Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Jordánsko dovolenkafotogaléria Jordánsko
 
Oficiálny názov: Jordánske hášimovské kráľovstvo
Správne členenie: 12 provincií
Politický systém:konštitučná monarchia
Hlavné mesto:Ammán
Rozloha v km2:97 740
Obyvateľstvo:6 270 000 (hustota 64 os. / km2)
Jazyk:arabčina, angličtina
Mena:jordánsky dinár ( 1€ -> cca 1 JOD )
Lokalita:Kajiny sveta - Ázia
Časové pásmo: Z + 2:00h
Susedia:Egypt, Irak, Izrael, Saudská Arábia, Sýria
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Jordánsko
 dovolenka Jordánsko
 • hotely Jordánsko
 • doprava Jordánsko
 • letenky Jordánsko
 • cestovné kancelárie Jordánsko
 • lastminute Jordánsko
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Jordánsko

Krajiny Jordánska a Palestíny, ako križovatka Blízkeho východu, lákajú na dovolenku cestovateľov a dobrodruhov. Strategické spojenie, spájajúcej Áziu, Afriku a Európu. Geografia Jordánska mu od úsvitu civilizácie prisúdila dôležitú úlohu ako sprostredkovateľ obchodu a komunikácií; prepojenie orientu so západom a naďalej zohráva kľúčovú úlohu v geopolitických záležitostiach. Jordánsko je krajina plná histórie, je domovom niektorých z najstarších osád a dedín ľudstva, uchovávajúca skryté relikvie z veľkých svetových civilizácií.

Cestovný ruch

Jordánsky cestovný ruch zaznamenáva progres, index konkurencieschopnosti cestovného ruchu je 77. Medzinárodné návštevy turistov v roku 2013 činili 3.945.000 turistov s príjmami 1.036 dolárov za priemerného návštevníka, čo je pri počte obyvateľov 6.500.000 a zamestnanosti v cestovnom ruchu a zamestnáva 66.900 ľudí. (1%, resp. 4,5 % zo zamestnaných) slušný výsledok. Príjmy z medzinárodného cestovného ruchu prichádzajúce do štátnej pokladne dosiahli rekordných 1,876 miliardy USD. Hrubý domáci produkt 48,67 miliárd po prepočte na obyvateľa je 7.763 USD/ob. Z toho vychádza, že výkonnosť turizmu Jordánska je 5,3% HDP, t.j. asi polovičná hodnota z výkonu T&T rozvinutejších krajín. Trendy na ďalšie zlepšovanie cestovného ruchu sú dané vysokou prioritou vlády (19) pre tento segment ekonomiky, čomu zjavne napomôže aj dobre nastavené podnikateľské prostredie (41). Za zmienku stojí dvoje svetové prvenstvá a to v prevencii proti HIV a v počte autopožičovní.

Dovolenkové destinácie v Jordánsku

Jordánsko je fascinujúca krajina s bohatou históriou a úchvatnou prírodou, vhodné pre individuálnych ces­tovateľov. Bezpečnostná situácia v krajine nie je dlhodobo stabilná. Pokiaľ plánujete cestu do Jordánska, mali by ste si overiť podmienky vycestovania na príslušných miestach MinZV-SR. Medzi vyhľadávané destinácie v Jordánsku patria:

Petra

Starobylé mesto Petra je jedným z národných pokladov Jordánska a jeho najznámejšou turistickou atrakciou. Petra je dedičstvom Nabatejcov, pracovitých Arabov, ktorí sa usadili v južnom Jordánsku pred viac ako 2000 rokmi. Petra, obdivovaná pre svoju rafinovanú kultúru, masívnu architektúru a dômyselný komplex priehrad a vodných kanálov, je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a je jedným z nových siedmich divov sveta. Petra, obývaná Nabatejcami, Edomitmi a Rimanmi, spojila vedomosti a zručnosti týchto civilizácií, aby vytvorili tento svetový div. V Petre odpočívali karavány naložené kadidlom, hodvábom, korením a iným exotickým tovarom.

Mŕtve more

Veľkolepý prírodný zázrak Mŕtve more, ktorý sa nachádza 427 metrov pod hladinou mora, je ideálny pre wellness a náboženskú turistiku, zábavu na slnku s rodinou. Vďaka mixu plážového života a náboženskej histórie sa môžete opaľovať, zatiaľ čo biblickí učenci môžu získať svoju dennú dávku náboženskej histórie. Hlavnou atrakciou Mŕtveho mora je samotná teplá, upokojujúca, super slaná voda – niektoré desaťkrát slanšie ako morská voda a bohaté na chloridové soli horčíka, sodíka, draslíka, brómu a niekoľko ďalších. Nezvyčajne teplé, neuveriteľne vznášajúce sa a na minerály bohaté vody lákali návštevníkov už od staroveku, vrátane kráľa Herodesa Veľkého a krásnej egyptskej kráľovnej Kleopatry. Všetci si užili bohaté, čierne, povzbudzujúce bahno Mŕtveho mora a bez námahy sa vznášali na chrbte a zároveň nasávali zdravé minerály vody spolu s jemne rozptýlenými lúčmi jordánskeho slnka.

Akaba

Nachádza sa na južnom cípe Jordánska, približne 4 hodiny od hlavného mesta Ammánu, Aqaba je plážové mesto s jordánskou príťažlivosťou. Akaba je vybavená miestnymi napájadlami, vodnými športmi a historickou atmosférou pre tých, ktorí chcú znovu navštíviť minulosť a je nádherným doplnkom metropolitnej príťažlivosti Ammánu.

Irbid

Irbid, ktorý sa nachádza na severe Jordánska s druhou najväčšou populáciou v kráľovstve, je zmesou autentickej arabskej spoločnosti so zábleskami západného vplyvu. Irbid, ktorý sa pýši panoramatickým výhľadom na Západný breh Jordánu a starovekými architektúrami z rímskej éry, rozpráva svoj vlastný príbeh.

Madaba

Madaba je kombináciou vidieckeho domáceho života a horúceho miesta pre náboženskú turistiku. Madaba, známa ako „Mesto mozaík“, je kultúrnym epicentrom byzantských a umajjských mozaík. Len kúsok od hlavného mesta sú návštevníci čo by kameňom dohodil od svätých pamiatok náboženskej ikonografie.

Ajloun

Zázraky prírody a genialita stredovekej arabskej vojenskej architektúry dali severnému Jordánsku dve najvýznamnejšie ekologické a historické atrakcie na Blízkom východe: rozľahlé borovicové lesy v oblasti Ajloun-Dibbine a týčiaci sa hrad Ayyubid v Ajloune, ktorý pred ôsmimi storočiami pomohol poraziť križiakov. Miestni obyvatelia často využívajú zelenú krajinu Ajlounu, aby si oddýchli od mestského života a spojili sa s prírodou.

Ammán

Hlavné mesto Jordánska Ammán, je fascinujúce mesto kontrastov – jedinečná zmes starého a nového, ktoré sa nachádza na kopcovitom území medzi púšťou a úrodným údolím Jordánu. V obchodnom centre mesta sa ultramoderné budovy, hotely, reštaurácie, umelecké galérie a butiky pohodlne stretávajú s tradičnými kaviarňami a malými remeselníckymi dielňami. Štvrť Ammánu je rôznorodá a siaha v kultúrnom a historickom kontexte od zhonu trhov v centre mesta až po umelecké galérie Jabal Al Lweibdeh a modernú nákupnú štvrť Abdali.

Betánia

Miesto, kde žil Ján Krstiteľ v Betánii za Jordánom, kde bol Ježiš pokrstený, je už dlho známe z Biblie (Ján 1:28 a 10:40) a z byzantských a stredovekých textov. Miesto bolo teraz identifikované na východnom brehu rieky Jordán v Jordánskom hášimovskom kráľovstve a systematicky sa skúma, vykopáva, obnovuje a pripravuje na prijatie pútnikov a návštevníkov. Betánia za Jordánskom - Bethany Beyond the Jordan - sa nachádza pol hodiny jazdy autom od jordánskeho hlavného mesta Ammán. Miesta v oblasti Betánie tvorili súčasť ranokresťanskej pútnickej cesty medzi Jeruzalemom, riekou Jordán a horou Nebo..

Zarqa

Zarqa je jordánske mesto a hlavné mesto guvernorátu Zarqa, ktorý je takmer 20 km severovýchodne od hlavného mesta Ammán. Zarqa je tretie najväčšie mesto z hľadiska počtu obyvateľov s počtom obyvateľov okolo 572 290 v roku 2013 a považuje sa za priemyselné hlavné mesto Jordánska. V Zarqe je veľa miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, vrátane rezervácie divokej zveri, rezervácie mokradí a niekoľkých hradov.

Aktivity, čo robiť v Jordánsku

V Jordánsku uvidíte nekonečné púšte a skalné mestá, vykúpete sa na najnižšom mieste sveta a navštívite antické pamiatky aj pozostatky stredovekých hradov. Tamojšia príroda vám ponúkne nespočetné možnosti k výletom a outdoorovým aktivitám. Jordánsko svojim návštevníkom umožňuje nasledujúce aktivity: objavovať históriu a kultúru, ekológia a dobrodružné cestovanie, aktivity na voľný čas a wellness a zdravie, duchovné cestovanie, náboženstvo a viera, konferencie a podujatia, autentické udržateľné výlety,

Objavujte históriu a kultúru

Od chvíle, keď pricestujete do Jordánska, pocítite bohaté dedičstvo, všade naokolo sú pozostatky dávnych civilizácií, ktoré už dávno minuli, no stále zostávajú, vtlačené do samotnej podstatty tohto úžasného Kráľovstva a vryté do duší ľudí, ktorí tu žijú. ToP pamiatky sú Petra, Ammán, Umm El Jimmal, Madaba, Jerash, Ajloun, Kerak, Umm Qais.

Ekológia a dobrodružné cestovanie

Povaha krajiny po stáročia formovala povahu jej obyvateľov. A povaha tejto krajiny inšpirovala pohostinných ľudí, pestrú miestnu kuchyňu a pozoruhodné zážitky. Rôznorodosť krajiny tiež inšpiruje miestnych obyvateľov a hostí, aby sa vybrali na safari, pozorovali sťahovavé vtáky pri ich sezónnom pohybe, pozorovali ohrozené druhy v ich prirodzenom prostredí, hľadali vzácne kvety v údoliach a kopcoch, užili si jazdu na koni alebo prechádzku po kráľovstve. V Jordánsku budete môcť kráčať kaňonmi, zostupovať po ohromujúcich vodopádoch uprostred nedotknutej prírody, kde je životné prostredie v stave, ako ho navrhol stvoriteľ. Liezť na útesy a hory, aby ste sa dostali k úchvatným výhľadom, a bicykli po cestách historických kráľov a cisárov a ešte oveľa viac.

Aktivity pre voľný čas a wellness

Popularita kúpeľných dovoleniek na celom svete vzrástla, pretože veľa ľudí si osvojilo zdravší životný štýl. Z tohto dôvodu Jordánsko doplnilo svoje prírodné terapeutické lokality prvotriednymi rezortmi, ktoré ponúkajú rozmanité vybavenie. Cieľom je poskytnúť svojim návštevníkom jedinečný a relaxačný zážitok uspokojujúci všetky ich potreby zdravia, kondície a krásy. Pre tieto účely sa vydajte k Mŕtvemu moru, do Wadi Rum, Madaba.

