Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Kapverdy dovolenkafotogaléria Kapverdy
 
Oficiálny názov: Kapverdská republika
Správne členenie: 17 oblastí
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Praia
Rozloha v km2:4 039
Obyvateľstvo:507 000 (hustota 126 os. / km2)
Jazyk:portugalčina
Mena:kapverdské escudo ( 1€ -> cca 110 CVE )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z - 1:00h
Susedia:ostrovný štát
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Kapverdy
 dovolenka Kapverdy
 • hotely Kapverdy
 • letenky Kapverdy
 • doprava Kapverdy
 • cestovné kancelárie Kapverdy
 • lastminute Kapverdy
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Kapverdy

Exotická dovolenka na subtropických ostrovoch Kapverd, vo svete bielych piesočných pláží, v atmosfére portugalskej kultúry, nedotknutej prírody a korytnačiek, leží asi 600 km západne od afrického Dakaru.

Cestovný ruch

Kapverdské ostrovy sú vyhľadávané milovníkmi potápania a plážovej dovolenky. Jednotlivé z 9 hlavných ostrovov sa značne líšia. Pri rezervácii dovolenky je vhodné vedieť, ktoré ostrovy ponúkajú tie najlepšie aktivity a naplnenie vašich požiadaviek. Napríklad, na ktorom ostrove nájdete najlepšie pláže, alebo ktoré sú najlepšie v kráse prírody, či zábavy.

Hlavné mesto Praia

Praia je hlavné mesto súostrovia Kapverdy v Atlantickom oceáne. Nachádza sa 460 km západne od Senegalu, na juhu ostrova Santiago. Praia je najväčším mestom na Kapverdách. Má komerčný prístav, ktorým sa vyváža káva, cukrová trstina a tropické ovocie ako banány. Má tiež dôležitý rybársky priemysel. Hlavné mesto sídli v oblasti nazývanej Plateau, prímorský výbežok. Verejné budovy a ďalšie dôležité budovy, ako napríklad Prezidentský palác z konca 19. storočia, ktorý býval sídlom portugalského guvernéra. Nachádza sa tu aj stará radnica s ​​klasickou fasádou a centrálna veža, kostol Nossa Senhora da Graça v klasicistickom štýle, Etnografické múzeum a pamätník Diogo Gomesa, portugalského navigátora a objaviteľa ostrova Santiago v r. 1460.

Dovolenkové destinácie Kapverdy

Ostrov Sal so zlatými piesočnatými plážami, ktoré sa potápajú do azúrových vôd, je najobľúbenejším ostrovom súostrovia pre milovníkov plážovej turistiky a relaxácie pri mori. Uspokojí aj najnáročnejších dovolenkárov. Hlavným mestom je Espargos, nachádza sa v centre ostrova, hlavné letovisko Santa Maria leží na juhu. Nekonečné rozľahlé pláže kopírujú pobrežie pozdĺž zálivu a okolo západnej strany ostrova. Sal sa postará aj o priaznivcov histórie. Na ostrove kedysi prekvital obchod so soľou, odtiaľ získal ostrov svoje meno. Vnútrozemie tvorí rozsiahla, neúrodná a plochá krajina, s výnimkou piesočného raja v oblasti Santa Maria. Potápači tu v sezóne môžu zhliadnuť korytnačky.

Ostrov Boa Vista je obdarený rozsiahlymi pásmi zlatistého piesku, obklopený priezračne čistými vodami a pýši sa uvoľnenou a nenápadnou atmosférou. Boa Vista je ideálnou destináciou pre omladzujúcu dovolenku. Skvelý ostrov pre kite, surfovanie, iné vodné športy, život na pláži a relaxáciu. Ostrov je domovom niektorých z najkrajších a najobľúbenejších pláží súostrovia. Na slnečných plážach a vo vodách si možno oddýchnuť, alebo aktívne tráviť čas prostredníctvom spomínaných vodných športov. Pestrý rozsahu ubytovania, ponúka riešenia s bazénom a s možnosťou ďalších aktivít.

Ostrov Santiago je najväčší ostrov v súostroví a je najviac africký. Je domovom hlavného mesta Kapverd, Praia. Santiago je ostrov bohatý na históriu a zároveň funguje ako hlavný uzol pre medzimestskú dopravu po celej krajine. Zelené údolia a plantáže sa stretávajú s drsnými horami a rušnými africkými mestami, ktoré ponúkajú návštevníkom ďalšiu stránku impozantnej rozmanitosti Kapverd. Najstaršie mesto v krajine, Cidade Velha, bolo prvým mestom, ktoré v západnej Afrike postavili Európania a je zapísané na zozname svetového dedičstva. V minulosti pôsobilo ako hlavný obchodný uzol medzi Afrikou, Európou a Amerikou. Množstvo príjemných reštaurácií a živá hudba.

Ostrov Sao Vicente mesto Mindelo je hlavným mestom Sao Vicente, ponúka veľa umenia, hudby a nočného života. Je považované za kultúrne centrum Kapverd. Vody okolo Sao Vicente sú známe výskytom modrého marlína (plachetník veľký). Krajina Sao Vicente je neplodná s hnedočervenými horami a údoliami. Cez deň láka pobyt na pláži Laginha, kde sa nachádza záliv z bieleho piesku a veľký plážový bar Kalimba. V noci živá hudba, rôzne bary a reštaurácie s chutným jedlom pri tónoch talentovaných hudobníkov. Nenáročný golfový kurz na spestrenie ponuky.

Ostrov Fogo je divoký, na tomto ostrove nájdete aktívne sopky Fogo. Môžete vyraziť na vrchol vulkánu. Na Fogo sa vyrába kvalitné víno a káva. Ostrovy sú atraktívne pre úchvatné túry sopkou. Okrem toho sú tu niektoré historické pamiatky a architektúra z čias portugalskej kolónie.

Ostrov Santo Antao ak navštívite Santo Antao, nezabudnite na turistické topánky. Tento ostrov je raj pre turistov s krásnymi chodníkmi cez nádherné hory a zelené údolia. Nájdete tu nedotknutú prírodu, vysoké hory, impozantné útesy a rozprávkové dediny ako Fontainhas. Počet dobrodružných športových a luxusných hotelov je obmedzený. Do Santo Antao sa dostanete trajektom z mesta Sao Vicente.

Ostrov Maio ponúka hlavne pokoj a krásnu nedotknutú prírodu. Maio je dokonca domovom pre niektoré ohrozené zvieratá ako korytnačky. Krajina je plochá, opustená a neplodná s krásnymi piesočnými dunami. Má veľké biele piesočnaté pláže a len obmedzený počet hotelov. Maio je ostrov, kde môžete objavovať opustené pláže, relaxovať a vychutnať si ticho.

Ostrov Sao Nicolau tento ostrov sa tiež nazýva sestra Santo Antao. Vzhľadom na veľkolepé hory, je Sao Nicolau vhodný najmä pre turistov a milovníkov prírody. Na juhozápade ostrova sa nachádzajú kilometre dlhých piesočných pláží. Pláže v Sao Nicolau majú biely aj čierny piesok. Možnosti vodných športov sú však obmedzené.

Ostrov Brava je v zime zelenou oázou s mnohými kvetmi. V kombinácii s pokojom, nedotknutou prírodou a horami je Brava turistickým rajom. Brava je najmenší ostrov Kapverd a na ostrov je možné sa dostať iba trajektom.

Aktivity, dovolenka pri mori

Turistika choďte do Santo Antao aspoň tri dni alebo viac pre úchvatné výhľady a Fogo (dva alebo tri dni) na výstup na impozantnú sopku a vychutnajte si túto oblasť. Tiež nádherné pre pešiu turistiku sú Brava a Sao Nicolau. Okrem toho, v strednom Santiagu môžete nájsť naozaj veľké turistické chodníky.

Vodné športy pobyt na Sal alebo Boavista ponúka bohaté športové vyžitie, má skvelé vodné podmienky a možnosti. Ostrov Boavista je tichý a má menej zariadení.

Poznávanie choďte na jeden z ostrovov (Sal, Boavista, Maio), vyberte si Fogo a Santo Antao, aby ste si vychutnali krásu impozantnej scenérie. Prejdite do mesta Mindelo (Santo Antao) a Praia (Santiago), aby ste zažili život v meste. Zahrajte si golf.

Špeciality miestnej kuchyne

Vo všeobecnosti je na ostrovoch dobrý výber reštaurácií, najmä v hlavných mestách, ktoré ponúkajú rôzne možnosti kuchyne vrátane kreolských a portugalských špecialít. Na Kapverdách je množstvo podnikov, kde ochutnáte čerstvo ulovené morské plody vrátane tuniaka, bika a homára. Vegetariáni nájdu stále lepšiu starostlivosť o svoje chute v hoteloch ale aj v miestnych reštauráciách je výber spestrený o cestoviny, omlety a ďalšie bezmäsité špeciality miestnej kuxchyne.

Klíma, počasie, kedy cestovať?

Príjemne tropické destinácie, Kapverdské ostrovy profitujú z priemerných ročných teplôt medzi 24 ° C a 30 ° C. Dovolenka na Kapverdách ponúka dlhé, neprerušované slnečné počasie a nízku vlhkosť, čo znamená, že sa mnohí ľudia vracajú znova a znova. A s vyšším vetrom medzi novembrom a marcom sa na niektorých ostrovoch nachádzajú väčšie vlny, čo je obzvlášť obľúbené u milovníkov vodných športov.

Obyvateľstvo, jazyk

Ľudia sú zmesou Afričanov a Európanov, pričom približne 70% obyvateľstva sú miešanci. Oficiálnym jazykom ostrovov je portugalčina, ktorá sa používa vo písomnom styku, vrátane novín. Kreolský jazyk má tendenciu byť použitý v hovorenom prejave. Je založený na afrických jazykoch, ale s vkladmi z niekoľkých európskych jazykov. To sa môže líšiť od ostrova k ostrovu. V školách sa vyučovala angličtina ako cudzí jazyk. Náboženstvo ostrovov je prevažne kresťanské, pričom väčšina ľudí sú katolíci.

Festivaly a hudba

Kapverdské ostrovy môžu byť skutočnou explóziou živých farieb a živej hudby alebo miestnych festivalov, ktoré sa nedajú vynechať. Festivaly sú dôležitou zábavou pre Cape Verďanov, pričom najväčšie oslavy sa konajú na ostrove Sao Vicente. Hlavný Kreolský festival každý sa koná vo februári a je inšpirovaný Brazíliou s portugalskou príchuťou. Full Moon Festival v Baia das Gatas sakoná koncom augusta. Námetom môže byť čokoľvek od náboženskej oslavy až po hudobnú udalosť.

Hospodárstvo

Kapverdy sú klasifikované ako chudobná krajina, avšak kvalita života je podľa OSN najvyššia v západnej Afrike. Hospodárstvo je do značnej miery samozásobiteľské poľnohospodárstvo. Problémom je nedostatok vody. Až 80% obyvateľstva je zamestnaných v poľnohospodárstve, čo predstavuje len približne 12% HDP. Hlavné pestované plodiny sú kukurica a fazuľa. Pestujú sa aj banány, cukrová trstina, sladké zemiaky a maniok. Asi 90% potravín musí byť dovezených. Hlavnými vyvážanými plodinami sú banány a káva. Moria okolo Kapverd sú bohaté na mnoho druhov rýb, ale rybolov tu vykonáva tradičným spôsobom a vo všeobecnosti sa považuje za viac umeleckú formu a nevykonáva sa v masívnom meradle. Ekonomika je orientovaná na služby, čo predstavuje približne 90% HDP. Cestovný ruch je hlavným zdrojom príjmov krajiny.

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency