Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Nemecko dovolenkafotogaléria Nemecko
 
Oficiálny názov: Spolková republika Nemecko
Správne členenie: 16 spolkových krajín
Politický systém:spolková republika
Hlavné mesto:Berlín
Rozloha v km2:357 000
Obyvateľstvo:82 000 000 (hustota 230 os. / km2)
Jazyk:nemčina
Mena:Euro
Lokalita:Kajiny sveta - Európa
Časové pásmo: Z + 1:00h
Susedia:Belgicko, Česko, Dánsko, Francúzsko, Holandsko, Luxembursko, Poľsko, Rakúsko, Švajčiarsko
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas alebo OP
Pozri tiež: Nemecko
 dovolenka Nemecko
 • hotely Nemecko
 • doprava Nemecko
 • letenky Nemecko
 • cestovné kancelárie Nemecko
 • lastminute Nemecko
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Nemecko

Úroveň turizmu vykazuje vysokú konkurencieschopnosť, napriek prekvapivému zhoršeniu v sfére bezpečnosti a prírodných zdrojov je dovolenka v Nemecku stále silným svetovým pojmom.

Cestovný ruch

Nemecko si udržiava 3. miesto globálnej konkurencieschopnosti cestovného ruchu. Úspech Nemecka možno pripísať jeho jedinečnej ponuke kultúrnych zdrojov a služobného cestovania (6), v kombinácii s výpovednou silou a konektivitou, pridá sa infraštruktúra turistických služieb (9) a výkonná pracovná sila na trhu (7). Zhoršenie v bezpečnosti Nemecka (51) priniesol neuspokojivý pokles o 31 pozícií a tiež v medzinárodnej otvorenosti (18) t.j. pokles o 6 pozícií. Kompenzované výrazným znížením cien hotelov a dane z lístkov, čo viedlo k zlepšeniu cenovej konkurencieschopnosti o 11 miest. Zatiaľ čo Nemecko prekvitá svojou kultúrou zdrojov, jeho prírodné zdroje (35) zaznamenali prudký pokles o 17 pozícií, napriek tomu, že krajina na životné prostredie neustále kladie dôraz vo svojej environmentálnej politike (7).

Výzvou pre nemecký cestovný ruch je pokračovanie v hľadaní spôsobov, ako sa zlepšiť a prilákať viac medzinárodných návštevníkov, zrelosť sektora turizmu a prekonanie obavy o bezpečnosť. Vláda by mohla zvýšiť svoju prioritu cestovania a cestovného ruchu, ktoré sú v súčasnosti celosvetovo až na 52. mieste a nájsť spôsoby, ako rozvíjať viac prírodného turizmu a ochrany.

Administratívne členenie Nemecka

Administratívne členenie Nemecka je určené najmä jeho federálnym usporiadaním. Z organizačného hľadiska je možné rozlíšiť federálnu správu a správu spolkových krajín. Nemecko je rozdelené na 16 spolkových krajín, ktoré sú súhrnne označované ako Bundesländer. Každá spolková krajina má vlastnú ústavu a disponuje značnou autonómiou. Ďalšie členenie na okresy (294), mestá (cca 2.100) a obce (cca 11.300).

 • Bádensko-Württembersko
 • Bavorsko
 • Berlín
 • Brandenbursko
 • Brémy
 • Dolné Sasko
 • Durínsko
 • Hamburg
 • Hesensko
 • Meklenbursko-Predpomoransko
 • Porýnie-Falcko
 • Sársko
 • Sasko
 • Sasko-Anhaltsko
 • Severné Porýnie-Vestfálsko
 • Šlezvicko-Holštajnsko

Hlavné mesto Berlín

Berlín bol javiskom mnohých svetových udalostí, najnovšie pádu Berlínskeho múru. Okrem zaujímavých pamiatok ponúka Berlín bohatú históriu, ktorej stopy môžete objavovať na nespočetných miestach v okolí hlavného mesta. Početné sú zápisy do svetového dedičstva UNESCO. Veľký, nadregionálny festival stavebnej kultúry Triennale der Moderne sa každé tri roky zameriava na berlínsku modernistickú architektúru. Berlín je tiež správnou nákupnou destináciou. Okrem luxusných obchodov môžete navštíviť početné blšie trhy. Navštívte trhy s potravinami v berlínskych trhoviskách a vyskúšajte pouličné jedlá z celého sveta. A žiadna návšteva Berlína sa nezaobíde bez ochutnávky špeciality miestnej kuchyne.

 • Brandenburská brána sa vyvinula z pamätníka rozdelenia na symbol nemeckej jednoty. Jeho pôvodný účel nemal nič spoločné s politikou.
 • Televízna veža na námestí Alexanderplatz je najvyššou budovou v Nemecku a zároveň najvýraznejšou dominantou Berlína.
 • Pamätník holokaustu pripomína Židov v Európe, ktorých zavraždili národní socialisti. Viac o histórii sa môžu návštevníci dozvedieť v podzemnom „Informačnom centre“
 • Ostrov múzeí v centre Berlína je jedným z výnimočných múzejných komplexov v Európe a je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO
 • Gendarmenmarkt je jedno z najkrajších námestí v Berlíne. Rámujú ho tri monumentálne budovy Nemecká katedrála, Francúzska katedrála a Konzerthaus.
 • Budova Reichstagu je sídlom nemeckého Bundestagu a jednou z najnavštevovanejších pamiatok v Berlíne. Lákadlom pre Berlínčanov a turistov je najmä sklenená kupola.
 • Hackesche Höfe a Hackescher Markt in Mitte sú obľúbené u turistov aj Berlínčanov. Historický súbor budov a námestie v prednej časti ponúkajú zmes obchodov, kultúry a nočného života.
 • Stĺp víťazstva so zlatou sochou na vrchole je jednou z najznámejších dominánt v Berlíne. Vyhliadková plošina ponúka panoramatický výhľad na Tiergarten a okolie.
 • East Side Gallery je pozostatkom Berlínskeho múru. Umelci z nej urobili najdlhšiu galériu pod holým nebom na svete.

-

Dovolenkové destinácie v Nemecku

Nemecko plné kultúry, živých miestnych obyvateľov a skvelého piva je domovom mnohých podmanivých cestovateľských destinácií. Nemecko má množstvo fantastických turistických pamiatok a atrakcií, za ktorými cestujú ľudia z celého sveta: umenie, architektúra, história, pamiatky, jedlo, kultúra, dostupnosť a hodnota, spolu s názormi odborníkov a cestovateľov, táto krajina oslovuje množstvo turistických formátov a destinácií ako Berlín, Kolín nad Rýnom, Drážďany a Frankfurt:

Mníchov

Mníchov je hlavné mesto Bavorska a tretie najväčšie mesto Nemecka, leží na rieke Isar na okraji Bavorských Álp. Významná dovolenková destinácia ponúka od jazier, parkov a pivných záhrad až po múzeá, historické miesta a obrovské obchody. Najlepšie pivá, najidylickejšie výhľady, ekoparky, úžasnú kuchyňu, úchvatné umelecké zbierky, skvelých ľudí a známe BMW. Ústredným bodom historického centra Mníchova je veľké otvorené námestie Marienplatz a animované hodiny. Sezónne festivaly a bohatý kultúrny kalendár, návšteva krásnych kostolov, múzeí a palácov.

Hamburg

Hamburg je druhé najväčšie mesto v Nemecku. Jednou z najznámejších atrakcií je hamburská radnica. Kostol sv Michala je najznámejší kostol v meste. Hospodársky a dopravný význam pre krajinu má prístav Hamburg na rieke Labe. Landungsbrücken je jednou z hlavných turistických atrakcií. Veľa turistov sa sem chodí len tak prejsť a pozrieť si lode. Hagenbeck Zoo v Shtellingene pri Hamburgu a je jednou z najlepších záhrad v Európe. Ulica Reeperbahn je centrom nočného života v Hamburgu. Letisko Hamburg (Fuhlsbüttel) sa nachádza asi 8 kilometrov od centra mesta. V Hamburgu sa každoročne koná množstvo zaujímavých podujatí pre turistov a obyvateľov: Hamburger Dom, Hamburg Port Festival, Medzinárodná výstava lodí.

Neuschwanstein

Zámok Neuschwanstein pôvodne nebol určený pre návštevníkov, no stal sa jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií Nemecka. Historický palác z 19. storočia na drsnom kopci nad dedinou Hohenschwangau v južnom Nemecku dal postaviť bavorský kráľ Ľudovít II. Stavba sa začala v roku 1869, no nikdy nebola úplne dokončená. Zámok bol určený ako súkromná rezidencia pre kráľa až do jeho smrti v roku 1886. Pre verejnosť bol sprístupnený krátko po jeho smrti. Odvtedy navštívilo zámok Neuschwanstein viac ako 61 miliónov ľudí. Ročne ho navštívi viac ako 1,3 milióna návštevníkov, v lete až 6000 denne. To, čo povyšuje tento hrad na bucket list status, je jeho neuveriteľné prostredie v Bavorských Alpách. Z hradu môžu návštevníci vidieť okolité hory, alpské jazerá.

Norimberg

Druhé najväčšie mesto v Bavorsku je nevyhnutnou destináciou kvôli svojej dobre zachovanej stredovekej histórii. Temné súvislosti mesta z 2. svetovej vojny sú vystavené v dokumentačnom stredisku Nazi Party Rallying Grounds a v múzeu Memorium Norimberg Trials. Vráťte sa ďalej v čase návštevou rozsiahleho nemeckého národného múzea, ktoré zahŕňa umelecké diela od praveku až po súčasnosť. Potom sa prejdite roztomilými uličkami starého mesta, kde nájdete hrazdené domy, štvorposchodovú fontánu a impozantný cisársky hrad, ktorý sa datuje do čias Rímskej ríše. Šťastie, že padlo rozhodnutie zrekonštruovať staré centrum mesta presne tak, ako to bolo pred vojnou. Výsledky sú jednoducho ohromujúce. V skutočnosti až tak, že všetci okrem odborníkov by ťažko povedali, že to čo teraz vidíte v Altstadte, boli pred desiatkami rokov väčšinou ruiny.

Frankfurt

Frankfurt je dlhodobo jedným z najdôležitejších miest Nemecka. Po stáročia nezávislý mestský štát, množstvo starých budov a svetové atrakcie a zábavné aktivity robia z tohto historického bývalého cisárskeho mesta skvelé miesto na strávenie víkendu. Známy ako finančné hlavné mesto eurozóny vďaka sídlom Európskej centrálnej banky, ale nepredpokladajte, že mesto nie je nič iné ako betónová džungľa bankových úradov. Frankfurt slúži ako turisticky príjemná destinácia so všetkými druhmi atrakcií. Nájdete tu nábrežie Frankfurtského múzea, nábrežnú promenádu, Städelovo múzeum a tucet ďalších múzeí. Medzi ďalšie pozoruhodné pamiatky patrí farebné staré mesto, vyhliadková plošina Main Tower a krásna botanická záhrada Palmengarten. Mesto leží na rieke Mohan a dôkazy o jeho minulosti ako dôležitého obchodného centra sa dajú ľahko nájsť, najmä v impozantnej oblasti Starého Mesta s množstvom krásnych starých kostolov.

Čierny les

Bol v minulosti zdrojom ťažby dreva. V súčasnosti sa v lesoch Čierneho lesa vyše sto rokov neťaží a udržiava sa bez zásahu ľudskej ruky. Táto časť Bádenska-Württemberska zahŕňa viac ako 2 000 štvorcových míľ očarujúcich lesov plných vodopádov, zvlnených kopcov a dlhých údolí posiatych hrazdenými dedinami. Jedným z najlepších miest, kde môžete vidieť prírodnú nádheru Nemecka, je Čierny les inšpirujúci tvorcov rozprávkových príbehov. Hory v týchto končinách nie sú vysoké, práve preto sú vhodné aj pre dovolenky s deťmi alebo pre menej zdatných turistov. Obľúbená turistická trasa vedie k vodopádu Allerheiligen. Okrem turistiky si prídu na svoje cyklisti, cyklotrasa vedie cez najkrajšie časti Čierneho lesa. Vodákov potešia zaujímavé úseky a splavy na rieke Murg. Jazdu po malebnej rovnomennej diaľnici Schwarzwaldhochstrasse môžete zavŕšiť napr. návštevou kúpeľného mesta Baden-Baden a jeho termálnych prameňov, vodopádov Triberg, jazera Titisee a Feldbergu, najvyššieho vrchu Čierneho lesa.

Baden-Baden

Nádherné mesto Baden-Baden je známe ako hlavné mesto nemeckých kúpeľov. Vďaka miernemu podnebiu a horúcim prameňom je toto čarovné mestečko v srdci obľúbenej turistickej oblasti Čierny les po stáročia cieľovou destináciou pre bohatých a členov kráľovských rodín, ktorí hľadajú autentické a terapeutické zážitky z kúpeľného pobytu. V súčasnosti je návšteva miesta dostupná každému a stojí zato vynaložiť maximálne úsilie, aby ste strávili aspoň jeden deň objavovaním Baden-Badenu. Žiaden výlet do Baden-Badenu by nemal byť podniknutý bez ponorenia sa do jedného z nádherných kúpeľov, tradícia siaha až do rímskych čias. Slávna mestská kúpeľná záhrada Kurgarten je centrom kultúrnej scény Baden-Badenu, nádherné mestské butiky a umelecké galérie, ako aj množstvo skvelých reštaurácií a kaviarní.

Kolín nad Rýnom

Kolín, pôvodne osídlený Rimanmi, bol po stáročia dôležitým náboženským centrom a pútnickým miestom. V súčasnosti sa najlepšie miesta nachádzajú v Starom Meste a jeho okolí, kde nájdete 12 klasických starých kostolov vrátane slávnej kolínskej katedrály. Skúmaním tejto nádhernej stavby a okolitých bývalých kupeckých domov strávite hodiny, mnohé sú rušnými modernými obchodmi vrátane umeleckých galérií, butikov a kaviarní. Medzi ďalšie zábavné aktivity v Kolíne patrí objavovanie jeho starovekých rímskych pozostatkov, nádherných barokových palácov a nespočetných múzeí a umeleckých galérií. Nábrežie nie je len nádhernou oblasťou na preskúmanie pešo, ale slúži aj ako hlavný nástupný bod pre plavby po Rýne.

Mainz

Všetci milovníci vína by mali pri ceste do Nemecka navštíviť Mainz, hlavné mesto vína v údolí Rýna. Mesto a okolitá oblasť Rheinhessen je najväčším vinárskym regiónom v Nemecku a spája sa s inými európskymi vinárskymi centrami – vrátane Porta a Bordeaux – takže niet pochýb, že tu nájdete fantastické odrody. Naplánujte si návštevu starého mesta Mainz, kde nájdete vinárne, v ktorých sa podáva rizling a silvaner z miestnej produkcie. Potom sa vyberte na dlhú prechádzku dláždenými uličkami, aby ste obdivovali veľkú Mainzskú katedrálu a príjemné námestia Market a Kirschgarten.

Lipsko

Tradičné veľtrhy a trhy sa oplatí zahrnúť do cesty po Nemecku. Leipzig, ktorý sa nachádza v Saskej nížine na sútoku riek Weisse Elster a Pleisse je vzdialený hodinovú cestu vlakom z Berlína. Mesto je dôležitým centrom obchodu, umenia, kultúry a vzdelávania v krajine. Je dedičstvom, ktoré žije dodnes svojou dlhou tradíciou centra literatúry a učenia viditeľnou všade, od medzinárodných knižných veľtrhov až po postavenie sídla Nemeckej národnej knižnice. Lipsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v celom východnom Nemecku vďaka svojmu bohatému kultúrnemu a hudobnému dedičstvu a tiež je všeobecne považované za jedno z najlepších miest na život v Európe. Okrem nádhernej historickej architektúry vás pozýva na nákupy a stolovanie, prehliadku mestských botanických záhrad. Obrovský Pamätník Bitky národov bol postavený v roku 1913 na pamiatku porážky Napoleona.

Bonn

Kedysi hlavné mesto Nemecka je známe aj ako rodisko Ludwiga van Beethovena. Každú jeseň sa milovníci klasickej hudby hrnú do Bonnu na Beethovenfest, aby vzdali poctu tomuto hudobnému géniovi. V Beethoven-Haus si návštevníci môžu prezrieť Beethovenov dom detstva a najväčšiu zbierku Beethovenových artefaktov na svete. Za pamiatkami súvisiacimi s Bonnským Beethovenom nájdu cestujúci zámok Drachenburg - rozprávková stavba, ktorá sa týči vysoko nad mestom - a Museum Mile, v ktorom sa nachádza Kunstmuseum Bonn, múzeum súčasného umenia. Spoznajte Bonn s prehliadkou v konvertibilnom autobuse HopOn HopOff a jeho najvýznamnejšie pamiatky: staromestská radnica, Beethovenov dom, Univerzita v Bonne, Poppelsdorfský palác a botanická záhrada Univerzity v Bonne, Schumannov dom, Južné mesto, Sterntor, Minster bazilika s kláštorom, Schwarzrheindorfský kostol, Rýnske promenády, Rheinaue Leisure Park a Alter Zoll, Godesburg, Poštová veža, Kreuzbergkirche, Starý cintorín, Staré mesto - čerešňový kvet.

Národný park Saské Švajčiarsko

Národný park Saské Švajčiarsko vyniká svojou zbierkou unikátnych skalných útvarov. Pieskovcové skaliská rôznych tvarov a veľkostí nájdete roztrúsené po celom parku spolu s malebnými roklinami a kľukatou riekou Labe. Najobľúbenejšou atrakciou Saského Švajčiarska je nepochybne most Bastei, ktorý je obklopený majestátnymi útvarmi a poskytuje neuveriteľné výhľady na okolie. Medzi ďalšie fascinujúce miesta, ktoré stoja za návštevu, patrí Maliarska cesta (Malerweg), Labská cyklotrasa a Felsenbühne Rathen, divadlo pod holým nebom zabudované do skál parku.

Heidelberg

Mesto v juhozápadnom Nemecku s najstaršou univerzitou v krajine. Vynikajúca poloha na brehoch rieky Neckar robia z Heidelbergu skvelú dovolenkovú destináciu, kde si môžete vychutnať starosvetský charakter a atmosféru malého mesta. Dlhá prechádzka starým mestom cez jeho malebný Starý most pokračuje pozemnou lanovkou na hrad Heidelberg a ďalej do Königstuhlu, odkiaľ sa vám naskytnú pôsobivé výhľady. Philosopher's Walk, Heidelbergská zoologická záhrada a študentská väznica na univerzite v Heidelbergu jednoznačne patria do itinerára.

Hannover

Ak sa chystáte na jarný výlet do Nemecka, určite zaraďte aj zastávku v Hannoveri. Hannover sa nachádza v severnom Nemecku a je plný parkov a záhrad tak krásnych a pokojných, že si zaručene oddýchnete. Objavte množstvo rôznych atrakcií, umeleckých predstavení a kultúrnych podujatí tohto veľtržného mesta a obchodného centra v srdci Európy. Budete tiež ohromení širokou škálou miestnych rekreačných oblastí v dovolenkovom regióne Hannover, ako aj miestnej kultúry. Začnite svoju návštevu prechádzkou po záhradách poverených kráľovskou rodinou v dokonale upravených, stáročných záhradách Herrenhausen, nájdete tam Georgengarten a exotickú Berggarten, ktorá ponúka zbierku orchideí. Potom si prenajmite loď a preskúmajte jazero Maschsee alebo sa poprechádzajte po Hannover Adventure Zoo.

Stuttgart

Mesto áut a kultúry láka automobilových nadšencov svojím múzeom Mercedes-Benz, múzeom Porsche a najväčším svetovým autosalónom, ktorý sa koná každý marec. Jeho pestrá zmes ďalších atrakcií však osloví všetky typy cestovateľov. Milovníci kultúry môžu navštíviť desiatky múzeí umenia a histórie, zatiaľ čo milovníci prírody ocenia nádherné stuttgartské parky ako Wilhelma, zoologicko-botanická záhrada. Pre tých, ktorí majú radi párty, je tu aj prekvitajúca scéna nočného života. A čo viac, Stuttgart sa môže pochváliť blízkosťou najväčšej vinárskej oblasti v krajine, takže môžte ľahko podniknúť jednodňový výlet do niekoľkých vinárstiev.

Drážďany

Historické Drážďany sú vďaka svojej polohe blízko hraníc Nemecka s Českou republikou skvelou základňou, z ktorej môžete spoznávať nielen východnú časť krajiny, ale aj východnú Európu. Mesto z údolia horného Labe bolo najprv osídlené pre svoju úrodnú pôdu, krásne prostredie, mierne podnebie a prístup k dôležitým európskym obchodným cestám. Väčšina nádherného centra Drážďan – kedysi známeho ako nemecká klenotnica (pre svoju jemnú rokokovú a barokovú architektúru) – bola počas bombardovania v 2. svetovej vojne zničená. Neskôr bolo mesto prestavané a teraz opäť stojí ako jedno z popredných kultúrnych a zábavných centier v krajine. Katedrála Frauenkirche postavená v roku 1743 bola považovaná za najkrajší barokový kostol v Európe, v roku 1945 úplne zničená.

Koblenz

Ak sa zúčastníte plavby po rieke Rýn, v určitom okamihu zakotvíte v prekrásnom meste Koblenz. Urobte si zastávku v nádhernom Deutsches Eck alebo German Corner - úžasnom prírodnom úkaze v krajine – sútoku riek Rýn a Mosel, nad ktorým sa týči obrovský Pamätník nemeckej jednoty, impozantná jazdecká socha kráľa Wilhelma I. Skvelý výhľad na German Corner a dve rieky si môžete vychutnať aj z lanovky Koblenz vedúcej k veľkolepej pevnosti Ehrenbreitstein. Koblenz je vhodný východiskový bod pre objavovanie údolia Rýna. Rýnska roklina v celej dĺžke od Koblenzu na juh po Mannheim bola vyhlásená za svetové dedičstvo UNESCO. Brehy rieky sú posiate mnohými malebnými starými mestami a veľkolepými starými hradmi, možno objavovať z trajektu alebo autom či na bicykli. Medzi najkrajšie miesta v údolí Rýna patria mestá Bingen am Rhein a Bacharach.

Berchtesgaden

Jedna z popredných zimných rekreačných oblastí Nemecka láka v zime na lyžovanie. Vzhľadom na meniace sa klimatické pomery v Európe a nižšiu nadmorskú výšku stredísk v oblasti Berchtesgaden je pred cestou vhodné overiť si akuálne snehové pomery a počasie, inak sa môže plánovaná zimná dovolenka na lyžiach zmeniť napríklad na pobyt v kúpeľoch. Najväčšiu istotu snehu v posledných sezónach vykazujú strediská Jenner a Rossfeld. Nelyžiari môžu tráviť dovolenku na vychádzkach či túrach, zimná turistika je výbornou aktivitou pre zdravie.

Rothenburg

Staré mesto Rothenburg ob der Tauber je cestovateľská destinácia, ktorá zhŕňa všetko, čo je na tejto obrovskej krajine úžasné. Rothenburg v srdci krásneho Bavorska sa môže pochváliť vynikajúcimi možnosťami fotografovania všade, kam sa pozriete. Ohromujúce staré stavby, ako je radnica z 13. storočia alebo Rathaus, zostanú tak, ako by boli v priebehu storočí. Rovnako dobre zachované stavby zahŕňajú veľkolepé Imperial City Museum, ktoré sa nachádza v starom kláštore, a historické hradné záhrady, ktoré zostali takmer nezmenené od svojho založenia v 17. storočí. Preskúmajte nádherné hradby Starého mesta s výhľadmi na staré mesto.

Udržateľnosť nemeckého turizmu

Cesta k udržateľnosti je cestou objavovania, na ktorú vás pozývame, aby ste sa pripojili – napokon, Nemecko ako cestovateľská destinácia má so svojou zmesou chránenej prírody, inovatívneho vkusu a kozmopolitizmu ideálne ingrediencie pre výnimočné a udržateľné dovolenkové zážitky, ktoré tiež pomáhajú chrániť našu klímu a životné prostredie.

Trvalo udržateľná dovolenka šetrí prírodné zdroje, posilňuje medzikultúrne porozumenie a podporuje regionálne podniky. Mnohé destinácie a poskytovatelia služieb v nemeckom cestovaní sa zaviazali k tomuto cieľu a vyvíjajú čoraz väčší počet ponúk šetriacich zdroje, ktoré sú dobré pre životné prostredie, ako aj pre hostiteľov a ich hostí.

Udržateľné mestá

Prvý "Plus Energy House" na svete otvorili vo Freiburgu v roku 1994 – a nemecké mestá sa odvtedy neustále rozvíjajú. Celé mestské časti skúšajú nové nápady pre koexistenciu s ohľadom na klímu, zelené oázy zaisťujú príjemné mestské prostredie, elektrická mobilita a inovatívne trasy robia výlet mestom vzrušujúcim a zároveň šetrným ku klíme. Medzitým sa ochraňuje kultúrne dedičstvo a obnovujú sa historické budovy s ohľadom na udržateľnosť, aby sa zachovali pre budúcnosť.

Trvalo udržateľná prírodná krajina

Prírodná krajina – jedinečná a dobre chránená - zostáva pre zahraničných návštevníkov často neznáma. Napriek tomu jednu tretinu Nemecka tvoria chránené prírodné krajiny: 16 národných parkov, 16 biosférických rezervácií a viac ako 100 prírodných parkov názorne demonštrujú, ako môžeme chrániť krásu prírody a zachovať biodiverzitu pre budúcnosť.

Gurmánsky pôžitok

Poľnohospodári v Nemecku stále viac pracujú v súlade s ekologickými normami, a tak chránia životné prostredie a biodiverzitu. Mnohí z nich predávajú časť svojej produkcie vo vlastných farmárskych obchodoch alebo na miestnych trhoch, čím ušetria nielen dopravu, ale zlepšujú čerstvosť a s ňou aj chuť jedla. Tradičné, regionálne a sezónne inšpirované jedlá získavajú na dôležitosti a stávajú sa základom pre nové, vzrušujúce potravinové výtvory a špeciality nemeckej kuchyne.

Udržateľné ubytovanie

Ubytovanie - rozmanité a pohodlné - ubytovacie a stravovacie zariadenia v celom Nemecku sa riadia zásadami trvalej udržateľnosti, ktoré svojim hosťom zabezpečujú vysokokvalitné a ekologické zážitky. Veľké hotelové reťazce v Nemecku znižujú svoje emisie CO2 pomocou moderných technológií, šetria zdroje prostredníctvom hospodárenia s ohľadom na životné prostredie a znižujú objem odpadu a uhlíkovú stopu. Snaha o dosiahnutir "zero carbon" je pre mnohé menšie hotely, ktoré sa plne venovali udržateľnosti s kreatívnymi iniciatívami, cieľom zajtrajška. Často je v ponuke stravovanie založené na biopotravinách z vlastného pestovania hotela.

Udržateľné cestovanie

Cestovanie - šetrné ku klíme a pohodlné - vlakom do dovolenkovej destinácie, bicyklom a taxíkom do hotela, autobusom do hôr a späť na bicykloch z požičovne. Nemecký dopravný systém je rôznorodý, mimoriadne dobre prepojený a zahŕňa aj vidiecke mestá a regióny. Výsledkom je, že ponúka vynikajúce príležitosti na bezproblémové, ekologické a na zážitky orientované cestovanie a následne na cestu bez stresu a relaxačný pobyt.

Elektronická mobilita

Na mnohých miestach v Nemecku môžu dovolenkári využiť ponuky zdieľania áut a prenájmu elektromobilov alebo hybridných áut na cesty bez paliva. Na cestu počas dovolenky si môžete prenajať všetko od športových áut a rodinných sedanov až po malé mestské autá. Niektoré dovolenkové regióny ponúkajú balíkové ponuky, ktoré zahŕňajú e-mobilitu, aby bol pobyt ich hostí čo najpohodlnejší a čo najšetrnejší voči klíme.

Pohodlné a klimatické cestovanie vlakom

Cestovanie vo vlaku so 100 % zelenou elektrinou - vyberte si pre svoje cestovanie jeden z najekologickejších dopravných prostriedkov v Nemecku. Všetky diaľkové vlaky Deutsche Bahn jazdia na 100 % ekologickú elektrinu. Železnica dbá aj na ochranu prírody a biodiverzity a svoju spoločenskú zodpovednosť berie vážne. Dostaňte sa do cieľa rýchlo a pohodlne, priame spojenia zo 150 európskych miest zaistia rýchlu a pohodlnú cestu do Nemecka a v rámci krajiny môžete cestovať vlakom z jednej dovolenkovej destinácie do druhej.

Nemecká energetická transformácia

Objavte nemeckú energetickú transformáciu, obnoviteľné zdroje energie tvoria 40 % výroby elektriny v Nemecku, takže elektrina, ktorá tu vychádza zo zástrčky, sa často vyrába zo slnečnej a veternej energie. Po Číne a USA je Nemecko treťou najväčšou krajinou z hľadiska výkonu veterných turbín. Na prehliadkach so sprievodcom po veterných elektrárňach, trvalo udržateľných energetických parkoch a obytných oblastiach, ktoré využívajú inovatívne energetické koncepcie, môžete zažiť túto transformáciu naživo a dozvedieť sa veľa o budúcich technológiách.

Cestovanie v čase

Skanzeny - nové perspektívy - nespočetné množstvo skanzenov v Nemecku vezme návštevníkov na cestu časom. Dovolenkové destinácie siahajú od doby kamennej cez Keltov, Rimanov a Vikingov až do raného novoveku. V zrekonštruovaných budovách hostia zblízka zažijú životné podmienky ľudí z minulosti a dozvedia sa všetko o ich vzťahu k prírode. Prehliadky so sprievodcom poskytujú informácie o histórii, zatiaľ čo praktické stanice pozývajú návštevníkov vyskúšať si staré remeslá a ponoriť sa do čias minulých. Pohľad späť otvára nové perspektívy do budúcnosti.

Aktivity

 • Camping
 • Turistika
 • Poznávanie
 • Cykloturistika
 • Mestá
 • Kultúra
 • História
 • Vzdelávanie
 • Lyžovanie
 • Kone
 • Veľtrhy, nákupy
 • Šport
 • Kúpele, zdravie, wellness
 • Eventy, podujatia
 • Dovolenka na horách
 • Vodáctvo

Dovolenka pre rodiny

Rodinná dovolenka v Nemecku je veľmi coolová disciplína. Krásne dovolenkové regióny v nemeckej prírode a krajine majú čo ponúknuť, pokiaľ ide o dovolenku s deťmi - akcie v zábavných parkoch, spoznávanie morských živočíchov v prírodných rezerváciách Severného mora alebo turistika v korunách stromov, turistické chodníky od pobrežia až po úpätie Álp, zaručená zábava pre deti aj rodičov. Regióny, ktoré sú ľahko a flexibilne dostupné autom alebo vlakom, ponúkajú veľký výber hotelov vhodných pre deti a množstvo možností na individuálne plánovanie vašej rodinnej cesty. Objavte najkrajšie hotely dovolenka pre rodiny v Nemecku za atraktívne ceny.

Pamiatky

Nemecko má celkovo 51 lokalít svetového dedičstva UNESCO, čo z neho robí jednu z krajín s najväčšou hustotou prírodných a kultúrnych pokladov na svete. Všetky lokality svetového dedičstva sú dôležitými pamiatkami ľudskej histórie a sú pod osobitnou ochranou kvôli ich jedinečnosti, autentickosti a celistvosti. Tí, ktorí ich chcú navštíviť, tak môžu urobiť pohodlne po ôsmich trasách svetového dedičstva, z ktorých všetky začínajú v blízkosti veľkých metropol, a preto sa k nim dá dostať vlakom a autobusom šetrným k životnému prostrediu.

Zľavy, ubytovanie, doprava

-

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency