Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Čilefotogaléria Čile
 
Oficiálny názov: Čilská republika
Správne členenie: 12 regiónov + hl. mesto
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Santiago
Rozloha v km2:757 402
Obyvateľstvo:17 100 000 (hustota 23 os. / km2)
Jazyk:španielčina, indiánske jazyky
Mena:peso ( 1€ -> cca 611 CLP )
Lokalita:Kajiny sveta - Amerika
Časové pásmo: Z - 4:00h
Susedia:Bolívia, Argentína, Peru
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas
Pozri tiež: Čile
 dovolenka Čile
 • hotely Čile
 • doprava Čile
 • letenky Čile
 • cestovné kancelárie Čile
 • lastminute Čile
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Čile

Čile má pozvánku pre cestovateľov, ktorú je ťažké odmietnuť. Spoznajte jedinečnú krajinu od ďalekého severu s najsuchšou púšťou na svete po večné ľadovce a obrátené vodopády na juhu.

Cestovný ruch

Na vlastnej skúsenosti sa dozviete o nevyčerpateľných možnostiach, ktoré poskytuje cestovný ruch v Čile a budete ohromení všetkými zážitkami, ktoré nájdete na južnom cípe sveta. V Čile je možné aj nemožné. Pozorovanie vesmíru v púšti Atacama, tisíce rokov staré ľadovce na juhu, kúzelné lesy a jazerá ležiace na úpätí mimoriadnych sopiek. Ostrovy opradené legendami, vinárskymi tradíciami, neuveriteľnými výzvami, ktoré je treba zažiť, hlavné mesto Santiago so vzduchšnou modernosťou a prístupnosťou.

Rozsiahle územie so širokými horizontmi, vďaka ktorým sa budete cítiť živí, získate kontakt s prírodou a pozvánku na preskúmanie panenských krajín. Skutočný test vašich zmyslov, kde vám miestni ľudia a kultúra ponúknu príjemné prekvapenia svojou priateľskosťou a pohostinnosťou. Úplne nový zážitok, keď môžu veľryby lietať, púšť prináša kvety a vy si môžete vychutnať štyri ročné obdobia v jednom dni. Miesto, kde je možné nemožné.

Navštívte hlavné mesto Santiago

Dynamické a kozmopolitné Santiago je životne dôležité a všestranné mesto. Je domovom mnohých podujatí predstavujúcich to najlepšie z čílskej kultúry. Konajú sa tu vynikajúce medzinárodné festivaly zvuku, chutí a farieb. Čílske hlavné mesto vdýchne všetkým svojim návštevníkom nový život.

Rozmanitosť mesta presvitá v mnohých kontrastných štvrtiach. Preskúmajte ulice mesta a objavíte nádherné a originálne umelecké galérie, dizajnové obchody a remeselnícke trhy. Veľký výber reštaurácií, barov a kaviarní. Noční vtáci si môžu vychutnať latino nočný život v modernej Bellavista. V centre mesta Santiago získate skutočný pocit z mesta. Dozviete sa viac v mnohých múzeách alebo prechádzkami po slávnom centrálnom trhu, kde nájdu potešenie všetci labužníci.

Fanúšikovia prírody môžu vyraziť na kopce, ktoré obklopujú mesto, a kochať sa panoramatickým výhľadom na Santiago s nádhernými Andami v pozadí. Núka sa príležitosť na piknik v niektorom z mnohých parkov v meste. Prvotriedne nákupné príležitosti v štýlovej štvrti Alonso de Córdoba a v mnohých moderných obchodných centrách mesta.

Dovolenkové destinácie v Čile

1. Oblasť severu a púšť Atacama - zďaleka nie je pustá, suchá divočina, prekypuje životom. Starodávne kultúry ponúkajú vrelé privítanie moderných cestovateľov a úrodné oázy udržujú ohromujúcu rozmanitosť života tu v najsuchšej púšti sveta. Na vysokej andskej plošine nájdete malé dediny vo výške až 4.000 m n. m., kde nadčasové tradície pretrvávajú v extrémnych a nádherne fotogenických podmienkach.

Navštívte San Pedro de Atacama a preskúmajte jeho jedinečnú krajinu, odlišnú od akejkoľvek inej na svete. Rozsiahle soľné pláne, aktívne gejzíry a intenzívne modré lagúny sú len niektorými z mimoriadnych prvkov tohto regiónu. Cesta za hviezdami a ďalšie informácie o súhvezdiach v jednom z mnohých slávnych astronomických observatórií v severnej polovici Čile.

Ak ste fanúšikom vodných športov alebo si len jednoducho užívate slnečné lúče, nevynechajte severné pobrežie s vynikajúcimi piesočnatými plážami, krištáľovo čistou vodou a vynikajúcimi morskými plodmi.

2. Centrálna oblasť, Santiago a San Paradiso - globálna sofistikovanosť 21. storočia sa bez problémov mieša s miestnou tradíciou, ktorá sa v minulosti ctila v centrálnom srdci Čile. Objavte Santiago, mnohostranné hlavné mesto Čile, s krásnymi parkmi a mnohými športovými a kultúrnymi aktivitami. Vychutnáte si rozprávkové jedlo v mnohých rozmanitých reštauráciách mesta i prekvitajúcu scénu nočného života.

Ponorte sa do kopcovitého prístavného mesta Valparaiso a objavte intenzívnu, atmosférickú paletu farieb a chutí. Potom relaxujte a schlaďte sa v Tichom oceáne na jednej z krásnych pláží v okolí, ako sú Viña del Mar alebo Reñaca.

Ak milujete sneh a zimné športy, navštívte počas južnej zimy Čile a vyskúšajte niektoré z najlepších zjazdoviek v Južnej Amerike na majestátnom andskom pozadí. Je to iba dve hodiny cesty z hôr do oceánu - môžete si vychutnať deň zimných športov pred vynikajúcou večerou z morských plodov na pobreží!

Nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť údolia a vinice, kde čílski talentovaní enológovia vyrábajú niektoré z najlepších svetových červených a bielych vín!

3. Veľkonočný ostrov - Rapa Nui, na svete neexistuje žiadne obývané miesto tak izolované ako čílska Polynézia. Stratená bodka v rozľahlom Tichom oceáne je jedinečným cieľom, ktorého samotná vzdialenosť mu dáva nezameniteľnú autenticitu a auru tajomstva. Je najvyšší čas prísť odhaliť jeho tajomstvá! Preskúmajte ružovo-piesočnaté pláže Rapa Nui, ich sopečné kužele a vetrom rozložené lúky a samozrejme monumentálne sochy moai, z ktorých viac ako 1 000 vydáva nemé svedectvo o dávno stratenej a zložitej spoločnosti.

Objavte zaujímavú kultúru ľudí Rapa Nui počas Tapati, tradičného festivalu vo februári, na ktorom miestne tímy súťažia vo výzvach a otestujú svoje schopnosti v časovo uznávaných schopnostiach Veľkonočného ostrova.

4. Južná oblasť, jazerá a sopky - náhla prietrž mračien a silná sprcha prešli rovnako rýchlo, ako začali, a obloha je čoskoro opäť intenzívna, hlboko modrá. Dýchajte zemité, vlhké vône lesa a stretnite sa s najteplejšími a najpriateľskejšími ľuďmi na zemi. Vitajte na juhu Čile! Objavte jeho jedinečnú krásu a živé dedičstvo pôvodných národov.

Je nepochybné, že kultúra Mapuche je základným prvkom v strede čílskeho srdca. Zažite niektoré z domorodých tradícií, keď spíte v ruce - slamenej chyži a hodujete na typických regionálnych jedlách. Prejdite sa na lyžiach prastarými pôvodnými lesmi a využite príležitosť na relaxáciu a načerpanie nových síl v jednom z mnohých prírodných kúpeľov, ktoré sa nachádzajú v týchto úchvatných miestach.

Precvičte svoje obľúbené vodné športy v nespočetných jazerách a riekach na juhu Čile. Užite si celodenný rybolov alebo jednoducho preskúmajte a pozorujte mimoriadnu flóru a faunu prírodných rezervácií a národných parkov. Ak ste v jadre dobrodruhovia, vyberte sa do Pucónu na brehu jazera Villarrica na adrenalínový rafting na divokej vode, rýchlostnú skúšku alebo kaňoning!

5. Patagónia a Antarktída - obrovské, exotické, divoké a nekonečné vo svojej kráse. Tak opísali Patagóniu prieskumníci, ktorí sem dorazili pred takmer 500 rokmi. Málo sa zmenilo, príďte a objavte skutočne neporušenú divočinu hôr, fjordov, ľadovcov, lesov a stepí. Zažite a dýchajte rančovú históriu Patagónie a životný štýl gaucho, keď objavujete vzdialené mestá a pionierske mestá v týchto filmových krajinách. Prenajmite si auto alebo vyrazte na bicykli, aby ste zišli po Carretera Austral alebo južnej diaľnici a pripravte sa na to, že vás severná Patagónia v najlepšom prípade odfúkne!

Ak je vašou vášňou trekking, potom sa vydajte do národného parku Torres del Paine a zažite skutočne nádherné lesy, hory, vodopády, jazerá a nádherný výhľad na južné ľadové polia. Ak chcete zažiť skutočné dobrodružstvo raz za život, preskúmajte najjužnejší extrém amerického kontinentu, prechádzajte nespočetnými morskými fjordmi a kanálmi a prekonajte slávny Magellanský prieliv, skôr ako vyplávate na Antarktídu.

Žasnite nad impozantnými tisícročnými ľadovcami, ktorých sú stovky a zažijete blízke stretnutia s delfínmi, tučniakmi a kosatkami. Urobte si z mysu Horn - najjužnejšieho cípu kontinentu - svoj cieľ alebo pokračujte po mori do Antarktídy - skutočne vedecký a ekologický poklad.

Príroda

Územie Čile kombinuje viac ako 4 000 kilometrov vetrom zafúkaného pobrežia oceánu, nesmiernu severnú púšť bohatú na minerály, majestátne vrcholy Ánd s tisíckami aktívnych sopiek natiahnutých po jej dĺžke a tichú mystiku juhu, vždy zelené lesy. Venujte sa pozorovaniu a foteniu fauny a flóry, ekoturistike, kempovaniu vo voľnej prírode.

Navštívte rozľahlé soľné pláne púšte Atacama a ľadové polia Patagónie, ktoré prechádzajú úrodnými centrálnymi údoliami nasiaknutými slnkom, známe svetové biosférické rezervácie a nespočetné prírodné parky a rezervácie po celej krajine. Alebo si skutočne oddýchnite v odľahlej púštnej oáze na severe Čile, alebo oživte svoje zmysly v bohatej južnej krajine plnej pôvodných druhov, ako je borovica Araucaria. Pouvažujte nad nesmiernym Tichým oceánom, plávajte v chladných vodách pokojných južných jazier a vstrebávajte oživujúcu energiu rýchlo sa pohybujúcich andských riek. Zhlboka dýchajte najčistejší vzduch a doprajte si prírodu v tej najlepšej podobe v Čile.

Národné parky

Ak ste milovníkom zvierat, uvidíte hojne známe druhy a objavíte ďalšie, ktoré sú pre Chile jednoducho jedinečné. Od jemných miniatúrnych jeleňov pudu až po obrovské kytovce sú čílske národné parky a morské rezervácie skutočným útočiskom fauny. Vaše cesty po Čile oživia rôzne druhy plameniakov a tučniakov, ťavovité druhy ako alpaky, guanacos a vicuñas a nekonečné množstvo malých tvorov.

Národné rezervácie a parky - Lauca, Los Flamencos, Pan de Azúcar, Fray Jorge, Humboldtových tučniakov, La Campana, Súostrovie Juan Fernández, Siete Tazas, Laguna del Laja, Conguillío, Huerquehue, Villarrica - Hualalafquén, Villarrica, Malalcahuello, Alerce Andino, Vicente Pérez Rosales, Chiloé, Puyehue, Queulat, Simpson, Bernardo O'Higgins, Cabo de Hornos, Torres del Paine, Rapa Nui.

Dovolenkové aktivity

DOBRODRUŽSTVO A ŠPORT - ak ste priaznivcom adrenalínu alebo ste nadšení z pohľadu na veľkolepú krajinu po dlhom treku divočinou, potom je pre vás Chile určite tým pravým miestom! Zlyžujte čílske hory a sopky alebo sa venujte mnohým vodným športom - vrátane potápania, surfovania, jazdy na kajaku a kitesurfingu - v rozsiahlom Tichom oceáne. Vyhľadajte pieskovisko a vyrazte na duny alebo zipline cez svieže lesné prístrešky.

Turistické trasy na vás čakajú po celých Andách; túra vo výške viac ako 4 000 metrov nad morom na severnej vysočine alebo zdolanie horolezeckých trás rôznej obtiažnosti v svetoznámom národnom parku Torres del Paine. Ak máte radi športový rybolov, vydajte sa hlboko do patagónskych riek a jazier plných pstruhov, kde zažijete jedny z najlepších muškárení na svete. To všetko uprostred úchvatných prírodných krás ako nikde inde na zemi.

Turistika - vyčistí vaše myšlienky, otestuje vašu výdrž a vráti vás späť do prírody. Pešia turistika je najlepší spôsob, ako spoznať Čile a vychutnať si jej nádhernú krajinu zvnútra. Obujte si najpohodlnejšiu vychádzkovú obuv a vydajte sa na skutočné dobrodružstvo. Jeden vynikajúci trek sa začína v lagúne Lejía vysoko nad San Pedro de Atacama. Vo výške viac ako 4 000 metrov nad morom sa z pôsobivých výhľadov nachádzajú mohutné sopky, členité kopce a mimoriadna lagúna Miscanti.

V centrálnej oblasti nevynechajte turistické chodníky po národnom parku La Campana v blízkosti Valparaiso. Vyhlásená za svetovú biosférickú rezerváciu, môže vaša návšteva zahŕňať výlet až 8 hodín na úžasnú trasu Palmou. V blízkosti Santiaga, v údolí Cajón del Maipo, prírodná pamiatka El Morado odmeňuje peších turistov s výhľadom na nádherný zasnežený vrchol.

Na juh obklopuje Národný park Huerquehue nádherné jazero Caburgua a k národnému parku Villarrica patrí chodník, ktorý stúpa po rovnomennej sopke. Milovníci turistiky a pešej turistiky si môžu vybrať v Patagónii, ktorá má desiatky národných parkov a rezervácií s chodníkmi všetkých stupňov obtiažnosti. Jeden z nich, národný park Torres del Paine, sa môže pochváliť niektorými z najlepších turistických trás na svete: jeho ľadovce a jazerá, ktoré sa nachádzajú na pozadí slávnych žulových veží, vám navždy zostanú vryté v pamäti.

Lyžovanie - vyrazte do Ánd a dajte si stretnutie vo výške nad 2.000 m nad morom v niektorom z mnohých lyžiarskych stredísk Čile a oceníte najlepšie zjazdovky v Južnej Amerike. Čile má oblasti ideálne pre začiatočníkov aj pre skúsenejších lyžiarov. Iba pár kilometrov od Santiaga sú slávne lyžiarske strediská Valle Nevado, La Parva a El Colorado umiestnené na strmých andských svahoch. Moderné sedačkové lanovky obsluhujú dlhé zjazdy, miestami s možnosťou dlhej zábavy, ktorú poskytne večerné lyžovanie pri fakliach.

Vyskúšajte strmé svahy Portilla, blízko andského priesmyku, ktorý vedie do Argentíny; tu poskytuje dostatočná snehová pokrývka ideálne mäkké zjazdy v prášku. Nevynechajte ani južné lyžiarske strediská, ktoré vám umožnia preukázať svoje freestyle schopnosti na rôznych valcoch, dúhach, koľajniciach a kľučkách a pri každom výskoku dosiahnuť na oblohu. Ak ešte stále máte voľnú energiu na spálenie, čo tak heliskiing? Preskúmajte nedotknuté vrcholky hôr na lyžiach alebo snowboarde a kochajte sa úžasnými výhľadmi na krátery a sopky.

Cyklistika - horské bicykle sú v Čile ideálnym prostriedkom na prebádanie nespočetných zákutí v horách. Rozmanitá geografia, bohaté chodníky a vrcholy vhodné pre začiatočníkov i skúsených cyklistov. Výzvy pre cyklistov v najsuchšej púšti sveta s nekonečnými úsekmi piesku a obrovskými soľnými plochami. Chodníky národného parku Lauca alebo pobrežné trasy v národnom parku Pan de Azúcar, vám načerpajú adrenalín.

Carretera Austral sa stala skutočným skrytým pokladom pre cyklistických fanatikov. Užite si extrémnu krajinu s intenzívnymi farbami a exotickou vegetáciou blízko mesta Puerto Natales. Navštívte starožitný chladiarenský závod v Puerto Bories a slávnu jaskyňu Milodon, ďalšiu národnú pamiatku. Tieto chodníky na konci sveta sú šité na mieru pre vzrušujúce cyklistické dobrodružstvá.

Jazda na koni - užite si tichý klus alebo napínavý plochý cval. Spoznávanie mnohých chodníkov a roklín na koňoch je jedným z najväčších pôžitkov v Čile. Prejdite sa dunami a oázami vo veľkej severnej púšti. Prezrite si kúzelné krajiny San Pedro de Atacama a objavte mystické údolie Elqui na intenzívnych eskapádach až 4 dní, jazdou po vysokých horách Ánd a spaním pod hviezdami. Obdivujte silu a pohyblivosť čílskeho rodézskeho koňa v strede srdca a užite si ich pokojné spoločenstvo pri prechádzke národnými parkmi alebo pozdĺž pobrežia.

Existuje len málo jázd tak vzrušujúcich, ako sedliacke výpravy po sopkách a kráteroch Rapa Nui. Pri prechádzaní farebnými vinicami sa nadýchnite opojného parfému zrelého hrozna. Získajte autentický pohľad na farmárske tradície neskrotnej chilskej Patagónie a užite si pocit skutočnej slobody pri ceste po chodníkoch predkov hustými južnými lesmi.

Horolezectvo - Chile ponúka mnoho lezeckých príležitostí. Nekonečné hory, zasnežené štíty a dokonca aj sopečné krátery patria medzi výzvy, ktoré čakajú na horských dobrodruhov. Najvyššia sopka na severe Čile - Ojos del Salado vo výške 6.893 metrov predstavuje vzrušujúcu výzvu pre skúsených horolezcov z celého sveta, ktorí si vyskúšajú svoje schopnosti. Ak pohorie Ánd nie je dosť vzrušujúce, čo tak adrenalínový výstup na sopku Parinacota. Jej dokonalý kužeľ pokrytý večným snehom je nezabudnuteľným dobrodružstvom.

Pre ľahší začiatok sú v Santiagu mestské kopce ako Manquehue a pohorie San Ramón skvelou voľbou. Vysoké vrcholy a sopky južného Čile sú zas ideálne pre zdatných horolezcov. Tieto náročné stúpania si vyžadujú mačky a zvýšenú ostražitosť. Obľúbená je sopka Villarrica alebo žulové veže Torres del Paine - skutočne nedotknutý zážitok z divočiny.

Surfovanie - senzácia soľnej sprchy a búšenia srdca pri každej novej vlne? Čile má viac ako 4.000 km pobrežia, ktoré môžete preskúmať, skutočný raj surferov. Mierne celoročné podnebie, teplé more a bláznivá vlna zvaná „El Gringo“ robia z Ariky základný cieľ surfistov z celého sveta. V Iquique diváci tlieskajú skvelým výkonom pri surfovaní, keď sa fanatici preháňajú po dokonalých trubkách vytvorených na pláži Cavancha. V strednej časti krajiny bol Punta de Lobos v Pichilemu pokrstený ako „hlavné mesto svetového surfovania“. Privíta nadšencov s vlnami vysokými viac ako 4 metre a prúdmi, ktoré poskytujú závideniahodné podmienky na surfovanie. Constitución, trochu ďalej na juh, usporiadal mnoho medzinárodných súťaží v surfovaní kvôli svojej šťastnej zmesi pokojných pláží a silných vĺn, ale práve na okolitých plážach ako Dichato a Buchupureo sú surferi skutočne skúšaní kombináciou hrmiacich vĺn a drsných skalných útvarov.

Rafting,
Kajak,
Potápanie,
Rybolov,
Polárne výpravy

Pláže

Teplé slnečné lúče, more a piesok; aké lepšie prísady pre rozprávkovú dovolenku? Objavíte idylické pláže ideálne na slnenie, ako aj dramatickejšie brehy, z ktorých mnohé ponúkajú fantastické príležitosti na vodné športy a námorné aktivity na viac ako 4.000 km čílskeho pobrežia. Navštívte sever a vychutnajte si celoročné slnečné svetlo a teplé vody Tichého oceánu. Ideálne na natiahnutie na uteráku a nasávanie lúčov.

Oddýchnutý hľadáte zábavu v meste? Potom choďte do centrálneho srdca, ktorého živé mestá sa môžu pochváliť nádhernými plážami a vlniacim sa surfovaním. Pre pokojnejší a dôvernejší zážitok preskúmajte mnoho menších zátok a zátok, ktoré si medzi obľúbenými surfermi a milovníkmi jedla získavajú obľubu kvôli vynikajúcim čerstvým morským plodom. Na juhu Čile je veľa zábavy na mnohých plážach pri jazere. Niektoré majú tmavý sopečný piesok a dramatické lesné pozadia. Užite si ich pokojné vody, ideálne pre výlety loďou a ďalšie námorné zábavy, ako je jazda na kajaku a plachtenie je stopercentný prírodný relax.

Vynikajúce pláže Rapa Nui - Veľkonočný ostrov - patria k najlepším v Tichomorí. Pokojné more, dokonalá teplota, kývanie palmami ... všetko pod pohľadom záhadných sôch moai. Rapa Nui je rajom dovolenkárov.

Pamiatky

Národný park Rapa Nui - na najodľahlejšom obývanom ostrove sveta sa skrývajú tisícročné záhady a legendy. Spoločnosť, ktorá bola po celé storočia úplne izolovaná od sveta, dokázala vytvoriť kultúru, ktorá je jedinečná v Polynézii aj vo svete. Národný park Rapa Nui je žijúci svedok umeleckých tradícií a miesto, ktoré je domovom veľkého množstva všeobecne významných archeologických lokalít a záhadných moai. Ak sa chcete dozvedieť viac o tradíciách Rapa Nui, navštívte ostrov počas festivalu Tapati, ktorý sa koná každý rok od konca januára do začiatku februára.

Kostoly v Chiloé - Kuranto, mingy a legendy dodali Chiloé čarovný ráz. Ale sú to kostoly, ktoré dali tejto oblasti jej architektonické čaro, pretože vytvárajú večný dialóg s krajinou. Kostoly na konci sveta sú z najstarších drevených stavieb, ktoré ešte na planéte stoja. Postavené počas 17 -tého storočia slúžia dodnes v evanjelizácii nového sveta, ako mix španielskeho dizajni s typickými technikami materiálov na ostrove. Technika montáže a spoje vyrobené z prírodného dreva vytvárajú architektúru, ktorá je v Amerike jedinečná. 16 kostolov, ktoré UNESCO vyhlásilo za svetové dedičstvo, tvoria „kostoly v Chiloé“. Deväť z nich je na východnom pobreží Veľkého ostrova, tri v Lemuy, dva v Quinchao, jeden v Caguach a jeden v Cheline. Medzi týmito kostolmi je necelých 10 kilometrov, dajú sa navštíviť za jediný deň.

Valparaiso - sila Tichého oceánu medzi labyrintom domov s výhľadom na oceán vtesnaných do svahu. Objavte architektúru a kultúru obklopujúcu historickú štvrť Valparaiso, svedectvo príbehu, ktorý sa začal v roku 1536. Navštívte najdôležitejší čílsky prístav v kopcoch, ktorý môžete navštíviť pomocou dlhých schodísk a lanoviek (výťahy na železničných tratiach). Múzeá, otvorené priestranstvá a verejné pamiatky spolu s inštitucionálnymi budovami dodávajú mestu autentický pocit prístavného mesta a robia z neho jedno z mála miest na svete, kde sa viktoriánska architektúra úspešne prispôsobila drsnej a zradnej geografii oblasti.

Humberstone - bane na liadok a história "bieleho zlata" spája dve bane, ktoré sa stali svetovo najvýznamnejšie bane na liadok na prelome 20 -tého storočia. Spojenie rôznych spoločenstiev, vedomostí a zručností zmenilo toto odvetvie na komplexný priestor kultúrnej výmeny. Transformácia baní a priemyselných osád na komunitu s vlastným jazykom, organizáciou, tradíciami a tvorivými prejavmi očarí tých, ktorí dnes navštívia tieto mestá duchov uprostred púšte Atacama. Navštívte osadu Humberstone a priemyselnú oblasť Santa Laura a prežite slávne dni liadku a spomienky na jedno z najokázalejších období histórie Čile.

Sewell - banské stredisko známe ako mesto schodov vdýchlo život jednej z najdôležitejších spoločností v krajine. Objavte začiatky divízie El Teniente, najväčšej podzemnej bane na meď na svete. Spoznajte dedičstvo Company Town, skutočného záznamu svetových javov, ktoré poznačili dôležité obdobie čílskej histórie. Odkryte pozostatky slávnej minulosti osady, ktoré prispeli k globálnemu rozšíreniu technológie ťažby vo veľkom. Navštívte zariadenia mesta poznačeného strohosťou, funkčnosťou a modernosťou uprostred andskej krajiny. Fáza baníckych tragédií a priemyselných procesov vás pozýva na počúvanie šepotu histórie vyrytého na stenách banskej osady.

Qhapaq Ñan - cesta Inkov obklopená tradíciami a mystikou, ktorá vás vráti v čase a pozýva vás objavovať príbehy ríše, ktorá dobyla slnko, to je Qhapaq Ñan. Táto úžasná cestná sieť vybudovaná počas mnohých storočí Inkami sa spájala s nesmierne kontrastnými oblasťami; od zasnežených Ánd po pobrežie Tichého oceánu, prechádzajúce tropickými dažďovými pralesmi, úrodnými údoliami a úplne suchými púšťami. Dedko z doby pred Inkom, ktorého univerzálnym posolstvom je dedičstvo a kultúra domorodého obyvateľstva a komunít v Argentíne, Bolívii, Čile, Kolumbii, Ekvádore a Peru, ktoré zdieľajú svoju minulosť na kameňoch Inckej cesty. Vydajte sa po stopách Inkov a objavte tajomstvá skryté po stavbe tejto archeologickej cesty.

Čilské tance - starodávne piesne sa miešajú so zvukom flaut a bubnov a prežívajú 350 rokov tradície a oddanosti. Populárna vrúcnosť spája rodiny a susedov, mužov, ktorí sú v centre posvätnej oddanosti náboženským božstvám, a vyjadrujú svoju vieru prostredníctvom hudby, tanca a špeciálnych odevov. Vychutnajte si tieto jedinečné tance na jednom z niekoľkých náboženských festivalov, ktoré sa konajú v strede a na severe krajiny, ako sú napríklad Festival La Candelaria, Nuestra Señora del Rosario de Andacollo a La Tirana. Navštívte obradné miesta a buďte svedkami tejto nábožensko-hudobnej tradície, ktorá vykazuje časť kultúrnej rozmanitosti krajiny. Objavte tradície španielskeho dedičstva a nechajte sa ohromiť črtami domorodého obyvateľstva.

Miestni obyvatelia

Obohaťte svoje povedomie o fascinujúcich domorodých kultúrach Čile. Ochutnajte ich lahodné jedlo, osvojte si ich tradície a možno na vlastnej koži zažite mystické spojenie s týmito ľuďmi, ktorí zachovávajú svoje starodávne tradície pri živote aj v modernej dobe.

Ľudia Mapuche, známi svojim bojovným duchom, stále hovoria svojim zvedavým starodávnym jazykom Mapudungun. Pre skutočne nezabudnuteľný zážitok navštívte tradičnú rucu alebo spoločné obydlie pri jazere Budi neďaleko Temuco, kde budete spať, variť a jesť tradičné jedlá popri Mapuches.

Na severe Čile stretnete obyvateľov Aymary v Altiplane (alebo na vysočine) v dedinách Putre a Parinacota. Prezrite si ich nádherné textílie a farebné remeselné výrobky vyrobené z vlny lamy a ochutnajte mäso z lamy a alpaky s prílohou z quinoi.

Rapa Nui (Veľkonočný ostrov) je jednoducho fascinujúci. Jeho fascinujúce legendy, starodávne tradície udržiavané pri živote na festivaloch ako Tapati a osobitá hudba, tanec a jazyk sú tu stále živé.

Nakoniec, na samom konci Zeme, pozorujte odveké spôsoby Yaganov, domorodých obyvateľov, ktorí stále plavia vo svojich tradičných kanoe kanálmi a vstupmi do Ohňovej zeminy..

Tradičná kuchyňa

Počas návštevy máte príležitosť vychutnať si tradičné špeciality miestnej kuchyne. Delikátne ingrediencie pripravené podľa osvedčených receptov a postupov ochutené identitou predkov: to sú prvky, ktoré splývajú v jedinečnej čilskej kulinárskej tradícii. Nechajte sa viesť vašimi zmyslami a vychutnajte si intenzívne chute bohatých čílskych polí a morí.

Vynikajúce jedlá z quinoa či tropické ovocie pestované v horúcich a úrodných údoliach na okraji púšte Atacama. V centrálnej oblasti okúste huaso (kovbojskú) atmosféru a vidiecke tradície klasickými jedlami z kukurice, ako je pastel de choclo a humitas. V lete sa schlaďte lahodným mote con huesillo; studený, sladký odvar z pšenice, sušených broskýň a sirupového ovocného džúsu, perfektný na horúce dni.

V tradičnej čilskej kuchyni nechýbajú ryby a morské plody, ktoré sú hlavným lákadlom na dlhom pobreží Čile. Pestrosť ponuky je nesmierna: dusený morský úhor, žiletky a la parmesana (preliate grilovanou parmezánovou kôrkou) a lastúry al pil pil (v olivovom oleji s chilli), patria medzi obľúbené jedlá miestnych.

Na juhu Čile nájdete výdatné rajnice, ako napríklad stále populárnejšia cazuela, Mapuche catutos (z jazyka Mapundung, pšeničný chlieb) a tortillas de rescoldo, tradičný chlieb pečený na popol. Najtypickejším jedlom Chiloé je curanto, zmes morských plodov, mäsa a zemiakov pečených v podzemí na rozpálených kameňoch. A ak máte namierené do Patagónie, nenechajte si ujsť južného kráľovského kraba a slávneho magellanské jahňacie mäso „al palo“ (celé zviera pečené na plameni).

Nakupovanie, suveníry

Niekoľko tipov na suveníry z Čile a miesta, kde zažijete štýlové nakupovanie v mnohých bezcolných obchodných centrách v Čile, luxusných obchodoch a na nespočetných trhoch s umeleckými remeslami. Remeselné produkty, napríklad z vlny a konských vlasov, sú vynikajúce suveníry. Len kúsok od pláže v La Serene, trh La Recova ponúka široký výber typických miestnych produktov, ako sú konzervovaná papája, špagetový džem a sušené ovocie.

V Santiagu nájdete nezávislé dizajnérske obchody v kozmopolitných štvrtiach ako Lastarria a Italia. Ak máte chuť na luxusnejší svet, navštívte štvrť Alonso de Córdova, kde nájdete exkluzívne medzinárodné značky a elegantné miestne butiky. Ak hľadáte špeciálny darček, potom zamierte na trh s umeleckými remeslami v Castro na Chiloé, kde nájdete textil každého druhu, od typických klobúkov, rukavíc a ponožiek Chilote, až po nádherné vlnené pončá so zložitými domorodými vzormi.

Lastminute

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency