Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Tanzánia dovolenkafotogaléria Tanzánia
 
Oficiálny názov: Zjednotená republika Tanzánia
Správne členenie: 26 regionóv
Politický systém:republika
Hlavné mesto:Dodoma
Rozloha v km2:945 087
Obyvateľstvo:36 800 000 (hustota 39 os. / km2)
Jazyk:svahilčina, angličtina, africké jazyky, arabčina
Mena:tanzánsky šiling ( 1€ -> cca 2240 TZS )
Lokalita:Kajiny sveta - Afrika
Časové pásmo: Z + 3:00h
Susedia:Burundi, Keňa, Kongo, Malawi, Mozambik, Rwanda, Uganda, Zambia
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Tanzánia
 dovolenka Tanzánia
 • hotely Tanzánia
 • doprava Tanzánia
 • letenky Tanzánia
 • cestovné kancelárie Tanzánia
 • lastminute Tanzánia
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Tanzánia

Jedinečné prírodné prostredie a voľne žijúce živočíchy dávajú príležitosti pre poznávanie života v divokej prírode. Avšak dovolenka Tanzánia dnes už nie je len o safari. Tajuplný národ Masajov, ich tra­dí­cie, kultúra, pastierstvo vzbudzujú prirodzený záujem cestovateľov o priamu skúsenosť po­by­tom v ich komunite. Klasikou sú lety balónom a biele pláže Zanzibaru.

Cestovný ruch

Tanzánia sa umiestnila na 91. mieste v hodnotení svetový cestovný ruch. Je domovom jednej z naj­pô­so­bi­vej­ších koncentrácií prírodných zdrojov (8.) a voľne žijúcich živočíchov, s bohatou rozmanitosťou krajiny. Medzinárodné príchody dosiahli jeden milión medzinárodných návštevníkov ročne.

Silné stránky
Tanzánia je cenovo konkurencieschopná (lacná) destinácia (34.), vláda zohráva aktívnu úlohu v podpore sektora turizmu (45.). Napriek tomu má značný nevyužitý potenciál. Kultúrne zdroje (86.) mohli byť pestované tak, aby lepšie dopĺňali ponuku prírodných a hlavnú formu turizmu - safari cestovanie. Aj keď došlo k určitému pokroku v infraštruktúre krajiny, najmä letecká (106.) a pozemná doprava (102.), stále zostáva do značnej miery ne­dos­ta­toč­ne rozvinutá.

Slabé stránky
Infraštruktúra turistických služieb (103.) a hotelové kapacity zostávajú nízke (119.). Napriek menšiemu zlepšeniu sa podnikateľské prostredie Tanzánie (102.) stále vyznačuje pomalými a nákladnými procesmi, ako začať podnikať alebo získať stavebné povolenia. Zdravie a hygiena sú nízke (125.), ale pomaly sa tiež zlepšujú. Podobne aj pripravenosť na ICT napreduje pomalším tempom ako v iných krajinách (121.), s obzvlášť nízkym nárastom mobilného širokopásmového pripojenia.

Zhrnutie
Pre hospodárstvo Tanzánie začína byť veľkým prínosom odvetvie cestovného ruchu, ktoré rastie z roka na rok. Medzinárodné návštevy činia 1.104.000 turistov za rok. Príjmy z medzinárodného cestovného ruchu sú 2,2 mld USD. Priemerné príjmy z jedného pricestovaného turistu 2.020,5 USD. HDP cestovného ruchu dosiahol 1.9 mld USD, čo je percentuálne vyjadrené ako 4,1 % z celkového HDP tanzánskeho priemyslu. Zamestnanosť v odvetví dosahuje 386.427 pracovných miest, t.j. 3,4 % z celkového trhu práce.

Dovolenkové destinácie v Tanzánii

Medzi turistické atrakcie a najlepšie destinácie na cestovanie po Tanzánii sme vybrali niekoľko skvelých tipov. Tanzánia je podmanivá krajina s pestrou paletou možností nadchnúť návštevníkov Afriky. Tu je niekoľko najlepších destinácií, ktoré by ste mali zvážiť pre svoj vysnívaný výlet:

Sopka Kilimandžáro
Najvyšší vrch Afriky, Mount Kilimanjaro, má majestátne výšku 5 895 metrov. Aj keď nie je známy divočinou, ponúka úžasný zážitok. Výstup na Kilimandžáro je obľúbeným dobrodružstvom a najlepší čas na to, aby ste sa o to pokúsili, je v období sucha od konca júna do októbra.

Národný park Serengeti
Serengeti, známy svojou divokou prírodou, je domovom veľkej päťky. Staňte sa svedkom veľkej ročnej migrácie pakoní, všimnite si viac ako 500 druhov vtákov a vychutnajte si rozľahlú krajinu savany. Je to svetové dedičstvo a pre nadšencov safari je to povinná návšteva.

Pláže Zanzibar
Ak túžite po slnku a piesku, vyberte sa na krásne pláže Zanzibaru. Krištáľovo čisté vody, pobrežia lemované palmami a živé koralové útesy z neho robia raj pre milovníkov pláží.

Chránená oblasť Ngorongoro
Kráter Ngorongoro ponúka dramatickú scenériu a bohatú divočinu. Je to prírodný amfiteáter, kde môžete vidieť levy, slony a nosorožce. Nenechajte si ujsť príležitosť preskúmať tento jedinečný ekosystém.

Národný park Lake Manyara
Národný park Lake Manyara, známy svojimi stromolezeckými levmi a rozmanitým vtáctvom, je skrytým klenotom. Alkalické jazero priťahuje plameniaky a park je skvelým miestom na lov zveri.

Ostrov Mafia
Pre nadšencov pod vodou je ostrov Mafia lahôdkou. Potápači a šnorchlisti sa sem hrnú, aby preskúmali koralové záhrady, farebné ryby a nedotknuté vody. Je to skutočný prírodný zázrak.

Národný park Tarangire
Tarangire je známy svojimi veľkými stádami slonov a baobabmi. Park ponúka vynikajúce pozorovanie zveri, najmä počas obdobia sucha, keď sa zvieratá zhromažďujú okolo rieky Tarangire.

Ostrov Pemba
Ostrov Pemba pri pobreží Zanzibaru je ďalším potápačským rajom. Jeho svieže zelené kopce, plantáže korenia a odľahlé pláže z neho robia idylický únik.

Kamenné mesto Zanzibaru
Stone Town sa nachádza na ostrove Zanzibar a je zapísané na zozname svetového dedičstva. Preskúmajte jeho úzke uličky, historické budovy a živé trhy. Je to zmes afrických, arabských a európskych vplyvov. Rodisko slávneho Freddie Mercury, ktorému je venované múzeum. Nachádza sa v rovnakom dome, kde býval Freddie a jeho rodina, kým sa v roku 1963 nepresťahovali do Anglicka.

Selous Game Reserve
Najväčšia rezervácia divokej zveri v Afrike, Selous, ponúka safari loďou, pešie safari a jazdy za zverou. Je to menej preplnená alternatíva k severným parkom a skvelé miesto na pozorovanie divokých psov a hrochov.

Pamätajte, že Tanzánia ponúka oveľa viac, takže si cestu naplánujte na základe svojich záujmov a preferencií. Nezabudnite zohľadniť podnebné danosti ako obdobia dažďov, ktoré striedajú obdobia sucha a horúčavy, dbajte na správny pitný režim, priemerné ročné teploty sa pohybujú po celý rok okolo 30°C, nepoužívajte vodu a jedlo neznámeho pôvodu, zoznámte sa so zdravotnými a bezpečnostnými odporúčaniami pre turistov ešte pred cestou.

Aktivity, čo robiť počas dovolenky v Tanzánii

Dovolenka Tanzánia je charakterizovaná svojou rozmanitosťou aktivít. Pre cestovateľov veľmi atraktívna rovníkova krajina, kde prevládajú trávnaté savany a savanové lesy, je charakterizovaná prírodnými klenotmi ako sú sopka Kilimandžáro - najvyššia hora pokrytá ľadom 5.895 m n.m., svahilsky Kilima Njaro znamená svietiaca hora, národné parky Serengeti, Ngorongoro, Tarangire, veľké jazerá Tanganyka, Viktóriino jazero, Malawi, Rukwa, najväčšia rieka Rovuma, pohorie Eastern Arc a tisíc kilometrové pobrežie Indického oceánu s ostrovmi Pemba, Zanzibar a Mafia. Tým je daný charakter aktivity počas dovolenky, tu je niekoľko tipov:

Lety balónom

Let teplovzdušným balónom nad nádhernou krajinou Tanzánie je nezabudnuteľným zážitkom.
Tu je niekoľko možností pre balónové safari v Tanzánii:

Safari teplovzdušným balónom Serengeti

Serengeti Balloon Safaris, priekopníci balónového safari v Tanzánii od roku 1989, ponúka dobrodružstvo, ktoré sa raz za život stane. Budete sa vznášať nad majestátnym národným parkom Serengeti a budete svedkami jeho nekonečných plání, divokej prírody a úchvatného východu slnka. Ohlasy cestovatelia o tomto zážitku chvália a opisujú ho ako „úžasný“, „bezpečný“ a „nezabudnuteľný“.

Lety balónom Tarangire a Ngorongoro

Let teplovzdušným balónom je možné zariadiť aj v iných parkoch, ako je národný park Tarangire a chránená oblasť Ngorongoro (Ndutu). Vstaňte pri východe slnka a jemne sa vznášajte nad baobabmi a akáciami, pričom si všímajte okolité zvieratá. Preskúmajte Tanzániu ponúka lety balónom nad Tarangire a ďalšími chránenými oblasťami .

Ikonický národný park Serengeti

Popis: Vstaňte skoro a vznášajte sa nad nekonečnými pláňami Serengeti a pozorujte divokú zver z výšky korún stromov. Je to skutočne špeciálna aktivita na zlepšenie vášho zážitku zo safari. Špecialista na Tanzániu môže zariadiť toto nezabudnuteľné balónové safari, objednávky u nás.

Let balónom do národného parku Ruaha

Odchod skoro ráno na nádherný východ slnka nad nádhernou krajinou národného parku Ruaha. Užite si slobodu vznášať sa vzduchom ako vták. Spoločnosť The Smiling Zebra ponúka lety balónom z národného parku Ruaha, rezervovať môžete u nás.

Nezabudnite skontrolovať dostupnosť a rezervovať vopred, aby ste si zabezpečili miesto na toto neuveriteľné dobrodružstvo. Rezerváciu môžete uskutočniť na našej webovej stránke - kontakt.

Safari

Vyberte si niektorý z množstva safari programov, ktoré vám predstavia realitu divokej prírody. Každý turista, zaujímajúci sa o tento druh cestovania pozná pojem veľká päťka, t.j. lev, leopard, byvol, slon a nosorožec. Popri pozorovaní života týchto vzrušujúcich druhov uvidíte žirafy, zebry, antilopy, hyeny, hrochy, plameniaky, krokodíly, pakone, pštrosy a iné zvieratá. Odporúčame "Bleskové Safari" - rýchlu trojku, t.j. tri národné parky Serengeti, Ngorongoro, Tarangire, kde behom troch dní vidíte maximum. Program je vhodný pre individuálov, skupiny priateľov a firemné akcie. Veľmi intenzívne na pohyb a rozsah krajiny, ktorú navštívite ale zároveň veľká pridaná hodnota v počte videných druhov a ekosystémov. Kontaktujte nás, zabezpečíme, cestu, program, ubytovanie atd.

Pobyt medzi Masajmi

Pobyt medzi Masajmi v Tanzánii a Keni môže byť obohacujúcim kultúrnym zážitkom. Masajovia sú polokočovné etnikum známe svojim výrazným červeným oblečením (nguo) čo je iba kus látky, dômyselne obtočený na ľudské telo, zložitými korálkami a silným prepojením s krajinami ich predkov. Tu je niekoľko spôsobov, ako sa môžete ponoriť do ich kultúry:

Oddýchnite si návratom k prírode. Vychutnajte si tradičný spôsob života Masajov priamo u nich v masajskej bome. Zažite s nimi ich každodenný život, chuť čerstvo nadojeného mlieka, na ohni pripraveného jedla, horúce ugali či pečené mäso. Pre vás budú tieto bežné činnosti vzrušujúcim zážitkom. Vyvrcholenie vo forme rituálnych obradov (nie ku všetkému sú pripustení cudzinci, ba ani miestne ženy či deti, z dôvodu vysokej vážnosti niektorých úkonov), najmä tradičné tance a spev, ktoré sa nedajú vidieť nikde inde. Srdečnosť týchto ľudí je prekvapujúca, zároveň sú pravdivé mýty o ich bojovnosti a zdatnosti. Masajov využívajú tanzánske rezorty na stráženie ako miestne security. Ich spoznávanie je vskutku zaujímavé až vzrušujúce.

Dovolenka pri mori

Aktívne leňošenie na plážach Zanzibaru

Pri plážach ostrova Zanzibar je dôležité vedieť hlavný rozdiel medzi plážami na východe ostrova a na západnej strane ostrova. Zanzibar bol kedysi samostatným štátom. Ostrov sa nachádza asi hodinu plavby loďou z prístavu v Dar es Salaam. Má pretiahnutý tvar v smere sever - juh. Všetky pláže sa nachádzajú buď na východnom pobreží, alebo na západnom pobreží. Východné brehy obmýva otvorený Indický oceán, kým západné pobrežie je odvrátené smerom k Afrike. Tento rozdiel má vplyv na zalievanie pláží. Na východe je silný vplyv prílivu a odlivu a pláže bývajú niekoľko stoviek metrov zaplavená a odvodnené. Túto skutočnosť je potrebné zvážiť aj pri kúpaní a opaľovaní na pláži. Prvé dve strediská Kendwa a Nungwi sú zo západného pobrežia, ostatné z východného.

Pláž Kendwa

Kendwa je stredisko na tanzánskom ostrove Unguja, ktoré je časťou Zanzibaru. Nachádza sa ďaleko na severe ostrova, na západnom pobreží s výhľadom na neďaleký malý ostrov Daloni a väčší a vzdialenejší ostrov Tumbatu. Príliv a odliv mora na tejto pláži nie je taký výrazný, ako na plážach orientovaných na východnom pobreží ostrova, odkiaľ sa valia vlny Indického oceánu.

Pláž Nungwi

Atmosféra: Pláž Nungwi sa v priebehu rokov zmenila z pokojnej rybárskej dediny na energické pobrežie. Je obľúbený medzi dobrodružnými batôžkármi a hippies. Tradícia stavby lodí: Nungwi zostáva centrom stavby lodí na Zanzibare. Talentovaní lodníci používajú staré metódy na premenu starého dreva na plachetnice schopné plavby (tradičné plachetnice). Prehliadky dediny: Zaujímate sa o kultúru? Usporiadajte prehliadku dediny, aby ste objavili kultúrnu stránku Nungwi a dozvedeli sa o umení stavania dhow.

Pláž Paje

Pláž Paje sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Zanzibaru, medzi dedinami Bwejuu a Jambiani. Kitesurfing Paradise: Ak máte radi kitesurfing, pláž Paje je splneným snom. Útes chráni lagúnu pred vlnami, vďaka čomu je ideálny pre začiatočníkov. Navyše, stály bočný vietor na pobreží zaisťuje skvelé podmienky na kitesurfing po celý rok. Potápanie: Čisté, teplé vody sa hemžia farebnými hviezdicami, korytnačkami, trúbkami a murénami, vďaka čomu je Paje fantastickou destináciou na potápanie.

Pláž Pwani Mchangani

Pláž Pwani Mchangani je skrytý klenot na severovýchodnom pobreží ostrova Zanzibar. Stredisko Pwani Mchangani sa nachádza medzi plážami Kiwengwa a Matemwe. Ponúka tichú a pokojnú atmosféru ďaleko od rušných javov miest. Pláž sa môže pochváliť dlhým úsekom nedotknutého bieleho piesku a teplými, azúrovými vodami Indického oceánu. Jeho autentická africká chuť a uvoľnený štýl ho predurčujú cestovateľom hľadajúcim pokoj.

Pláž Matemwe

Stredisko Matemwe leží na severovýchodnom pobreží ostrova Zanzibar. Tu je, čo potrebujete vedieť o tejto malebnej pláži: Prírodné krásy a koralové útesy ležia hneď pri pobreží. Tieto útesy sú rajom pre morský život, vďaka čomu sú vynikajúcim miestom na šnorchlovanie a prieskum pod vodou. Pláž ponúka ráno úchvatný výhľad na východ slnka a vytvára magickú atmosféru. Ak hľadáte pokojné prostredie, pláž Matemwe je tým pravým miestom.

Pláž Kiwengwa

Stredisko Kiwengwa sa nachádza medzi plážami Pwani Mchangani a Pongwe. Ponúka dlhý úsek nedotknutého bieleho piesku, ktorý vás pozýva vyzuť si topánky a vychutnať si teplý vánok Indického oceánu. Pláž vyžaruje uvoľnenú atmosféru, vďaka čomu je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú relax a plážovú atmosféru. Výhľady na východ slnka sú krásne, vstávajte skoro ráno, aby ste boli svedkami úchvatných východov slnka nad tyrkysovými vodami.

Pláž Dongwe

Stredisko Dongwe je skutočným tropickým rajom na centrálnom východnom pobreží ostrova Zanzibar. Dongwe sa môže pochváliť nedotknutým bielym pieskom, ktorý sa tiahne pozdĺž tyrkysových vôd Indického oceánu. Vysoké, tenké palmy sa jemne hojdajú vo vánku a vytvárajú pokojnú atmosféru. Slávna Modrá lagúna je napriek svojmu názvu dobre zachovaný koralový útes asi 2 km od Dongwe.

Pláž Jambiani

Stredisko Jambiani sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Zanzibaru, ponúka idylické, no rustikálne kúzlo, ktoré osloví tých, ktorí hľadajú autentický zážitok. Pobrežie Jambiani sa môže pochváliť nedotknutým bielym pieskom, ktorý sa tiahne pozdĺž tyrkysových vôd Indického oceánu. Vysoké, tenké palmy sa jemne hojdajú vo vánku a vytvárajú pokojnú atmosféru. Len kúsok od pobrežia tvoria živé koralové útesy podvodné bludisko, raj pre potápačov a šnorchlistov.

Či už hľadáte dobrodružstvo, relax alebo kultúrne zážitky, zanzibarské pláže majú pre každého niečo

Kultúrne pobyty u Masajov

Pobyt s Masajmi v Keni a Tanzánii môže byť obohacujúcim kultúrnym zážitkom. Masajovia sú polokočovné etnikum známe svojim výrazným červeným oblečením, zložitými korálkami a silným prepojením s krajinami ich predkov. Tu je niekoľko spôsobov, ako sa môžete ponoriť do ich kultúry:

 • Chaty a kempy Maasai Mara Safari:
  • Basecamp Wilderness Basecamp Wilderness sa nachádza v srdci Naboisho Conservancy a ponúka eko-luxusné útočisko. Zažite autentické dobrodružstvá na safari, udržateľnosť a ochranu pod vedením komunity pri spojení s prírodou.
  • Mahali Mzuri Mahali Mzuri sa nachádza v Olare Motorogi Conservancy a poskytuje glamping ďalšej úrovne. Len s dvanástimi safari stanmi ponúka intímny zážitok bez prvkov masovej turistiky.
  • Richard's River Camp pozdĺž sviežich brehov rieky Ntiakatek v Mara North je Richard's River Camp exkluzívnym safari táborom. Vrelý a pohostinný personál sa postará o nezabudnuteľné dobrodružstvá safari v Masai Mara.
  • Expedičný tábor Mara Tento tábor, ktorý sa nachádza v Masai Mara, sa môže pochváliť priestrannými stanovými apartmánmi medzi africkými ebenovými stromami. Jednoduché, ale elegantné, je to skvelá voľba pre autentický zážitok zo safari.
  • Little Governors’ Camp V Little Governors’ Camp čakajú večere pri sviečkach, luxusné safari stany, priateľskí masajskí sprievodcovia a napájadlo hemžíce sa divokou prírodou.
 • Komunitný turizmus:
  • Niektoré masajské komunity ponúkajú ubytovanie v rodine alebo kultúrne zážitky. Môžete sa ubytovať v tradičných masajských bomas (chatách), dozvedieť sa o ich zvykoch, zúčastniť sa korálkových prác a dokonca sa k nim pridať pri pasení dobytka.
  • Hľadajte komunitné turistické iniciatívy, ktoré priamo prospievajú obyvateľom Masajov. Tieto skúsenosti vám umožňujú komunikovať s miestnymi obyvateľmi, dozvedieť sa o ich spôsobe života a prispieť k ich živobytiu.
 • Safari na ťavách a kultúrne návštevy:
  • Niektoré projekty organizujú pre turistov safari na ťavách, ktoré spájajú pozorovanie divej zveri s návštevami masajských usadlostí. Tieto zájazdy poskytujú pohľad na masajské tradície, každodenný život a ich vzťah k krajine.

Nezabudnite k týmto skúsenostiam pristupovať s rešpektom, otvorenosťou a ochotou učiť sa. Spojenie s Masajmi môže byť transformačnou cestou, ktorá zanechá trvalé spomienky a hlbšie pochopenie ich bohatého dedičstva.

Pamiatky, historické, kultúrne a prírodné dedičstvo Tanzánie

Tanzánijská republika prijala dohovor o svetovom dedičstve organizácie spojených národov 2. augusta 1977. V krajine je sedem lokalít svetového dedičstva, pričom ďalších šesť je na predbežnom zozname. Chránená oblasť Ngorongoro bola zapísaná v roku 1979 ako prvá lokalita v Tanzánii do zoznamu. Najnovším prírastkom boli Kondoa Rock-Art Sites v r. 2006. Tri lokality sú uvedené pre kultúrny význam, tri pre prírodný a Ngorongoro pre oba.

Chránená oblasť Ngorongoro

Chránená oblasť Ngorongoro sa rozprestiera na obrovských plochách horských plání, savany, savanových lesov a lesov. Bola založená v roku 1959 ako oblasť s viacnásobným využívaním pôdy, kde žijú voľne žijúce zvieratá spolu s polokočovnými masajskými pastiermi praktizujúcimi tradičné pasenie dobytka a zahŕňa veľkolepý kráter Ngorongoro, najväčšiu kalderu na svete. Nehnuteľnosť má celosvetový význam pre ochranu biodiverzity vzhľadom na prítomnosť celosvetovo ohrozených druhov, hustotu voľne žijúcich živočíchov obývajúcich túto oblasť a každoročnú migráciu pakoňov, zebier, gaziel a iných zvierat do severných plání. Rozsiahly archeologický výskum priniesol aj dlhú sekvenciu dôkazov o ľudskej evolúcii a dynamike ľudského prostredia, vrátane stôp raných hominidov, ktoré sa datujú 3,6 milióna rokov do minulosti.

Ruiny Kilwa Kisiwani a Ruiny Songo Mnara

Pozostatky dvoch veľkých východoafrických prístavov, ktoré obdivovali raní európski prieskumníci, sa nachádzajú na dvoch malých ostrovčekoch blízko pobrežia. Od 13. do 16. storočia obchodníci z Kilwa obchodovali so zlatom, striebrom, perlami, voňavkami, arabským riadom, perzským kameninovým tovarom a čínskym porcelánom. Veľká časť obchodu v Indickom oceáne tak prešla ich rukami.

Národný park Serengeti

Rozľahlé pláne Serengeti zahŕňajú 1,5 milióna ha savany. Biologická diverzita parku je veľmi vysoká s najmenej štyrmi celosvetovo ohrozenými alebo ohrozenými druhmi zvierat: nosorožec čierny, slon, divý pes a gepard. Každoročná migrácia obrovských stád bylinožravcov (divokej zveri, gaziel a zebier) k trvalým vodným dieram, nasledovaná ich predátormi, je z najpôsobivejších prírodných udalostí na svete.

Selous Game Reserve

V tejto obrovskej svätyni, ktorá meria 50.000 km2 a je relatívne nenarušená ľudskými vplyvmi, žije veľké množstvo slonov, nosorožcov čiernych, gepardov, žiráf, hrochov a krokodílov. Park má rôzne vegetačné zóny, od hustých húštin až po otvorené zalesnené trávnaté plochy.

Národný park Kilimandžáro

Sopka Kilimandžáro je s výškou 5.895 m najvyšším bodom Afriky. Tento vulkanický masív stojí v nádhernej izolácii nad okolitými pláňami a jeho zasnežený vrchol sa týči nad savanou. Hora je obklopená horským lesom. V parku žije množstvo cicavcov, z ktorých mnohé sú ohrozené druhy.

Kamenné mesto Zanzibar

je dobrým príkladom svahilských pobrežných obchodných miest východnej Afriky. Zachováva si svoju mestskú štruktúru a panorámu mesta prakticky nedotknuté a obsahuje mnoho krásnych budov, ktoré odrážajú jeho špecifickú kultúru, ktorá spája a homogenizuje rôznorodé prvky kultúr Afriky, arabského regiónu, Indie a Európy počas viac ako tisícročia.

Skalné maľby Kondoa

Na východných svahoch Masajského zrázu ohraničujúceho Veľkú priekopovú prepadlinu sú prírodné skalné úkryty, previsnuté dosky sedimentárnych hornín roztrieštených puklinovými zlomami, ktorých vertikálne roviny sa používali na skalné maľby najmenej dve tisícročia. Veľkolepá zbierka obrazov z ktorých mnohé majú vysokú umeleckú hodnotu, poskytuje jedinečné svedectvo o meniacej sa sociálno-ekonomickej základni oblasti od lovcov-zberačov po agropastoralistov a o presvedčeniach a myšlienkach spojených s rôznymi spoločnosťami. Niektoré z prístreškov sa stále považujú za rituálne asociácie s ľuďmi, ktorí žijú v ich blízkosti, čo odráža ich vieru, rituály a kozmologické tradície.

Ďalšie pamiatky a prírodné zaujímavosti

Okrem lokalít zapísaných do zoznamu svetového dedičstva môžu členské štáty viesť zoznam predbežných lokalít, ktoré môžu zvážiť na nomináciu. Nominácie do Zoznamu svetového dedičstva sú akceptované iba v prípade, že dané pamiatky alebo prírodné lokality boli predtým uvedená na predbežnom zozname. Tanzánia má na tomto predbežnom zozname uvedenýh šesť zaujímavosti:

1. Kopec Oldonyo Murwak, je miestom rituálneho významu pre Masajov z Tanzánie a Kene, ktorí tu vykonávajú obrady dospievania.
2. Národný park Gombe a komunita šimpanzov.
3. Chránená oblasť Jozani - Chwaka chráni rôzne typy biotopov: koralový hadrový les, mangrovový les, slané močiare a dno s morskou trávou.
4. Pohorie Eastern bohaté na endemické živočíšne a rastlinné druhy.
5. Obchodná cesta s otrokmi a slonovinou so zvyškami arabských pevností , plantáží a cintorínov.
6. Paleontologické nálezisko Tendaguru z obdobia jura až krieda.

Hlavné mesto Dodoma

V roku 1974 tanzánijská vláda oznámila, že federálne hlavné mesto Tanzánie bude presunuté z Dar es Salaam do Dodoma zo sociálnych a ekonomických dôvodov a kvôli centralizácii hlavného mesta v krajine. Dar es Salaam sa nachádza na pobreží, kým Dodoma leží približne v strede krajiny. Oficiálnym hlavným mestom sa stalo v roku 1996, dnes má vyše 700.000 obyvateľov, v nadmorskej výške 1.120 m, bolo založené v roku 1907 nemeckými kolonistami pri výstavbe tanzánskej centrálnej železnice. Dodoma, hlavné mesto Tanzánie, má niekoľko zaujímavých miest na preskúmanie. Tu sú najlepšie atrakcie a aktivity v Dodoma:

 • Kaddáfího mešita Táto impozantná mešita sa nachádza v centre mesta. Stojí za návštevu, najmä ak oceňujete náboženskú architektúru.
 • Námestie Nyerere Pomenované po prvom tanzánijskom prezidentovi Juliusovi Nyereremu, na tomto námestí sa nachádza impozantná socha Mwalimu Nyerere. Je to skvelé miesto na sledovanie ľudí a vychutnávanie si miestnej atmosféry. Svieže záhrady obklopujúce námestie z neho robia ideálne miesto na pokojnú prechádzku alebo piknik s priateľmi.
 • Univerzita Dodoma Ak máte záujem o vzdelanie a históriu, zvážte návštevu University of Dodoma. Je to verejná univerzita, ktorá sa nachádza asi 8 km od centra mesta.
 • Budovy parlamentu Tanzánie Preskúmajte vládne budovy a dozviete sa viac o politickom systéme Tanzánie.
 • Kultúrna turistika Dodoma Pre jedinečný zážitok zvážte kultúrnu prehliadku. Dodoma Cultural Tourism ponúka zájazdy 4WD a ATV, ktoré vám umožnia preskúmať miestnu kultúru a históriu.
 • Miestne trhy Preskúmajte trh Majengo a ochutnajte miestne jedlo. Trhy Dodoma sú živé a ponúkajú pohľad do každodenného života.
 • Lion Rock Ak máte chuť na nejaké dobrodružstvo, zvážte túru na Lion Rock. Ponúka krásny výhľad na okolie.
 • Múzeum geologických vied V tomto múzeu sa dozviete viac o geologickej histórii regiónu.

Nezabudnite si skontrolovať otváracie hodiny a prípadné vstupné na konkrétne atrakcie. Užite si návštevu Dodomy!

Hotely, ubytovanie

Tanzánia je prekrásna prímorská krajina s pestrou ponukou ubytovaniai. Nachádza sa blízko rovníka. Patrí medzi bezpečné krajiny so stabilnou politickou situáciou. K dispozícii sú všetky druhy a kategórie ubytovanie od 5* hotelov, lodge a kempov aj jednoduché izby v miestnom štýle.

Kendwa

Kendwa je stredisko na tanzánskom ostrove Unguja, ktoré je časťou Zanzibaru, ďaleko na severe ostrova. Ubytovanie:

 • 1. Zuri Zanzibar - bungalovy, suity a vily v záhrade, komfort a súkromie, vynikajúci servis.
 • 2. Gold Zanzibar Beach House & Spa - all inclusive priestranné izby a luxusné priestranné vily.

Nungwi

Pláž Nungwi sa v priebehu zmenila z pokojnej rybárskej dediny na turistické pobrežie, obľúbené u batôžkárov. Ubytovanie:

 • 1. Royal Zanzibar Beach Resort - luxusná nehnuteľnosť priamo na pláži s nekonečným bazénom, fitness a kúpeľmi.
 • 2. Rui Palace Zanzibar- hľadáte all-inclusive dovolenku, Rui Palace ponúka relax a leňošenie na plážach Zanzibaru.
 • 3. Rui Jambo - vynikajúca poloha, vybavenie a 24 hodinový all inclusive je skvelou voľbou na strávenie exotickej dovolenky.

Paje

Pláž Paje sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Zanzibaru, medzi dedinami Bwejuu a Jambiani. Ubytovanie:

 • 1. White Sand Luxury Villas & Spa - ekologický luxusný rezort so špičkovým vybavením pre kitesurfingu a vodné športy.
 • 2. Kisiwa on the Beach - cenovo dostupnejšia možnosť priamo na pláži Paje, ponúka relaxačný pobyt.

Pwani Mchangani

Pláž Pwani Mchangani je skrytý klenot na severovýchodnom pobreží ostrova Zanzibar. Ubytovanie:

 • 1. Ocean Paradise Resort & Spa - spĺňajúci všetky očakávania exotickej dovolenky náročnejších klientov.
 • 2. Waikiki Zanzibar Resort - jednoduchý rezort priamo pri krásnej pláži s jemným bielym pieskom.

Matemwe

Stredisko Matemwe leží na severovýchodnom pobreží ostrova Zanzibar, východ slnka. Ubytovanie:

 • 1. Kasha Boutique Hotel - komfortné izby a skvelý servis pre náročných pokoj a relax.
 • 2. Zanzibar Magic Boutique Hotel - pri pláži, bazén, reštaurácia, bar pre milovníkov pokojnej dovolenky.

Kiwengwa

Stredisko Kiwengwa sa nachádza medzi plážami Pwani Mchangani a Pongwe bieleho piesku. Ubytovanie:

 • Resort Meliá Zanzibar - súkromná 300 m dlhá pláž s perleťovo bielym pieskom, obmývaná teplým Indickým oceánom.

Dongwe

Stredisko Dongwe je skutočným tropickým rajom na centrálnom východnom pobreží Zanzibaru. Ubytovanie:

 • Breezes Beach Club & Spa - bazén, fitness, wellness, reštaurácie, bary, vhodný pre náročnejších.
 • Albatross Ocean View - príjemný hotel s výhľadom na oceán, priamo na pláži s bielym pieskom.

Jambiani

Stredisko Jambiani na juhovýchodnom pobreží Zanzibaru, ponúka idylické, no rustikálne kúzlo. Ubytovanie:

 • Kupaga Villas Boutique Hotel - malý rodinne vedený hotel priamo pri pláži, bazén, masáže.
 • Fun Beach Resort - pri pláži s bielym pieskom. 3 bazény, masáže, wifi.

Letenky do Tanzánie, letiská, letecké spoločnosti

V Tanzánii jestvujú dve hlavné letiská; jedno v Dar es Salaame, medzinárodné letisko Julius Nyerere ( IATA : DAR ) predtým známe ako Medzinárodné letisko Mwalimu Julius K. Nyerere a medzinárodné letisko Dar es Salaam a druhé v Kilimandžáre, medzinárodné letisko Kilimanjaro ( IATA : JRO ), ktorá je na polceste medzi Arushou a Moshi.

Letiská v Tanzánii

1. Dar es Salaam
2. Kilimandžáro

Letecké spojenie s Tanzániou

Tanzánia je dostupná medzinárodne z Európy:

 • KLM Royal Dutch Airlines Amsterdam
 • British Airways Londýn – Heathrow
 • Swiss International Air Lines Zurich
 • Turkish Airlines Viedeň, İstanbul
 • Egyptair Viedeň
 • Ethiopian Airlines Viedeň

Letecké spoločnosti

Air Tanzania
ATC House, Ohio Street,
Dar Es Salaam

Lacné letenky do Tanzánie

Hľadáte lacné letenky do Tanzánie?

Cestovanie, doprava

Vlaková doprava Tanzánia

Vnútroštátna železničná sieť spája hlavné mestá v krajine vrátane Kigoma , Mwanza , Dodoma, Tabora a Dar es Salaam. Vnútroštátna vlaková doprava je zvyčajne spoľahlivá a ceny lístkov sú prijateľné.

Cestná

Pri jazde v Tanzánii alebo vo väčšine Afriky musíte byť opatrní, pokiaľ ste ešte nezažili podmienky jazdy v rozvojových krajinách. Jazdite po ľavej strane cesty. Dve hlavné cesty sú: Dar es Salaam - Mbeya (A7/A17), ktorá vás zavedie do Južnej vysočiny cez mestá Morogoro, Iringa a Národný park Mikumi a v blízkosti národných parkov Selous a Ruhaha. Druhá cesta je Dar - Arusha a Serengeti (B1).

Autobusová

Autobus je skvelý spôsob, na cestovanie po Tanzánii. Z Nairobi môžete chytiť autobus do Arushy, skvelej základne pre Mount Meru a kráter Ngorongoro. Autobusová doprava nezabúda ani na južnú centrálnu časť Tanzánie. Cesty v Tanzánii nie sú v dobrom stave, neexistujú tu žiadne diaľnice a pozdĺž hlavných ciest je len veľmi málo úsekov viacerých jazdných pruhov.

Loďou

Azam Marine a Fast Ferries spájajú Dar es Salaam a Zanzibar. Spojenie za asi 90 minút plavby loďou.

Cestovné kancelárie, sprievodca CR

Svet dovoleniek je popredná tanzánijská cestovná agentúra, pomôžeme vám naplánovať si cestu. Nielen výlet, ale výnimočné výlety plné vzrušujúcich a život obohacujúcich zážitkov. Naši pracovníci zastupujú viaceré cestovné kancelárie doma i v zahraničí, sú odborníkmi na ručnú výrobu cestovateľských projektov a koordináciu zložitých trás do Tanzánie.

CESTOVNÁ KANCELÁRIA V TANZÁNII
Svet dovoleniek je jednou z najspoľahlivejších a najskúsenejších cestovných kancelárií v Tanzánii. Pomôže vám naplánovať si cestu do Tanzánie a pomôže vám získať obohacujúce životné skúsenosti. S odbornou cestovnou kanceláriou Tanzánia ponúka prispôsobené zájazdy podľa vašich požiadaviek a rozpočtu. Zbaľte si kufre a buďte pripravení s nami preskúmať Tanzániu.

OPERÁTOR ZÁJAZDOV DO TANZÁNIE
Cestujte do Tanzánie so službou Svet dovoleniek a získajte ten najlepší zážitok z cestovania. Spojili sme sa s najlepšou a skúsenou cestovnou kanceláriou, aby sme vám ako operátor zájazdov do Tanzánie pripravili dokonalý a špecializovaný balík služieb. Naplánujeme vašu prehliadku podľa vášho rozpočtu, trvania a záujmu. Pomôžeme vám aj s letiskovým transferom, sprievodcom, hotelom, prehliadkou pamiatok a všetkými druhmi aktivít v Tanzánii.

TOUROPERÁTOR V TANZÁNII
Plánujete stráviť dovolenku v Tanzánii? Kontaktujte Exploring Tourism a naplánujte si pre vás ten najlepší výlet do Tanzánie. Je to jedna z najznámejších a spoľahlivých cestovných kancelárií v Tanzánii so spojením s najlepšou cestovnou kanceláriou, ktorá vám naplánuje cestu snov do Tanzánie v rámci vášho rozpočtu. Pošlite svoj cestovný dopyt s ďalšími podrobnosťami našej miestnej cestovnej agentúre, ktorej partnerom je najväčší touroperátor v Tanzánii.

KILIMANDŽÁRO CESTOVNÁ KANCELÁRIA
Vo Svete Dovoleniek sa naša profesionálna cestovná kancelária Kilimanjaro špecializuje na organizovanie a plánovanie výletov pre jednotlivcov alebo skupiny, ktoré navštívia Kilimandžáro, najväčšiu horu Tanzánie. Naša cestovná kancelária na Kilimandžáre má hlboké znalosti o atrakciách, ubytovaní, možnostiach dopravy a miestnych zvykoch; na základe tejto odbornosti vytvárajú pre klientov nezabudnuteľné cestovateľské zážitky.

Tanzania Tours Com - Spoločnosť Tanzania Tours com, ktorú založili Radim Reukelmans a Spimar Bertrand v roku 2012, je luxusná cestovná kancelária so sídlom v Arusha v Tanzánii. Naši anglicky hovoriaci experti na safari a cestovný sprievodca, ktorí ponúkajú špecializované súkromné ​​zájazdy do Tanzánie, poskytujú jedinečné cestovateľské zážitky a spomienky na celý život.

Zľavy, last minute

Sledujte miestne médiá pre výskyt zľavy na zájazdy do Tanzánie, zvýhodnené lastminute.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency