Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Vanuatu dovolenkafotogaléria Vanuatu
 
Oficiálny názov: Vanuatská republika
Správne členenie: 6 provincií
Politický systém:parlamentná republika
Hlavné mesto:Port Vila
Rozloha v km2:12 200
Obyvateľstvo:240 000 (hustota 20 os. / km2)
Jazyk:angličtina, francúzština, pidgin
Mena:Vanuatský vatu ( 1€ -> cca 135 VUV )
Lokalita:Kajiny sveta - Austrália
Časové pásmo: Z + 11:00h
Susedia:ostrovný štát
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, vízum
Pozri tiež: Vanuatu
 dovolenka Vanuatu
 • hotely Vanuatu
 • doprava Vanuatu
 • letenky Vanuatu
 • cestovné kancelárie Vanuatu
 • lastminute Vanuatu
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Vanuatu

Dovolenkový pobyt na exotických ostrovoch Vanuatu ponúka pestrý program - potápanie, plavby, pláže, festivaly, poznávanie, nočný život, nakupovanie...

Cestovný ruch

Ostrovy majú členité pobrežie a bujnú zeleň, rýchlo tečúce rieky, kaskádové vodopády, izolované piesčité zátoky, lagúny a pláže. Vnútrozemie je zeleným dažďovým pralesom, ktorý je prerušený len niekoľkými chodníkmi, ktoré vedú do vzdialených poveternostných a výstražných majákov. Hlavné mesto Port Vila ponúka širokú škálu aktivít počas vašej dovolenky - kaskády Mele, Eden na rieke Rentabau, šnorchlovanie na ostrove Hideaway, rybárske výlety, oceán kayaking, surfovanie, pobyt v džungli, jazda na koni a stolovanie od A La Carte, cez etnickú kuchyňu až po miestne chute.

Dovolenkové destinácie v Vanuatu

PROVINCIA TORBA - Torres, ostrovy Banky
PROVINCIA MALAMPA - Malekula, Ambrym, Paam
PROVINCIA PENAMA - Turíce, Amba, Maewo
PROVINCIA SANMA - Espiritu Santo, Malo, Aore
PROVINCIA TAFEA - Tanna, Aneityum, Futuna, Erromango, Aniwa
PROVINCIA SHEFA - Shepherd Islands, Epi, Moso, Pele, Lelepa, Nguna, Efate a Port Vila

Aktivity

Pestré možnosti aktivít počas dovolenky na Vanuatu - podujatia a festivaly, Body záujmu, zdravie a krása, dedičské lokality, atrakcie, WWII, modré diery, vyrobené vo Vanuatu, nakupovanie, nočný život a zábava.

Milovníkom prírody a poznávania sú určené aktivity, prehliadky - ekologické a prírodné výlety, zábava v parkoch a atrakciách, miestna kultúra, poznávacie lety, rybárčenie, potápanie, okružné prehliadky ostrova, plavby, turistika, sopky...

Dovolenka pri mori

Medzi najlepšie pláže patria Pláž Eton a pláž Crystal Blue Lagoon, ktorých návšteva je nevyhnutnosťou. Hoci sa nachádzajú mimo mesta asi 45 minút jazdy, zážitok bude odmenou. Vstup je spoplatnený, preto sa obráťte na svojho hoteliéra alebo sprievodcu.

Doprava, príchod

Ostrov Efate je hlavným ostrovom Vanuatu s hlavným mestom Port Vila, kde sa koná väčšina obchodu a cestovného ruchu. Efate je medzinárodnou vstupnou bránou do Vanuatu. Lieta sem šiesť medzinárodných leteckých spoločností. Pravidelné spiatočné lety prevádzkuje Austrália, Nový Zéland, Fidži, Noumea (Nová Kaledónia) a Šalamúnové ostrovy. Port Vila je kľúčovým východiskom pre väčšinu domácich letov Air Vanuatu. Turisti, ktorí majú letenku s medzinárodným letom Air Vanuatu, majú tiež nárok na 20% zľavu z cestovného v tuzemsku.

Hlavné mesto Port Vila

Hlavné mesto Port Vila sa nachádza 10 minút od jedného z dvoch medzinárodných letísk vo Vanuatu a je obklopené prírodným prístavom, ktorý ponúka nádherný výhľad na ostrovy Iririki a Ifira a rozhľadňu až do Malapoa Point. Port Vila je pekné, čisté, prehľadné a rozrastajúce sa mesto, ktoré sa označuje ako gurmánske hlavné mesto južného Tichomoria, ktoré si vychutnáte vo viac ako štyridsiatich reštauráciách a kaviarňach.

Nočný život vo Vila rozkvital vždy. Atmosféra je zábavná a bezstarostná, je postarané o všetky vekové kategórie, rezortné hotely, nočné kluby, krčmy, niekoľko kasín a ďalšie podniky sa starajú o príjemné zážitky návštevníkov. Môžete sa prechádzať po nábreží, alebo tmavými zadnými ulicami neskoro v noci a cítiť sa bezpečne. Priateľské miestne obyvateľstvo vám popraje peknú „dobrú noc“, alebo možnosť nadviazať priateľskú konverzáciu.

Nakupovanie je zábavné, jednoduché a bezproblémové. Na ostrovoch nejestvuje žiadny ctižiadostivý obchodník, ceny sú pevné a vyjednávanie nie je súčasťou priateľského životného štýlu. Milovníci nakupovania nájdu zmes miestnych a medzinárodných odevných vzorov, umeleckých diel, šperkov, tašiek a obuvi. Na remeselných trhoch vidieť miestne ženy šiť ručne maľované šaty a sarongy na starých šiacích strojoch. Také je Vanuatu, nič nie je príliš staré alebo tu zbytočné.

Hlavné mesto ponúka tiež celý rad podnikov, medzinárodných bánk, zmenární a bezcolných obchodov.

Špeciality, miestna kuchyňa

Stravovanie v Port Vila je pestré, nachádzajú sa tu francúzska, európska, vietnamská, čínska, japonská, talianska, mexická, thajská, melanzijská a stredomorská kuchyňa, ktoré predstavujú zmes národností v miestnej komunite prisťahovalcov.

Kaviarne a reštaurácie poskytujú kulinársky zážitok s využitím miestnych produktov na vytvorenie jedinečnej ostrovnej kuchyne, ktorá vyhovuje väčšine rozpočtov. Jedlá sa väčšinou zakladajú na morských plodoch a tropickom ovocí. Podporte miestne trhy a vychutnajte si farby, chute a vône dedinského ovocia a zeleniny. Vaše chuťové poháriky zažijú sladkosť a chuť organických produktov bez chemických látok.

Zľavy, last minute

Sledujte miestne médiá pre výskyt zľavy na zájazdy do Vanuatu, zvýhodnené lastminute.
Aktuálne LM: 0

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency