Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Holandsko dovolenka
fotogaléria Holandsko
 
Oficiálny názov: Holandsko
Správne členenie: 12 provincií
Politický systém:konštitučná monarchia
Hlavné mesto:Amsterdam
Rozloha v km2:41 526
Obyvateľstvo:16 500 000 (hustota 397 os. / km2)
Jazyk:holandčina, frízčina, angličtina, nemčina
Mena:Euro
Lokalita:Kajiny sveta - Európa
Časové pásmo: Z + 1:00h
Susedia:Belgicko, Nemecko
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas, alebo OP
Pozri tiež: Holandsko
 dovolenka Holandsko
 • hotely Holandsko
 • doprava Holandsko
 • letenky Holandsko
 • cestovné kancelárie Holandsko
 • lastminute Holandsko
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Holandsko

Čo vás napadne, keď sa povie Holandsko? .. tulipány, futbal, oranžová, dreváky, bicykel, veterné mlyny, marihuana, kanály, korčuľovanie, Rembrandt a Vincent Van Gogh, syry... to všetko môže návštevníkovi poskytnúť dovolenka v Holandsku.

Cestovný ruch

Dovolenka v Holandsku znamená vychutnávať si kultúru v mestách ako Amsterdam a Delft, navštíviť rybársku dedinu Volendam, hlavné mesto syra Alkmaar a obdivovať obrovské polia tulipánov. Korčuľovanie v zime, tulipány na jar, cykloturistika v lete a kultúra na jeseň. Holandsko má najväčšiu hustotu múzeí na svete. Navľtíviť sa oplatí Rijksmuseum, Van Goghovo múzeum alebo Mauritshuis v Haagu. Holandsko je skvelým miestom na nákupy a kulinárske poznávanie. Je domovom vyše 100 reštaurácií ocenených Michelinom. Objavme spolu Holandsko - Nederland.

Hlavné mesto Amsterdam

Navštívte svetoznáme hlavné mesto Holandska. Užite si historické budovy, krásne múzeá a príjemnú atmosféru. Vydajte sa na plavbu loďou po kanáloch, prechádzku cez Vondelpark a nákupy v centre mesta. Amsterdam je jedinečné mesto, ktoré isto nadchne každého návštevníka. Atrakcie, ktoré by nemali újsť vašej pozornosti: možnosť zažiť Holandsko z vtáčej perspektívy, Artis Royal Zoo, Micropia, A'dam Lookout, Johan Cruijff Arena, Eye Amsterdam, Rijksmuseum, Národné námorné múzeum, Obranná línia Amsterdamu, Vedecké centrum Nemo, Van Goghovo múzeum, Hermitage, Dom Anny Frankovej, Skúsenosti Heineken, Tropenmuseum, Amsterdam hrad Muiderslot, Pláž v Amsterdame, Haarlem, Zaandam.

Dovolenkové destinácie v Holandsku

Provincie, turistické regióny

 • Severné Holandsko
 • Južné Holandsko
 • Flevoland
 • Gelderland
 • Severné Brabantsko
 • Overijssel
 • Drenthe
 • Utrecht
 • Groningen
 • Friesland
 • Zeeland
 • Limburg

Severné Holandsko ponúka pestré možnosti dovolenky. Trhy so syrom v meste Alkmaar a Eidam, rybárske dediny Volendam a veterné mlyny na Zaanse Schans. Krásne pláže a atraktívne duny sa nachádzajú v Zandvoort, Bergen an Zee a Petten. Top destinácie - Amsterdam, Zaanse Schans, Alkmaar, Texel, Haarlem, Marken, Volendam, Monnickendam.

Južné Holandsko sa môže pochváliť veľkými mestami ako Rotterdam a Haag, ako aj pobrežnými mestami ako Scheveningen a Noordwijk, tulipány Keukenhof a veterné mlyny Kinderdijk. Takto sa v krátkom čase dozviete o južnom Holandsku.

Flevoland leží poblíž Amsterdamu, je najväčším projektom obnovy pôdy vysúšaním vôd. Holandsku tak pribudla krásna 12. provincia, široko otvorené prírodné rezervácie Oostvaardersplassen a Horsterwold, nádherné pláže, veľké mestá s modernou architektúrou, múzeá, región kvetín. Top destinácie - Schokland, Almere, Urk, Lelystad.

Gelderland je najväčšia holandská provincia. Nezabudnuteľná príroda Veluwe, historické mestá Arnhem a Nijmegen, početné hrady a kaštieľ oblasti Achterhoek a meandrujúca rieka Rivierenland a jej okolie.

Severné Brabantsko ponúka množstvo príležitostí pre objavovateľov - De Biesbosch nádherná prírodná rezervácia, historické mestá Breda, Den Bosch a Eindhoven. Jedlo, pitie a zábavu v provincii, ktorá je príjemným miestom na trávenie voľného času. V Severnom Brabante sa narodil Vincent van Gogh, spoznajte jeho život a dielo na mnohých miestach venovaných tomuto velikánovi maľby.

Overijssel leží uprostred jazier, poldrov a potokov, kde nájdete krásne historické mestá ako Zwolle, Kampen a Deventer. Boli súčasťou Hanseatickej ligy - partnerstvo medzi európskymi mestami na podporu obchodu. Bohatstvo ich ranej histórie vyjadrujú prekrásne pamiatky v týchto mestách. Unikátny Giethoorn nazývaný Benátky severu má všetky domy postavené pri brehu.

Drenthe najstaršie pozostatky osád v Holandsku sa nachádzajú v provincii Drenthe. Rozmanitá príroda, rašelinové bažiny, vresoviská a plávajúce piesky, rezervácia motýľov Drents-Friese Wold alebo Dwingelderveld.

Utrecht je najmenšia provincia v Holandsku, ale pýši sa prírodnými rezerváciami a históriou. Možnosť navštíviť hrady a mestá Utrecht a Amersfoort.

Groningen sa nachádza na severe Holandska. Rovnomenné hlavné mesto má živé centrum s múzeami, historickými budovami a veľa skvelých reštaurácií. Mimo mesta si môžete vychutnať prírodu, historické dediny a vodné športy.

Friesland je jediná provincia s vlastným úradným jazykom. Hlavné mesto Leeuwarden s jeho kanálmi, pamiatkami a nákupnými uličkami je jedným z najlepšie zachovaných pokladov Holandska. Wadden je jedinečná krajina, ktorá sa mení pri vysokých a nízkych prílivoch. Poznajte malebných jedenásť miest alebo trajekt na Waddenské ostrovy.

Zeeland najkrajšie pláže s čistou morskou vodou a kulinárskymi vrcholmi z mora, ako sú mušle a homár. Rezervujte si vlastný rekreačný dom a objavte bohatú prírodu a históriu provincie. Ak chcete vedieť všetko o Zeelande, navštívte jedno z múzeí.

Limburg a historické mestá Roermond a Maastricht, ale aj biela dedina Thorn a Valkenburg an de Geul patria k tunajším lákadlám. Kulinárska provincia ponúka najlepšie reštaurácie aj vinice. Keď je sezóna správna, môžete si vychutnať aj čerstvú špargľu. Na bicykli objavíte krásu a rozmanitú prírodu kraja.

Aktivity

Dovolenka pri mori, turistika, nákupy, cykloturistika, plavba, zábavné parky, hrady a zámky, poznávanie, múzeá, umenie, kultúra a tradície, športové podujatia - futbal, festivaly a eventy.

Dovolenka pri mori

Holandské pobrežie je nádherné v každom ročnom období. Vychutnajte si slnko a more počas teplejších letných mesiacov a choďte na osviežujúcu prechádzku na jeseň či v zime. Obdivujte nádherné oblaky a vlny a vychutnajte si šálku kávy alebo skvelé jedlo v jednej z nespočetných plážových kaviarní. Obľúbené pláže a prímorské letoviská:

 • Egmond aan Zee
 • Domburg
 • Scheveningen
 • Prímorské mesto Zandvoort
 • Renesse
 • Bergen aan Zee
 • Bloemendaal
 • Den Helder
 • Ouddorp
 • Petten

Pamiatky, pozoruhodnosti

Rozlúštite históriu Holandska objavovaním jeho krásnych hradov a vidieckych domov, v Holandsku sa ich nachádza približne 700. Odrážajú historické udalosti, niektoré sú ponorené do kráľovskej histórie a sledujú korene holandskej kráľovskej rodiny a jej väzby s inými kráľovskými sídlami. Mnohé ďalšie boli vo vlastníctve šľachty. Počas holandského zlatého veku, v pobrežných provinciách, to boli bohatí obchodníci, ktorí stavali stovky luxusných domov a prepracovaných záhrad. Tieto pozemky ukázali trendy v architektúre po celé stáročia. Mnohé z holandských hradov a vidieckych domov sú otvorené verejnosti ako múzeá, rodinné atrakcie, hotely.

Najvýznamnejšie hrady a vidiecke domy v Holandsku: Hrad Ammersoyen, Hrad Loevestein, Huygens 'Hofwijck, Múzeum Voorlinden, Hrad Duivenvoorde, Zámok Keukenhof, Amsterdam hrad Muiderslot, Hrad Sypesteyn, Hrad Groeneveld, Palác Soestdijk, Hrad Zuylen, Hrad De Haar, Múzeum Huis Doorn, Hrad Amerongen, Hrad Hernen, Hrad Wijchen, Zámok Doorwerth, Hrad Rosendael, Middachten Estate, Jachthuis Sint-Hubertus, Palác Het Loo, Hrad Cannenburch, Hrad Het Nijenhuis, Hrad Bergh, Hrad Verwolde, Hrad Ruurlo, Hrad Warmelo, Hrad Twickel, Singraven Estate..

Zľavy, last minute

Vyzerá počasie dobre a stále hľadáte ubytovanie v Holandsku? Ponúkame široký výber hotelov, penziónov a rekreačných domov. Objavte, ktoré ubytovania sú k práve dispozícii -> Zobraziť ponuku..

Copyright © 2010−2022, Svet-dovoleniek, travel agency