Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
dovolenka Japonskofotogaléria Japonsko
 
Oficiálny názov: Japonský štát
Správne členenie: 9 regiónov / 47 prefektúr
Politický systém:konštitučná monarchia
Hlavné mesto:Tokio
Rozloha v km2:377 835
Obyvateľstvo:127 500 000 (hustota 337 os. / km2)
Jazyk:japončina
Mena:jen ( 1€ -> cca 116 JPY )
Lokalita:Kajiny sveta - Ázia
Časové pásmo: Z + 9:00h
Susedia:ostrovný štát
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas
Pozri tiež: Japonsko
 dovolenka Japonsko
 • hotely Japonsko
 • doprava Japonsko
 • letenky Japonsko
 • cestovné kancelárie Japonsko
 • lastminute Japonsko
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Japonsko

Navštívte krajinu, kde sa tradícia stretáva s modernou, v mareci až apríli počas kvitnutia čerešní Zodpovedný cestovný ruch sa každým rokom stáva dôležitejším a dovolenka Japonsko chce zvýšiť svoj pozitívny vplyv. Turistický priemysel sa prispôsobuje a inovuje. Myslí globálne a koná lokálne počas cesty a vášho ubytovania, ktoré podporuje kultúrne dedičstvo, ochranu životného prostredia a trvalo udržateľné poľnohospodárstvo.

Cestovný ruch

Japonsko je na čele ázijsko-pacifického regiónu a zlepšilo sa o 5 pozícií na 4. miesto v celosvetovom meradle. Zahraniční turisti naďalej navštevujú Japonsko pre jeho jedinečné kultúrne zdroje a na služobné cesty (4.). Japonsko sa chváli ako jedno z najrozvinutejších pozemných dopravných infraštruktúr systémov a ICT sietí globálne (obe 10.), ktoré zaručujú bezproblémové vnútorné spojenie a prístup k informáciám a službám online. Dobre rozvinuté je aj letecké spojenie (18. miesto). vysokokvalitné služby (24.). Okrem toho je Japonsko celkovo otvorené pre cestovný ruch s relatívne ústretovými obchodnými a investičnými dohodami (35.), hoci má prísnu vízovú politiku (112.). Navyše investuje do takmer 4,5 % svojho rozpočtu na činnosti súvisiace s odvetvím a zavádza efektívne marketingové kampane (27.).

Japonsku sa tiež podarilo stať sa konkurencieschopnejšími z hľadiska nákladov (94. miesto, až 25), vďaka k podstatnému zníženiu cien palív a daní z leteniek. To zlepšenie cenovej konkurencieschopnosti bolo hlavnou hnacou silou Celkový výkon Japonska v kombinácii so zlepšeniami v podpore kultúrnych a prírodných zdrojov. Napriek tomu environmentálna udržateľnosť zostáva oblasťou, v ktorej Japonsko ešte nedosiahlo lepšie výsledky. Vysoké emisie PM (93.), nadmerný rybolov (71.) a zvyšujúci sa počet podiel ohrozenej fauny (129.) sú obavy pre cestovný ruch aj udržateľnosť krajiny.

ToP 20 dovolenkové destinácie v Japonsku

Japonsko ponúka bohatú tapisériu destinácií, ktoré spájajú staré tradície s modernými inováciami. Tu sú najžiadanejšie dovolenkové destinácie v Japonsku:

 • Tokio: pulzujúce hlavné mesto známe kombináciou moderných mrakodrapov a historických chrámov, ako je chrám Sensoji a cisársky palác.
 • Kjóto: Kultúrne srdce Japonska, známe svojimi klasickými budhistickými chrámami, ako aj záhradami, cisárskymi palácmi, šintoistickými svätyňami a tradičnými drevenými domami.
 • Hora Fuji: Ikonický symbol Japonska a najvyšší vrch hory, svetové dedičstvo UNESCO a obľúbená destinácia pre pútnikov aj turistov.
 • Hiroshima Peace Memorial Park: Dojímavá pripomienka jadrovej skazy v minulosti a symbol nádeje na budúci mier.
 • Hrad Osaka: Historická pamiatka, ktorá ponúka pohľad do japonskej feudálnej minulosti.
 • Nara: Známa pre svoje historické chrámy a voľne pobehujúce jelene v parku Nara.
 • Hokkaido: Známe pre svoje prírodné krásy, lyžiarske strediská a Sapporo Snow Festival.
 • Prefektúra Kanagawa: Domov prímorského mesta Jokohama a horúcich prameňov Hakone.
 • Matsue: Známe ako „Mesto vody“, ponúka historický hrad a malebné kanály.
 • Sendai: Najväčšie mesto v regióne Tohoku, ktoré ponúka kombináciu histórie a moderných atrakcií.
 • Hamamatsu: Preslávené výrobou hudobných nástrojov a krásnym jazerom Hamana.
 • Morioka: Preslávený svojimi miestnymi rezancami a historickými pamiatkami, ako je hrad Morioka.
 • Kobe: Kozmopolitné prístavné mesto s vyhlásenou módnou scénou a bohatou kulinárskou tradíciou.
 • Takamatsu: Brána na ostrov Šikoku, známy svojou tradičnou záhradou Ritsurin.
 • Okayama: Domov pre slávnu záhradu Korakuen a hrad Okayama.
 • Utsunomiya: Slávna pre svoje gyoza knedle a Oya Stone Museum.
 • Fukuoka: Dynamické mesto známe svojimi starobylými chrámami, plážami a modernými nákupnými centrami.
 • Hakodate: Ponúka úžasný nočný výhľad z hory Hakodate a historický ranný trh.
 • Shizuoka: Známa pre svoje výhľady na horu Fuji a horúce pramene na polostrove Izu.
 • Kitakyushu: Mesto s bohatým priemyselným dedičstvom a malebným hradom Kokura.

Tieto destinácie ponúkajú pohľad na mnohostrannú príťažlivosť Japonska, od pokoja starovekých svätýň až po ruch miest osvetlených neónmi. Či už hľadáte duchovnú útechu, kultúrne obohatenie alebo kulinárske dobrodružstvá, najlepšie turistické destinácie Japonska vám ponúkajú cestu cez krajinu, kde sa tradícia stretáva s modernou. Najlepší čas na návštevu väčšiny týchto miest je počas sezóny kvitnutia čerešní v Marec apríl. Užite si svoje cesty.

Aktivity

Japonsko sa môže pochváliť viac ako 2000-ročnou históriou a je plné starých duchov. Medzi nimi sú mnísi, ktorí založili sekty budhizmu, prívrženci jedinečnej viery zvanej Shugendo a „skrytí“ kresťania. Ak chcete uzdraviť svoje telo aj dušu a zároveň sa dotknúť tejto neopakovateľnej kultúry podniknite výlet a objavte celý rad úžasných vecí, ktoré môžete vidieť a robiť v Japonsku:

 • Príroda ponúka nasledovné aktivity: potápanie v Japonsku, lyžovanie v Japonsku, sezónne kvety v Japonsku, udržateľné vonku, dobrodružstvo, off the beaten track v Japonsku, scénické miesta, svetové dedičstvo, pobyty doma a na farme.
 • Tradície významný segment japonského turizmu: Japonské záhrady, Japonské remeslá, Chrámové pobyty, Pobyty dedičstva, Festivaly a podujatia, Divadlo v Japonsku, Japonský čajový obrad, Kultúrne zážitky v Japonsku, Kultúra v Japonsku.
 • Jedlo, pitie, japonská kuchyňa gastronómia je zaujímavá: Miestna kuchyňa východného Japonska, Miestna kuchyňa západného Japonska, Miestne pouličné jedlo, Japonský miestny Ekiben, Yakitori, Japonská whisky, Sprievodca pre vegetariánov a vegánov, Sprievodca sushi v Japonsku, Japonské pivovary na saké, Saké 101.
 • Umenia, kultúra prižahujú významnú časť turistov: Múzeá umenia, Architektúra, Múzických umení, Divadlo, Festivaly umenia, Japonské anime a komiksy, Japonská keramika, Miestne remeslá.
 • Mestský život je vskutku pestrý a zaujímavý: Scénické miesta, Scénické nočné výhľady, Prírodné divy, Tematické parky, Nočný život, Samuraj a Ninja, Ikonická architektúra, Nakupovanie.
 • Oddych, relax stále náročnejší život si vyžaduje zastavenie: Onsen, Wellness cestovanie v Japonsku, Sprievodca japonským Ryokanom, Pobyty doma a na farme, Sprievodca pozorovaním hviezd v Japonsku, Japonské záhrady, Kvety, Relax v Japonsku, Lesné kúpanie (Shinrin-yoku).
 • Poznajte Luxus, Šport, Skúsenosti v Japonsku, Užite si moje Japonsko, Národné parky, Japonské miestne poklady, Japonské dedičstvo, Pobyty dedičstva, Sneh ako žiadny iný, Wonder Okolo Japonska.

Nájdite inšpiráciu pre svoju dovolenku v Japonsku, od prehliadok mesta a kultúrneho ponorenia sa do prírody až po najlepšie tipy a navrhované trasy. Príďte do Japonska s herným plánom. Objavte množstvo podujatí a festivalov, chrámy a zámky, zábavné parky a horúce pramene, pláže a outdoorové aktivity, ktoré Japonsko ponúka. Či už ste zanietení do športu, ste milovníkom umenia, nadšencom prírody, milovníkom histórie, gurmánom alebo len chcete relaxovať na pláži, možnosti vašej cesty po Japonsku sú nekonečné.

Dovolenka pri mori

Vzhľadom na zemepisnú šírku je dovolenka pri mori odkázaná na dva letné mesiace júl a august. Krása pobrežia Japonského je rozmanitá, nachádzajú sa tu pláže menšie i veľké, kamienkové aj s jemným pieskom. Možnosti pre každého milovníka slnenia a kúpania v mori. Ak nemáte záujem o kúpanie, na pláži, v blízkosti je vždy niekoľko turistických chodníkov, ktoré vás zavedú do blízkych hôr, odkiaľ sa vám naskytne fantastický výhľad na záliv. Pobyty pri mori sa tak dajú rozšíriť na prechádzky a výlety pri mori aj mimo oficiálnu sezónu pre kúpanie. Tu sú najznámejšie japonské pláže pre dovolenku pri mori:

 • Takahame Pláž Wakasa Wada je jednou z najkrajších pláží planéty, nachádza sa v prefektúre Fuku,i je domovom niekoľkých úžasných pláží, ale žiadna z nich sa nevyrovná čistej vode a čistému bielemu piesku pláže Wakasa Wada. Pláž Wakasa Wada, ktorá sa nachádza v Takahame, najzápadnejšom meste Fukui, získala medzinárodnú environmentálnu certifikáciu Modrá vlajka pre pláže a prístavy a je medzinárodne uznávaná pre kvalitu svojich vôd a množstvo služieb, ktoré ponúka návštevníkom pláže.
 • Ostrov Aka Vydajte sa na severovýchodné pobrežie ostrova Aka, kde nájdete kilometrový úsek piesku, ktorým je pláž Nishibama. Vďaka skvelému šnorchlovaniu pre nováčikov aj skúsených potápačov je to perfektný spôsob, ako stráviť niekoľko hodín v raji. Ostrov Aka má množstvo krásnych pláží, ale pláž Nishibama je určite zlatým štandardom. Dlhý úsek čistého bieleho piesku vedie do čistého modrého mora, ktoré je jemné a plytké, takže je vhodné pre malé deti.
 • Beppu Plážový pieskový kúpeľ Beppu alebo pieskoterapia zvyšuje pohodu, priamo pri mori. Usadiť sa v horúcom piesku a zároveň sa kochať výhľadom na vlny je nezvyčajné potešenie a tiež zdravé. Telo aj myseľ sa osviežia, keď celé telo zahalí piesok z pieskového kúpeľa Beppu Beach, ktorý je vyhrievaný pramenitou vodou s chloridom sodným (soľou), o ktorej sa hovorí, že podporuje dobré zdravie. Najprv vás zakryjú až po krk pieskom, potom sa zahrejete a otvoria sa vám póry. Po pieskovom onsene nasleduje horúca voda, kde môžete zmyť piesok a namočiť sa.
 • Aoshima Plážový park Aoshima je špičková prímorská atrakcia na pobreží Kjúšú. Od roku 2021 je plážový park Aoshima otvorený celoročne. Je to ideálne miesto na oddych na pláži, popíjanie studeného nápoja a občerstvenie zo sortimentu teplých a studených jedál pri počúvaní relaxačných melódií a sledovaní sveta a kúpanie, dovolenka pri mori na japonský spôsob. Užívanie si mora počas celého roka.
 • Kamakura Piesok, surfovanie a prímorské bary a bistrá neďaleko od veľkého Budhu Kamakura. Jedným z pravidelných letných plážových únikov pre mestských obyvateľov v oblasti Tokia je Kamakura, len hodinu vlakom po pobreží. Plavecká sezóna pre tri pramene piesku Kamakura je krátka, len dva mesiace v lete od 1. júla do 31. augusta ale oblasť má svoje čaro aj v iných ročných obdobiach. Sú tu aj príležitosti na viac ako len kúpanie a slnko. Môžete si zariadiť aj surfovanie, paddleboarding, wakeboarding, flyboarding a kajakovanie v mori. Počas leňošenia na piesku vidieť horu Fuji.
 • Kujukuri Najdlhšia pláž Chiba je ideálna na leňošivé dni na slnenie a surfovanie, ako aj iné morské športy. Názov „Kujukuri“ odkazuje na dĺžku pláže, ktorá je v Japonsku vzácnosťou. Väčšina japonského pobrežia je skalnatá a členitá, ale pláž Kujukuri ponúka dlhý, 66-kilometrový úsek pláže s jemným pieskom.
 • Okinoshima pieskovisko vedúce na neobývaný ostrov. Jedna z najlepších pláží Chiba sa nachádza na najjužnejšom cípe polostrova Boso. Okinoshima Park je 200-metrová piesočná hrádza, ktorá spája pevninu s malým neobývaným ostrovom. Pláž ponúka vynikajúce plávanie, šnorchlovanie a lov mušlí. Pláž Okinoshima sa nachádza na najsevernejšom mieste koralov Tichého oceánu, čo jej umožňuje vynikajúce šnorchlovanie počas leta. Piesčina bývala na dne oceánu. Pôvodne bol ostrov oddelený od pevniny, ale séria veľkých zemetrasení za posledných niekoľko stoviek rokov zvýšila úroveň terénu.
 • Jodogahama je budhistické slovo pre rajskú pláž. Plážová oáza Jodogahama v Iwate určite robí česť svojmu menu. Biele kamienkové pobrežia, pokojné vody a impozantné pobrežie, ktoré treba objaviť, toto si nesmiete nechať ujsť, ak ste v Iwate. Pláž Jodogahama je považovaná za jednu z najlepších pláží v Japonsku. Keďže ide o chránenú zátoku, môžete si užívať celoročne pokojné vody. V lete to môže byť obzvlášť preplnené, pretože ľudia z celého Japonska sa hrnú na pláž. Prineste si sandále alebo topánky, pretože ide o kamienkovú (nie pieskovú) pláž.
 • Shirarahama 600 m raja Tichého oceánu. S nedotknutým bielym pieskom obtáčajúcim sa okolo zálivu s trblietavou vodou je táto pláž tak blízko k raju Tichého oceánu, ako si len dokážete predstaviť. Sesterská pláž Waikiki Beach na Havaji je pláž Shirara známa ako najlepšia pláž v Kansai. Biely piesok pláže bol dovezený z Austrálie. Na pláži sa začína najskôr kúpacia sezóna na pevninskom Japonsku, na hlavnom ostrove Honšú, „oficiálne“ ohlasuje japonskú plážovú sezónu, vďaka čomu je obľúbený u milovníkov slnka.
 • Shichiri Mihama Na najdlhšej pláži Japonska sú korytnačky a kamene, pláž je pokrytá štrkom a tiahne sa v dĺžke 22 km, čo z nej robí najdlhšiu pláž v Japonsku. Oceníte výhľady a priestranné okolie pozdĺž pobrežia mora Kumano-nada. Ak ste tu v správnom období, uvidíte korytnačky, ktoré kladú vajíčka od mája do septembra. Festival ohňostrojov Kumano sa koná v auguste. Dostatok priestoru na prechádzky, fotografovanie a pozorovanie divokej prírody.
 • Kikugahama Nechajte surfovanie zmyť vaše starosti v Kikugahame. Pláž Kikugahama, ktorá sa nachádza len chbvíľu jazdy na bicykli od centra Hagi, je lemovaná sukovitými borovicami a jej čisté piesky siahajú do pokojných vôd. Pláž je dôležitou súčasťou života v Hagi, pričom veľa ľudí sa prechádza po piesku pri západe slnka alebo skoro ráno. Nie je nič lepšie ako kúpanie v oceáne počas vysokého leta. Plavecká sezóna je tu každoročne približne od polovice júla do 20. augusta.
 • Katsurahama Zažite pobrežie Tichého oceánu na pláži Katsurahama. Pohodlne sa nachádza v meste Kochi , tento úsek piesku je domovom sochy národne populárnej historickej postavy Ryoma Sakamota, ktorá zohrala úlohu pri politickej modernizácii Japonska. Viac ako čokoľvek iné je pláž ideálna na relaxačnú prechádzku, pri ktorej si môžete vychutnať nádherný západ slnka a pobrežie mesta Kochi. Kvôli rozbúreným vodám pri pobreží Katsurahama Beach nie je možné plávať, ale to neuberá na pokojnom zážitku.
 • Yonaha Maehama 7 km kúsok raja na západnom pobreží ostrova Miyako. Pomerne málo známy ostrov Miyakojima v Okinawe je domovom pláže Yonaha Maehama, nedotknutého 7-kilometrového úseku pobrežia, ktorý patrí medzi najlepšie piesočnaté pláže v Japonsku. Na pláži sa koncom apríla koná plavecká časť každoročného triatlonu Strongman. Táto pohľadnicová pláž má k dispozícii slnečníky a ležadlá, aby ste mohli celý deň leňošiť a naplánovať si svoje cesty po Okinawe
 • Rokujo Malá pláž na okraji Japonska disponujje nesmiernou krásou. Pláž Rokujo je malá pláž približne 10 metrov štvorcových na severovýchodnom pobreží ostrova Yonaguni., najvzdialenejší ostrov Okinavy. Je pravdepodobné, že ste nič podobné ešte nevideli a výhľad, útes, pláž a koralová záhrada vám ostanú dlho v pamäti. Rokujo doslova znamená šesť karimatiek a keď uvidíte pláž, budete vedieť, ako dostala svoje meno.
 • Nagata Inakahama Piesok, vlny, morské korytnačky a nádherné západy slnka na Jakušime. Pláž Nagata Inakahama na severozápadnom pobreží malého ostrova Jakušima, je kilometer dlhý pás piesku známy ako hniezdisko korytnačiek od mája do júla môže pláž navštíviť až 20 korytnačiek, aby naraz nakladali vajíčka. Počas tejto sezóny treba pri návšteve pláže dávať veľký pozor, aby ste cez deň nepoškodili vajíčka alebo nevyrušili korytnačky pri hniezdení v noci.
 • Shimoda Prvá opora Západu v Japonsku v modernej ére je teraz vyhradeným útočiskom na slnku, surfovaní a piesku. Shimoda je letovisko ležiace na juhovýchodnom konci polostrova Izu. Pohodová povaha plážového mesta je v rozpore s tým, že keď tu v roku 1858 americký diplomat Townsend Harris vyjednal obchodnú zmluvu, účinne ukončil stáročia samovoľnej izolácie Japonska od Západu a otvoril ho obchodu, čo viedlo ku koncu vlády samurajov.
 • Chirihama jazda na osemkilometrovom úseku pláže na západnom pobreží polostrova Noto. Pláž Chirihama je jedinou plážou v Japonsku, kde môžete jazdiť autom po piesku. Ide o obľúbenú, nezvyčajnú atrakciu, ktorá by mala byť súčasťou každého scénického roadtripu cez polostrov Noto. Zaparkujte svoje auto a vydajte sa brodiť sa vo vode alebo zbierať mušle. Čerstvo grilované mäkkýše z malých stánkov lemujúcich pláž.
 • Shirahama Zaplávajte si v priezračných, čistých vodách na jednom z najnavštevovanejších miest polostrova Izu Pláž Shirahama patrí medzi tri najlepšie destinácie medzi cestujúcimi na Izu a to z niekoľkých dobrých dôvodov, najmä v letných mesiacoch. Duny sú mäkké a biele, príboj pravidelný a vody priezračné a čisté. Kúpacia sezóna sa tu oficiálne začína v júli, ale dobré počasie ju zvyčajne rozširuje od júna do polovice septembra. Môžete si požičať výstroj, ak ju so sebou nemáte.
 • Goshiki Pláž známa západom slnka a piatimi farbami jej kamienkov. Pláž Goshikihama sa nachádza na západnom pobreží ostrova Awaji a ponúka fantastický výhľad na modré vody vnútrozemského mora Seto. Názov Goshiki odkazuje na päť farieb plážových kamienkov, ktoré pri západe slnka žiaria ako drahokamy. Západná orientácia pláže ponúka fantastický výhľad na západ slnka.

Najlepší čas na návštevu týchto pláží je počas kúpacej sezóny medzi júlom a augustom, keď je teplé počasie a voda láka. Či už hľadáte dobrodružstvo alebo len miesto na oddych, tieto pláže ponúkajú kúsok raja pre každého cestovateľa. Užite si dovolenku na pláži v Japonsku. Plavecká sezóna v Japonsku zvyčajne trvá od júla do augusta, keď je počasie najteplejšie a teplota mora je vhodná na kúpanie. Pred odchodom si vždy skontrolujte miestne podmienky a bezpečnostné pokyny, pretože na niektorých plážach môžu byť silné prúdy alebo špecifické časy, kedy je kúpanie povolené. Užite si dovolenku kúpaním v mori v Japonsku.

Potápanie v Japonsku

Ázijské krajiny, ako sú Filipíny a Thajsko, získavajú väčšiu pozornosť pre svoje miesta na potápanie, ale aj Japonsko ponúka všetky druhy skvelých príležitostí. Ľadové potápanie nájdete v blízkosti severného ostrova Hokkaido a tropických lokalít na juhu. Môžete si tiež vyskúšať jaskynné potápanie pri známych pamiatkach, ako je Modrá jaskyňa na hlavnom ostrove Okinawa, alebo vrakové potápanie pri malom ostrove s mostom z hlavného ostrova. Pre tých, ktorí chcú zostať trochu bližšie k povrchu, ostrovy ako Ishigaki ponúkajú skvelé možnosti šnorchlovania s farebnými koralovými útesmi a množstvom morského života.

Dĺžka ostrovného štátu umožňuje široké spektrum príležitostí na potápanie, zatiaľ čo dlhá história sopečnej činnosti viedla k veľmi nezvyčajnej podmorskej topografii. Potápači sa počas svojich výprav stretnú s množstvom rýb a iných tvorov a v závislosti od toho, v akom ročnom období sa potápate, uvidíte rôzne stvorenia. Táto rozmanitosť z neho robí lákavé miesto na potápanie a šnorchlovanie pre ľudí, ktorí poznajú.

Lyžovanie v Japonsku

Japonsko sa neustále radí medzi najlepšie destinácie na svete pre lyžovanie a snowboarding. Vďaka studeným vetrom, ktoré fúkajú nad Japonským morom, krajina dostáva jedny z najvyšších množstiev snehu na svete. S množstvom lyžiarskych stredísk v krajine, od najväčšieho Niseko na Hokkaido, do menších stredísk v dedinách s horúcimi prameňmi, Japonsko je ideálnou destináciou pre začiatočníkov, expertov, rodiny s malými deťmi a páry, ktoré hľadajú dobrodružstvo, kultúru a skvelé možnosti lyžovania a stravovania.

Lyžiarska sezóna v Japonsku zvyčajne začína v decembri a trvá do apríla, ale skutočné dátumy závisia od každého strediska a jeho polohy. Hokkaido, vďaka svojej polohe na severe, a pohorie Nagano, ktoré sa nachádza vo vyšších nadmorských výškach, má tendenciu napadnúť viac snehu skôr v sezóne ako na iných miestach. Hlavná sezóna je v januári a februári, v mesiacoch, v ktorých sneží najviac. V marci môžu nastať aj výrazné snehové nádielky, aj keď počasie začína byť nepredvídateľnejšie s pravdepodobnosťou teplých období. Vianočné a novoročné sviatky, ako aj začiatok februára, priťahujú na svahy najviac ľudí.

Lyžiarske strediská

Niseko je najväčšie, najrozvinutejšie a najobľúbenejšie zo všetkých lyžiarskych stredísk v Japonsku a Hakuba, ktorá sa nachádza v japonských Alpách. v prefektúre Nagano láka milovníkov zimných športov pre svoju dostupnosť z Tokia, rozmanitosť letovísk a terénov. V celej krajine si tiež môžete vybrať z množstva lyžiarskych a snowboardových destinácií. Tohoku v severovýchodnom Japonsku ponúka strediská vhodné pre rodiny s terénom pre začiatočníkov a stredne pokročilých, zatiaľ čo centrálny Honšú, najmä Niigata, Nagano a Gunma ponúkajú veľa skvelých možností, pričom niektoré sú dosť blízko Tokia, ideálne aj na jednodňový výlet.

Lyžiarske stredisko Niseko

Niseko, horská dedina na západe Hokkaida, je hodnotená ako obľúbená destinácia. Je priateľský pre začiatočníkov a má najviac možností pre anglicky hovoriacich v Japonsku, nehovoriac o výhľade na horu Yotei. Mnohí si kladú otázku: Je Najlepšie japonské lyžovanie Niseko alebo Hakuba? Niekedy je ťažké vybrať si medzi týmito dvoma oblasťami, ak máte v Japonsku obmedzený čas. V oboch oblastiach je v zime veľa snehu a nesklame vás ani rozľahlý terén či výhľady.

Lyžiarske stredisko Hakuba

Hakuba v Nagane sa v roku 1998 konali zimné olympijské hry a má spolu 10 stredísk, ktoré poskytujú rozmanitý terén pre lyžiarov a snowboardistov všetkých úrovní. Väčšina stredísk nie je navzájom prepojená a sú viac rozmiestnené v porovnaní s Nisekom, ale Hakuba ponúka veľa možností ubytovania pre tých, ktorí si viac myslia na rozpočet. Dobré ponuky skipasov a ubytovania nájdete aj v menej známych strediskách po celom Japonsku, kde je stále veľmi kvalitné lyžovanie a menej ľudí.

Lyžovanie na Hokkaide

Niseko je známe lyžiarske stredisko na Hokkaide, no nie je jediné. Na ostrove je niekoľko ďalších stredísk, v ktorých je každú sezónu veľké množstvo snehu a často sú menej preplnené ako Niseko. Rusutsu sa nachádza vedľa Niseko, je známy svojimi vynikajúcimi zjazdovkami, veľkým množstvom snehových zrážok a skvelou infraštruktúrou lanoviek. Vyhnite sa davom v rodinnom rezorte Furano východne od Sappora, kde si môžete užiť aj jazdu na snežných skútroch, rybolov na ľade a množstvo aktivít pre deti vrátane výučby anglického jazyka. Je tu aj Sapporo Teine necelú hodinu od mesta Sapporo, ako aj letoviska Tomamu, ktoré je známe svojim nadštandardným vybavením, zariadeniami vhodnými pre rodiny a možnosťami lyžovania a stravovania mimo zjazdovky.

Lyžiarske stredisko Zao Onsen

Lyžiarske stredisko Zao Onsen na hranici Yamagata a Miyagi a Appi Kogen v Iwate sú hviezdami Tohoku. Zao Onsen, známy svojimi svahmi lemovanými „juhyo“ alebo takzvanými snehovými príšerami , je naplnené japonským šarmom a prírodnými horúcimi prameňmi, ktoré sú ideálne na relaxáciu po dlhom dni strávenom behmi. Hora je dostupná vlakom a potom miestnym autobusom zo stanice Yamagata.

Lyžiarske stredisko Appi Kogen

Lyžiarske stredisko Appi Kogen je hviezdny rezort v oblasti Hachimantai v prefektúre Iwate. Ponúka špičkové ski-in, ski-out ubytovanie, výbornú stravu, množstvo stredne pokročilých zjazdoviek pre mladšie deti a začiatočníkov, ako aj skupinové lyžiarske a snowboardové kurzy v angličtine. Najmä Appi Kogen má dobre upravené zjazdovky.

Rodinná lyžovačka

Ak prichádzate do Japonska s deťmi, mnohé strediská ponúkajú zmiešaný terén pre rodinných príslušníkov na rôznych úrovniach, spolu s dennou starostlivosťou, lekciami pre deti a lekciami anglického jazyka. Stredisko Shiga Kogen je so svojimi rozmanitými zjazdovkami bezpečné pre rodiny. Nozawa Onsen mal detskú lyžiarsku školu. Tsugaike Kogen v Hakube má mierne zjazdovky pre začiatočníkov a v oblasti Hakuba je niekoľko lyžiarskych škôl, ktoré majú skupinové aj súkromné ​​hodiny pre deti. Väčšina stredísk má aj detský kútik, kde sa môžete hrať na snehu a sánkovať. V mnohých rezortoch je k dispozícii aj platená starostlivosť o deti, hoci väčšina miest ju ponúka iba v japončine. Niektoré ubytovacie zariadenia v meste Niseko ponúkajú služby starostlivosti o deti. Samostatné ubytovanie ako apartmány a domy sú obľúbené aj medzi rodinami, ktoré si chcú variť vlastné jedlo.

Pamiatky

K podmanivým miestam Japonska patria zámky, národné parky a historické dediny. Tieto lokality siahajú od národného parku Shiretoko na severnom ostrove Hokkaido, centrálne umiestnených chrámových komplexov Kjóto, Nara a Nikko a pestrofarebných hradov Okinawa, najjužnejšej zbierky ostrovov v krajine. Zoznam svetového dedičstva eviduje dvadsaťpäť objektov, z toho dvadsať kultúrnych lokalít a päť prírodných lokalít.

 • Budhistické pamiatky Hōryū-ji Budhistické pamiatky na zozname svetového dedičstva v oblasti Hōryū-ji zahŕňajú rôzne budovy nachádzajúce sa v Hōryū-ji a Hokki-ji v Ikaruge v prefektúre Nara v Japonsku. Tieto budovy boli označené v roku 1993 spolu s okolitou krajinou podľa niekoľkých kritérií ako jedny z najstarších zachovaných drevených stavieb na svete zo 7. až 8. storočia.
 • Himedži-džó Hrad Himedži ( ) je japonský hradný komplex na kopci, ktorý sa nachádza v meste Himedži v japonskej prefektúre Hyōgo. Hrad je považovaný za najlepší zachovaný príklad prototypovej japonskej hradnej architektúry, ktorý zahŕňa sieť 83 miestností s pokročilými obrannými systémami z feudálneho obdobia.
 • Yakushima je jedným z ostrovov Ósumi v prefektúre Kagošima v Japonsku. Ostrov s rozlohou 504,88 km 2 (194,94 štvorcových míľ) má 13 178 obyvateľov. Prístup na ostrov je krídlovým trajektom, pomalým trajektom alebo letecky označená Človek a biosférická rezervácia.
 • Shirakami-Sanchi Prírodné miesto: Sieboldov bukový les, hory.
 • Historické pamiatky starovekého Kjóta zahŕňa 17 lokalít v Japonsku v rámci mesta Kjóto a jeho bezprostrednej blízkosti. V roku 794 japonská cisárska rodina presťahovala hlavné mesto do Heian-kyō. Miesta sú v troch mestách: Kjóto a Udži v prefektúre Kjóto a Otsu v prefektúre Shiga.
 • Historické dediny Shirakawa-gō a Gokayama lokalita svetového dedičstva, kultúrny majetok pozostáva z troch historických horských dedín na ploche 68 hektárov v odľahlom údolí rieky Shogawa.
 • Hirošimský pamätník mieru pôvodne Hirošimská prefekturná priemyselná propagačná hala, a teraz bežne nazývaný Genbaku Dome, Atomic Bomb Dome alebo A-Bomb Dome, je súčasťou parku pamätníka mieru v Hirošime.
 • Itsukushima Shrine je šintoistická svätyňa na ostrove Icukušima, ktorá je najznámejšia pre svoje plávajúce torii. Nachádza sa v meste Hatsukaichi, v prefektúre Hirošima v Japonsku, dostupné z pevniny trajektom zo stanice Miyajimaguchi.
 • Historické pamiatky starovekej Nary zahŕňa osem miest v starom hlavnom meste Nara v prefektúre Nara v Japonsku. Päť je budhistických chrámov, jeden je šintoistická svätyňa, jeden je palác a jeden je prales.
 • Svätyne a chrámy Nikkó zahŕňa 103 budov alebo stavieb a prírodné prostredie okolo nich. Nachádza sa v Nikkó, prefektúra Tochigi, Japonsko. Budovy patria dvom šintoistickým svätyniam a jednému budhistickému chrámu.
 • Lokality Gusuku a kráľovstvo Ryukyu pozostáva z deviatich lokalít, všetky sa nachádzajú v prefektúre Okinawa v Japonsku. Medzi pamiatky patria dve utaki , mauzóleum Tamaudun, jedna záhrada a päť hradov gusuku , z ktorých štyri sú ruiny.
 • Posvätné miesta a pútnické cesty v pohorí Kii Pre túto nomináciu boli zahrnuté úseky trás, ale nie celá dĺžka ich rozlohy. Na nomináciu bolo z lokalít a pútnických ciest vybratých celkovo 242 prvkov.

Ďalšie pamiatky: Shiretoko, Strieborná baňa Iwami Ginzan a jej kultúrna krajina, Hiraizumi – chrámy, záhrady a archeologické náleziská predstavujúce budhistickú čistú zem, Ostrovy Ogasawara, Fujisan, posvätné miesto a zdroj umeleckej inšpirácie, Tomioka Silk Mill a súvisiace lokality, Miesta japonskej priemyselnej revolúcie Meidži: železo a oceľ, stavba lodí a ťažba uhlia, Architektonické dielo Le Corbusiera, vynikajúci príspevok k modernému hnutiu, Posvätný ostrov Okinošima a pridružené miesta v regióne Munakata, Skryté kresťanské miesta v regióne Nagasaki, Mozu - Furuichi Kofungun, starodávne zhluky tumulov, Ostrov Amami-Oshima, ostrov Tokunoshima, severná časť ostrova Okinawa a ostrov Iriomote, Prehistorické náleziská Jōmon v severnom Japonsku, Chrámy, svätyne a iné stavby starovekej Kamakury, Hikone-jō, Asuka-Fujiwara: Archeologické náleziská starovekých hlavných miest Japonska a súvisiace vlastnosti, Komplex historických baní Sado , predovšetkým zlatých, Hiraizumi chrámy, záhrady a archeologické náleziská predstavujúce budhistickú čistú zem.

Hlavné mesto Tokio

Tokio je podmanivé mesto, v ktorom sa hladko spája tradícia s modernosťou. Pamätajte, že Tokio má niečo pre každého, či už vás zaujíma história, príroda alebo popkultúra. Užite si návštevu. Tu je niekoľko presvedčivých dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Tokio:

 • Cityscape & Scramble Crossing (Shibuya): Shibuya, jedna z najobľúbenejších nákupných oblastí v Tokiu, sa môže pochváliť úžasnou panorámou mesta s obrovskými nákupnými komplexmi a kancelárskymi budovami. Nenechajte si ujsť ikonický prechod Shibuya Scramble Crossing, známy ako najrušnejší priechod pre chodcov na svete počas špičiek. Preskúmajte tiež svätyňu Meiji Jingu, posvätnú šintoistickú svätyňu v Shibuya.
 • Prírodné parky: Tokio je prekvapivo domovom niekoľkých krásnych parkov. Shinjuku Gyoen ponúka sezónne kvety a rôzne záhrady, zatiaľ čo park Ueno ponúka historické pamiatky a múzeá v západnom štýle z obdobia Meiji. Na osviežujúcu prechádzku po pláži zamierte do prímorského parku Odaiba, kde noc osvetľuje Dúhový most.
 • Popkultúra (Harajuku): Harajuku je pulzujúca štvrť známa svojou svojráznou módou, módnymi butikmi a jedinečným pouličným štýlom. Preskúmajte ulicu Takeshita, kde nájdete farebné obchody a kaviarne, a ponorte sa do tvorivej energie Harajuku.
 • Izakaya (Shinjuku): Shinjuku je centrom nočného života a jeho izakayas (tradičné japonské krčmy) ponúkajú nádherný kulinársky zážitok. Vyskúšajte miestne jedlá, popíjajte saké a vychutnajte si živú atmosféru.
 • Historická oblasť (Yanesen): Yanesen (Yanaka, Nezu a Sendagi) je očarujúca štvrť so zachovanými historickými budovami, tradičnými chrámami a úzkymi uličkami. Prejdite sa touto oblasťou a zažite nostalgickú stránku Tokia.
 • Rybí trh (Tsukiji): Aj keď sa Rybí trh Tsukiji presťahoval do Toyosu, nové miesto stále ponúka vzrušujúci zážitok z morských plodov. Preskúmajte vonkajší trh s čerstvým sushi, sashimi a inými delikátnymi pochúťkami.
 • Pohodlný dopravný systém: Efektívny systém verejnej dopravy v Tokiu uľahčuje objavovanie mesta. Od metra po vlaky sa rýchlo dostanete do ktoréhokoľvek kúta Tokia.
 • Chrámy a svätyne (Asakusa): V Asakuse sa nachádza chrám Senso-ji, najstarší chrám v Tokiu. Navštívte Nakamise-dori, živú nákupnú ulicu vedúcu ku chrámu, a nasajte tradičnú atmosféru.
 • Anime & Games (Nakano & Akihabara): Nakano Broadway a Akihabara sú rajom pre nadšencov anime a hier. Preskúmajte nespočetné množstvo obchodov predávajúcich mangu, zberateľské predmety a elektronické pomôcky.
 • Pešia turistika (Mt. Takao): Ak túžite po prírode a dobrodružstve, urobte si jednodňový výlet na horu Takao. Je to ľahko dostupné turistické miesto s malebnými výhľadmi a rôznymi chodníkmi.

Stručne povedané, Tokio očarí návštevníkov svojou neustále sa meniacou krajinou, rozmanitými štvrťami a nekonečnými možnosťami. Či už ste fanúšikom histórie, gurmánom alebo nadšencom popkultúry, Tokio má čo ponúknuť. Zbaľte si teda kufre a pripravte sa na objavovanie tejto dynamickej metropoly.

Zľavy, last minute

Sledujte zľavy na zájazdy do Japonska, za zvýhodnené lastminute ceny.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency