Online dovolenky od slovenských cestoviek

cestovné kancelárie na jednom mieste
jednoduchý, prehľadný výber dovolenky
hotely, letenky, zájazdy za super ceny
výhody, zľavy, bonusy, lastminute
bezpečnosť - len poistené CK
Dovolenky na mape
Dovolenka - mapa sveta
Lichtenštajnsko dovolenkafotogaléria Lichtenštajnsko
 
Oficiálny názov: Lichtenštajnské kniežatstvo
Správne členenie: 2 kraje (Oberland, Unterland
Politický systém:konštitučná monarchia
Hlavné mesto:Vaduz
Rozloha v km2:160
Obyvateľstvo:35 000 (hustota 219 os. / km2)
Jazyk:nemčina, nemecké dialekty
Mena:švajčiarsky frank ( 1€ -> cca 1,2 CHF )
Lokalita:Kajiny sveta - Európa
Časové pásmo: Z + 1:00h
Susedia:Švajčiarsko, Rakúsko
 
 
Organizov. zájazdy: áno
Vycestovanie: cestovný pas alebo občiansky preukaz
Pozri tiež: Lichtenštajnsko
 dovolenka Lichtenštajnsko
 • hotely Lichtenštajnsko
 • doprava Lichtenštajnsko
 • letenky Lichtenštajnsko
 • cestovné kancelárie Lichtenštajnsko
 • lastminute Lichtenštajnsko
 
Najpopulárnejšie Dovolenky Slovákov - Top 20:
 
Bulharsko, Česko, Egypt, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Kuba, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Thajsko, Turecko
 
reklamný priestor

Dovolenka Lichtenštajnsko

Lichtenštajnsko je malá alpská krajina ležiaca na brehu Rýna v strednej Európe, medzi švajčiarskym St. Gallen a rakúskym Vorarlberskom. Štvrtý najmenší štát v Európe a šiesty najmenší na svete. Pozdrav "Hoi" - znamená ahoj - je typický pre túto krajinu.

Cestovný ruch

Ten, kto cestuje do Lichtenštajnska, si okamžite všimne veľmi osobitnú atmosféru, ktorá prenikne do tohto malého a suverénneho štátu medzi Švajčiarskom a Rakúskom. Kniežatstvo predstavuje nádherne miesto na Zemi, ktoré sa tiahne od fascinujúceho údolia Rýna až po zdvíhajúce sa pohoria Alpy do výšky 2.500 m. Kultúrne bohatý s nedotknutou prírodou a kulinárskymi zaujímavosťami sľubuje Lichtenštajnsko chvíle čistej blaženosti pre telo i dušu.

Dovolenkové destinácie v Lichtenštajnsku

Tradície, zvyky a fascinujúce umelecké poklady slúžia na rozprávanie vzrušujúcej histórie krajiny a dynastie. Posledná nemecky-hovoriaca monarchia zahŕňa jedenásť obcí s 35.000 obyvateľmi. Je kompaktná v pravom slova zmysle a nesie meno váženej dynastickej rodiny, ktorá sídli v zámku Vaduz.

Aktivity

  • turistika, trekking
  • lyžovanie
  • relax, wellness
  • nákupy
  • cykloturistika
  • víno, kulinárske cestovanie
  • história
  • poznávanie
  • kultúra, umenie

Dovolenka na horách v zime

Nádherné zimné krajiny - vychutnajte si outdoorové aktivity na čerstvom alpskom vzduchu, relaxujte a hlboko dýchajte, užívajte si srdečnú pohostinnosť a pocit, že ste v dobrých rukách: biela nádhera v zasneženom športovom regióne Malbun zvýši tep freeriderov a snowboardistov, bežkárov a freestylerov. Moderné, rýchle a pohodlné výťahy pre vysoký komfort lyžovania. Unikátny nový „Kinderland“ sa nachádzajú v chránenej doline vo výške 1600 m n.m. Bezpečná a kompaktná lyžiarska oblasť ponúka 25 km zjazdoviek všetkých obtiažností. Je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Okrem lyžovačky je možné podniknúť dlhé zimné prechádzky, korčuľovanie alebo opaľovanie na horskej terase niektorej reštaurácie. Stredisko Steg-Valünaponúka 15 km bežeckých tratí pre pokojné športové vyžitie v prírodnom prostredí.

Dovolenka na horách v lete

Príjemný hotel či rezidencia v turistickom a horskom raji ponúka pestré možnosti dovolenky na horách aj v lete. S mnohými atrakciami múzea, ako je Múzeum umenia, Štátne múzeum a Lyžiarske múzeum FIS, jeho festivaly a špičková kuchyňa, sa Lichtenštajnsko vysoko hodnotí ako výletná a dovolenková destinácia. Pre milovníkov vína je absolútnou nevyhnutnosťou návšteva kniežacieho Hofkellerei. V bezstarostnej nákupnej ulici Vaduz - len pár krokov od malebných vinohradov a impozantného hradu na vrchu strmého kopca - si milovníci kultúry, milovníci umenia a gurmáni nájdu všetko, aby uspokojili každú svoju túžbu. Z kultúrneho centra krajiny to trvá len niekoľko minút. Elementárne a pôvabné pohoria Lichtenštajnska sú rajom pre všetkých, ktorí majú radi turistiku, cykloturistiku alebo jazdu na horskom bicykli.

Hlavné mesto Vaduz

Kniežacia rezidencia stojí vysoko nad mestečkom Vaduz, ktoré je hlavným mestom kniežatstva a má okolo 5.000 obyvateľov. Stredoveký hrad bol upravený v 16. a 17. storočí. Ľudia z Lichtenštajnska nazývajú svoje hlavné mesto "Malé mesto" a svoju krajinu "Malá krajina". Vzhľadom na geografickú veľkosť sú tieto pomenovania výstižné, avšak pokiaľ ide o históriu Vaduzu vhodné by bolo opačné prirovnanie. Po stáročia sa kulinárske špeciality podávajú v Starom Meste, napríklad v Loewen Inn, ktorý existuje už od roku 1380. Múzeum umenia v Lichtenštajnsku má jednu z najstarších súkromných zbierok v Európe. Regionálne múzeum predstavuje históriu kniežatstva a návšteva múzea Stamp je pre každého filatelistu nevyhnutnosťou. Hrad Vaduz je znak Lichtenštajnska a sídlo kráľovskej rodiny.

Doprava do Lichtenštajnska

Cestovanie do Lichtenštajnska je jednoduché. Existujú tri letiská v okruhu 100 km: Zürich, Altenrhein a Friedrichshafen. Cestné a železničné spojenie je rýchle a pohodlné. Cesta autom alebo vlakom do Lichtenštajnska trvá približne 1 hodinu z Zürichu, 2 hodiny z Innsbrucku, 6 hodín z Prahy, 8 hodín z Bratislavy. Komplexné, pohodlné, koordinované a lacné sú autobusové spoje vnútri kniežatstva. Najjednoduchší spôsob, ako preskúmať pamiatky v Lichtenštajnsku a okolí. Moderné, pohodlné autobusy premávajú medzi všetkými jedenástimi obcami.

Copyright © 2010−2026, Svet-dovoleniek, travel agency