Duchovné cestovanie, náboženstvo a viera

Krajina moderného Jordánska bola miestom významných udalostí v dejinách kresťanstva, ktoré sa rozprestierali naprieč storočiami v Novom a Starom zákone. Práve pre tento náboženský význam boli miesta po celom Jordánsku označené za pútnické miesta a za posledné polstoročie ich navštívili pápež Ján Pavol VI., Ján Pavol II., Benedikt XVI. a pápež František. Jordánsko ako krajina venovaná náboženskému spolunažívaniu udržiava a chráni tieto náboženské miesta pre pútnikov z celého sveta. V rieke Jordán sa doposiaľ vykonávajú krsty, tak ako v nej kedysi Ján pokrstil Ježiša Krista. Vydajte sa do Madaba, Mukawir, Hora Nebo, Vrch Eliáša, Kostol Pani z Hory, Al Maghtas - krst Betánia.

Konferencie a podujatia

Úchvatná scenéria, výnimočné miesta a ultramoderné zariadenia vytvárajú v Jordánsku ideálne prostredie pre podnikanie aj voľný čas. Ako hlavná MICE destinácia v regióne MENA predstavuje Jordánsko silnú ponuku pre plánovačov stretnutí, ktorí chcú využiť svetové obchodné zariadenia krajiny, strategickú polohu a množstvo prírodných atrakcií. V období významného rozvoja sa v Jordánsku zrodil nový obchodný priestor s modernými miestami na stretnutia, ktoré obsahujú najnovšie inovácie v dizajne a technológii.

Zmysluplné výlety, autentické udržateľné zážitky

Tým, že každý z týchto sociálnych podnikov ponúka jedinečné a praktické kultúrne zážitky pre cestovateľov, uspokojuje dopyt cestovateľov, ktorí hľadajú autentické udržateľné zážitky, ktoré majú význam, a ich potrebu využiť silu cestovania na pomoc ľuďom a miestam prosperovať. Ak je to to, čo hľadáte, ste na správnom mieste.

Jordánska cesta "Jordan Trail"

Jordan Trail je dlhá turistická cesta v Jordánsku; spájajúca celú dĺžku Jordánska od Umm Qais na severe po Akabu na juhu. Ponúka 40 dní pešej turistiky s viac ako 650 kilometrami trás, cestujúc cez 52 dedín a miest na úžasnej ceste, trasa prechádza rozmanitou krajinou a výhľadmi na jordánsky vidiek; od zvlnených zalesnených kopcov na severe, cez drsné vádí a útesy s výhľadom na Jordan Rift Valley, ružové skalné mesto Petra, až po krištáľové vody Červeného mora.

Keď budete kráčať po Jordánskom chodníku, stane sa z neho cesta históriou Jordánska a stretnutie s jeho rozmanitou kultúrou. Cestovanie po celej krajine umožňuje návštevníkom nahliadnuť do rôznych vrstiev kultúry; ochutnať rozmanitú kuchyňu Jordánska a stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, kým strávite nádherné noci v miestnych rodinných domoch. Trasa vedie cez hlavné historické miesta v regióne, ako sú Umm Qais, Jerash a Petra, a zároveň skrýva skryté ruiny medzi krajinou.

Dovolenka pri Mŕtvom mori

Veľkolepý prírodný zázrak Mŕtve more, ktorý sa nachádza 427 metrov pod hladinou mora, je ideálny pre wellness a náboženskú turistiku, dovolenku pri mori s rodinou. Vďaka mixu plážového života a náboženskej histórie sa môžete opaľovaťna slnku, zatiaľ čo biblickí učenci môžu získať svoju dennú dávku náboženskej histórie. Hlavnou atrakciou Mŕtveho mora je samotná teplá, upokojujúca, extra slaná voda, asi desaťkrát slanšia ako morská voda a bohatá na chloridové soli horčíka, sodíka, draslíka, brómu a niekoľko ďalších. Nezvyčajne teplé, neuveriteľne vznášajúce sa a na minerály bohaté vody lákali návštevníkov už od staroveku, vrátane kráľa Herodesa Veľkého a krásnej egyptskej kráľovnej Kleopatry. Všetci si užili bohaté, čierne, povzbudzujúce bahno Mŕtveho mora a bez námahy sa vznášali na chrbte a zároveň nasávali zdravé minerály vody spolu s jemne rozptýlenými lúčmi jordánskeho slnka.

Lótova jaskyňa

Toto malé múzeum v blízkosti Mŕtveho mora je samo o sebe zázrakom so svojou jedinečnou polohou a zaujímavou zbierkou artefaktov. Múzeum, ktoré sa nachádza na najnižšom bode na Zemi, ponúka okrem stoviek gréckych nápisov aj zbierku materiálov z Lotovej jaskyne (nachádza sa hneď na kopci od múzea) a úžasne zachované grécko-rímske oblečenie. Pri návšteve múzea sa dôrazne odporúča prechádzka do Lotovej jaskyne. Predpokladá sa, že táto jaskyňa je miestom, kde prorok Lot utiekol, aby nasledoval príbeh o Sodome a Gomore. Predpokladá sa, že jaskyňa bola premenená na kostol a zložitú mozaikovú podlahu možno vidieť dodnes.

Horúce pramene

Dovolenka pri Mŕtvom mori ponúka ďalšiu blízku atrakciu, návštevníci Mŕtveho mora by mali využiť Hammamat Ma'in (Ma'inské horúce pramene). Pramene, obľúbené medzi domácimi aj turistami, sa nachádzajú 264 m pod hladinou mora v jednej z najúchvatnejších púštnych oáz na svete. Tisíce návštevníkov kúpajúcich sa každý rok prichádzajú, aby si užili minerálne vody bohaté na tieto hypertermálne vodopády. Tieto vodopády pochádzajú zo zimných zrážok na horských planinách Jordánska a nakoniec napájajú 109 horúcich a studených prameňov v údolí. Táto voda sa ohrieva na teplotu až 63° Celzia podzemnými lávovými puklinami, keď si razí cestu údolím, až sa vlieva do rieky Zarqa.

Hlavné mesto Ammán

Ammán, hlavné mesto Jordánska, je fascinujúce mesto kontrastov, jedinečná zmes starého a nového, ktoré sa nachádza na kopcovitom území medzi púšťou a úrodným údolím Jordánu. V obchodnom centre mesta sa ultramoderné budovy, hotely, reštaurácie, umelecké galérie a butiky pohodlne stretávajú s tradičnými kaviarňami a malými remeselníckymi dielňami. Štvrť Ammánu je rôznorodá a siaha v kultúrnom a historickom kontexte od zhonu trhov v centre mesta až po umelecké galérie Jabal Al Lweibdeh a modernú nákupnú štvrť Abdali.

Pamiatky, pozoruhodnosti, atrakcie v Ammane

Zaujímavá krajina má čo ponúknuť každému návštevníkovi, ak hľadáte históriu, nebudete vedieť kam skôr zamieriť, len hlavné mesto Amman a jeho blízke okolie poskytuje nespočet príležitostí na poznávanie: Citadela za nákupmi do Souq jara

Citadela

Ak hľadáte cestu históriou, potom najlepším miestom, kde začať, by bola Citadela. Nachádza sa na kopci a umožňuje návštevníkom nahliadnuť do vývoja Ammánu a poskytuje úžasný výhľad na centrum Ammánu. Medzi miesta, ktoré si v Citadele nemôžete dovoliť vynechať, patrí komplex Umajjovského paláca, Herkulov chrám a byzantský kostol.

Souq jara

Tento letný pouličný trh v Jabal Amman je otvorený v piatok a zahŕňa stánky s miestnym tovarom, pop-up kaviarne, pouličné jedlo a živé vystúpenia miestnych kapiel a hudobníkov. Ak ste v Ammáne počas leta, nemôžete si nechať ujsť túto rodinnú aktivitu.

Rímske divadlo

Zrekonštruované rímske divadlo, ktoré pochádza z 2. storočia nášho letopočtu, je postavené na troch stranách svahu, má kapacitu približne 6000 ľudí a dodnes sa v ňom hrá.

Irak Al-Amir

Irak Al-Amir sa nachádza juhozápadne od Ammánu a je známy svojimi olivovníkmi a jaskyňami na svahoch, ktoré sa datujú do doby medi. V tejto oblasti stojí za návštevu aj Qasr El-Abd, jeden z mála príkladov predrímskej architektúry v Jordánsku, ktorý sa datuje do 2. storočia pred Kristom.

Nymphaeum

Postavený v roku 191 nášho letopočtu to bol kedysi veľký dvojposchodový komplex s fontánami, mozaikami, kamennými rezbami a možno aj bazénom s rozlohou 600 m2.

Kráľovské automobilové múzeum

Kráľovské automobilové múzeum bolo založené v roku 2003 pod záštitou Jeho Veličenstva kráľa Abdalláha II. Kráľovské múzeum automobilov predstavuje zo zaujímavej perspektívy dôležitú časť jordánskej politickej histórie. Exponáty odzrkadľujú aj históriu Jordánskeho hášimovského kráľovstva cez autá od vlády kráľa Abdulláha I. až po vládu kráľa Abdulláha II. V poslednej dobe to zahŕňalo mnoho nejordánskych vozidiel a bicyklov, ako napríklad bicykel z 19. storočia, Bugatti a ďalšie vzácne vozidlá. Jedným z najdôležitejších predmetov múzea je kabriolet Lincoln Cabri z roku 1952, ktorý používal zosnulý kráľ Husajn Bin Talal počas štúdií v Anglicku a tiež počas korunovácie v máji 1953.

Železničná stanica Hijaz

Prezrite si skvelú zbierku funkčných parných lokomotív, ktoré sa predtým používali ako súčasť pútnickej cesty spájajúcej Osmanskú ríšu so Saudskou Arábiou a neodmysliteľnou súčasťou Veľkého arabského povstania v roku 1918. Podrobnejší pohľad na históriu stanice nezabudnite navštíviť miestne múzeum.

Jordánske múzeum

Múzeum Jordánska sa nachádza v novej dynamickej centrálnej oblasti Ras al-'Ayn. Jordánske múzeum, ktoré prezentuje históriu a kultúrne dedičstvo Jordánska v sérii krásne navrhnutých galérií, slúži ako komplexné národné centrum pre učenie a vedomosti, ktoré odzrkadľuje históriu a kultúru Jordánska a pútavým, no zároveň vzdelávacím spôsobom prezentuje historické, starožitné a dedičstvo ako súčasť pokračujúceho príbehu o minulosti, súčasnosti a budúcnosti Jordánska.

Mešita kráľa Husajna Bin Talala

Mešita kráľa Husajna Bin Talala, pomenovaná po zosnulom kráľovi, je najväčšou mešitou v kráľovstve. Jeho architektúra odráža umajjovský štýl prevládajúci na niekoľkých miestach v Jordánsku.

Veľká mešita Husseini

Mešitu postavil zosnulý kráľ Abdullah I. v roku 1924 na mieste oveľa staršej mešity. Má výhodnú polohu v centre mesta v blízkosti tradičných trhovísk a pouličných predajcov jedla.

Mešita kráľa Abdalláha

Nezameniteľná mešita s modrou kupolou, postavená ako pamätník svojho starého otca, zosnulým kráľom Husajnom, môže hostiť až 7000 veriacich vo vnútri a ďalších 3000 na nádvorí.

Ďalšie pamiatky a atrakcie

  • Kráľovská filmová komisia Kráľovská filmová komisia je výbor, ktorého cieľom je rozvíjať miestny produkčný priemysel povzbudzovaním Jordáncov, aby používali film a audiovizuálne médiá na vyjadrenie svojich originálnych myšlienok. Okrem podpory miestnych a medzinárodných filmových produkcií v Kráľovstve poskytuje komisia aj príležitosti pre divákov a filmárov, aby sa stretávali, sledovali nezávislé filmy a vymieňali si nápady.
  • Tyrkysová hora Turquoise Mountain oslavuje a chráni dedičstvo v Jordánsku, Sýrii a inde, čím mení životy a podporuje komunity s pracovnými miestami, zručnosťami a príležitosťami. V Jordánsku spolupracuje Turquoise Mountain s talentovanými majstrami remeselníkov z celého regiónu na oživení tradičných remesiel a výrobe krásnych predmetov dedičstva. Navštívte showroom na Rainbow Street a objavte ich kolekcie.
  • Darat al-funun Jordánske, palestínske, sýrske a libanonské rodiny postavili domy, ktoré tvoria Darat al Funun. Sú živou spomienkou na históriu Jordánska a spoločnú históriu Bilad al Sham. Darat al Funun je dnes oázou umenia s výhľadom na preplnené centrum starého mesta Ammánu. Popri návšteve výstav súčasného umenia v Darate mnohí prichádzajú obdivovať tradičnú architektúru Ammánu, navštevujú podujatia v archeologickom nálezisku, čítajú knihu vo svojej umeleckej knižnici alebo sa prechádzajú v záhradách.
  • Galéria umenia nabad Galéria súčasného umenia so sídlom v jordánskom Ammáne, Nabad, vystavuje a poskytuje umelecké diela začínajúcich a etablovaných umelcov z Jordánska od roku 2008. Okrem snahy o propagáciu jordánskeho umenia Nabad predstavuje aj množstvo umelcov zo širšieho arabského sveta aj mimo neho. , s cieľom pestovať medzikultúrny dialóg medzi umelcami a verejnosťou.
  • Dar Al-Anda je svätyňou zmyslov, ktorá sa nachádza na vrchole starovekej a súčasnej histórie. Názov je autenticky arabský. Najlepšie sa to prekladá ako „domov dávania“, a preto je príkladom toho, čo predstavujú. Dar Al-Anda si kladie za cieľ obohatiť životy svojich patrónov, zamestnancov a komunity tým, že im poskytne príležitosť zažiť umenie vo všetkých jeho formách, čím podnieti k zamysleniu a diskusii.
  • Jobedu je miestna kreatívna značka, ktorá predáva oblečenie a iný tovar od miestnych a regionálnych dizajnérov. Značka stelesňuje esenciu jordánskeho humoru a kultúry. Zatiaľ čo obchod najprv začal predajom tričiek, rozšírili svoje produkty o svetre, mikiny s kapucňou, plagáty a oveľa viac.
  • Centrum jordánskych remesiel cieľom združenia je rozvíjať, zlepšovať a propagovať staré tradície miestnych remesiel. Združenie sa nachádza v Jabal Al Lweibdeh neďaleko Parížskeho námestia, kde miestne ženy ponúkajú širokú škálu miestnych remeselných výrobkov vyrobených po celom kráľovstve.
  • Beit Sitti ponúka špeciálny zážitok z varenia, kde sa turisti a miestni obyvatelia môžu naučiť pripravovať tradičné arabské jedlo bok po boku na jedinečných školeniach, ktoré môžu trvať niekoľko hodín. Po prihlásení si môžete pripraviť jedno jedlo spolu s niekoľkými predjedlami a sladkosťami, ktoré môžete prípadne zdieľať s ostatnými návštevníkmi.
  • Národná galéria výtvarného umenia je jedným z najvýznamnejších múzeí umenia v Jordánsku, pretože obsahuje niektoré z najdôležitejších umeleckých zbierok zo 60 krajín s dôrazom na miestnych a regionálnych umelcov. Zbierka múzea obsahuje viac ako tisíc umeleckých diel.
  • Jordan River Foundation (JRF), ktorej predsedá Jej Veličenstvo kráľovná Rania Al Abdullah, je nezisková, mimovládna organizácia založená v roku 1995 so zameraním na bezpečnosť detí a posilnenie postavenia komunity. Poháňaný hodnotami sociálnej spravodlivosti.

Zľavy, last minute

Sledujte ponuky zájazdov, ktoré sa dostanú do výpredaja tzv. lastminute:
Momentálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency