosť, ktorá predsedala Hornému mestu. Dnes zostáva len málo pozostatkov, ale miesto bolo impozantne prestavané na miesto Charlesa II., Kde sa na rozsiahlom otvorenom priestranstve zbieha menej ako deväť ulíc. Na námestí bola zvýšená na 20 -tého storočia s dokončením dvoch vynikajúcich secesných a art deco budovy: radnicou je 70 meter vysoká Belfry a Christopher bazilika sv, ktorá má pútavú medenú kopulu a pozoruhodnú mozaiku zdobiacu spevácky zbor zo stoviek tisíc malých štvorcov skla, ktoré zobrazujú biblickú Knihu Zjavení. Dlážděná rue de la Montagne, hlavná nákupná ulica, spája Horné mesto s Dolným mestom, kde je samozrejmosťou fotografická príležitosť presklená arkáda z 19. storočia, Passage de la Bourse , s radom drevených rámov a studne. obchodov.

Mladé mesto je kolískou belgickej Black Country, ale je to viac ako to. Je to tiež hlavné mesto komiksov a alternatívnej kultúry. Je to domov vydavateľa Dupuis, ktorý od roku 1938 vyrobil slávny detský časopis Spirou. Kultúra v Charleroi je tiež vystavená v jeho a Bois du Cazier, ktorý je zapísaný na Zozname svetového dedičstva Unesco. To všetko dalo mestu žiariacu medzinárodnú reputáciu

Tournai

Pred návštevou Tournai objavte jeho históriu. Mesto piatich veží, s názvom jeho z piatich veží katedrály , je jediným belgickým mestom, ktoré bolo pod anglickou kontrolou niekoľko rokov. Henry VIII nariadil stavbu citadely, ktorej niektoré kusy sú dodnes viditeľné.

Tournai je jedno z najstarších miest v Belgicku a obsahuje mnoho stôp jeho multimilénnej histórie. Počas návštevy určite obdivujte najstaršiu zvonicu v Belgicku, ako aj katedrálu Notre-Dame, z ktorých obe sú zapísané na zozname Unesco . Nenechajte si ujsť Drapery Hall , Most dier , a nedávno, mnoho secesných budov, ktoré prerušujú ulice. Medzi nimi Múzeum výtvarného umenia , ktoré navrhol Victor Horta.

Tournai je tiež ideálnym miestom na prechádzku, v závislosti od vášho rozmaru a počasia. Náš návrh? V predaji v turistickej kancelárii a mládežníckej ubytovni si pripravte „hernú tašku“. To vytvára okruh mesta, s vašou úlohou: náhradné Tournai z hrozné osud! Taška obsahuje rôzne nástroje, ktoré budete potrebovať na dokončenie tohto dobrodružstva.

Zimné športy, lyžovanie

Jedným z najprekvapujúcejších rysov Valónska s veľmi nízkou polohou je, že má rozkvitajúci lyžiarsky priemysel, ktorý má až osem centier v Ardenách a divokú rovinu Haute Fagnes.

To čo v tejto časti Belgicka v nadmorskej výške je 530 metrov nad morom nechýba je najvyššia zjazdovka. Oblasť sa v zimných mesiacoch vyznačujú výrazne alpskými poveternostnými podmienkami. Lyžiarske stredisko Ovifat dokonca sa nazýva "Ski Alpin Ovifat".

Najlepšie zjazdové stredisko je na Mont des Brumes, medzi Francorchamps a La Gleize, ktorý má štyri vleky a beh okolo 1000 m, vrátane sekcie "červenej chôdze". Kto by očakával, že v jednej z "Nízkych krajín"? V prírodnom parku Hautes Fagnes, neďaleko najvyššieho bodu Valónska na Botrange, sa nachádza aj vynikajúce bežecké lyžovanie.

Zľavy, last minute

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency