Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Rwanda dovolenkafotogaléria Rwanda
 
Oficiálny názov: Rwandská republika
Správne členenie: 12 provincií
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Kigali
Rozloha v km2:26 338
Obyvateľstvo:10 475 000 (hustota 398 os. / km2)
Jazyk:rwandčina, francúzština, angličtina, svahilština
Mena:rwandský frank ( 1€ -> cca 870 RWF )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z + 2:00h
Susedia:Burundi, Kongo, Tanzánia, Uganda
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Rwanda
 dovolenka Rwanda
 • hotely Rwanda
 • doprava Rwanda
 • letenky Rwanda
 • cestovné kancelárie Rwanda
 • lastminute Rwanda
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Rwanda

Gorilia dovolenka v Rwande je vyhľadávanou aktivitou vo svete cestovania. Turizmus je najväčšou perspektívou pre hospodárstvo tejto krajiny.

Cestovný ruch

Cestovný ruch je najperspektívnejšie hospodárske odvetvie pre túto krajinu. Rwanda sa pohybuje na svetovom rebríčku za posledné roky v rozmedzí 90. až 100. priečky. Bezpečnosť a ochrana životného prostredia sa za posledné desaťročie výrazne zlepšili, zdravie a hygiena však stále zaostávajú za priemerom. Hlavná devíza pre cestovný ruch Rwandy je príroda. Krajina má štyri národné parky: Vulcanoes, Nyungwe, Akagera a Gishwati-Mukura a významné prírodné bohatstvo vrátane šiestich sopiek, 23 jazier a početných riek a vzácnych živočíšnych a rastlinných druhov, ako sú horské gorily. Pred rokom 2019 bol cestovný ruch hlavným zdrojom devízových prostriedkov pre krajinu. Rwanda sa snaží etablovať ako regionálne a globálne centrum konferencií a podujatí. K rastu odvetvia cestovného ruchu v Rwande prispel aj nárast počtu veľkých leteckých spoločností obsluhujúcich Rwandu. Vzhľadom na pokroky v práci na diaľku a nízku návratnosť obchodnej turistiky je možné očakávať, že sa rwandský pohostinský sektor čoskoro zotaví na úroveň pred r 2019.

Príležitosti turizmu

  • Manažment a reklama pre domáce a medzinárodné stretnutia, konferencie a kongresy
  • Cvičné školy cestovného ruchu a pohostinstva
  • Výstavba kultúrnych dedín
  • Vytvorenie ekologických rekreačných parkov v Kigali
  • Turistika a športové aktivity v okolí jazera Kivu
  • Ekoturistika v národných parkoch Rwandy
  • Rozvoj výstavných centier v meste Kigali a okolí

Dovolenka s gorilami

Cesta za gorilami v ich prirodzenom prostredí patrí k vrcholným zážitkom pre milovníkov prírody. Do miest, kde gorily žijú vás zavedú skúsení sprievodcovia. Hodina strávená v tesnej blízkosti gorilej rodiny je sponzorovaná príspevkom každého členy výpravy - v skupinách býva max 10 ľudí, kvôli ohľaduplnosti k zvieratám. Jednu rodinu goríl môže navštíviť najviac jedna skupina turistov denne. Z príspevkov, ktoré sa pohybujú okolo 1.500 dolárov za osobu na hodinu je zvieratám venovaná potrebná starostlivosť a z týchto prostriedkov sú tiež vyplácané škody farmárom, ktoré spôsobujú gorily požieraním úrody. Nové ochranárske opatrenia priniesli svoj efekt v podobe prvých gorilích prírastkov, gorily sa začali vo voľnej prírode opäť rozmnožovať.

Dovolenkové destinácie Rwandy

Rwanda je vnútrozemská krajina v strednej Afrike, známa aj ako krajina tisícich kopcov. Potenciálom krajiny je päť sopiek, 23 jazier a množstvo riek, z ktorých niektoré tvoria zdroj rieky Níl. Krajina leží 80 km južne od rovníka v obratníku Kozorožca, 1400 km vzdušnou čiarou západne od Indického oceánu a 2000 km východne od Atlantického oceánu, priamo v srdci Afriky. Susedné krajiny: Uganda na severe, Tanzánia na východe, Burundi na juhu a Demokratická republika Kongo na západe.

Kigali - hlavné mesto je príjemne nízke, no dynamické a progresívne. Je to zelené, čisté a bezpečné so zmysluplnou kultúrou a pozoruhodnou dynamikou.

Park sopiek - Parc des Volcans sa nachádza priamo v srdci strednej Afriky, tak vysoko, že sa viac trasiete, ako sa potíte, sú roztrúsené staré sopky týčiace sa takmer 4.600 m n.m. a do väčšej miery pokryté bohatým zeleným dažďovým pralesom – Virungami.

Nyanza - domov Kráľovho paláca – rekonštrukcia tradičnej kráľovskej rezidencie, nádherne spracované slamené obydlie v tvare včelieho úľa.

Národný park Nyungwe - jeden z najstarších dažďových pralesov v Afrike, Nyungwe, je bohatý na biodiverzitu a je mimoriadne krásny. Hornatý región sa spája s voľne žijúcimi zvieratami vrátane malej populácie šimpanzov, ako aj 12 ďalších druhov primátov.

Rubavu - pobrežné mesto na brehu jazera Kivu s červenými piesočnatými plážami, teplou čistou vodou a pohodovým tropickým charakterom ponúka príležitosti pre dovolenku pri vode.

Národný park Gishwati Mukura - štvrtý národný park Rwandy, Gishwati Mukura, tvoria dva samostatné lesy – väčší Gishwati a malý Mukura. Je domovom šimpanzov, zlatých, modrých a L'Hoestových opíc, ako aj množstva vtákov a menších zvierat.

Karongi - obľúbené plážové útočisko na brehu jazera Kivu s majestátnymi výhľadmi, pokojnou atmosférou a ľahkým prístupom z hlavného mesta Kigali.

Rusizi - mestečko na hraniciach s Demokratickou republikou Kongo a najbližšie mesto k Národnému parku Nyungwe. Lacné ubytovanie tu osloví návštevníkov národného parku, ktorí jazdia autom.

Musanze - v blízkosti národného parku Volcanoes je Musanze bezproblémové a rušné mesto s množstvom možností stravovania, bankomatov na výber hotovosti, rušným nočným životom, trhmi a remeselnými obchodmi.

Národný park Akagera - relatívne teplé a nízko položené pláne Akagery zahŕňajú savanu, lesy, mokrade a tucet jazier. V spolupráci s africkými parkami sme znovu predstavili levy a nosorožce, čo znamená, že návštevníci môžu opäť dúfať, že uvidia veľkú päťku na safari.

Jazero Kivu - je súčasťou africkej Veľkej priekopovej prepadliny, je posiate ostrovmi a zátokami pozdĺž pobrežia, s očarujúcimi plážovými rezortmi, nádhernými výhľadmi a množstvom príležitostí na pešiu turistiku a cyklistiku.

Huye - pokojná a kompaktná Huye bola založená na začiatku koloniálnej éry. Dnes je centrom akademickej obce, ako aj sídlom Etnografického múzea.

Kibeho - farnosť Kibeho je celosvetovým pútnickým miestom pre rímskokatolíkov od zjavenia Panny Márie 28. novembra 1981.

Pamiatky

Národný park Nyungwe je súčasťou predbežného zoznamu Rwandy, na kvalifikáciu do zoznamu svetového dedičstva. Národný park Nyungwe pokrýva krajinu horských dažďových pralesov. Žije tu 13 druhov primátov vrátane šimpanzov. Bolo zaznamenaných viac ako 300 druhov vtákov, z ktorých asi 30 je endemických.

Hlavné mesto Kigali

Kigali má ideálnu polohu v centre Rwandy a rozprestiera sa na niekoľkých kopcoch a údoliach s dobrým cestným spojením so zvyškom krajiny. Zelené hlavné mesto je príjemne nízke, no zároveň dynamické a progresívne, s viac ako miliónom obyvateľov. Návštevníci rušného a farebného centra zaznamenajú, aké čisté sú ulice, čo je vecou hrdosti v každej komunite v celej krajine. Kigali je relatívne nové mesto. Bolo založené ako administratívne centrum v roku 1907 a stalo sa hlavným mestom krajiny, keď krajina získala nezávislosť v roku 1962, čím sa presunula pozornosť od Huye.

Široké mestské bulváry lemované stromami a nepoškvrnené námestia sú bezpečné na prechádzky, kde sú cudzinci vo všeobecnosti ponechaní sami na seba, pokiaľ nepotrebujú pomoc. V takom prípade ich privíta vrelá pohostinnosť. Kultúrna obec Kigali ponúka vyhradený priestor pre miestnych remeselníkov a predajcov potravín, aby mohli vystavovať a obchodovať s ich tovarom.

Kigali sa rýchlo rozvíja, s novými nákupnými centrami, kancelárskymi budovami a prvotriednym kongresovým centrom vybudovaným v štýle Kráľovského paláca z dávnych čias, ktorý rozžiari nočnú oblohu na vrchole jedného z mnohých kopcov. Centrálna obchodná štvrť pokrýva kopec Nyarugenge, zatiaľ čo vládna a administratívna štvrť je ďalej na východ na kopci Kacyiru.

Nyarutarama Lake, alebo Lover's Lake, hraničí s 18-jamkovým golfovým ihriskom v jednom z hlavných údolí. Trať okolo jazera je pozoruhodne pokojná a vytvára skvelú prechádzku mestskou prírodou s možnosťou vidieť niektoré z neuveriteľných vtákov Rwandy. Žiadna návšteva Rwandy by nebola úplná bez návštevy Pamätníka genocídy v Kigali , ktorý prostredníctvom vzdelávania a budovania mieru uctieva pamiatku viac ako milióna Rwanďanov zabitých v roku 1994. Tri stále expozície a pohrebné záhrady tvoria súčasť zmysluplnú poctu tým, ktorí zahynuli, a poskytujú návštevníkom mocný vzdelávací nástroj.

Rady pre cestovateľov

Na cesty do Afriky je potrebné venovať príprave dostatok času a pozornosti. Budete musieť zvážiť, čo si so sebou vziať na cestu, čo si obliecť, kedy je vhodné navštíviť krajinu, aké na vás čakajú bezpečnostné riziká, aké zdravotné opatrenia pred cestou vykonať, brať ohľad na životné prostredie v súvislosti s vašou dovolenkou.

Kedy navštíviť

Rwandu je možné navštíviť počas celého roka. Gorila trekking a iné lesné prechádzky sú v suchších mesiacoch menej náročné. Európska zima je pre vtáky tým najlepším obdobím, keďže tu žijúce druhy dopĺňajú arktické migranti z oblasti Pala.

Čo vziať so sebou

Ďalekohľad výrazne zlepšuje prechádzky za zverou, prechádzky lesom a pozorovanie vtákov. Prineste si fotoaparát a dostatočnú zásobu filmu. Tlačová fólia je k dispozícii, ale priehľadná fólia nie je. Toaletné potreby a iné potreby sa dajú kúpiť v mestách.

Čo si obliecť

Pravidlá obliekania sú neformálne. Denné teploty sú vo všeobecnosti teplé, preto si prineste veľa ľahkého oblečenia doplneného o ľahké svetre na chladné večery a ťažšie oblečenie pre národné parky Volcanic a Nyungwe. Pri stopovaní goríl noste pevnejšie oblečenie na ochranu pred žihľavou a pevnú vychádzkovú obuv. Klobúk a slnečné okuliare poskytujú ochranu pred slnkom a vo vlhkých horách môže prísť vhod nepremokavá bunda.

Komunikácie

Rwanda má vynikajúcu sieť mobilných telefónov, ktorá pokrýva takmer celú krajinu. Medzinárodné telefónne hovory je možné uskutočňovať jednoducho. Vhodné SIM karty pre sieť sú ľahko dostupné všade, dokonca aj vo vzdialených mestách. Mobilné telefóny je možné zakúpiť alebo prenajať vo veľkých obchodoch v Kigali. Väčšina miest má niekoľko internetových kaviarní a počítačových centier.

Životné prostredie

Rwanda má prísne environmentálne zákony. Používanie plastových tašiek (polyetylénových papierov) bolo zakázané. Dajte si pozor, aby ste ich nenosili, pretože ich nepustia do krajiny na hraničných priechodoch. Kigali je čisté a zelené mesto. Očakáva sa, že budete hádzať svoj odpad do odpadkových košov, ktoré sú namontované všade. Kráčajte po vyznačených chodníkoch. Nestúpajte na trávu.

Bezpečnosť a zdravie

Vyžaduje sa potvrdenie o očkovaní proti žltej zimnici. Veľká časť Rwandy leží v príliš vysokej nadmorskej výške na to, aby bola malária hlavným problémom, ale choroba je prítomná a dôrazne sa odporúčajú profylaktické lieky. Je vhodné nepiť vodu z vodovodu. Balenú minerálnu vodu si môžete kúpiť vo všetkých mestách. Nemocnice sa nachádzajú vo všetkých väčších mestách.

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency